UberDrupal (6.x-1.0-alpha7) - en to hu translation catalogue (6674 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Image !current of !total
hu: Kép !current / !total

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: Filter HTML tags
hu: HTML jelölőkódok szűrése

en: Show on every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Show on only the listed pages.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: enabled
hu: engedélyezett

en: enable
hu: engedélyezés

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Administer
hu: Adminisztráció

en: Create a new user account.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Request new password via e-mail.
hu: Új jelszó igénylése e-mailben.

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: E-mail
hu: Email

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Transaction ID
hu: Tranzakcióazonosító

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Gross
hu: Bruttó

en: content
hu: tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Replies
hu: Válaszok

en: Closed
hu: Lezárt

en: yes
hu: igen

en: Wrong username or password.
hu: Hibás felhasználói név vagy jelszó.

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: closed
hu: lezárt

en: Actions
hu: Akciók

en: disabled
hu: tiltott

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: deny
hu: tiltott

en: Age
hu: Kor

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Read more
hu: Tovább

en: Log
hu: Napló

en: RSS feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Explanation or submission guidelines
hu: Magyarázat vagy beküldési irányelvek

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: footer
hu: lábléc

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Tovább

en: not verified
hu: nem ellenőrzött

en: Default currency
hu: Alapértelmezett pénznem

en: Action
hu: Akció

en: Cost
hu: Költség

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: On
hu: Be

en: Purchased
hu: Vásárolva

en: new
hu: új

en: error
hu: hiba

en: Tags
hu: Címkék

en: Block title
hu: Blokk címe

en: The title of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók által látható blokkcím.

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: cron
hu: időzítő

en: Blue Lagoon (Default)
hu: Kék lagúna (alapértelmezés)

en: Ash
hu: Hamu

en: Aquamarine
hu: Tengerkék

en: Belgian Chocolate
hu: Belga csokoládé

en: Bluemarine
hu: Kékség

en: Citrus Blast
hu: Citrus áradat

en: Cold Day
hu: Hideg nap

en: Greenbeam
hu: Zöld fény

en: Mediterrano
hu: Mediterrán

en: Mercury
hu: Higany

en: Nocturnal
hu: Éjjel

en: Olivia
hu: Oliva

en: Pink Plastic
hu: Rózsaszín műanyag

en: Shiny Tomato
hu: Fényes paradicsom

en: Teal Top
hu: Kékeszöld

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Homepage
hu: Honlap

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Download
hu: Letöltés

en: Version
hu: Változat

en: view
hu: megtekintés

en: updated
hu: frissült

en: Available variables are:
hu: Használható változók:

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Release notes
hu: Kiadási információk

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: default
hu: alapértelmezés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Test
hu: Teszt

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Password
hu: Jelszó

en: - None -
hu: - Nincs -

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Variable
hu: Változó

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Image
hu: Kép

en: There are currently no posts in this category.
hu: Jelenleg nincs beküldött tartalom a kategóriában.

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Types
hu: Típusok

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Synonyms
hu: Szinonimák

en: Multiple select
hu: Többszörös választás

en: Required
hu: Szükséges

en: root
hu: gyökér

en: Parent
hu: Szülő

en: Parents
hu: Szülők

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hu: Az egy szinten található lapok először súly szerint, majd cím szerint lesznek rendezve.

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Add container
hu: Csoport hozzáadása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Add category
hu: Kategória hozzáadása

en: Name
hu: Név

en: edit container
hu: csoport szerkesztése

en: edit
hu: szerkesztés

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: up
hu: fel

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Description field
hu: Leírás mező

en: Back
hu: Vissza

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: category
hu: kategória

en: Outline
hu: Vázlat

en: content top
hu: tartalom teteje

en: content bottom
hu: tartalom alja

en: header
hu: fejléc

en: Label
hu: Címke

en: Changes
hu: Változások

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Session opened for %name.
hu: %name felhasználó bejelentkezett.

en: Help
hu: Súgó

en: username
hu: felhasználói név

en: Preset Name
hu: Beállítás neve

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Catalog
hu: Katalógus

en: Artist
hu: Alkotó

en: view catalog
hu: katalógus megtekintése

en: administer catalog
hu: katalógus adminisztrációja

en: Genre
hu: Műfaj

en: Time
hu: Idő

en: week
hu: hét

en: Views
hu: Nézetek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: remove
hu: eltávolítás

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hossz

en: Format
hu: Formátum

en: History
hu: Történet

en: The configuration options have been reset to their default values.
hu: A beállítások vissza lettek állítva az alapértelmezés szerinti értékükre.

en: hidden
hu: rejtett

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Dimensions
hu: Méretek

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Modules
hu: Modulok

en: Clear index
hu: Index törlése

en: edit forum
hu: fórum szerkesztése

en: Forum name
hu: Fórumnév

en: forum
hu: fórum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
hu: „%name” fórum biztosan törölhető?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
hu: „%term” fórum és minden alatta lévő fórum és fórumtéma törölve lett.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
hu: fórum: „%term” fórum és minden alatta lévő fórum és fórumtéma törölve lett.

en: Region
hu: Régió

en: link
hu: hivatkozás

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Core - optional
hu: Alaprendszer - nem szükséges

en: Teaser
hu: Bevezető

en: never
hu: soha

en: The username %name does not exist.
hu: %name nevű felhasználó nem létezik.

en: mail
hu: levél

en: Add item
hu: Elem hozzáadása

en: actions
hu: akciók

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: Layout
hu: Elrendezés

en: aggregator
hu: hírolvasó

en: read more
hu: tovább

en: Update interval
hu: Frissítési időköz

en: The fully-qualified URL of the feed.
hu: A hírcsatorna teljes webcíme.

en: Add forum
hu: Fórum hozzáadása

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: Screenshot for %theme theme
hu: „%theme” smink képernyőképe

en: no screenshot
hu: nincs képernyőkép

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Access log settings
hu: Hozzáférési napló beállításai

en: Enable access log
hu: Hozzáférési napló engedélyezése

en: Discard access logs older than
hu: Hozzáférési napló elemeinek élettartalma

en: Preview comment
hu: Előnézet

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Unassign
hu: Hozzárendelés törlése

en: Please contact the site administrator.
hu: Érdemes kapcsolatba lépni a webhely adminisztrátorával.

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: You are not authorized to access this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a lap megtekintéséhez.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Settings for @role
hu: @role csoporthoz tartozó beállítások

en: Permitted file extensions
hu: Engedélyezett fájlkiterjesztések

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
hu: Azok a kiterjesztések, amelyeket használva az ebben a csoportban lévő felhasználók fájlokat tölthetnek fel. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani, és nem szabad kiírni a kezdő pontot.

en: n/a
hu: -

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: type
hu: típus

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Database type
hu: Adatbázis típusa

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: action
hu: akció

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállítás

en: Check
hu: Csekk

en: Files
hu: Fájlok

en: file
hu: fájl

en: status
hu: állapot

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: no
hu: nem

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Sent email to %recipient
hu: Email elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet emailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Create
hu: Létrehozás

en: Include
hu: Befoglalás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Save categories
hu: Kategóriák mentése

en: Content management
hu: Tartalomkezelés

en: Menu item
hu: Menüpont

en: Expanded
hu: Nyitott

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
hu: A menüpont által hivatkozott útvonal. Ez lehet belső Drupal útvonal, mint a %add-node vagy külső, mint a %drupal. A címlapra hivatkozáshoz a %front használható.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
hu: Nyitott megjelenítés esetén a menüpont gyermekei mindig látszani fognak.

en: Parent item
hu: Szülő elem

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hu: A menüben a súlyosabb menüpontok lesüllyednek, míg a könnyebbek a lista tetejéhez közelebb helyezkednek el. Nem szükséges megadni.

en: Question
hu: Kérdés

en: Add child page
hu: Gyermekoldalak hozzáadása

en: Printer-friendly version
hu: Nyomtatóbarát változat

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Remove from outline
hu: Eltávolítás a könyvvázlatból

en: Unknown export format.
hu: Ismeretlen exportálási formátum.

en: All
hu: Minden

en: hours
hu: óra

en: days
hu: nap

en: Active
hu: Aktív

en: Post
hu: Tartalom

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Footer message
hu: Lábléc üzenet

en: Logo
hu: Logó

en: Mission
hu: Küldetés

en: Search box
hu: Keresés doboz

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Jelmondat

en: User settings
hu: Felhasználó beállításai

en: Public registrations
hu: Nyilvános regisztráció

en: Only site administrators can create new user accounts.
hu: Csak a webhely karbantartói hozhatnak létre új felhasználót.

en: Not found
hu: Nem található

en: Url
hu: Webcím

en: Off
hu: Ki

en: Host
hu: Hoszt

en: Available updates
hu: Elérhető frissítések

en: Manual update check
hu: Kézi frissítés ellenőrzés

en: Never
hu: Soha

en: Submit changes
hu: Változtatások mentése

en: Check manually
hu: Manuális ellenőrzés

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Update available
hu: Frissítés elérhető

en: Drupal core update status
hu: Drupal alaprendszer frissítési állapota

en: Out of date
hu: Elavult

en: Update status
hu: Frissítési állapot

en: Header
hu: Fejléc

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Beágyazó

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
hu: A menüpont csak akkor szabható testre, ha a menü modul <a href="@modules-page">be van kapcsolva</a>.

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Selected
hu: Kiválasztott

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
hu: <em>Igen</em> értékre állítva ez a kategória lesz az alapértelmezett.

en: You must enter a category.
hu: Meg kell adni egy kategóriát.

en: You must enter one or more recipients.
hu: Meg kell adni egy vagy több címzettet.

en: Category %category has been added.
hu: „%category” kategória hozzá lett adva.

en: Category %category has been updated.
hu: „%category” kategória frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete %category?
hu: „%category” biztosan törölhető?

en: Category %category has been deleted.
hu: „%category” kategória törölve lett.

en: Hourly threshold
hu: Óránkénti korlátozás

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
hu: Óránként legfeljebb %number darab üzenetet lehet küldeni. Később érdemes újra próbálkozni.

en: Your name
hu: Saját név

en: Your e-mail address
hu: Email cím

en: Send e-mail
hu: Email elküldése

en: You must select a valid category.
hu: Ki kell választani egy kategóriát.

en: You must enter a valid e-mail address.
hu: Érvényes email címet kell megadni.

en: Sender
hu: Feladó

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyedi

en: Throttle
hu: Visszafogó

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Csoportok

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Published
hu: Közzétéve

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Locale
hu: Honosítás

en: Title field label
hu: Cím mező felirata

en: Body field label
hu: Törzs mező felirata

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: Poll duration
hu: Szavazás időtartama

en: Poll choices
hu: Szavazás válaszok

en: Explanation
hu: Magyarázat

en: Selection options
hu: Választási lehetőségek

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File MIME type
hu: Fájl <em>MIME</em> típus

en: Node revision ID
hu: A tartalom változatának azonosítója

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Role name
hu: Csoport neve

en: E-mail address
hu: Email cím

en: Theme configuration
hu: Sminkek beállítása

en: Last access
hu: Utolsó aktivitás

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Message type
hu: Üzenet típusa

en: Message text
hu: Üzenet szövege

en: Severity
hu: Szint

en: Content field
hu: Tartalom mező

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Vote
hu: Szavazat

en: Average
hu: Átlag

en: Count
hu: Mennyiség

en: Click here
hu: Ide kell kattintani

en: Add condition
hu: Feltétel hozzáadása

en: Add action
hu: Művelet hozzáadása

en: Conditions
hu: Feltételek

en: RSS - blogs
hu: RSS - blogok

en: Search settings
hu: Keresés beállításai

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: blocked
hu: zárolt

en: active
hu: aktív

en: N/A
hu: Nincs adat

en: OPML feed
hu: OPML hírcsatorna

en: configure
hu: beállítás

en: Number of news items in block
hu: A blokkban megjelenített elemek száma

en: View this feed's recent news.
hu: A hírcsatorna legfrissebb elemei.

en: View this category's recent news.
hu: A kategória legfrissebb elemei.

en: Feed overview
hu: Hírcsatornák áttekintése

en: Items
hu: Elemek

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Next update
hu: Következő frissítés

en: %time left
hu: %time van hátra

en: remove items
hu: elemek törlése

en: update items
hu: elemek frissítése

en: Category overview
hu: Kategóriák áttekintése

en: Categorize
hu: Kategorizálás

en: You are not allowed to categorize this feed item.
hu: A hírcsatorna elem kategorizálása nem engedélyezett.

en: The categories have been saved.
hu: A kategóriák el lettek mentve.

en: URL:
hu: Webcím:

en: Updated:
hu: Frissítve:

en: blog it
hu: blog

en: Comment on this news item in your personal blog.
hu: Hivatkozó bejegyzés írása a személyes blogban.

en: %age old
hu: %age

en: %ago ago
hu: %ago

en: Authored by
hu: Szerző

en: Items shown in sources and categories pages
hu: A hírforrások és kategóriák oldalakon megjelenő elemek.

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
hu: „%url” webcímmel már létezik hírcsatorna. Másik webcímet kell megadni.

en: The feed %feed has been updated.
hu: %feed hírcsatorna frissítve lett.

en: Feed %feed deleted.
hu: %feed hírcsatorna törölve lett.

en: The feed %feed has been deleted.
hu: %feed hírcsatorna törölve lett.

en: Feed %feed added.
hu: %feed hírcsatorna hozzá lett adva.

en: The feed %feed has been added.
hu: %feed hírcsatorna hozzá lett adva.

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: The news items from %site have been removed.
hu: %site hírcsatorna elemei törölve lettek.

en: administer news feeds
hu: hírcsatornák adminisztrációja

en: access news feeds
hu: hírcsatornák hozzáférése

en: Allows the user to configure the lightbox2 settings
hu: Engedélyezi a felhasználónak a lightbox2 beállításainak módosítását

en: Lightbox filter
hu: Lightbox szűrő

en: administer lightbox2
hu: lightbox2 adminisztrálása

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Read full article to view attachments.
hu: A teljes tartalom olvasásakor tekinthetőek meg a csatolások.

en: 1 attachment | @count attachments
hu[0]: 1 csatolmány
hu[1]: @count csatolmány

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Medium
hu: Közepes

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Button background color
hu: Gomb háttérszíne

en: Sale
hu: Eladás

en: Card Type
hu: Kártya típusa

en: Card Number
hu: Kártyaszám

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Month
hu: Hónap

en: Details
hu: Részletek

en: Add line
hu: Sor hozzáadása

en: Qty
hu: Menny.

en: Price
hu: Ár

en: Customers
hu: Vevők

en: Last reply
hu: Utolsó válasz

en: System
hu: Rendszer

en: Customer
hu: Vevő

en: Amount
hu: Összeg

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Add to cart
hu: Kosárba

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Send
hu: Küldés

en: Invoice
hu: Számla

en: Code
hu: Kód

en: Stock
hu: Készlet

en: No posts available.
hu: Nincs megjeleníthető tartalom.

en: Recipient
hu: Címzett

en: Payment
hu: Fizetés

en: Payment settings
hu: Fizetési beállítások

en: Payments
hu: Fizetési lehetőségek

en: print
hu: nyomtatás

en: quote
hu: kvóta

en: Store
hu: Bolt

en: Company
hu: Cég

en: Add a role to the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók csoporthoz rendelése

en: Remove a role from the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók eltávolítása egy csoportból

en: security
hu: biztonság

en: node
hu: tartalom

en: directory
hu: könyvtár

en: General
hu: Általános

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Method
hu: Mód

en: Recent posts
hu: Friss tartalmak

en: Navajo
hu: Navahó

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: End
hu: Vég

en: Mon
hu: h

en: Tue
hu: k

en: Wed
hu: sze

en: Thu
hu: cs

en: Fri
hu: p

en: Sat
hu: szo

en: Sun
hu: v

en: May
hu: Május

en: am
hu: de

en: pm
hu: du

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: The name of the menu the node belongs to.
hu: A menü neve, amelyhez a tartalom tartozik.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szótár, melyhez az oldal első kategóriája tartozik.

en: The name of the category.
hu: A kategória neve.

en: The id number of the category.
hu: A kategória azonosítója.

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Forum
hu: Fórum

en: Configuration
hu: Beállítások

en: !time ago
hu: !time

en: Other
hu: Egyéb

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Basic
hu: Alap

en: Color
hu: Szín

en: Theme-specific settings
hu: Smink beállítások

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
hu: „%theme” sminkre és az arra épülő stílusok esetén érvényes beállítások.

en: access content
hu: hozzáférés a tartalmakhoz

en: SKU
hu: Cikkszám

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: Role
hu: Csoport

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Deny
hu: Tiltott

en: Signatures
hu: Aláírások

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Updated URL for feed %title to %url.
hu: %title hírcsatorna webcíme %url értékre változott.

en: Jump to the first comment of this posting.
hu: Ugrás a tartalom első hozzászólásához.

en: Jump to the first new comment of this posting.
hu: Ugrás az első új hozzászólásra.

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Add a new comment to this page.
hu: Új hozzászólás beküldése.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
hu: A tartalomhoz kapcsolódó vélemények, gondolatok beküldése.

en: No terms available.
hu: Nincs elérhető kifejezés.

en: Destination
hu: Cél

en: reset
hu: alaphelyzet

en: Class
hu: Osztály

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Users
hu: Felhasználók

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Minimum cache lifetime
hu: Minimális gyorstár élettartam

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: 1 vote | @count votes
hu[0]: 1 szavazat
hu[1]: @count szavazat

en: Site maintenance
hu: Webhelykarbantartás

en: Off-line
hu: Offline

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
hu: „Online” beállítás esetén a látogatók a megszokott módon böngészhetik a webhelyet. „Offline” beállítás esetén csak a „webhely beállítások adminisztrációja” jogosultsággal rendelkezők érhetik el a webhelyet karbantartás céljából, minden más látogató az alább megadott offline üzenetet látja majd. Az erre jogosult felhasználók „offline” módban is beléphetnek a <a href="@user-login">felhasználó beléptetés oldalon</a>.

en: Site off-line message
hu: Webhely üzemen kívüli állapotát jelző üzenet

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: Ez a webhely jelenleg karbantartás alatt áll. Tartalmunk rövidesen újra elérhető lesz. Köszönjük a türelmet.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
hu: A látogatóknak megjelenítendő üzenet, ha a webhely karbantartás miatt üzemen kívül van.

en: Default front page
hu: Alapértelmezett címlap

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Top pages
hu: Népszerű oldalak

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Text processing
hu: Szövegfeldolgozás

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
hu: A mező karakterben mért maximális hossza. Üresen hagyva nincs korlátozva.

en: Rows
hu: Sorok

en: Create content
hu: Tartalom beküldése

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Argument
hu: Argumentum

en: Checkout
hu: Fizetés

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Override
hu: Felülírás

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Order
hu: Sorrend

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: Recent hits
hu: Legutóbbi megtekintések

en: Class name
hu: Osztálynév

en: Integer
hu: Egész szám

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: The comment no longer exists.
hu: Ez a hozzászólás már nem létezik.

en: The comment and all its replies have been deleted.
hu: A hozzászólás, és minden arra érkezett válasz törölve lett.

en: Do not display
hu: Ne jelenjen meg

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>TRUE</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Preformatted
hu: Előre formázott

en: Profile
hu: Profil

en: Process
hu: Folyamat

en: Close
hu: Bezár

en: Votes
hu: Szavazatok

en: Edit group
hu: Csoport szerkesztése

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Operation
hu: Művelet

en: reply
hu: válasz

en: Duration
hu: Időtartam

en: Expiration date
hu: Elavulás dátuma

en: Original
hu: Eredeti

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Session closed for %name.
hu: %name felhasználó kijelentkezett.

en: Tracker
hu: Követő

en: You have to specify a valid date.
hu: Érvényes dátumot kell megadni.

en: Server settings
hu: A kiszolgáló beállításai

en: The name %name is a reserved username.
hu: „%name” fenntartott felhasználói név.

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: State/Province
hu: Állam/Megye

en: The field %field is required.
hu: %field mező kitöltése kötelező.

en: Fax number
hu: Faxszám

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Labels
hu: Címkék

en: 1 new | @count new
hu[0]: 1 új
hu[1]: @count új

en: Add rule
hu: Szabály hozzáadása

en: Delete rule
hu: Szabály törlése

en: Nauru
hu: Nauri

en: Table prefix
hu: Táblázat nevek előtagja

en: Database username
hu: Adatbázis felhasználói név

en: Database password
hu: Adatbázis felhasználói jelszó

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Add user
hu: Felhasználó létrehozása

en: Formatting guidelines
hu: Súgó a formázáshoz

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
hu: Formátum: %time. Üresen hagyva a beküldés ideje lesz felhasználva.

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: File attachments
hu: Csatolmányok

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
hu: A változások nem maradnak tartósak, csak a tartalom rögzítése után! Az első olyan fájl, mely a tartalom végén listában is megjelenik, az RSS csatornába is bekerül.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
hu: Fájlok csatolása nem engedélyezett, mivel a feltöltésre használt könyvtárak nincsenek megfelelően beállítva.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
hu: Módosítási lehetőség a <a href="@admin-file-system">fájlrendszer beállítási oldalon</a>.

en: Pending
hu: Függőben

en: minute
hu: perc

en: minutes
hu: perc

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
hu: A webhely gyorstárazásának ki- illetve bekapcsolása a be nem jelentkezett látogatók számára, valamint a CSS és JS fájlok összefűzése és tömörítése.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Syslog
hu: Rendszernapló

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
hu: A képeknek engedélyezett legnagyobb felbontás SZÉLESSÉGxMAGASSÁG formában (például 640x480). Nullára (0) állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
hu: %role fájl méret limitnek pozitív számnak kell lennie.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
hu: %role feltöltésenkénti maximális fájl mérete nagyobb, mint a megengedett összesített fájl méret felhasználónként.

en: Maximum resolution for uploaded images
hu: Feltöltött képek legnagyobb felbontása

en: WIDTHxHEIGHT
hu: SZÉLESSÉGxMAGASSÁG

en: Maximum file size per upload
hu: Egy feltöltés legnagyobb mérete

en: Total file size per user
hu: Az összesített fájlméretek maximuma felhasználónként

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
hu: A legnagyobb összesített fájlméret, amivel a felhasználó a webhelyen rendelkezhet (megabájtban).

en: File Upload
hu: Fájlfeltöltés

en: [<a href="@link">more help...</a>]
hu: [<a href="@link">további segítség...</a>]

en: Upload file
hu: Fájl feltöltése

en: Product title
hu: Termék címe

en: List price
hu: Listaár

en: Arabic
hu: arab

en: English
hu: angol

en: French
hu: francia

en: Italian
hu: olasz

en: Spanish
hu: spanyol

en: Japanese
hu: japán

en: Korean
hu: koreai

en: Default height
hu: Alaáértelmezett magasság

en: Default width
hu: Alapértelmezett szélesség

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Token
hu: Vezérjel

en: Time format
hu: Időformátum

en: Are you sure you want to delete these items?
hu: Ezek az elemek biztosan törölhetők?

en: The items have been deleted.
hu: A tartalmak törölve lettek.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
hu: Egy működő email cím. A rendszer minden levelet erre a címre fog küldeni. Az email cím nem jelenik meg nyilvánosan, és csak új jelszó kérése során, vagy értesítő szolgáltatások igénybevétele esetén érkezik rá email üzenet.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hu: %email email cím már foglalt. <a href="@password">Új jelszó igénylése</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
hu: „%email” cím hozzáférési lehetősége megtagadva.

en: Remove items
hu: Elemek eltávolítása

en: Allowed HTML tags
hu: Engedélyezett HTML elemek

en: Sources
hu: Hírforrások

en: !title category latest items
hu: !title kategória legfrissebb elemei

en: !title feed latest items
hu: !title hírcsatorna legfrissebb elemei

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
hu: „%category” nevű kategória már létezik. Másik nevet kell választani.

en: The category %category has been updated.
hu: %category kategória frissítve lett.

en: Category %category deleted.
hu: %category kategória törölve lett.

en: The category %category has been deleted.
hu: %category kategória törölve lett.

en: Category %category added.
hu: %category kategória létrejött.

en: The category %category has been added.
hu: %category kategória létrejött.

en: aggregator - @title
hu: hírolvasó - @title

en: 1 item | @count items
hu[0]: 1 elem
hu[1]: @count elem

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
hu: „%item” egyéni menüpont biztosan törölhető?

en: The menu item %title has been deleted.
hu: „%title” menüpont törölve lett.

en: Deleted menu item %title.
hu: %title menüpont törölve lett.

en: menu
hu: menü

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: No items selected.
hu: Nincs kiválasztott elem.

en: The update has been performed.
hu: A frissítés megtörtént.

en: update
hu: frissítés

en: View user profile.
hu: Felhasználói profil megtekintése.

en: locked
hu: zárolt

en: Titles only
hu: Csak címek

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: This cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Upload picture
hu: Kép feltöltése

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Display all menu items
hu: Az összes menüpont megjelenítése

en: access administration menu
hu: adminisztrációs menü elérése

en: Language file
hu: Nyelvi fájl

en: block settings
hu: blokkbeállítások

en: published
hu: közzétett

en: Average page generation time
hu: Átlagos oldalgenerálási idő

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Show only users where
hu: Felhasználók szűrése

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: @time ago
hu: @time

en: No users available.
hu: Nincs elérhető felhasználó

en: No users selected.
hu: Nincs kiválasztott felhasználó.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
hu: Szándékos kísérlet történt egy védett felhasználói mező módosítására.

en: Select all rows in this table
hu: A táblázat minden sorának kiválasztása

en: Deselect all rows in this table
hu: A kiválasztás megszüntetése a táblázat minden sorában

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Please enter some keywords.
hu: A kulcsszavakat itt kell megadni.

en: Token actions
hu: Vezérjel akciók

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: tokens
hu: vezérjelek

en: Request new password
hu: Új jelszó igénylése

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
hu: A webhely látogatói létrehozhatnak felhasználót adminisztrátori jóváhagyás nélkül.

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Deleted
hu: Törölt

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Features
hu: Jellemzők

en: Topics
hu: Fórumtémák

en: Topic
hu: Fórumtéma

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
hu: A legnagyobb fájlméret, amit egy felhasználó feltölthet (megabájtban).

en: Add file
hu: Fájl hozzáadása

en: (disabled)
hu: (tiltott)

en: Edit menu
hu: Menü szerkesztése

en: Delete menu
hu: Menü törlése

en: Edit menu item
hu: Menüpont szerkesztése

en: Reset menu item
hu: Menüpont visszaállítása

en: Delete menu item
hu: Menüpont törlése

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Locale settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Font size
hu: Betűméret

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: How many content items to display in "day" list.
hu: Mennyi eleme legyen a napi népszerű tartalmakat megjelenítő listának?

en: day
hu: nap

en: year
hu: év

en: hour
hu: óra

en: Jan
hu: jan

en: Feb
hu: feb

en: Mar
hu: már

en: Apr
hu: ápr

en: Jun
hu: jún

en: Jul
hu: júl

en: Aug
hu: aug

en: Sep
hu: szep

en: Oct
hu: okt

en: Nov
hu: nov

en: Dec
hu: dec

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: is equal to
hu: egyenlő

en: is not equal to
hu: nem egyenlő

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Mission statement
hu: Misszió

en: Configure permissions
hu: Jogosultságok beállítása

en: Randomize
hu: Véletlenszerű

en: None.
hu: Nincs.

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Existing system path
hu: Drupal alapértelmezett útvonal

en: Path alias
hu: Útvonalálnév

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
hu: A Drupal rendszer által kezelt alapértelmezett útvonal, mint például: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hu: Az az útvonalálnév, melyet az alapértelmezett útvonal elfedésére szeretnénk használni. Például megadhatjuk a „joginyilatkozat” útvonalat egy jogi nyilatkozat esetén. Viszonyított útvonalat kell megadni, sem kezdő, sem záró perjelet nem szabad alkalmazni.

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Replacement patterns for @name
hu: @name számára helyettesítési minták

en: Execute custom PHP code
hu: Egyedi PHP kód végrehajtása

en: PHP code
hu: PHP kód

en: Choice
hu: Lehetőség

en: Log out
hu: Kilépés

en: Number of day's top views to display
hu: Napi népszerű tartalmak listájának hossza

en: Number of all time views to display
hu: Minden idők legnépszerűbbjei listájának hossza

en: Number of most recent views to display
hu: Legutóbbi megjelenítések listájának hossza

en: The settings have not been saved because of the errors.
hu: Hiba miatt a beállítások mentése sikertelen volt.

en: Spam link deterrent
hu: Kéretlen linkek ártalmatlanítása

en: Display fields
hu: Mezők megjelenítése

en: profile
hu: profil

en: First day of week
hu: A hét első napja

en: Autocomplete taxonomy
hu: Taxonómia kifejezések automatikus kiegészítése

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Select one...
hu: Választás...

en: Send yourself a copy.
hu: Másolatot kérek.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
hu: !name (!name-url) üzenetet küldött !site webhely kapcsolatfelvételi űrlapja segítségével (!form-url).

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
hu: Az ilyen levelek küldése kikapcsolható a felhasználói beállításoknál a !url címen.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
hu: %name-from küldött %name-to számára egy emailt.

en: The message has been sent.
hu: Az üzenet el lett küldve.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
hu: !name üzenetet küldött a !form űrlapon.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
hu: %name-from küldött emailt %category vonatkozásában.

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet el lett küldve.

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: role
hu: csoport

en: configure block
hu: blokk beállítása

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: The block %name has been removed.
hu: „%name” blokk törlése megtörtént.

en: Production
hu: Termelés

en: White
hu: Fehér

en: Shipping method:
hu: Szállítási mód:

en: Taxes
hu: Adók

en: Tax rate
hu: Adókulcs

en: list terms
hu: kifejezések listája

en: add terms
hu: kifejezések hozzáadása

en: Created new term %term.
hu: „%term” kifejezés létrejött.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
hu: „%title” kifejezés biztosan törölhető?

en: Deleted term %name.
hu: „%name” kifejezés törlése megtörtént.

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: No statistics available.
hu: Nincs megjeleníthető statisztika.

en: Last run !time ago
hu: Legutóbbi futás ideje: !time

en: Never run
hu: Soha nem futott le

en: Product count
hu: Termék végösszeg

en: Site information
hu: Webhely-információk

en: Blocked
hu: Zárolt

en: critical
hu: kritikus

en: Default permitted file extensions
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezett fájlkiterjesztések

en: Optimize JavaScript files
hu: JavaScript fájlok optimalizálása

en: Results
hu: Eredmények

en: Older polls
hu: Korábbi szavazások

en: View the list of polls on this site.
hu: A webhelyen indított szavazások.

en: Poll settings
hu: Szavazás beállításai

en: You must fill in at least two choices.
hu: Legalább két lehetőséget meg kell adni.

en: open
hu: nyitott

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
hu: Az alábbi táblázat a szavazáson rögzített voksokat mutatja. Ha a be nem jelentkezett látogatók szavazásra jogosultak, akkor a szavazásra használt IP címük jelenik itt meg.

en: Visitor
hu: Látogató

en: Cancel your vote
hu: Szavazat törlése

en: View the current poll results.
hu: Eredmények megtekintése.

en: vote on polls
hu: szavazás

en: cancel own vote
hu: saját szavazat visszavonása

en: inspect all votes
hu: szavazatok adatainak megtekintése

en: List terms
hu: Kifejezések listája

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése minden gyermek kifejezését is törli, amennyiben van ilyen. A művelet nem vonható vissza.

en: Parent terms
hu: Szülő kifejezések

en: Syndicate
hu: Tartalom megosztás

en: Syndicate content
hu: Tartalom átvétel

en: Blogs
hu: Blogok

en: Books
hu: Könyvek

en: Style
hu: Stílus

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
hu: %site hírcsatornája hibás. A hibaüzenet: „%error”, %line. sor.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
hu: %site hírcsatornája hibás. A hibaüzenet: „%error”, %line. sor.

en: Forums
hu: Fórum

en: Delete package
hu: Csomag törlése

en: administer taxonomy
hu: taxonómia adminisztrációja

en: access administration pages
hu: adminisztrációs oldalak hozzáférése

en: administer filters
hu: szűrők adminisztrációja

en: view revisions
hu: változatok megtekintése

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: !date by !username
hu: !date, !username

en: revert
hu: visszaállítás

en: Revision
hu: Változat

en: current revision
hu: aktuális változat

en: The specified passwords do not match.
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek meg.

en: Track
hu: Követés

en: Match
hu: Egyezik

en: No forums defined
hu: Egy fórum sincs definiálva

en: This topic has been moved
hu: A fórumtéma mozgatása megtörtént

en: User management
hu: Felhasználókezelés

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: e-mail
hu: Email

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Search options
hu: Keresési szempontok

en: Cron
hu: Időzítő

en: permission
hu: jogosultság

en: Your vote was recorded.
hu: A szavazat rögzítve lett.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
hu: Egyszerű szavazások lebonyolítását teszi lehetővé.

en: Font color
hu: Betűszín

en: Link color
hu: Link színe

en: options
hu: beállítások

en: Shopping cart
hu: Kosár

en: Your item(s) have been updated.
hu: A tétel vagy tételek frissítése megtörtént.

en: Qty.
hu: Mennyiség

en: Cart
hu: Kosár

en: Transaction key
hu: Tranzakciókulcs

en: Credit card details
hu: Bankkártya részletei

en: Discount
hu: Árengedmény

en: Shipping
hu: Szállítás

en: Reversed
hu: Fordított

en: Day(s)
hu: Nap(ok)

en: Week(s)
hu: Hét (Hetek)

en: Year(s)
hu: Év(ek)

en: Order history
hu: Rendeléstörténet

en: Product
hu: Termék

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
hu: Az új jelszó és a további teendők leírása nemsokára megérkezik a megadott email címre.

en: Subtotal
hu: Részösszeg

en: administer store
hu: bolt adminisztrációja

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Shipping address
hu: Szállítási cím

en: Ship to:
hu: Címzett:

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Received
hu: Kapott

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Payment details
hu: A fizetés részletei

en: Refund
hu: Visszatérítés

en: Products
hu: Termékek

en: administer products
hu: termékek adminisztrációja

en: Product settings
hu: Termék beállitása

en: Street address
hu: Utca

en: Testing
hu: Próba

en: Total:
hu: Összesen:

en: Transaction ID:
hu: Tranzakcióazonosító:

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Pounds
hu: Font

en: Grams
hu: Gramm

en: Kilograms
hu: Kilogramm

en: Ounces
hu: Uncia

en: Inches
hu: Hüvelyk

en: Feet
hu: Láb

en: Orders
hu: Rendelések

en: Print invoice
hu: Számla nyomtatása

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Length of trimmed posts
hu: Bevezetők hossza

en: 200 characters
hu: 200 karakter

en: 400 characters
hu: 400 karakter

en: 600 characters
hu: 600 karakter

en: 800 characters
hu: 800 karakter

en: 1000 characters
hu: 1000 karakter

en: 1200 characters
hu: 1200 karakter

en: 1400 characters
hu: 1400 karakter

en: 1600 characters
hu: 1600 karakter

en: 1800 characters
hu: 1800 karakter

en: 2000 characters
hu: 2000 karakter

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
hu: A törzs kezdetéből előállított bevezető maximális hossza karakterben. A bevezető a címlapon és az XML csatornáknál is felhasználásra kerül. Kikapcsolásához a „korlátlan” hosszt kell választani. A beállítás változtatása nem lesz hatással a már beküldött tartalmakra, csak az ezután felvett vagy szerkesztett szövegekre.

en: System default
hu: Rendszer alapértelmezése

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Not published
hu: Rejtett

en: File settings
hu: Fájl beállítások

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
hu: Azok az alapértelmezett kiterjesztések, amelyeket használva a felhasználók fájlokat tölthetnek fel. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani, és nem szabad kiírni a kezdő pontot.

en: Default maximum file size per upload
hu: Egy feltöltés legnagyobb mérete alapértelmezés szerint

en: Default total file size per user
hu: Az összesített fájlméretek alapértelmezett maximuma felhasználónként

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
hu: A PHP beállításai %size méretre korlátozzák a feltöltésenkénti legnagyobb fájl méretét.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
hu: A kiszolgáló-környezet függvényében a beállítások a rendszerszintű php.ini fájlban, a Drupal könyvtárában lévő php.ini fájlban, a Drupal settings.php fájljában vagy a Drupal gyökerében lévő .htaccess fájlban módosíthatóak.

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: The description displayed when hovering over a menu item.
hu: A menüpont leírása, mely az egér hivatkozás fölé mozgatásakor jelenik meg.

en: XML feed
hu: XML csatorna

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Gray
hu: Szürke

en: Attach new file
hu: Új fájl csatolása

en: Attach
hu: Csatol

en: List files by default
hu: Fájlok megjelenítése alapértelmezésben

en: edit
hu: szerkesztés

en: Formatted
hu: Formázott

en: Path to the "convert" binary
hu: Útvonal a „convert” programfájlhoz

en: File system path
hu: Fájlrendszer könyvtára

en: Credit
hu: Hitel

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
hu: <a href="@link" title="@title">tovább</a>

en: Redirect to URL
hu: Átirányítás egy webcímre

en: details
hu: részletek

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hu: %name felhasználó zárolt, vagy még nincs aktiválva.

en: Login attempt failed for %user.
hu: %user bejelentkezése sikertelen.

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: The primary identifier for a node.
hu: A tartalom elsődleges azonosítója.

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
hu: A felhasználó neve, amely szerzőként szerepel majd.

en: Please enter a valid username.
hu: Érvényes felhasználónevet kell megadni.

en: Please enter a valid email address or %author.
hu: Adjon meg egy érvényes email címet vagy %author-t.

en: Manage the actions defined for your site.
hu: A webhelyen meghatározott akciók kezelése.

en: Delete action
hu: Akció törlése

en: Actions available to Drupal:
hu: Elérhető akciók:

en: The action has been successfully saved.
hu: Az akció mentése sikeres volt.

en: Deleted action %aid (%action)
hu: Törölt müvelet %aid (%action)

en: Action '%action' added.
hu: %action akció hozzáadása sikeres volt.

en: Remove orphaned actions
hu: Árva akciók törlése

en: administer actions
hu: akciók adminisztrációja

en: Themes
hu: Sminkek

en: Story
hu: Írás

en: Video width
hu: Videó szélessége

en: Video height
hu: Videó magassága

en: JPEG quality
hu: JPEG minőség

en: Audio sample rate
hu: Mintavételi arány

en: Audio bitrate
hu: Audió bitráta

en: administer nodes
hu: tartalmak adminisztrációja

en: administer comments
hu: hozzászólások adminisztrációja

en: Delete comments
hu: Hozzászólások törlése

en: not published
hu: rejtett

en: by
hu: -

en: The comments have been deleted.
hu: A hozzászólások törlése megtörtént.

en: Published comments
hu: Közzétett hozzászólások

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
hu: A hozzászólás bekerült a moderálási sorba, jóváhagyás után fog megjelenni a webhelyen.

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Protected
hu: Védett

en: Default weight
hu: Alapértelmezett súly

en: Live
hu: Élő

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Related content
hu: Kapcsolódó tartalom

en: Hits
hu: Megtekintések

en: not sticky
hu: nem kiemelt

en: sticky
hu: kiemelt

en: not promoted
hu: nincs címlapon

en: promoted
hu: címlapon

en: hour(s)
hu: óra

en: day(s)
hu: nap

en: week(s)
hu: hét

en: month(s)
hu: hónap

en: Default options
hu: Alapértelmezés szerinti lehetőségek

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Contact settings
hu: Kapcsolat beállítások

en: cancel
hu: mégsem

en: Reset password
hu: Jelszó átállítása

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Finished
hu: Kész

en: disable
hu: letiltás

en: Path to file
hu: Fájl útvonala

en: Storage
hu: Tárolás

en: Line break converter
hu: Sortörés-átalakító

en: Temporary directory
hu: Ideiglenes fájlok könyvtára

en: date
hu: dátum

en: Keyboard shortcuts
hu: Billentyűparancsok

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: upload files
hu: fájlok feltöltése

en: Site configuration
hu: Webhely beállítása

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: The specified date is invalid.
hu: A megadott dátum érvénytelen.

en: Choice @n
hu: @n. lehetőség

en: Percentage (%)
hu: Százalék (%)

en: Password strength:
hu: Jelszó erőssége:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
hu: Javasolt, hogy a jelszó legalább 6 karakter hosszú legyen, kis- és nagybetűk mellett tartalmazzon számokat és írásjeleket is.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
hu: A jelszó nem elég változatos ahhoz, hogy biztonságos legyen. Javasolt változtatások:

en: Adding both upper and lowercase letters.
hu: Kis- és nagybetűk hozzáadása.

en: Adding numbers.
hu: Számok hozzáadása.

en: Adding punctuation.
hu: Írásjel hozzáadása.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
hu: Ajánlott, a felhasználói névtől eltérő jelszó.

en: Passwords match:
hu: A jelszavak megegyeznek:

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
hu: Bizonyos sminkek megjelenítik ezt a szöveget az oldal alján. Itt lehet elhelyezni például a copyright megjegyzéseket is.

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: The name used to indicate anonymous users.
hu: A névtelen, regisztráció nélküli, be nem lépett, látogatók megnevezése.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
hu: A címlapon ehhez a Drupal útvonalhoz tartozó kimenet jelenik majd meg. Alapértelmezett értéke a „node”.

en: Enable custom alternate text
hu: Saját helyettesítő szöveg megadása

en: Enable custom title text
hu: Egyéni cím engedélyezése

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Get help
hu: Súgó

en: Please wait...
hu: Kérem várjon...

en: Assign
hu: Hozzárendelés

en: Not translated
hu: Nincs lefordítva

en: Select
hu: Választás

en: is
hu: &nbsp;

en: Approval queue
hu: Elfogadási sor

en: Display on separate page
hu: Megjelenítés külön oldalon

en: Location of comment submission form
hu: Hozzászólás-beküldő űrlap helyzete

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Go to page @number
hu: @number. oldalra ugrás

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
hu: Táblázatokat nem használó, átszínezhető, több oszlopos, alkalmazkodó szélességű smink (alapbeállítás).

en: Go to previous forum topic
hu: Ugrás az előző fórumtémára

en: Go to next forum topic
hu: Ugrás a következő fórumtémára

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Underlined
hu: Aláhúzott

en: Site building
hu: Webhelyépítés

en: No primary links
hu: Nincsenek elsődleges hivatkozások

en: Source for the primary links
hu: Elsődleges hivatkozások forrása

en: Select what should be displayed as the primary links.
hu: Az elsődleges hivatkozásként megjelenő menüpontok.

en: No secondary links
hu: Nincsenek másodlagos hivatkozások

en: Source for the secondary links
hu: Másodlagos hivatkozások forrása

en: No content types available.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus.

en: Delete role
hu: Csoport törlése

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Role specific visibility settings
hu: Felhasználói csoportoktól függő megjelenítés

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
hu: Nem engedélyezett menüpontok egyik menüben sem fognak megjelenni.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
hu: Az új menü nevének megadása. Az automatikusan létrejövő blokkot engedélyezni kell a <a href="@blocks">blokkok adminisztrációs oldalán</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
hu: A menüelemek átrendezhetőek a <em>Menüelem</em> oszlop „fogd és vidd” fogantyúinak használatával, melyekkel egy elem vagy elemek csoportja a bal egérgombot nyomva tartva &ndash; „megfogva” &ndash; a lista új helyére mozgatható. A módosítások nem lesznek elmentve egészen az oldal alján található <em>Beállítások mentése</em> nyomógomb megnyomásáig.

en: List menus
hu: Menük listázása

en: Customize menu
hu: Menü testreszabása

en: List items
hu: Elemek listája

en: Language switcher
hu: Nyelv választó

en: English name
hu: Angol név

en: Native name
hu: Név

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Form name
hu: Űrlap neve

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
hu: Az új mező látható címe. Például: „Kedvenc szín”.

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
hu: A mezőhöz tartozó, a felhasználók számára megjelenő magyarázat. Ha a mező kitöltése egyértelmű, akkor nem szükséges megadni.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
hu: Az ebben a mezőben azonos értéket megadó felhasználók listájának címe. A címben a <code>%value</code> kifejezést a megfelelő érték helyettesíti. Például: „Azon felhasználóink, akiknek kedvenc színe %value”. Csak akkor van értelme beállítani, ha a mező nyilvános.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
hu: Az ebben a mezőben azonos értéket megadó felhasználók listájának címe. Például: „Sportszerető felhasználók”. Csak akkor van értelme beállítani, ha a mező nyilvános.

en: Save field
hu: Mező mentése

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
hu: A webhely régióiban megjelenő blokkok beállítása.

en: Delete block
hu: Blokk törlése

en: Save blocks
hu: Blokkok mentése

en: The block settings have been updated.
hu: A blokkok mentése megtörtént.

en: Block specific settings
hu: Blokkspecifikus beállítások

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
hu: Az alapértelmezett cím felülbírálása. A <em>&lt;none&gt;</em> jelzés használható a cím törléséhez, üresen hagyható az alapértelmezett blokk cím megjelenítéséhez.

en: '%name' block
hu: „%name” blokk

en: User specific visibility settings
hu: Felhasználó által testre szabható megjelenítés

en: Custom visibility settings
hu: Testre szabható láthatóság

en: Users cannot control whether or not they see this block.
hu: A felhasználók nem befolyásolhatják a blokk megjelenését.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
hu: Alapértelmezésben megjelenik, a felhasználók kikapcsolhatják maguknak.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
hu: Alapértelmezésben nem jelenik meg, a felhasználók bekapcsolhatják maguknak.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a blokk megjelenését testre szabhassák.

en: Show block for specific roles
hu: Megjelenítés bizonyos csoportok számára

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
hu: Csak a megadott csoportok tagjai láthassák a blokkot. Ha egy csoport sincs kiválasztva, minden felhasználó láthatja a blokkot.

en: Page specific visibility settings
hu: Oldalaktól függő megjelenítés

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Show block on specific pages
hu: Megjelenítés bizonyos oldalakon

en: Save block
hu: Blokk mentése

en: Please ensure that each block description is unique.
hu: Gondoskodni kell róla, hogy minden blokk leírása eltérő legyen.

en: The block configuration has been saved.
hu: A blokk beállításai el lettek mentve.

en: The block has been created.
hu: A blokk létrejött.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
hu: A blokk rövid leírása. A <a href="@overview">blokk áttekintés</a> oldalon jelenik meg.

en: Block body
hu: Blokktartalom

en: The content of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók számára látható blokktartalom.

en: Block configuration
hu: Blokk beállításai

en: administer blocks
hu: blokkok adminisztrációja

en: use PHP for block visibility
hu: blokk láthatóság beállítása PHP kóddal

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
hu: Az oldalak fő tartalma körül megjelenő dobozokat kezeli.

en: Core - required
hu: Alaprendszer - szükséges

en: Menus
hu: Menük

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
hu: A webhely navigációs menüjének kezelése, új menü blokkok létrehozása, meglévő menüpontok átnevezése és átrendezése.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
hu: „%item” menüpont biztosan visszaállítható az alapállapotra?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hu: Minden egyedi beállítás elvész. A művelet nem visszavonható.

en: The menu item was reset to its default settings.
hu: A menüpont alapállapotra állítva.

en: administer menu
hu: menü adminisztrációja

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
hu: Lehetővé teszi az adminisztrátorok számára a webhely navigációs menüjének testreszabását.

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Edit vocabulary
hu: Szótár szerkesztése

en: edit vocabulary
hu: szótár szerkesztése

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
hu: A szótár leírása, melyet más modulok megjeleníthetnek.

en: Created new vocabulary %name.
hu: „%name” szótár létrejött.

en: Updated vocabulary %name.
hu: „%name” szótár frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hu: „%title” szótár biztosan törölhető?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hu: A szótár törlése minden benne található kifejezés törlését is maga után vonja. A művelet nem vonható vissza.

en: Deleted vocabulary %name.
hu: „%name” szótár törlése megtörtént.

en: The name of this term.
hu: A kifejezés neve.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
hu: A tartalmat meghatározó kifejezések vesszővel elválasztott listája. Például: móka, kötélugrás, mogyorós csoki, "Cégnév, Kft.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
hu: %name szótár így nem módosítható.

en: Above
hu: Felette

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: Figyelem! Már létrehozott adatok esetén ezeknek a beállításoknak a megváltoztatása az adatok elvesztésével jár!

en: Default time zone
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
hu: A <em>Content</em> modul, amely egy szükséges eleme a Content Construction Kitnek (CCK), lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy egyedi mezőket rendeljenek a tartalomtípusokhoz. A Drupalban a tartalomtípus határozza meg az oldalak jellemzőit, beleértve a megjelenített mezők címét és leírását a feltöltő és szerkesztő oldalakon. A <em>Content</em> modult (és az egyéb, CCK-ba ágyazott segítő modulokat) használva egyedi mezőket lehet adni az alapértelmezés szerinti „Cím” és „Törzs” mezők mellé. A CCK lehetőségei a <a href="@content-types">tartalomtípusok adminisztrációja oldalon</a> lévő füleken elérhetők el. (További információk a tartalomtípusokról a <a href="@node-help"><em>Node</em> modul súgó oldalán</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
hu: Egy egyedi mező tartalomtípushoz adásakor meghatározható annak típusa (attól függően, hogy mit fog tartalmazni, szöveget, számot, vagy hivatkozást egyéb objektumokhoz), illetve hogyan fog megjelenni (szöveges mező vagy terület, legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet, avagy automatikusan kiegészülő mező). Egy mezőnek lehet több értéke is (például egy „személy”-nek lehet több email címe), illetve csak egyetlen értéke (például egy „dolgozó”-nak csak egy dolgozói azonosítója van). A mező hozzáadásakor és szerkesztésekor a CCK automatikusan elkészíti az adat tárolásához szükséges szerkezetet az adatbázisban. A CCK számos egyéb lehetőséget biztosít, például az egyedi adatok intelligens gyorstárazását, a tartalomtípus meghatározások importálását és exportálását, valamint együttműködést egyéb közösségi modulokkal.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
hu: Az egyedi mező típusokat a CCK-ba ágyazott egyéb, kiegészítő modulok biztosítják (minden modul más típust tesz elérhetővé). A <a href="@modules">modulok oldal</a> segítségével lehet be-, illetve kikapcsolni a CCK összetevőit. Egy alapértelmezés szerinti telepítés esetén a CCK az alábbiakat tartalmazza:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
hu: <em>szám</em>, amely egy numerikus mezőtípust ad, egész, decimális, vagy lebegőpontos formában. Beállítható a megengedett értékek csoportja, vagy megadható az elfogadott érték tartományok köre. Elérhető számos közös formátum a számok megjelenítéséhez.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
hu: <em>szöveg</em>, amely szöveges mezőtípus ad. A szöveges mező tartalmazhat csak sima szöveget, vagy beállíthatóan lehet használni a Drupal bemeneti formátum szűrőit is a szövegek biztonságos kezeléséhez. A szöveges mezők lehetnek egy vagy több sorosak, illetve nagyobb bemeneti ellenőrzéshez legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet. Ha szükséges, a CCK tudja ellenőrizni a bevitelt a megengedett értékek alapján.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
hu: <em>tartalomlhivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a Drupal oldalak között. Két különböző tartalomtípus között egy <em>tartalomhivatkozás</em> mező hozzáadásával könnyedén létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat az adatok között (több „dolgozó” oldal tartalmaz egy <em>tartalomhivatkozás</em> mezőt, hivatkozva a „munkaadó” oldalra.

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
hu: <em>felhasználó hivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a honlap felhasználóihoz. Egy <em>felhasználó hivatkozás</em> mező hozzáadásával létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat a felhasználók és az oldalak között. A tartalomtípushoz egy „Szerkesztette” <em>felhasználó hivatkozás</em> mezőt adva egy hivatkozás keletkezik a szerkesztő felhasználó profiljához, így követni lehet a felhasználó részvételét a tartalomban a Drupal alapértelmezés szerinti <em>Írta</em> mezőjén kívül is.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
hu: <em>mezőcsoport</em>, amely egy összecsukható mezőkészletet hoz létre, és egy csoportba foglalja az összetartozó mezőket. A mezőkészlet alapértelmezése lehet nyitott, vagy zárt is. A mezőcsoportok sorrendje, valamint a csoportokon belüli mezők sorrendje fogd-és-vidd módszerrel állítható be a content modulban.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@handbook-cck">CCK</a> oldalán, vagy a <a href="@project-cck">CCK projekt oldalán</a> érhető el.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
hu: A tartalomtípus mezőinek és címkéinek megjelenítési beállítása, amikor megtekintik előnézeti és teljes oldal módban.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
hu: A tartalomtípus mezőinek megjelenítési beállítása, amikor meg kell jelenniük a következő környezetben.

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Search Index
hu: Keresés index

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Updating field type %type with module %module.
hu: %type mezőtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Updating widget type %type with module %module.
hu: %type felületi elemtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Add field
hu: Mező létrehozása

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Allows administrators to define new content types.
hu: Lehetőséget ad az adminisztrátorok számára új tartalomtípusok meghatározására.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a megengedett értékek tömbjét. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, akkor a kód által visszaadott tömb felülír minden fentebb megadott értéket.

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Used in
hu: Ez használja

en: No fields have been defined for any content type yet.
hu: Egyetlen tartalomtípushoz sincs még mező hozzárendelve.

en: no styling
hu: formázás nélkül

en: simple
hu: egyszerű

en: fieldset
hu: mezőcsoport

en: fieldset - collapsible
hu: mezőcsoport - összecsukható

en: fieldset - collapsed
hu: mezőcsoport - összecsukva

en: Added field %label.
hu: %label mező hozzáadva.

en: There was a problem adding field %label.
hu: A mező hozzáadásánál hiba történt: %label.

en: There was a problem creating field %label.
hu: Hiba történt a mező létrehozásakor: %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
hu: „%field” mező biztosan eltávolítható?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hu: Ha bármilyen adatot tartalmaz ez a mező, az el fog veszni. Ezt a műveletet nem lehet visszavonni.

en: Removed field %field from %type.
hu: A mező törölve lett: %field (%type tartalomtípusból).

en: There was a problem deleting %field from %type.
hu: Hiba történt a mező (%label) %type tartalomtípusból való törlése közben.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások csak ebben a tartalomtípusban jelennek meg: %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások minden olyan tartalomtípusban megjelennek, amelyben a mező megjelenik.

en: Save field settings
hu: Mező beállításainak mentése

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
hu: Az alapértelmezés szerinti értéket adó PHP kód érvénytelen értéket ad vissza.<br />Elvárt formátum: <pre>!sample</pre> Visszaadott érték: @value

en: The default value is invalid.
hu: Az alapértelmezés szerinti érték érvénytelen

en: Saved field %label.
hu: %label mező el lett mentve.

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
hu: Az adatbázis megváltozott és az adatok átemelve vagy törölve lettek.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
hu: Hiba történt és az adatbázis megváltoztatása nem fejeződött be.

en: Processing %title
hu: %title feldolgozása

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva:
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
hu: %old_name új neve %new_name a tartalom mezők táblában, és a mező előfordulási helyei frissítve lettek.

en: The content fields table %name has been deleted.
hu: A tartalom mezők %name táblája törölve lett.

en: Referenced node ID
hu: Hivatkozott tartalom azonosítója

en: Referenced node title
hu: Hivatkozott tartalom cím

en: Raw number value
hu: Nyers szám érték

en: Formatted number value
hu: Formázott szám

en: Raw, unfiltered text
hu: Nyers, formázatlan szöveg

en: Formatted and filtered text
hu: Formázott és szűrt szöveg

en: Referenced user ID
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítója.

en: Referenced user name
hu: A hivatkozott felhasználó neve.

en: Formatted HTML link to referenced user
hu: HTML hivatkozás a hivatkozott felhasználóra

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: Select the content type to export.
hu: Tartalomtípus kiválasztása az exporthoz.

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
hu: Az export által előállított szöveget át lehet másolni egy másik tartalomtípusba az import művelet segítségével.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
hu: Ez az űrlap importálja a mező meghatározásokat, melyek egy másik tartalomtípusból, vagy egy másik adatbázisból lettek exportálva.<br />Megjegyzés: Egy tartalomtípuson belül a mezőket nem lehet többszörözni, így csak azok a mezők lesznek hozzáadva, melyek még nem szerepelnek a kiválasztott tartalomtípusban.

en: <Create>
hu: < Létrehozás >

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
hu: Tartalomtípus kiválasztása a mezők importálásához.<br />A &lt;Létrehozás&gt; segítségével új tartalomtípus jön létre, mely tartalmazni fogja a mezőket.

en: Import data
hu: Adatok importálása

en: Paste the text created by a content export into this field.
hu: A tartalom exportnál keletkezett szöveget kell ebbe a mezőbe illeszteni.

en: The import data is not valid import text.
hu: Az adat nem értelmezhető import szövegként.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
hu: A következő modulokat engedélyezni kell, hogy ez az import működjön: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
hu: %type tartalomtípus már szerepel az adatbázisban.

en: Exiting. No import performed.
hu: Kilépés. Az importálás nem lett végrehajtva.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
hu: Hiba történt a következő tartalomtípus hozzáadása közben: %type.<br />További részletek a megjelenített hibaüzenetekben.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
hu: %field_label (%field_name) mező már létezik, ezért az import során nem lett hozzáadva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
hu: %field_label (%field_name) mező hozzá lett adva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
hu: %field_name mező „Megjelenítési beállítás” adatainak exportálása közben egy hiba keletkezett. <br />Az adatbázis hiba: „%db_err”.

en: Enables ability to import/export field definitions.
hu: Lehetővé teszi a meződefiníciók importálását és exportálását.

en: view
hu: nézet

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
hu: Érdemes azonnal <a href="!url">beállítani a mezők jogosultságait</a>. Alapértelmezés szerint egyik mező sem érhető el.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
hu: Mezőszintű jogosultságok beállítása.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalomszerkesztő űrlapon.

en: always open
hu: mindig nyitott

en: collapsible
hu: összecsukható

en: collapsed
hu: összecsukott

en: Instructions to present to the user on the editing form.
hu: Az űrlap szerkesztésekor megjelenő útmutató.

en: These settings apply to the group on node display.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalom megjelenítésekor.

en: A description of the group.
hu: A csoport leírása.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
hu: %label csoport biztosan törölhető?

en: The group %group_name has been removed.
hu: %group_name csoport törölve lett.

en: Fieldgroup
hu: Mezőcsoport

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: Store the ID of a related node as an integer value.
hu: A hivatkozott tartalom azonosítójának tárolása egész számként.

en: Content types that can be referenced
hu: Tartalomtípusok, melyekre hivatkozni lehet

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
hu: Haladó - tartalmak, melyekre hivatkozni lehet (Nézet)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Title (link)
hu: Cím (hivatkozással)

en: Title (no link)
hu: Cím (hivatkozás nélkül)

en: Autocomplete text field
hu: Automatikusan kiegészülő szöveges mező

en: Nodereference autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő tartalomhivatkozás

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hu: Olyan mezőtípust ad, amely a tartalomban egy másik tartalomra hivatkozik.

en: Store a number in the database as an integer.
hu: Egészként tárol számot az adatbázisban.

en: Decimal
hu: Decimális

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Rögzített tízes számot tárol az adatbázisban

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Store a number in the database in a floating point format.
hu: Lebegőpontos számot tárol az adatbázisban.

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
hu: Az űrlapokon a tizedespont jelölésére használt karakter.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték előtagja lehet, mint például a $ vagy az €. Ha nincs előtag, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték toldaléka lehet, mint például m², m/s², kb/s. Ha nincs toldalék, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: "Minimum" must be a number.
hu: „Minimum”-nak számot kell megadni.

en: "Maximum" must be a number.
hu: „Maximum”-nak számot kell megadni.

en: unformatted
hu: formázatlan

en: Defines numeric field types.
hu: Numerikus mezőtípusokat határoz meg.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hu: Az „egyszerű jelölőnégyzet” felületi elemnél először a „ki”, majd a „be” állapothoz tartozó értéket kell megadni az <strong>Engedélyezett értékek</strong> részben. A jelölőnégyzet címkéje a „be” állapothoz tartozó érték címkéje lesz.

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
hu: A „Jelölőnégyzetek / választógombok” felületi elem jelölőnégyzeteket jelenít meg, ha a mezőnek több értéke is lehet, különben választógombok jelennek meg.

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hu: A szöveg és szám mezőtípushoz legördülő lista, jelölőnégyzet és választógomb típusú felületi elemeket ad.

en: Store text in the database.
hu: Szöveget tárol az adatbázisban.

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Defines simple text field types.
hu: Egyszerű szöveges mező típusokat határoz meg.

en: User reference
hu: Felhasználóra hivatkozás

en: Store the ID of a related user as an integer value.
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítójának tárolása egész számként.

en: User roles that can be referenced
hu: Felhasználói csoport, amelyre hivatkozni lehet

en: User status that can be referenced
hu: Felhasználói állapot, amelyre hivatkozni lehet

en: Reverse link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
hu: Ha be van jelölve, akkor a felhasználó adatlapján egy hivatkozás visszamutat a hivatkozó tartalomra.

en: Userreference autocomplete
hu: Felhasználóhivatkozás automatikus kiegészítéssel

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hu: Olyan mezőtípus, amely a tartalomban egy felhasználóra hivatkozik.

en:  for
hu:  a

en: Theme-engine-specific settings
hu: Smink motortól függő beállítások

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
hu: „%theme” motorra és az arra épülő sminkek esetén érvényes beállítások.

en: Use administration theme for content editing
hu: Az adminisztrációs smink használata tartalom szerkesztéshez

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
hu: Új tartalmak beviteléhez és meglévő tartalmak szerkesztéséhez is a kiválasztott adminisztrációs smink használata.

en: Uploaded file is not a valid image
hu: A feltöltött fájl nem megfelelő

en: Contact phone number
hu: Kapcsolattartó telefon

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: years
hu: év

en: weeks
hu: hét

en: Default gateway
hu: Alapértelmezett átjáró

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Permission
hu: Jogosultság

en: @module module
hu: @module modul

en: incompatible
hu: összeférhetetlen

en: Incompatible with this version of Drupal core
hu: Nem kompatiblis a Drupal-alaprendszer ezen változatávall

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
hu: Ez a kiadás nem működőképes a Drupal !core_version változatával.

en: Incompatible with this version of PHP
hu: Nem működőképes a PHP ezen változatával

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
hu: Ez a modul a PHP @php_required változatát igényli, és nem működőképes a PHP !php_version változatával.

en: View Image Details
hu: Kép részleteinek megtekintése

en: press !x to close
hu: !x a bezáráshoz

en: Order ID
hu: Rendelés azonosítója

en: Search returned the following results:
hu: A keresés a következő találatokat adta:

en: My blog
hu: Saját blog

en: Input formats
hu: Beviteli formák

en: Anonymous commenting
hu: Névtelen hozzászólás

en: Anonymous posters may not enter their contact information
hu: A névtelen hozzászólók nem adhatnak meg kapcsolati adatokat

en: Anonymous posters may leave their contact information
hu: A névtelen hozzászólók megadhatják a kapcsolati adataikat

en: Anonymous posters must leave their contact information
hu: A névtelen hozzászólóknak kötelező a kapcsolati adatok megadása

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
hu: Az itt megadott választás akkor érvényes, ha a névtelen hozzászólások beküldése engedélyezett a <a href="@url">jogosultságok oldalon</a>.

en: Display below post or comments
hu: Megjelenítés a tartalom és a hozzászólások alatt

en: Default comment setting
hu: Hozzászólások alapértelmezett beállítása

en: Read/Write
hu: Olvasható / Írható

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
hu: A <em>hozzászólások adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók az alapértelmezést felülbírálhatják.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hu: A mező tartalma nem nyilvános.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
hu: Az aláírás nyilvánosan megjelenik a hozzászólások alatt.

en: parent
hu: szülő

en: Flat list - collapsed
hu: Egyszerű (csak címek)

en: Flat list - expanded
hu: Egyszerű (teljes)

en: Threaded list - collapsed
hu: Beágyazott (csak címek)

en: Threaded list - expanded
hu: Beágyazott (teljes)

en: Date - newest first
hu: Dátum - újabbak elöl

en: Date - oldest first
hu: Dátum - régebbiek elöl

en: 1 comment | @count comments
hu[0]: 1 hozzászólás
hu[1]: @count hozzászólás

en: 1 new comment | @count new comments
hu[0]: 1 új hozzászólás
hu[1]: @count új hozzászólás

en: access comments
hu: hozzászólások hozzáférése

en: post comments
hu: hozzászólások beküldése

en: post comments without approval
hu: hozzászólások beküldése elfogadás nélkül

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
hu: Az üzenet címzett email címe, vagy %author írandó be, ha az eredeti tartalom beküldőjének kell küldeni a levelet.

en: Save content type
hu: Tartalomtípus mentése

en: Show descriptions
hu: Leírások megjelenítése

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Language code
hu: Nyelv kód

en: Save role
hu: Csoport mentése

en: X offset
hu: X eltolás

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
hu: Eltolás megadása képpontban vagy kulcsszóval: <em>left</em>, <em>center</em>, vagy <em>right</em>.

en: Y offset
hu: Y eltolás

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
hu: Eltolás megadása képpontban vagy kulcsszóval: <em>top</em>, <em>center</em>, vagy <em>bottom</em>.

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Blue
hu: Kék

en: debug
hu: hibakeresés

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Escape all tags
hu: Jelölőkódok semlegesítése

en: Strip disallowed tags
hu: Tiltott jelölőkódok törlése

en: input formats
hu: beviteli formák

en: There are no menu items yet.
hu: Nincs több menüpont.

en: Menu link title
hu: Menüpont neve

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
hu: A menüben megjelenő, az elemhez tartozó hivatkozás felirata.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Egy elem és összes leszármazottjának maximális mélysége !maxdepth lehet. Lehetséges, hogy ennek következtében néhány menüpont nem választható szülőként.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
hu: A menürendszer csak belső útvonalakat tárol, de az útvonal álveneveket megjelenítéskor használja. %link_path ezért %normal_path formában lett tárolva.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hu: „@link_path” útvonal érvénytelen, vagy nincs megfelelő jogosultság az eléréséhez.

en: There was an error saving the menu link.
hu: Hiba történt a menüpont mentése közben.

en: Menu name
hu: Menünév

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
hu: A menü programok által használt neve. Ez a szöveg a <em>menü áttekintés</em> oldal webcímének létrehozásához lesz használva. Csak kis betűket, számokat és kötőjeleket tartalmazhat, valamint egyedinek kell lennie.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
hu: „%title” egyéni menü biztosan törölhető?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
hu: A menü neve csak kis betűket, számokat és kötőjeleket tartalmazhat.

en: The menu already exists.
hu: A menü már létezik.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
hu[0]: <strong>Figyelem:</strong> %title menüben jelenleg 1 menüpont van. Ez törölve lesz (az alapértelmezett menüpontok vissza lesznek állítva).
hu[1]: <strong>Figyelem:</strong> Jelenleg @count menüpont van %title menüben. Ezek törölve lesznek (az alapértelmezett menüpontok vissza lesznek állítva).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
hu[0]: A menü neve nem lehet hosszabb, mint 1 karakter.
hu[1]: A menü neve nem lehet hosszabb, mint @count karakter.

en: Enter the title and path for your new menu item.
hu: Az új menüpont címének és útvonalának megadása.

en: Number of users to display
hu: Megjelenített felhasználók száma

en: Profiles
hu: Profilok

en: Edit container
hu: Csoport szerkesztése

en: Button settings
hu: Gomb beállításai

en: Last visit
hu: Utolsó látogatás

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
hu: A hozzászóláshoz <a href="@login">belépés</a> szükséges

en: Reply
hu: Válasz

en: Hot topic threshold
hu: Aktív fórumtémák küszöbértéke

en: Topics per page
hu: A fórumtémák száma egy oldalon

en: Posts - most active first
hu: A legaktívabbak felül

en: Posts - least active first
hu: A legkevésbé aktívak felül

en: URL path settings
hu: Útvonal beállításai

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu: Legalább egy keresett kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: View user details.
hu: A felhasználó adatainak megtekintése.

en: @user's picture
hu: @user képe

en: Rate
hu: Mérték

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
hu: Hiba történt fizetés közben. Kérjük,hogy lépjen kapcsolatba velünk és érdeklődjön rendeléséről.

en: A payment has been accepted.
hu: A fizetés el lett fogadva.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: revert revisions
hu: visszatérés korábbi változatra

en: ImageMagick Binary
hu: <em>ImageMagic</em> programfájl

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
hu: Az <em>ImageMagic</em> egyedülálló program a képek manipulálására. Használatbavételéhez előzőleg telepíteni kell a kiszolgálóra, illetve tudni kell a pontos helyét a kiszolgálón. Bizonytalanság esetén a program helyes elérési útvonalának érdekében, kapcsolatba kell lépni a kiszolgáló rendszergazdájával.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
hu: Itt kell megadni az <em>ImageMagic</em> <kbd>convert</kbd> programfájljának teljes elérési útját. Például: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> illetve <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: Display debugging information
hu: Hibainformációk megjelenítése

en: ImageMagick command: @command
hu: <em>ImageMagic</em> parancs: @command

en: ImageMagick output: @output
hu: <em>ImageMagic</em> kimenete: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
hu: Az <em>ImageMagic</em> hibát talált: %error

en: KB
hu: kB

en: Description:
hu: Leírás:

en: Ubercart - core (optional)
hu: Ubercart - mag (kiegészítések)

en: New forum topics
hu: Új fórumtémák

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: @type: deleted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változata törölve lett.

en: Page not found
hu: Az oldal nem található

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
hu: Ez az útmutató a különböző <a href="@Drupal">Drupal</a> modulok működését és beállításait írja le. Nem helyettesíthető ugyanakkor a teljes (angol nyelvű) <a href="@handbook">Drupal kézikönyv</a>, melynek párhuzamos használata javasolt. Az online  kézikönyv frissebb és bővebb információt biztosíthat, beleértve a sokszor hasznos felhasználói megjegyzéseket, tippeket. Oda érdemes fordulni minden Drupal dokumentációt érintő kérdéssel. A <a href="http://drupal.hu/kezikonyv">magyar Drupal Kézikönyv</a> a drupal.hu webhelyen található.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
hu: A súgó modul a különböző <a href="@Drupal">Drupal</a> modulok működését és beállításaihoz nyújt segítséget. Nem helyettesíthető ugyanakkor a teljes (angol nyelvű) <a href="@handbook">Drupal kézikönyv</a>, melynek párhuzamos használata javasolt. Az online  kézikönyv frissebb és bővebb információt biztosíthat, beleértve a sokszor hasznos felhasználói megjegyzéseket, tippeket. Oda érdemes fordulni minden Drupal dokumentációt érintő kérdéssel. A <a href="http://drupal.hu/kezikonyv">magyar Drupal Kézikönyv</a> a drupal.hu webhelyen található.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@help">súgóról szóló oldalán</a> olvasható.

en: (site default theme)
hu: (alapértelmezés szerinti smink)

en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: Purchase date
hu: Vásárlás dátuma

en: Preview trimmed version
hu: Bevezető előnézete

en: Preview full version
hu: Teljes tartalom előnézete

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
hu: A beküldött @type szövegtörzse túl rövid. Legalább %words szóból kell állnia.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
hu: Más felhasználó már módosította ezt a tartalmat, ezért a változások nem menthetőek.

en: List, add, and edit users.
hu: Felhasználók listája, szerkesztése és hozzáadása.

en: The name %name is already taken.
hu: %name felhasználónév már foglalt.

en: info
hu: információ

en: year(s)
hu: év

en: This !type does not have any attributes.
hu: !type nem rendelkezik tulajdonságokkal.

en: product
hu: termék

en: product class
hu: termékosztály

en: OpenID redirect
hu: OpenID átirányítás

en: OpenID Login
hu: OpenID belépés

en: Delete OpenID
hu: OpenID törlése

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
hu: Amint az email cím érvényesítés megtörtént, az OpenID alapú belépés is lehetséges.

en: Log in using OpenID
hu: Belépés OpenID használatával

en: Cancel OpenID login
hu: OpenID belépés megszakítása

en: What is OpenID?
hu: Mi az az OpenID?

en: OpenID login failed.
hu: OpenID belépés sikertelen.

en: OpenID login cancelled.
hu: OpenID belépés félbeszakítva.

en: Successfully added %identity
hu: %identity sikeresen hozzáadva

en: Add an OpenID
hu: OpenID hozzáadása

en: That OpenID is already in use on this site.
hu: Ezt az OpenID-t már más használja a webhelyen.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
hu: „%user” felhasználó „%authname” OpenID azonosítója biztosan törölhető?

en: OpenID deleted.
hu: Az OpenID törölve lett.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
hu: A megadott OpenID nem érvényes. Biztosan helyesen van megadva?

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
hu: OpenID belépés előtt a webhelyen használt email címet érvényesíteni kell

en: edit block
hu: blokk szerkesztése

en: edit menu
hu: menü szerkesztése

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Addresses
hu: Címek

en: Saved addresses
hu: Elmentett címek

en: Width then height
hu: Szélesség majd magasság

en: Height then width
hu: Magasság majd szélesség

en: Resize duration
hu: Átméretezés időtartama

en: Overlay color
hu: Átfedés színe

en: Overlay opacity
hu: Átfedés átlátszatlansága

en: Close keys
hu: Bezárás gombok

en: Previous keys
hu: Előző gombok

en: Next keys
hu: Következő gombok

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: The directory %directory is not writable
hu: „%directory” könyvtár nem írható.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hu: „%directory” könyvtár a megfelelő jogosultságok hiánya miatt nem írható.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
hu: %field (%type tartalomtípus) fájlmezőhöz tartozó %directory feltöltési könyvtár nem hozható létre vagy nem hozzáférhető. Emiatt az újonnan feltöltött fájlt nem lehet ebbe a könyvtárba menteni és a feltöltés meg lett szakítva.

en: Store an arbitrary file.
hu: Egy tetszés szerinti fájl tárolása.

en: Permitted upload file extensions
hu: Feltöltött fájlok engedélyezett kiterjesztései

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
hu: Kiterjesztések amiket a felhasználó a feltöltésnél használhat. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani és nem kell előttük pontot alkalmazni. Üresen hagyva bármilyen kiterjesztés feltöltését engedélyezi.

en: File size restrictions
hu: Fájlméret korlátozások

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
hu: A felhasználó által feltölthető fájlok mérete. Ez a beállítás csak az újonnan feltöltött fájlokra érvényes, a már létezőkre nincs hatása.

en: Maximum upload size per file
hu: Legnagyobb feltölthető méret fájlonként

en: Maximum upload size per node
hu: Legnagyobb feltölthető méret tartalmanként

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
hu: Meghatározza a mezőben található fájlokra vonatkozó teljes méretkorlátot egy adott tartalomban. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) or „50M” (megabájt). Üresen hagyva nem lesz méretkorlátozás.

en: Generic files
hu: Általános fájlok

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
hu: Tetszőleges fájl ikonnal és egy kapcsolt leírással történő megjelenítése.

en: File description
hu: Fájlleírás

en: File size (in bytes)
hu: Fájlméret (bájtban)

en: File size (pretty printed)
hu: Fájlméret (szépen nyomtatott)

en: Fully formatted HTML file tag
hu: Formázott HTML fájl jelölő

en: Defines a file field type.
hu: Egy fájl mezőtípust ad.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
hu: Metaadatok gyűjtésének és tárolásának hozzáadása a <em>FileField</em> modulhoz.

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
hu: Ha engedélyezett, akkor a Drupal rel="nofollow" attribútummal egészít ki minden linket, és ezzel megakadályozza, hogy a reklámcéllal, kéretlenül beküldött linkeket a keresők figyelembe vegyék. Figyelem: az attribútum a valódi linkek értékét is csökkenti, ezért megfontolandó, hogy az ártalmatlanító csak a névtelen felhasználók által beküldött linkek esetén lépjen működésbe.

en: Show only items where
hu: Csak azon elemek mutatása, ahol

en: No comments available.
hu: Nincs megjeleníthető hozzászólás.

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: Primary links
hu: Elsődleges hivatkozások

en: ok
hu: rendben

en: Rebuild permissions
hu: Jogosultságok újraépítése

en: Packages
hu: Csomagok

en: Package
hu: Csomag

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: @type: added %title.
hu: @type: %title hozzáadva.

en: Error saving user account.
hu: Hiba történt a felhasználói fiók mentése során.

en: Attribute settings
hu: Attribútum beállítások

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
hu: Egy képszerkesztő felületi elem, ami a képek előnézetét is megmutatja.

en: Displays image files in their original size.
hu: Képek megjelenítése eredeti méretben.

en: Action %action has been unassigned.
hu: %action akció hozzárendelésének törlése sikeres.

en: Add role
hu: Csoport létrehozása

en: You must specify a valid role name.
hu: Érvényes csoportnevet kell megadni.

en: The role has been added.
hu: A csoport létrejött.

en: All users
hu: Minden felhasználó

en: Path to custom logo
hu: Saját logó elérési útvonala

en: taxonomy
hu: taxonómia

en: Updated term %term.
hu: A kifejezés frissült: %term.

en: - Please choose -
hu: - Kiválasztás -

en: - None selected -
hu: - Nincs kiválasztott elem -

en: Discard items older than
hu: Hírcsatorna elemek elavulása

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
hu: A hírcsatorna elemek eltávolítása előtti idő. (Működéséhez <a href="@cron">időzített feladatok</a> megfelelő konfigurálása szükséges.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
hu: A hírcsatorna és kategória oldalakon megjelenő listák elemeinek száma.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
hu: @site_name - @title kategóriában összegyűjtött hírcsatornák

en: @site_name - aggregated feeds
hu: @site_name - összegyűjtött hírcsatornák

en: @site_name aggregator
hu: @site_name hírolvasó

en: !title feed
hu: !title hírcsatorna

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
hu: A hírolvasó a Drupal rendszerbe épített sokoldalú RSS, RDF és Atom forrásokat összefogni képes modul. Webhelyek ezrei (különösen híroldalak és blogok) teszik közzé a legújabb tartalmaik címeit és időnként tartalmát is ilyen szabványos formátumú forrásokban. A hírolvasó az <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> és <a href="@atom">Atom</a> szabványokat támogatja.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
hu: A hírcsatornák a közzétevő által publikált elemeket vagy híreket tartalmaznak. A csatornák kategóriákba rendezhetőek, jellemzően témakörökhöz köthetően. A felhasználók a csatornák elemeit a <a href="@aggregator">hírolvasó főoldalán</a> vagy a <a href="@aggregator-sources">forrásonkénti oldalakon</a> olvashatják. A webhely szerkesztői <a href="@feededit">hozzáadhatnak, szerkeszthetnek vagy törölhetnek csatornákat</a> és megadhatják, hogy milyen gyakran kell az egyes csatornákat új híreket várva ellenőrizni. Egy csatorna vagy kategória legújabb elemei blokként is megjeleníthetőek a <a href="@admin-block">blokk adminisztrációs felület</a> segítségével. Egy <a href="@aggregator-opml">OPML fájl</a> is elérhető az összes csatorna listájával. A csatornák új elemeinek rendszeres letöltéséhez <a href="@cron">helyesen beállított időzítő</a> szükséges.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@aggregator">hírolvasó modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
hu: %site hírcsatornája hibás. A hibaüzenet: „%error”

en: There is no new syndicated content from %site.
hu: %site hírcsatornában nincsenek új elemek.

en: There is new syndicated content from %site.
hu: %site hírcsatornából új elemek érkeztek.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
hu: %site hírcsatornája hibás. A hibaüzenet: „%error”

en: Feed aggregator
hu: Hírolvasó

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
hu: RSS, RDF és Atom formátumú megosztott tartalmak olvasását teszi lehetővé.

en: Alias
hu: Álnév

en: Account settings
hu: Felhasználói beállítások

en: Country code
hu: Országkód

en: The content type %name has been deleted.
hu: %name tartalomtípus törölve lett.

en: Deleted content type %name.
hu: %name tartalomtípus törölve lett.

en: Enter your keywords
hu: A keresendő kulcsszavak

en: Clean URLs
hu: Rövid webcímek

en: My account
hu: Saját adatok

en: Order #
hu: Rendelés #

en: Pictures
hu: Képek

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: Number of topics
hu: A megjelenített fórumtémák száma

en: Active forum topics
hu: Aktív fórumtémák

en: Read the latest forum topics.
hu: A legfrissebb fórumtémák olvasása.

en: User activity
hu: Felhasználói tevékenység

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP GD kiterjesztése hiányzik, vagy nagyon régi változat. A <a href="@url">PHP dokumentáció</a> segíthet pótolni ezt a hiányosságot.

en: GD library
hu: GD kiterjesztés

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
hu: A kategória, amelyhez az új mező tartozik. A kategóriák a mezők logikai csoportosítására szolgálnak. Például: „Személyes információk”.

en: The user must enter a value.
hu: A felhasználónak meg kell adnia egy értéket.

en: Visible in user registration form.
hu: Látható a felhasználót létrehozó űrlapon.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
hu: A hírcsatorna frissítései közti idő. (Működéséhez <a href="@cron">időzített feladatok</a> megfelelő konfigurálása szükséges.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
hu: A hírcsatorna új elemei automatikusan a megjelölt kategóriákba kerülnek.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hu: Érvénytelen webcím: %url. Teljes webcímet kell megadni, mint például http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Maximum number of currently online users to display.
hu: Legfeljebb ennyi bejelentkezett felhasználó jelenhet meg a listában.

en: There is currently %members and %visitors online.
hu: Jelenleg %members és %visitors van a webhelyen.

en: There are currently %members and %visitors online.
hu: Jelenleg %members és %visitors van a webhelyen.

en: 1 guest | @count guests
hu[0]: 1 vendég
hu[1]: @count vendég

en: Custom PHP
hu: Egyedi PHP

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: 1 year | @count years
hu[0]: 1 év
hu[1]: @count év

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: 1 min | @count min
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 sec | @count sec
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Black
hu: Fekete

en: Bulgarian
hu: bolgár

en: Croatian
hu: horvát

en: Czech
hu: cseh

en: Danish
hu: dán

en: Dutch
hu: holland

en: Finnish
hu: finn

en: German
hu: német

en: Greek
hu: görög

en: Hebrew
hu: héber

en: Hungarian
hu: magyar

en: Indonesian
hu: indonéz

en: Polish
hu: lengyel

en: Romanian
hu: román

en: Russian
hu: orosz

en: Slovak
hu: szlovák

en: Swedish
hu: svéd

en: Turkish
hu: török

en: Edit comment
hu: Hozzászólás szerkesztése

en: Promote to front page
hu: Címlapon legyen

en: begins with
hu: ezzel kezdődik

en: contains
hu: tartalmazza

en: Allow Upscaling
hu: Túlméretezés engedélyezése

en: Let scale make images larger than their original size
hu: Az átméretezett kép nagyobb lehet, mint az eredeti

en: imagecache_scale_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_scale_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_scale_and_crop failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_scale_and_crop</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: Scale to fit
hu: Méretezés a kitöltéshez

en: Inside dimensions
hu: Belső méretek

en: Outside dimensions
hu: Külső méretek

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hu: Szélesség megadása képpontban vagy százalékban. Például: 500 vagy 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hu: Magasság megadása képpontban vagy százalékban. Például: 500 vagy 80%.

en: imagecache_deprecated_scale failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_deprecated_scale</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_crop</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_desaturate</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: Rotation angle
hu: Elforgatás szöge

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
hu: A kép elforgatásának mértéke (szöge). Pozitív szám esetén az óra járásával megegyező, negatív szám esetén azzal ellentétes irányban.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
hu: A kép véletlenszerű elforgatásának legnagyobb értéke.

en: imagecache_rotate_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_rotate_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
hu: <strong>FIGYELMEZTETÉS:</strong> a lenti szigma paraméter <em>csak</em> akkor használható, ha az <em>Imagemagick</em> eszközkészlet aktív.

en: Radius
hu: Sugár

en: Sigma
hu: Szigma

en: imagecache_sharpen_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_sharpen_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: @preset image
hu: @preset kép

en: @preset image linked to node
hu: @preset kép a tartalomra hivatkozva

en: @preset image linked to image
hu: @preset kép a képhez hivatkozva

en: @preset file path
hu: @preset fájlútvonal

en: @preset URL
hu: @preset webcím

en: non-existant action %action
hu: nem létező %action akció

en: action(id:%id): %action failed for %src
hu: Akció (azonosító:%id): %action sikertelen az alábbin: %src

en: imagecache_resize_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_resize_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: administer imagecache
hu: imagecache adminisztrációja

en: flush imagecache
hu: imagecache ürítése

en: view imagecache
hu: imagecache megtekintése

en: presetname
hu: beállításnév

en: Flush
hu: Kiürítés

en: Preset Namespace
hu: Beállítási névtér

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hu: A képek webcímében használt névterek közlik az <em>ImageCache</em> modullal, hogy miként kezelje az egyes képeket. A beállítások neveiben csak betűk, számok, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használata engedélyezett.

en: The specified preset was not found
hu: A megadott beállítás nem található

en: Are you sure you want to delete the preset %preset?
hu: „%preset” beállítás biztosan törölhető?

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
hu: „%preset” beállítás biztosan kiüríthető?

en: New Actions
hu: Új akciók

en: Add !action
hu: !action hozzáadása

en: Update Action
hu: Akció frissítése

en: Are you sure you want to delete the !action action from preset !preset?
hu: „!action” akció „!preset” beállításból biztosan törölhető?

en: The action has been deleted.
hu: Az akció törlése sikerült.

en: Administer imagecache presets and actions.
hu: <em>ImageCache</em> beállításainak és műveleteinek adminisztrációja.

en: Add new preset
hu: Új beállítás hozzáadása

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
hu: Egy imagecache beállítás elsődleges azonosítója.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
hu: Egy imagecache akció elsődleges azonosítója.

en: The weight of the action in the preset.
hu: Az akció súlya a beállításban.

en: The module that defined the action.
hu: Az akciót meghatározó modul.

en: The unique ID of the action to be executed.
hu: A futtatandó akció egyedi azonosítója.

en: ImageCache Directory
hu: <em>ImageCache</em> könyvtára

en: %p is not writeable by the webserver.
hu: %p nem írható a webkiszolgáló számára.

en: An unknown error occured.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: ImageCache Temp Directory
hu: <em>ImageCache</em> átmeneti könyvtára

en: ImageCache User Interface.
hu: <em>ImageCache</em> felhasználói felület.

en: Edit rule
hu: Szabály szerkesztése

en: Print
hu: Nyomtatás

en: The file could not be created.
hu: A fájl nem hozható létre.

en: Locked
hu: Zárolt

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hu: A jelszó átállításával kapcsolatos tudnivalókat a rendszer elküldte %name részére, %email címre.

en: Account information
hu: Felhasználói adatok

en: The e-mail address %mail is not valid.
hu: %mail email cím hibás.

en: Account
hu: Saját adatok

en: authenticated user
hu: azonosított felhasználó

en: E-mail addresses to notify when updates are available
hu: Az elérhető frissítésekről értesítendő felhasználók email címei

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
hu: Amikor a webhely az elérhető kiadások keresése során új kiadást talál, a megadott email címekre figyelmeztetést tud küldeni. Az email címeket soronként egyenként kell megadni. Ha nincs email cím megadva, a rendszer nem küld emailben értesítést.

en: Check for updates
hu: Frissítések keresése

en: All newer versions
hu: Minden új kiadás

en: Only security updates
hu: Csak a biztonsági kiadások

en: %email is not a valid e-mail address.
hu: %email nem érvényes email cím.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
hu: %emails nem érvényes email címek.

en: No update data available
hu: Nincs adat a frissítésekről

en: Not secure!
hu: Nem biztonságos!

en: Revoked!
hu: Visszavova!

en: Unsupported release
hu: Nem támogatott kiadás

en: Can not determine status
hu: Nem meghatározható állapot

en: (version @version available)
hu: (@version változat már elérhető)

en: See the available updates page for more information:
hu: További információ az elérhető frissítések oldalán:

en: New release(s) available for !site_name
hu: !site_name webhelyen új kiadások elérhetőek

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
hu: A Drupal alaprendszer telepített változatához biztonsági frissítés érhető el. Erősen javasolt az azonnali frissítés a biztonságos működés érdekében.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
hu: A Drupal alaprendszer telepített változatát visszavonták. Erősen javasolt a mielőbbi frissítés.

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
hu: Egy vagy több modul vagy smink telepített kiadása vissza lett vonva. Erősen javasolt mielőbb frissíteni vagy kikapcsolni az érintetteket.

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
hu: A Drupal alaprendszer telepített változat már nem támogatott. Erősen javasolt a mielőbbi frissítés.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
hu: Egy vagy több modul vagy smink telepített kiadása már nem támogatott. Erősen javasolt mielőbb frissíteni vagy kikapcsolni az érintetteket. Bővebb információ a projekt honlapon.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hu: A Drupal alaprendszer frissítése elérhető. A webhely működésének javítása érdekében minél hamarabb érdemes frissíteni.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
hu: A Drupal alaprendszer elérhető frissítéseiről nem sikerüt információt szerezni.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
hu: Egy vagy több modul vagy smink elérhető frissítéseiről nem sikerüt információt szerezni.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
hu: Bővebb információ az <a href="@available_updates">elérhető frissítések</a> oldalán.

en: Project not secure
hu: Nem biztonságos projekt

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet a Drupal biztonsági csoportja nem biztonságosként jelölte meg, és már nem tölthető le. Javasolt azonnal kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: Project revoked
hu: Visszavont projekt

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet visszavonták, és már nem tölthető le. Javasolt kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: Project not supported
hu: Nem támogatott projekt

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet már nem támogatják, és már nem tölthető le. Javasolt kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: No available releases found
hu: Nem található elérhető kiadás

en: Release revoked
hu: Visszavont kiadás

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hu: A projekt éppen telepített kiadását visszavonták, és már nem tölthető le. Erősen javasolt kikapcsolni minden ezzel a kiadással járó funkciót vagy frissíteni egy újabb elérhető kiadásra.

en: Release not supported
hu: Nem támogatott kiadás

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hu: A projekt éppen telepített kiadását már nem támogatják, és már nem tölthető le. Erősen javasolt kikapcsolni minden ezzel a kiadással járó funkciót vagy frissíteni egy újabb elérhető kiadásra.

en: Invalid info
hu: Érvénytelen információ

en: Security update required!
hu: Biztonsági frissítés szükséges!

en: Not supported!
hu: Nem támogatott!

en: Recommended version:
hu: Ajánlott változat:

en: Security update:
hu: Biztonsági frissítés:

en: Latest version:
hu: Legfrissebb változat:

en: Development version:
hu: Feljesztői változat:

en: Also available:
hu: Elérhető még:

en: The selected file %name could not be uploaded.
hu: „%name” nem tölthető fel.

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
hu: Feltöltési hiba. %file-t nem lehetett áthelyezni a %destination rendeltetési helyre.

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: daily
hu: napi

en: weekly
hu: heti

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
hu: Fórum struktúra és más beállítások.

en: Edit forum
hu: Fórum szerkesztése

en: Default order
hu: Alapértelmezett sorrend

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
hu: Ez a szótár kifejezetten fórumok számára van fenntartva. Néhány szótáraknál adott beállítási lehetőség itt nem változtatható meg.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
hu: „%forum” témacsoportokat tartalmaz, és közvetlenül nem lehetnek benne témák, ezért a bejegyzés számára alsóbb szintű fórumot kell választani.

en: Leave shadow copy
hu: Árnyékmásolat megtartása

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
hu: A fórumtéma áthelyezését követően a régi fórumban marad egy link, amely a téma új helyére mutat.

en: Container name
hu: Csoport neve

en: forum container
hu: fórumcsoport

en: Created new @type %term.
hu: Az új „%term” @type létrejött.

en: The @type %term has been updated.
hu: „%term” @type frissítve lett.

en: @time ago<br />by !author
hu: @time<br />[!author]

en: create forum topics
hu: fórumtéma létrehozása

en: edit own forum topics
hu: saját fórumtémák szerkesztése

en: administer forums
hu: fórumok adminisztrációja

en: Stock settings
hu: Készlet beállításai

en: Add new field
hu: Új mező hozzáadása

en: deleted
hu: törölve

en: Containing any of the words
hu: Tartalmazza ezen szavak bármelyikét

en: Containing the phrase
hu: Tartalmazza pontosan ezt a kifejezést

en: Containing none of the words
hu: Ne tartalmazza ezeket a szavakat

en: Only in the category(s)
hu: Csak az ilyen kategóriában

en: Only of the type(s)
hu: Csak az ilyen tartalmakban

en: Content ranking
hu: Rangsorolás

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
hu: A következő számok határozzák meg, hogy milyen szempontok alapján rendezi a találatokat sorba a kereső. Nagyobb szám nagyobb befolyást jelent, nulla esetén a szempont figyelmen kívül lesz hagyva. A számok változtatása nem teszi szükségessé a keresési index újraépítését, így a módosítások azonnal érvényre lépnek.

en: Keyword relevance
hu: Találati pontosság

en: Recently posted
hu: Közzététel frissessége

en: Number of comments
hu: Megjegyzések száma

en: Number of views
hu: Megtekintések száma

en: Factor
hu: Szempont

en: Billing information
hu: Számlázási információk

en: Company name
hu: Cég neve

en: Expand layout to include descriptions.
hu: Bővített megjelenítés leírásokkal.

en: Hide descriptions
hu: Leírások elrejtése

en: Compress layout by hiding descriptions.
hu: Kompaktabb megjelenítés a leírások elrejtésével.

en: Transaction mode
hu: Tranzakció módja

en: Sandbox
hu: Homokozó

en: Authorization
hu: Engedélyezés

en: Credit card charged: !amount
hu: A bankkártya terhelve lett: !amount

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
hu: „%file” nem menthető el, mert „%directory” célkönyvtár nincs megfelelően beállítva.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
hu: „%file” nem található, így nem másolható.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
hu: „%file” nem másolható, mert már létezik egy azonos nevű célfájl.

en: The selected file %file could not be copied.
hu: %file nem másolható.

en: The removal of the original file %file has failed.
hu: „%file” fájl törlése sikertelen.

en: Color set
hu: Színkészlet

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: About
hu: Névjegy

en: Search returned no results.
hu: A keresés eredménytelen.

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
hu: <ul>
    <li>Érdemes ellenőrizni a helyesírást.</li>
    <li>Az idézőjelek elhagyásával több találat kapható. A <em>"kék törpe"</em> kevesebb találathoz vezethet, mint a <em>kék törpe</em>.</li>
    <li>Az alapértelmezett <em>AND</em> (és) kapcsolat helyett az <em>OR</em> (vagy) használata jobb eredményre vezethet. A <em>kék törpe</em> kevesebb szövegre illeszkedik, mint a <em>kék OR törpe</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
hu: Adatbázis hoszt

en: Maximum link text length
hu: A hivatkozások szövegének legnagyobb hossza

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
hu: A hosszú szövegű linkek gondot okozhatnak a weboldalak megjelenítésekor, ezért az itt megadottnál hosszabb karakterláncokat a rendszer lerövidíti. A linkek a megfelelő webcímre fognak mutatni, csak a szövegük lesz rövidebb.

en: Check e-mail
hu: Email cím ellenőrzése

en: Reports
hu: Jelentések

en: Default picture
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
hu: Az alapértelmezés szerinti felhasználói kép webcíme. Ez jelenik meg, ha a felhasználó nem töltött fel képet. Üresen is hagyható.

en: Select the default site time zone.
hu: Az alapértelmezett időzóna beállítása.

en: Site status
hu: Webhely állapota

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
hu: Amennyiben a fenti lehetőségszám nem elegendő, ide kattintva további lehetőség adható meg.

en: Toggle display
hu: Megjelenés választó

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
hu: A kiszolgáló közvetlen hozzáférésének hiányában itt lehet feltölteni a logót.

en: Report settings
hu: Kimutatások beállítása

en: Configuration file
hu: Konfigurációs fájl

en: Install profile
hu: Telepítési profil

en: %percentage of the site has been indexed.
hu: A webhely %percentage része indexelve lett.

en: Download method
hu: Letöltési mód

en: Web server
hu: Webkiszolgáló

en: Error reporting
hu: Hibajelentés

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
hu[0]: Egy elemet kell még indexelni.
hu[1]: @count elemet kell még indexelni.

en: The content access permissions have been rebuilt.
hu: A tartalom jogosultságok frissültek.

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hu: Ismeretlen felhasználó vagy hibás jelszó. <a href="@password">Új jelszó igénylése</a>

en: and
hu: és

en: where
hu: ahol

en: URL filter
hu: URL-szűrő

en: Please select one or more comments to perform the update on.
hu: Legalább egy hozzászólást ki kell választani.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
hu: Veremtúlcsordulás: túl sok „actions_do()” hívás. Megszakítva egy végtelen ciklus megelőzése érdekében.

en: Action %action saved.
hu: %action akció mentése sikerült.

en: Action %action created.
hu: %action akció létrehozása sikerült.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
hu: A triggerek olyan rendszeresemények, mint például új tartalom beküldése vagy egy felhasználó belépése. A trigger modul ezekhez az eseményekhez akciókat tud rendelni, például elrejteni egy tartalmat vagy emailt küldeni a webhely gazdájának. Az <a href="@url">akciók beállító oldala</a> a rendszerben rendelkezésre álló akciók listáját mutatja, lehetővé téve új akciók létrehozását és ezek szerkesztését.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
hu: Az akció olyan feladat, amely szükség szerint futtatható, mint egy tartalom elrejtése vagy egy felhasználó kitiltása. Az olyan modulok, mint a Trigger, ezt az akciót eseményhez tudja rendelni. Ilyen kiváltó esemény lehet, ha egy új tartalmat küldenek be vagy ha egy felhasználó belép. A kiegészítő modulok további akciókat biztosíthatnak.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
hu: Az akcióknak két típusa van: egyszerű és konfigurálható. Az egyszerű akciók nem igényelnek további beállítást így automatikusan elérhetőek. A konfigurálható akciók azonban többet tudnak, például egy megadott email címre küldenek egy sablon szerinti levelet vagy megadott szavakat keresnek egy szövegben. Ezeket az akciókat létre kell hozni a kívánt beállításokkal mielőtt felhasználhatók lennének. Egy konfigurálható akció beállítására a lenyíló menüből való választás után a <em>Létrehozás</em> gombra kattintva nyílik lehetőség.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
hu: A <a href="@url">triggerek oldalán</a> rendelhetők az akciók különböző rendszereseményekhez.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
hu: A konfigurálható akciók beállítási lehetőségeket adnak, melyeket ki kell tölteni. Ajánlott a <em>Leírás</em> mezőt megváltoztatni, hogy az akció a célját jobban leíró nevet kapjon. A Trigger modul ezt a leírást jeleníti meg &ndash; például a rendszeresemények akciókhoz rendelésekor &ndash;, ezért érdemes olyan beszédes nevet választani, mint az „E-mail küldése a moderátoroknak” az egyszerű „E-mail küldése” helyett.

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek bizonyos hozzászólásokkal kapcsolatos eseményekhez. Például a címlapra kerülhet kiemelten egy tartalom, amikor hozzászólás érkezik hozzá.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek bizonyos tartalmakkal kapcsolatos eseményekhez. Például email-t kaphat a webhely gazdája, amikor egy tartalmat beküldenek vagy frissítenek.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek bizonyos taxonómiával kapcsolatos eseményekhez. Például email-t kaphat a webhely gazdája, amikor egy kifejezést törölnek.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek bizonyos felhasználókkal kapcsolatos eseményekhez. Például email-t kaphat a webhely gazdája, amikor egy felhasználót törölnek.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
hu: A trigger modul lehetővé teszi <a href="@actions">akciók</a> futtatását különböző rendszeresemények bekövetkezésekor, például amikor egy új tartalmat küldenek be, vagy egy felhasználó belép.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
hu: Az akciók és triggerek kombinációja számos hasznos feladatot elláthat. Például email küldhető a webhely gazdájának, ha egy felhasználót törölnek, vagy bizonyos tiltott szavakat tartalmazó hozzászólások automatikusan elrejthetőek. Alapértelmezésben öt eseménykörnyezet van: hozzászólások, tartalmak, időzítő, taxonómia és felhasználók, de kiegészítő modulok továbbiakat is biztosíthatnak.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@trigger">trigger modulról szóló oldalán</a> található.

en: Manage actions
hu: Akciók kezelése

en: Configure an advanced action
hu: Konfigurálható akció beállítása

en: Delete an action.
hu: Egy akció törlése.

en: Remove orphans
hu: Árva akciók törlése

en: Triggers
hu: Triggerek

en: Tell Drupal when to execute actions.
hu: Eseményekhez kapcsolódó akciók futattása.

en: Unassign an action from a trigger.
hu: Akció hozzárendelésének törlése.

en: Choose an advanced action
hu: Konfigurálható akció választása

en: Action type
hu: Akciótípus

en: Make a new advanced action available
hu: Új konfigurálható akció beállítása

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
hu: A konfigurálható akció egyedi leírása. Az akciókat használó modulok, mint például a trigger modul ezt jelenítik majd meg.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
hu: „%action” akció biztosan törölhető?

en: Action %action was deleted
hu: %action akció törölve

en: Deleted orphaned action (%action).
hu: Árva akció törlése sikerült: %action

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
hu: „%title” akció hozzárendelése biztosan törölhető?

en: You can assign it again later if you wish.
hu: Igény esetén később újra felvehető a hozzárendelés.

en: unassign
hu: hozzárendelés törlése

en: Choose an action
hu: Akció kiválasztása

en: No available actions for this trigger.
hu: Ehhez a triggerhez nem érhető el akció.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
hu: A kiválasztott akció már hozzá van rendelve a triggerhez.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
hu: Tartalmak tulajdonságait megváltoztató akciók után a rendszer automatikusan felvesz egy Tartalom mentése akciót annak érdekében, hogy a változtatás mentése is megtörténjen.

en: When cron runs
hu: Amikor az időzítő lefut

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: When either saving a new post or updating an existing post
hu: Új tartalom bevitelekor vagy meglévő tartalom frissítésekor

en: After saving a new post
hu: Új tartalom bevitele után

en: After saving an updated post
hu: Meglévő tartalom frissítése után

en: After deleting a post
hu: Tartalom törlése után

en: When content is viewed by an authenticated user
hu: Amikor egy azonosított felhasználó olvas egy tartalmat

en: Publish post
hu: Tartalom közzététele

en: Unpublish post
hu: Tartalom elrejtése

en: Make post sticky
hu: Tartalom kiemeltté tétele

en: Make post unsticky
hu: Tartalom nem kiemeltté tétele

en: Promote post to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove post from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Change the author of a post
hu: Tartalom szerzőjének megváltoztatása

en: Save post
hu: Tartalom mentése

en: Unpublish post containing keyword(s)
hu: Bizonyos kulcsszavakat tartalmazó tartalom elrejtése

en: Display a message to the user
hu: Üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Unpublish comment containing keyword(s)
hu: A megadott karakterláncot tartalmazó hozzászólások elrejtése

en: Block current user
hu: A jelenlegi felhasználó zárolása

en: Ban IP address of current user
hu: A jelenlegi felhasználó IP-címének tiltása

en: Set @type %title to published.
hu: %title @type közzétett lett.

en: Set @type %title to unpublished.
hu: %title @type el lett rejtve.

en: Set @type %title to sticky.
hu: %title @type kiemelt lett.

en: Set @type %title to unsticky.
hu: %title @type már nem kiemelt.

en: Promoted @type %title to front page.
hu: %title @type címlapra helyezve.

en: Removed @type %title from front page.
hu: %title @type lekerült a címlapról.

en: Saved @type %title
hu: %title @type mentése megtörtént

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
hu: @type %title új szerzője %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
hu: A tartalom el lesz rejtve, ha bármely megadott karatersorozatot tartalmazza. Vesszővel elválasztva lehet több karaktersorozatot is megadni. Például móka, kötélugrás, mogyorós csoki, "Cégnév, Kft.". A karaktersorozatok érzékenyek a kis és nagybetűkre.

en: After saving a new comment
hu: Új hozzászólás mentése után

en: After saving an updated comment
hu: Szerkesztett hozzászólás mentése után

en: After deleting a comment
hu: Hozzászólás törlése után

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
hu: Amikor a hozzászólást egy regisztrált felhasználó megtekinti

en: Unpublished comment %subject.
hu: Rejtett hozzászólás: %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
hu: A hozzászólás közzétételi állapota „Rejtett”-re változik, ha tartalmazza a fenti karakterláncok bármelyikét. A karakterláncok listáját vesszővel kell elválasztani. Például: móka, kötélugrás, mogyorós csoki, "Cégnév Kft.".  A kis- és nagybetűk különbségére figyelni kell.

en: After a user account has been created
hu: Felhasználó létrehozása után

en: After a user's profile has been updated
hu: Felhasználói profil frissítése után

en: After a user has been deleted
hu: Felhasználó törlése után

en: After a user has logged in
hu: Miután a felhasználó bejelentkezett

en: After a user has logged out
hu: Miután a felhasználó kiejelentkezett

en: When a user's profile is being viewed
hu: A felhasználói profil megtekintésekor

en: Blocked user %name.
hu: %name felhasználó zárolva lett.

en: Banned IP address %ip
hu: Tiltott IP-cím: %ip

en: After saving a new term to the database
hu: Új kifejezés adatbázisba mentése után

en: After saving an updated term to the database
hu: Frissített kifejezés adatbázisba mentése után

en: After deleting a term
hu: Kifejezés törlése után

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
hu: Akciók rendszereseményekhez (például új tartalom beküldése) kapcsolódó futtatását teszi lehetővé.

en: 1 read | @count reads
hu[0]: 1 olvasás
hu[1]: @count olvasás

en: access statistics
hu: olvasottsági adatok hozzáférése

en: view post access counter
hu: olvasottságmérő megtekintése

en: Revenue
hu: Árbevétel

en: Enables the categorization of content.
hu: Tartalmak kategorizálását teszi lehetővé.

en: Path prefix
hu: Útvonal előtagja

en: Payment method title
hu: Fizetési mód megnevezése

en: Order review submit button text
hu: A „rendelés áttekintése” beküldő gombjának szövege

en: Submit Order
hu: Rendelés beküldése

en: Checkout review instructions
hu: Utasítások a fizetés áttekíntéséhez

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout review screen.
hu: Utasítások megjelenítése a fizetés áttekintése oldalának felső részén.

en: Order created through website.
hu: Webhelyen keresztül beküldött rendelés.

en: Receiving new order notification for order !order_id.
hu: Rendelési értesítés a !order rendelésről.

en: Save rule
hu: Szabály mentése

en: Delete contact
hu: Kapcsolatfelvételi kategória törlése

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
hu: Példák: 'webmester@example.com' vagy 'ertekesites@example.com'. Több email cím is megadható vesszővel elválasztva.

en: Auto-reply
hu: Automatikus válasz

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
hu: Automatikus válasz üzenet szövege. Üresen hagyható, ha nem kívánt az automatikus válasz küldés.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
hu: „%category” email cím nem érvényes.

en: Additional information
hu: További információ

en: You can leave a message using the contact form below.
hu: Az alábbi űrlap segítségével küldhető számunkra üzenet.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
hu: Legfeljebb ennyi üzenetet küldhet egy felhasználó óránként.

en: Contact form: category %category added.
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap: „%category” kategória hozzáadva.

en: Contact form: category %category updated.
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap: „%category” kategória frissítve lett.

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Up to date translation
hu: Aktuális fordítás

en: Outdated translation
hu: Elavult fordítás

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
hu: <em>és</em> ahol <strong>%a</strong> = <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
hu: <strong>%a</strong> = <strong>%b</strong>

en: Product information
hu: Termékinformáció

en: Sell price
hu: Eladási ár

en: Customer purchase price.
hu: Eladási ár.

en: The node the uploaded file is attached to
hu: A tartalom, amihez a feltöltött fájl csatolva van

en: Notification
hu: Értesítés

en: Destination address
hu: Szállítási cím

en: Depends on: !dependencies
hu: !dependencies szükséges a bekapcsolásához

en: Required by: !required
hu: !required használja

en: Some required modules must be enabled
hu: A szükséges modulokat engedélyezni kell

en: Would you like to continue with enabling the above?
hu: Folytatható a folyamat a fentiek engedélyezésével?

en: administer site configuration
hu: webhely beállítások adminisztrációja

en: clone
hu: klónozás

en: Metric
hu: Metrikus

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
hu: Táblázatokat nem használó, átszínezhető, több oszlopos, rögzített szélességű smink.

en: Translate
hu: Fordítás

en: File to import not found.
hu: Az importálandó fájl nem található.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
hu: „%filename” nem olvasható, importálása sikertelen.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
hu: „%filename” hibás: a várt „msgstr” nem található - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
hu: „%filename” hibás: a várt „msgid_plural” nem található - %line. sor

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
hu: „%filename” hibás - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgid” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgstr[]” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgstr” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
hu: „%filename” hibás: váratlan karaktersorozat - %line. sor

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
hu: „%filename” hibás: váratlan fájl vége - %line. sor

en: Save translations
hu: Fordítások mentése

en: Export template
hu: Sablon exportálása

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: The custom menu %title has been deleted.
hu: %title egyéni menü törölve lett.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
hu: %title egyéni menü és menüpontjai törölve lettek.

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törölve lett.

en: Not checked
hu: Nem ellenőrzött

en: Remove this action
hu: Művelet eltávolítása

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: GD !format Support
hu: GD !format támogatás

en: View cart
hu: Kosár megtekintése

en: Invalid e-mail address.
hu: Érvénytelen e-mail cím.

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztéskor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: &lt;none&gt;
hu: &lt;nincs&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
hu: Nem engedélyezett a PHP kód bevitele.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és ez felül fog írni minden fentebb megadott értéket.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
hu: PHP alapú bevitel használata a mező beállításaihoz. (Veszélyes &ndash; engedélyezésével körültekintően kell eljárni!)

en: A file has been pre-loaded for import.
hu: A fájl előzetesen be lett töltve az importhoz.

en: Content fieldgroup
hu: Tartalom mezőcsoport

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: Megjelenítendő szöveg, ha a csoportnak nincs adata. A cím nem jelenik meg, ha nincs felülírva.

en: Node from reference
hu: Tartalom a hivatkozásból

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
hu: Hozzáad egy tartalmat a tartalom hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több tartalom van hivatkozva, csak az első hivatkozott tartalmat fogja venni.

en: Node reference field
hu: Tartalom hivatkozás mező

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A mező lehetséges értékei. Egy sorban egy értéket lehet megadni kulcs|címke formában. A kulcs értéke kerül az adatbázisba, és ennek meg kell felelnie az adatbázisban tárolt típussal (%type). A címke megadása nem kötelező, ha nincs megadva, akkor a kulcs lesz a címke.<br />Az engedélyezett HTML elemek: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és felül fogja írni a fentebb megadott elfogadható értékek listáját.

en: User from reference
hu: Felhasználó a hivatkozásból

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
hu: Hozzáad egy felhasználót a felhasználó hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több felhasználó van hivatkozva, csak az első hivatkozott felhasználót fogja venni.

en: User reference field
hu: Felhasználó hivatkozás mező

en: Click to view.
hu: Megtekintés.

en: anonymous user
hu: névtelen látogató

en: Shipping Address:
hu: Szállítási cím:

en: Order #:
hu: Rendelésszám:

en: Shipping Method:
hu: Szállítási mód:

en: Ship order !order_id packages.
hu: !order_id rendelés csomagjainak szállítása.

en: Ship
hu: Szállítás

en: This order has no comments associated with it.
hu: Ehhez a rendeléshez nincs megjegyzés rendelve.

en: Product reports
hu: Termékkimutatások

en: Sales per year
hu: Éves eladás

en: Products sold
hu: Eladott termékek

en: Total revenue
hu: Teljes árbevétel

en: Update report
hu: Kimutatás frissítése

en: Sold
hu: Eladva

en: No products found
hu: Nincsenek termékek

en: Number of orders
hu: Rendelések száma

en: Average order
hu: Rendelések átlaga

en: Total @year
hu: @year összesen

en: Sales year
hu: Értékesítési év

en: Sales summary
hu: Eladások összefoglalója

en: Sales data
hu: Eladási adatok

en: Today, !date
hu: Ma, !date

en: Yesterday, !date
hu: Tegnap, !date

en: Daily average for @month
hu: @month napi átlaga

en: Grand total sales
hu: Értékesítések végösszege

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
hu: A CSV adatok nem érhetők el. Lehetséges, hogy az adatok elavultak. Érdemes frissíteni az összesítések oldalát és megpróbálni újra letölteni a CSV fájlt.

en: New packages
hu: Új csomagok

en: Edit package
hu: Csomag szerkesztése

en: Cancel package shipment
hu: Csomag szállításának felfüggesztése

en: Shipments
hu: Szállítmányok

en: New shipment
hu: Új szállítmány

en: Shipment !id
hu: !id szállítmány

en: Cancel shipment
hu: Szállítás felfüggesztése

en: Delete shipment
hu: Szállítmány törlése

en: Ship packages
hu: Csomagszállitás

en: Package ID
hu: Csomag ID

en: Shipping type
hu: Szállítás típusa

en: Package type
hu: Csomag típusa

en: Shipment ID
hu: Szállítmány ID

en: Tracking number
hu: Követési szám

en: cancel shipment
hu: szállítás felfüggesztése

en: This order's products have not been organized into packages.
hu: A rendelés termékei nem lettek csomagokba szervezve.

en: Create packages.
hu: Csomagok létrehozása-

en: Order @order_id does not exist.
hu: @order_id számú rendelés nem létezik.

en: Are you sure you want to delete this package?
hu: Ez a csomag biztosan törölhető?

en: Ship date
hu: Szállítás napja

en: Estimated delivery
hu: Várható szállítás

en: No shipments have been made for this order.
hu: Ehhez a rendeléshez nem történt szállítás.

en: Make a new shipment
hu: Új szállítmány létrehozása

en: Put products into packages to make shipments.
hu: A termékeket csomagba kell tenni a szállításhoz.

en: Ship Manually
hu: Kézi szállítás

en: Shipping method
hu: Szállítási mód

en: There is no sense in making a shipment with no packages on it, right?
hu: Nincs értelme elindítani egy szállítást csomag nélkül, ugye?

en: Are you sure you want to delete this shipment?
hu: Ez a szállítás biztosan törölhető?

en: The shipment will be canceled and the packages it contains will be available for reshipment.
hu: A szállítmány vissza lett vonva és a csomagok, amiket tartalmazott, újra szállíthatóvá vállnak.

en: Are you sure you want to cancel the shipment of this package?
hu: Biztosan visszavonható a csomag szállítása?

en: It will be available for reshipment.
hu: Újraküldhetővé fog válni.

en: Nevermind
hu: Nem számít

en: Payment received
hu: Elfogadott fizetés

en: Merchant ID
hu: Kereskedői azonosító

en: Currency code
hu: Valuta kódja

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hu: @module  (<span class="admin-disabled">tiltott</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hu: @module  (<span class="admin-enabled">engedélyezett</span>)

en: Shippable product
hu: Szállítható termékek

en: Save permissions
hu: Jogosultságok mentése

en: The name %name has been denied access.
hu: „%name” felhasználó számára a hozzáférés megtagadva.

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: directory ping
hu: könyvtár ping

en: Search this site
hu: Keresés a webhelyen

en: Original text
hu: Eredeti szöveg

en: Delete content type
hu: Tartalomtípus törlése

en: Change book (update list of parents)
hu: Könyv változtatása (szülők listájának frissítése)

en: add content to books
hu: tartalom könyvekhez csatolása

en: administer book outlines
hu: könyvvázlatok adminisztrációja

en: create a new book
hu: új könyv létrehozása

en: edit permissions
hu: jogosultságok szerkesztése

en: edit order and titles
hu: sorrend és címek szerkesztése

en: Manage your site's book outlines.
hu: A webhely könyvvázlatainak kezelése.

en: Enter
hu: Belépés

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
hu: Biztonsági okokból a feltöltött fájlt át kellett nevezni. Az új név: %filename.

en: No response
hu: Nincs válasz

en: notice
hu: megjegyzés

en: Order complete
hu: A rendelés befejeződött

en: Payment methods
hu: Fizetési módok

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: File download
hu: Fájl letöltés

en: The file that can be downloaded when product is purchased (enter a path relative to the %dir directory).
hu: A letölthető fájl termékvásárlás esetén (írja be a(z) %dir könyvtárhoz relatív elérési útvonalat).

en: %file is not a valid file or directory inside file download directory.
hu: %file nem a letöltési könyvtárbeli érvényes fájl vagy könyvtár.

en: Acronym
hu: Betűszó

en: No vocabularies available.
hu: Nincs elérhető szótár.

en: Credit card
hu: Bankkártya

en: Order total:
hu: Rendelés végösszege:

en: Current balance:
hu: Jelenlegi egyenleg:

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
hu: A vevő más email címet használt fizetés közben: !email

en: Vendor account number
hu: Fiókszám

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
hu: %directory könyvtár nem létezik vagy nem írható. A kép nem lett feltöltve.

en: Unknown status
hu: Ismeretlen állapot

en: Post new comment
hu: Hozzászólás

en: The field has been updated.
hu: A mező frissült.

en: None available.
hu: Nincs elérhető.

en: Maximum resolution for Images
hu: Képek legnagyobb felbontása

en: Defines an image field type.
hu: Egy kép mezőtípust ad.

en: Editable
hu: Szerkeszthető

en: Invoice template
hu: Számlasablon

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
hu: Ha az egyenleg kisebb vagy egyenlő mint 0,00.

en: If the order status is not already Payment Received.
hu: Ha a rendelés állapota még nem „Fizetés beérkezett”.

en: Subtotal:
hu: Mindösszesen:

en: COD
hu: UTÁNVÉT

en: Address book
hu: Címjegyzék

en: Base price
hu: Alapár

en: Edit attribute
hu: Tulajdonság szerkesztése

en: Are you sure you want to delete the attribute %name?
hu: „%name” tulajdonság biztosan törölhető?

en: Tax
hu: Adó

en: Returns information about an author in the system.
hu: Visszatér a rendszerben lévő szerző adataival.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
hu: Létrehoz egy új bejegyzést, akár azonnali közzététellel.

en: Updates the information about an existing post.
hu: Frissíti egy meglévő tartalom adatait.

en: Returns information about a specific post.
hu: Visszatér egy adott bejegyzés adataival.

en: Deletes a post.
hu: Töröl egy bejegyzést.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
hu: Visszatér a friss bejegyzések listájával.

en: Updates information about an existing post.
hu: Frissíti egy már meglévő bejegyzés adatait.

en: Uploads a file to your webserver.
hu: Feltölt egy fájlt a webkiszolgálóra.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
hu: Visszatér a bejegyzéshez rendelt kategóriákkal.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
hu: Kis sávszélességet foglaló listát ad a rendszer friss bejegyzéseiről.

en: Sets the categories for a post.
hu: Kategóriához rendel egy bejegyzést.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
hu: Lekérdezi a kiszolgáló által nyújtott XML-RPC metódusokat.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
hu: Lekérdezi a kiszolgáló által támogatott szövegformázási lehetőségeket.

en: Error storing post.
hu: Hiba a bejegyzés mentésekor.

en: You do not have permission to update this post.
hu: Nincs engedély a bejegyzés frissítéséhez.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
hu: Nem lehet a fájlt feltölteni, mert meghaladja a legnagyobb feltölthető fájlméretet (@maxsize).

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
hu: A fájl nem csatolható a tartalomhoz, mert azzal meghaladná a lemezkvótát (@quota).

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
hu: Nem tölthető fel a fájl, mert csak az alábbi kiterjesztésű fájlok tölthetőek fel: @extensions

en: No file sent.
hu: Nem érkezett fájl.

en: Error storing file.
hu: Hiba a fájl mentésekor.

en: Invalid post.
hu: Érvénytelen bejegyzés.

en: The default maximum file size a user can upload.
hu: Az alapértelmezett legnagyobb feltölthető fájlméret.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
hu: Az összesített fájlméret alapértelmezett maximuma. Összesen ennyit tölthet fel egy felhasználó.

en: administer content with blog api
hu: tartalmak kezelése blog api-val

en: List, edit, or add user roles.
hu: Csoportok listázása, létrehozása és szerkesztése.

en: edit role
hu: csoport szerkesztése

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
hu: A maximálisan engedélyezett képméret (például 640x480). Nullára állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha egy <a href="!image-toolkit-link">képkezelő eszközkészlet</a> be van állítva, a megadott méretnél nagyobb képek átméreteződnek, hogy illeszkedjenek a beállításhoz.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
hu: A felhasználók által feltölthető fájlok méretének alapértelmezett felső határa. Ha egy képet tölt fel a felhasználó, és azt a maximális felbontás túllépése miatt át kell méretezni, a fájl méretének ellenőrzése csak ezután történik meg.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
hu: A felhasználók által feltölthető fájlok méretének felső határa. Ha egy képet tölt fel a felhasználó, és azt a maximális felbontás túllépése miatt át kell méretezni, a fájl méretének ellenőrzése csak azután történik meg.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
hu: A feltöltött fájlok mérete összesen legfeljebb ennyi lehet felhasználónként.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
hu: %resolution felbontásnál nagyobb képek átméreteződnek.

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: Page !current of !total
hu: Oldal: !current / !total

en: Video !current of !total
hu: Videó: !current / !total

en: Download Original
hu: Eredeti letöltése

en: Use lightbox2 lite
hu: Lightbox2 lite használata

en: Checking this box will enable Lightbox2 Lite and will disable all of the automatic image URL re-formatting features.  It also disables all grouping features.
hu: Bejelölése engedélyezi a Lightbox2 Lite-ot és letiltja az összes automatikus kép URL átalakítási lehetőséget. Továbbá letiltja a csoportosítási lehetőségeket is.

en: Use alternative layout
hu: Alternatív elrendezés használata

en: Enabling this option alters the layout of the lightbox elements. In the alternative layout the navigational links appear under the image with the caption text, instead of being overlayed on the image itself.  This doesn't apply when using Lightbox Lite.
hu: Engedélyezése módosítja a lightbox elemek elrendezését. Az alternatív elrendezésben a navigációs hivatkozások a kép alatt jelennek meg a képaláírással együtt, ahelyett, hogy magán a képen, átfedve jelennének meg. A Lightbox Lite használatakor nem alkalmazható.

en: Force visibility of navigation links
hu: Navigációs hivatkozások láthatóságának kikényszerítése

en: When viewing grouped images, the navigational links to the next and previous images are only displayed when you hover over the image.  Checking this box forces these links to be displayed all the time.
hu: Csoportosított képek megtekintésekor az előző és a következő képre mutató navigációs hivatkozások csak akkor jelennek meg, ha az egér a kép fölé kerül. Ennek a doboznak a bejelölésével kikényszeríthető a hivatkozások mindenkori megjelenítése.

en: Continuous galleries
hu: Folyamatos galériák

en: When viewing grouped images, the Next button on the last image will display the first image, while the Previous button on the first image will display the last image.
hu: Csoportosított képek megtekintésekor az utolsó képen a Következő gomb az első képet jeleníti meg, míg az első képen az Előző gomb az utolsót.

en: Open image page in new window
hu: Képoldal megnyitása új ablakban

en: This controls whether the link to the image page underneath the image is opened in a new window or the current window.
hu: Azt vezérli, hogy a kép alatti, a képoldalra mutató hivatkozás az oldalt egy új, vagy a jelenlegi ablakban nyissa-e meg.

en: Text for image page link
hu: Képoldalra mutató hivatkozás szövege

en: This is the text that will appear as the link to the image page underneath the image in the lightbox.  Leave this blank for the link not to appear.
hu: Ez az a szöveg ami a lightboxban a kép oldalára mutató hivatkozásként megjelenik a kép alatt. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Text for image original link
hu: Szöveg az eredeti képre mutató hivatkozáshoz

en: This is the text that will appear as the link to the original file underneath the image in the lightbox.  Leave this blank for the link not to appear.
hu: Ez az a szöveg ami a lightboxban az eredeti képre mutató hivatkozásként megjelenik a kép alatt. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Image count text
hu: Képszámláló szövege

en: This text is used to display the image count underneath the image in the lightbox when image grouping is enabled.  Use !current as a placeholder for the number of the current image and !total for the total number of images in the group.  For example, "Image !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hu: Ez a szöveg a képszámláló szövegeként jelenik meg a kép alatt a lightboxban, ha csoportokat használ. A !current helyettesítő használható az aktuális kép számának, és a !total a csoportban található képek számának megjelenítéséhez. Például „!current/!total kép.”. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Page count text
hu: Oldalszámláló szövege

en: This text is used to display the page count underneath HTML content displayed in the lightbox when using groups.  Use !current as a placeholder for the number of the current page and !total for the total number of pages in the group.  For example, "Page !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hu: Ez a szöveg az oldalszámláló szövegeként jelenik meg a HTML tartalom alatt a lightboxban, ha csoportokat használ. A !current helyettesítő használható a jelenlegi oldalszám, a !total a csoportban található oldalak számának megjelenítéséhez. Például „!current/!total oldal.”. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Video count text
hu: Videószámláló szövege

en: This text is used to display the count underneath video content displayed in the lightbox when using groups.  Use !current as a placeholder for the number of the current video and !total for the total number of videos in the group.  For example, "Video !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hu: Ez a szöveg a videószámláló szövegeként jelenik meg a videó tartalom alatt a lightboxban, ha csoportokat használ. A !current helyettesítő használható a jelenlegi videó számának, a !total a csoportban található videók számának megjelenítéséhez. Például „!current/!total videó.”. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Image resize settings
hu: Kép átméretezési beállításai

en: Disable resizing feature
hu: Átméretezés tiltása

en: By default, when the image being displayed in the lightbox is larger than the browser window, it is resized to fit within the window and a zoom button is provided for users who wish to view the image in its original size.  Checking this box will disable this feature and all images will be displayed without any resizing.
hu: Alapértelmezés szerint, ha a lightboxban megjelenített kép nagyobb, mint a böngészőablak, akkor át lesz méretezve és a felhasználók egy nagyítás gombot láthatnak, hogy a képet az eredeti méretben is megtekinthessék. Bejelölése letiltja ezt a lehetőséget és minden kép átméretezés nélkül jelenik meg.

en: Disable zoom in / out feature
hu: Nagyítási lehetőség tiltása

en: When the image being displayed in the lightbox is resized to fit in the browser window, a "zoom in" button is shown.  This allows the user to zoom in to see the original full size image.  They will then see a "zoom out" button which will allow them to see the smaller resized version.  Checking this box will prevent these buttons from appearing.
hu: Amikor egy, a lightboxban megjelenő kép átméretezve jelenik meg, hogy beleférjen a böngészőablakba, egy „nagyítás” gomb jelenik meg. Ez lehetővé teszi a felhasználónak, hogy megtekintse a teljes méretű képet. Ekkor egy „kicsinyítés” gombot fognak látni ami lehetővé teszi, hogy megtekintsék a kisebb, átméretezett képet. A doboz bejelölése letiltja ezeknek a gomboknak a megjelenítését.

en: Modal form settings
hu: Szöveges űrlap beállítások

en: Enable login support
hu: Bejelentkezési támogatás engedélyezése

en: Enabling this option will modify all login links so that the login form appears in a lightbox.
hu: Ennek a lehetőségnek az engedélyezése úgy módosít minden bejelentkezési hivatkozást, hogy a bejelentkezési űrlapok egy lightboxban fognak megjelenni.

en: Enable contact form support
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap támogatásának engedélyezése

en: Enabling this option will modify all contact links so that the contact form appears in a lightbox.
hu: Ennek a lehetőségnek az engedélyezése úgy módosít minden kapcsolatfelvételi hivatkozást, hogy a kapcsolatfelvételi űrlapok egy lightboxban fognak megjelenni.

en: Video settings
hu: Videó beállítások

en: Enable video support
hu: Videó támogatás engedélyezése

en: By default, video support is disabled in order to reduce the amount of javascript needed.  Checking this box will enable it.
hu: Alapértelmezésben a videók támogatása le van tiltva, hogy a szükséges javascriptek mennyiségét csökkentse. A doboz bejelölése engedélyezi.

en: Path to FLV Player
hu: FLV lejátszó elérési útja

en: The path to the FLV player, relative to Drupal root directory.
hu: Az FLV lejátszó elérési útja, a Drupal gyökérkönyvtárához viszonyíŧva.

en: FLV Player flashvars
hu: FLV Player flashvar beállításai

en: Flashvars for the FLV Player where supported, e.g. "autoplay=1&playerMode=normal".
hu: Flashváltozók az FLV lejátszóhoz, ahol az támogatott, például „autoplay=1&playerMode=normal”.

en: Page specific lightbox2 settings
hu: Lightbox2 oldalfüggő beállításai

en: Load only on the listed pages.
hu: Betöltés csak a felsorolt oldalakon.

en: Load on every page except the listed pages.
hu: Betöltés mindenhol a felsorolt oldalakat kivéve.

en: Enable lightbox2 on specific pages
hu: Lightbox2 engedélyezése a meghatározott oldalakon

en: List one page per line as Drupal paths.  The * character is a wildcard.  Example paths are "node/add/page" and "node/add/*".  Use &lt;front&gt; to match the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A * karakter egy helyettesítő. Elérési utak például a <code>„node/add/page”</code> és <code>„node/add/*”</code>. A &lt;front&gt; a kezdőlapot jelöli.

en: CCK display settings
hu: CCK megjelenítés beállításai

en: No grouping
hu: Nincs csoportosítás

en: Group by field name
hu: Csoportosítás mezőnév szerint

en: Group by node id
hu: Csoportosítás tartalomazonosító szerint

en: Group by field name and node id
hu: Csoportosítás mezőnév és tartalomazonosító szerint

en: Select Emfield Image grouping in Views
hu: Emfield képcsoportosítás a Views-ban

en: By default, emfield images in views are grouped by the field name they appear in the view in.  You can override that grouping here.
hu: Alapértelmezés szerint az emfield képek a nézetekben annak a mezőnek a neve szerint lesznek csoportosítva, amelyikben megjelennek a nézetben. Ezt a csoportosítást itt lehet felülírni.

en: Select Imagefield grouping in Views
hu: Views Imagefield csoportosításának kiválasztása

en: By default, imagefields in views are grouped by the field name they appear in the view in.  You can override that grouping here.
hu: Alapértelmezés szerint az imagefieldek a nézetekben annak a mezőnek a neve szerint lesznek csoportosítva, amelyikben megjelennek a nézetben. Ezt a csoportosítást itt lehet felülírni.

en: Use node title as caption
hu: Tartalom címének használata képaláírásként

en: By default, the caption for imagefields is the image title text configured.  If no title is configured, then the alt text will be used.  This option allows you to override that and always display the node title as the image caption.
hu: Alapértelmezés szerint az imagefield képekhez tartozó képaláírásként a kép címének szövege van beállítva. Ha nincs beállított cím, akkor a helyettesítő szöveg lesz használva. Ez a beállítás engedélyezi ennek a felülírását és mindig a tartalom címét jeleníti meg képaláírásként.

en: Location of javscript
hu: Javascriptek helye

en: By default, the lightbox javascript files are loaded in the HTML header.  However, for sites using SWFObject to load their Flash content, the footer setting is recommended to prevent "Operation Aborted" errors in IE.  If using the footer setting, please note that not all themes correctly implement the footer region and may require a small change.
hu: Alapértelmezés szerint a lightbox javascript fájlok a HTML fejlécbe töltődnek be. Azonban azokon az oldalakon, ahol a Flash tartalom betöltéséhez az SWFObjectet használják, javasolt a lábléc beállítása az IE-ben megjelenő „Operation Aborted” hibák elkerülése miatt. A lábléc beállítás használatakor figyelni kell, hogy nem minden smink implementálja megfelelően a lábléc régiót és emiatt kisebb módosításra szorulhatnak.

en: Click on overlay or lightbox to close it
hu: Bezárás az átfedésre vagy a lightboxra kattintással

en: Enable user to close lightbox by clicking on the lightbox itself or the overlay background.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó bezárhassa a lightboxot magára a lightboxra vagy az eltakart háttére való kattintással.

en: Configure the keyboard shortcuts for controlling the lightbox.  These options do not apply to the Lightbox2 Lite version, which uses the default "Close keys" (c, x and esc) to close the lightbox.
hu: A lightbox vezérlésére használt billentyűparancsok beállítása. Ezek a beállítások nem lesznek érvényesek a Lightbox2 Lite verziójára, ami az alapértelmezett „Bezárás gombokat” (c, x and esc) használja a lightbox bezárásához.

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to close the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'c x 27' (c, x, or esc).
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája amiket a felhasználó a lightbox bezárásához használhat. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett a 'c x 27' (c, x, vagy esc).

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to navigate to the previous item in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'p 37' (p or left arrow).
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája, amiket a felhasználó az előző elemre lépéshez használhat a lightboxban. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett a „p 37” (p vagy balra nyíl).

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to navigate to the next item in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'n 39' (n or right arrow).
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája amiket a felhasználó az következő elemre lépéshez használhat a lightboxban. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett az „n 39” (n vagy jobbra nyíl).

en: Zoom keys
hu: Nagyítás gombok

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to zoom in / out of images in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'z'.
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája amiket a felhasználó az nagyításra / kicsinyítésre használhat a lightboxban. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett a „z”.

en: Pause / play keys
hu: Szünet / lejátszás gombok

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to pause / play the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to '32' (spacebar).
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája amiket a felhasználó szünet / lejátszás-ként használhat a lightboxban. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett a „32” (szóköz).

en: Skin settings
hu: Bőr beállításai

en: Border size
hu: Szegély mérete

en: Enter the size of the border in pixels to display around the image.
hu: A kép körül megjelenő szegély méretének megadása képpontban.

en: Lightbox color
hu: Lightbox színe

en: Enter a hexadecimal color value for the border.  For example <code>fff</code> or <code>ffffff</code> for white).
hu: A keret színének megadása tizenhatos számrendszerbeli értékben. Például <code>fff</code> vagy <code>ffffff</code> jelenti a fehéret.

en: Enter a hexadecimal color value for the font.  For example <code>000</code> or <code>000000</code> for black).
hu: A betűk színének megadása tizenhatos számrendszerbeli értéken. Például: <code>000</code> vagy <code>000000</code> a értékek jelentik a feketét.

en: Distance from top
hu: Távolság a tetőtől

en: Enter the position of the top of the lightbox in pixels.  Leave blank for automatic calculation.
hu: A lightbox tetejének megadása képpontokban. Üresen hagyva automatikusan lesz kiszámolva.

en: Overlay settings
hu: Átfedés beállítások

en: The overlay opacity setting determines how visible the background page is behind the lightbox.  The opacity value can range from 0.0 to 1.0 where 0.0 is 100% transparent and 1.0 is 100% opaque.
hu: Az átfedő átlátszatlanság beállítása meghatározza, hogy mennyire legyen látható a háttér a lightbox mögött. Az átlátszatlanság értéke 0.0 és 1.0 között lehet, ahol a 0.0 a 100%-os átlátszóságot, az 1.0 a 100%-os átlátszatlanságot jelenti.

en: Enter a hexadecimal color value for the overlay.  For example <code>000</code> or <code>000000</code> for black).
hu: Az átlátszatlanság színének megadása tizenhatos számrendszerbeli értékben. Például <code>000</code> vagy <code>000000</code> jelenti a feketét.

en: Animation settings
hu: Animáció beállításai

en: These options aren't available when using Lightbox2 Lite.
hu: Ezek a lehetőségek a Lightbox2 Lite használatakor nem érhetőek el.

en: Simultaneous
hu: Egyidejű

en: Resize sequence
hu: Átméretezési sorrend

en: The sequence to use for the resizing animation.
hu: Az átméretezési animációnál használt sorrend.

en: The duration (in seconds) of the resizing animation.  Enter a value between 0 and 10.
hu: Az átméretezési animáció időtartama (másodpercekben). Egy 0 és 10 közötti értéket kell megadni.

en: Appearance duration
hu: Megjelenés időtartama

en: The duration (in seconds) of the lightbox appearance animation.  Enter a value between 0 and 10.
hu: A lightbox megjelenési animációjának időtartama (másodpercekben). Egy 0 és 10 közötti értéket kell megadni.

en: Caption slide down duration
hu: Képaláírás lecsúsztatásának időtartama

en: The duration (in seconds) of the caption sliding-down animation.  Enter a value between 0 and 10.
hu: A képaláírás lecsúsztatási animációjának időtartama (másodpercekben). 0 és 10 közötti értéket kell megadni.

en: FLV player path doesn't exist.
hu: Az FLV lejátszó elérési útja nem létezik.

en: You must enter a properly formed hex value.
hu: Egy megfelelően formázott tizenhatos számrendszerbeli értéket kell megadni.

en: You must enter a size greater than 0 pixels.
hu: Egy 0 képpontnál nagyobb méretet kell megadni.

en: You must enter a size greater than 0 pixels.  Leave blank for default positioning.
hu: Egy 0 képpontnál nagyobb méretet kell megadni. Az alapértelmezett elhelyezéshez üresen kell hagyni.

en: You must enter a duration between 0 and 10 seconds.
hu: Egy 0 és 10 közötti időtartamot kell megadni.

en: Interval seconds
hu: Szünet másodpercei

en: The slideshow interval is the length of time in seconds an image is visible before the slideshow shows the next image.
hu: A diavetítési szünet az a  másodpercben megadott időtartam amíg a kép látható, mielőtt a diavetítés a következő képre lép.

en: Automatically start slideshow
hu: Diavetítés automatikus indítása

en: When enabled the slideshow will automatically start.
hu: Ha engedélyezett, a diavetítés automatikusan elindul.

en: Automatically exit slideshow
hu: Automatikus kilépés a diavetítésből

en: When enabled the lightbox will automatically close after displaying the last image.
hu: Ha engedélyezve van, a lightbox automatikusan bezáródik az utolsó kép megjelenítése után.

en: Show play / pause button
hu: Lejátszás / szünet gombok megjelenítése

en: When enabled, a play / pause button will be shown in the slideshow allowing the user more control over their viewing experience.
hu: Ha engedélyezett, egy lejátszás / szünet gomb lesz látható a diavetítésben amivel a felhasználó jobban vezérelheti a lejátszást.

en: Pause slideshow on "Next Image" click
hu: Diavetítés szüneteltetése a „Következő” gombra kattintáskor

en: When enabled the slideshow is automatically paused, and the following image shown, when the "Next" button is clicked.
hu: Ha engedélyezve van, a diavetítés automatikusan szünetel, és a következő kép akkor jelenik meg, ha a felhasználó a „Következő” gombra kattint.

en: Pause slideshow on "Previous Image" click
hu: Diavetítés szüneteltetése az „Előző” gombra kattintáskor

en: When enabled the slideshow is automatically paused, and the previous image shown, when the "Previous" button is clicked.
hu: Ha engedélyezve van, a diavetítés automatikusan szünetel, és az előző kép akkor jelenik meg, ha a felhasználó az „Előző” gombra kattint.

en: Continuous loop
hu: Folyamatos lejátszás

en: When enabled the slideshow will automatically start over after displaying the last slide.  This prevents the slideshow from automatically exiting when enabled.
hu: Ha engedélyezve van, a diavetítés automatikusan újrakezdődik az utolsó dia megjelenítése után. Ha engedélyezett, letiltja a diavetítés automatikus bezárását.

en: The "interval seconds" value must be numeric.
hu: A „szünet másodpercei” értékének számnak kell lennie.

en: The default width of the iframe in pixels.
hu: Az iframe alapértelmezett szélessége képpontban.

en: The default height of the iframe in pixels.
hu: Az iframe alapértelmezett magassága képpontban.

en: Enable border
hu: Szegély engedélyezése

en: Enable iframe border.  You can modify the border style in your theme's css file using the iframe's id "lightboxFrame".
hu: Iframe keret engedélyezése. A keret stílusát a smink css fájljában lehet módosítani a „lightboxFrame” iframe id használatával.

en: The "default width" value must be numeric.
hu: Az „alapértelmezett szélesség” értékének számnak kell lennie.

en: The "default height" value must be numeric.
hu: Az „alapértelmezett magasság” értékének számnak kell lennie.

en: Lightbox grouped
hu: Lightbox csoportosítva

en: HTML content
hu: HTML tartalom

en: HTML content grouped
hu: HTML tartalom csoportosítva

en: These options allow automatic URL re-formatting of images.  This removes the need for you to add 'rel="lightbox"' to each image link throughout your site.  You can select which image sizes will trigger the lightbox and configure a list of image CSS classes which should also have their URLs automatically re-formatted.  This feature is not available when using Lightbox2 Lite.
hu: Ezek a beállítások lehetővé teszik a képek URL-jeinek automatikus újraformázását. Ezzel szükségtelenné válik a képhivatkozásokhoz hozzáadni a „rel="lightbox"”-ot. Ki lehet választani, hogy melyik képméretek indítsák el a lightboxot, és meg lehet adni azokat a CSS osztályokat amiknek az URL-jei szintén automatikusan újra lesznek formázva. Ez a lehetőség a Lightbox2 Lite használatánál nem érhető el.

en: Automatic handlers
hu: Automata kezelők

en: Image node settings
hu: Képtartalom beállításai

en: Automatic handler for image nodes
hu: Automata kezelő a képtartalmakhoz

en: Choose how URLs for image nodes will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy a képtartalmak hivatkozásainak automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Lightbox image display size
hu: Lightbox képmegjelenítésének mérete

en: Select which image size will be loaded in the lightbox.  This only applies to images uploaded with the Image module.
hu: Annak kiválasztása, hogy melyik képméret legyen betöltve a lightboxba. Csak az Image modullal feltöltött képekre van hatása.

en: Image trigger size
hu: Képméret trigger

en: Select which image size, when clicked on, will automatically trigger the lightbox.  This only applies to images uploaded with the Image module.
hu: Annak kiválasztása, hogy melyik képméret indítsa el a lightboxot. Csak az Image modullal feltöltött képekre van hatása.

en: Disable lightbox for gallery lists
hu: Lightbox tiltása a galérialistáknál

en: Checking this box will disable the lightbox for images in gallery lists.  This means it is possible to open a gallery by clicking on the teaser image, but the lightbox will still appear when viewing images within the gallery.  This only applies to image galleries created with the "image gallery" module.
hu: A doboz bejelölésével letiltható a lightbox a galérialistában található képeknél. Ez azt jelenti, hogy a galéria megnyitható lesz a bevezető képre kattintással, de a galérián belüli képek megtekintésekor már megjelenik a lightbox. Csak az „image gallery” modullal létrehozott képgalériákra van hatása.

en: Flickr images
hu: Flickr képek

en: Automatic handler for Flickr images
hu: Automata kezelő a Flickr képekhez

en: Choose how URLs for Flickr images will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy a Flickr képek URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Gallery2 images
hu: Gallery2 képek

en: Automatic handler for Gallery2 block images
hu: Automata kezelő a Gallery2 blokk képeihez

en: Choose how URLs for images, contained within Gallery2 image blocks, will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy a Gallery2 képblokkokban található képek  URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Inline images
hu: Beágyazott képek

en: Automatic handler for Inline images
hu: Automatikus kezelő az Inline képekhez

en: Choose how URLs for Inline images will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy az Inline képek URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Image Assist images
hu: Image Assist képek

en: Automatic handler for Image Assist custom size images
hu: Automata kezelő az Image Assist egyedi méretű képekhez

en: Choose how URLs for custom size images, displayed by the Image Assist module, will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy az Image Assist modul által megjelenített, egyedi méretű képek URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Custom class images
hu: Egyedi osztályú képek

en: Automatic handler for custom class images
hu: Automata kezelő az egyedi osztályú képekhez

en: Choose how URLs for custom class images will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy az egyedi osztállyal rendelkező képek URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Custom image trigger classes
hu: Egyéni képtriggerek osztályai

en: List the image classes which should trigger the lightbox when clicked on.  Put each class on a separate line.
hu: Azoknak a képosztályoknak a listája, amik elindítják a lightboxot. Minden osztályt külön sorban kell megadni.

en: Acidfree settings
hu: Acidfree beállítások

en: Disable lightbox for Acidfree gallery lists
hu: lightbox tiltása az Acidfree galérialistákban

en: Checking this box will disable the lightbox for images in gallery lists.  This means it is possible to open a gallery by clicking on the teaser image, but the lightbox will still appear when viewing images within the gallery.  This only applies to image galleries created with the "acidfree" module.
hu: A doboz bejelölésével letiltható a lightbox a galérialistában található képeknél. Ez azt jelenti, hogy a galéria megnyitható lesz a bevezető képre kattintással, de a galérián belüli képek megtekintésekor már megjelenik a lightbox. Csak az „Acidfree” modullal létrehozott képgalériákra van hatása.

en: Enable lightbox for Acidfree videos
hu: Lightbox engedélyezése az Acidfree videókhoz

en: Checking this box will enable the display of acidfree videos in a lightbox.  This only applies to videos created by the "video" module and which appear in an acidfree gallery.
hu: A doboz bejelölésével engedélyezhető a acidfree videók lightboxban történő megjelenítése. Csak azokra a „video” modullal létrehozott videókra van hatása, melyek megjelennek egy acidfree galériában.

en: Enables Lightbox2 for Drupal
hu: Lightbox2 engedélyezése Drupalhoz

en: <h3>Overview</h3>
          <p align="justify">Lightbox2 JS is a simple, unobtrusive script used to overlay images on the current page. It's a snap to setup and works on all modern browsers. The module comes with a Lightbox2 Lite option which does not use the JQuery libraries; it is therefore less likely to conflict with anything else.</p>
          <p align="justify">Places images above your current page, not within. This frees you from the constraints of the layout, particularly column widths. Keeps users on the same page. Clicking to view an image and then having to click the back button to return to your site is bad for continuity (and no fun!).</p>
    <h3>Features</h3>
    The version 2 module has several benefits over the plain Lightbox module.  Note, not all of these features are available when the "Lightbox2 Lite" option is enabled.
    <ul>
    <li>Image Sets: group related images and navigate through them with ease - ideal for your image galleries.</li>
    <li>Slideshow Capability: automatically transition between grouped images, includes play/pause and previous and next buttons.</li>
    <li>HTML Content Support: ability to show websites or other HTML content in a lightbox.</li>
    <li>Video Content Support: ability to show videos in a lightbox.</li>
    <li>Visual Effects: fancy pre-loader and transition when you click on the image.</li>
    <li>Keyboard Shortcuts: useful <a href="http://drupal.org/node/249827">keyboard shortcuts</a> for switching between images, toggling play / pause, etc.</li>
    <li>Zoom Capability: larger images are reduced in size so they fit snugly inside the browser window.  A zoom button can then be clicked on to see it in its original size.</li>
    <li>Automatic Image Detection: configurable automatic re-formatting of
    image thumbnails, so there is no need to add 'rel="lightbox"' to each
    image link on your site.  <a
    href="http://drupal.org/project/image">Image</a>, <a
    href="http://drupal.org/project/inline">Inline</a>, <a
    href="http://drupal.org/project/flickr">Flickr</a>, <a
    href="http://drupal.org/project/img_assist">Image Assist</a> and <a
    href="http://drupal.org/project/imagefield">CCK Imagefield</a> modules are all
    supported.  It's also possible to configure a custom list of image classes
    which should trigger the lightbox functionality.</li>
    <li><a href="http://drupal.org/project/imagecache">Imagecache</a> Support: adds a Lightbox2 field formatter for <a href="http://drupal.org/project/imagefield">CCK imagefields</a> for your custom <a href="http://drupal.org/project/views">views</a>.</li>
    <li>Image Page Link: a link to the image node can be provided within the lightbox itself.</li>
    <li>Page Exclusion Capability: exclude certain pages on your site from having the lightbox2 functionality.</li>
    <li>Login Support: ability to modify all user/login links so the login form appears in a lightbox.</li>
    <li>Skin and Animation Configuration: configure the order and speed of the lightbox animations, along with the lightbox colors, border size and overlay opacity.</li>
    <li>Gallery 2 Support: support for Gallery 2 images via the <a href="http://drupal.org/project/gallery">Gallery</a> module (beta).</li>
    </ul>
    <p align="justify"><h3>Usage</h3></p>
          <h5 style="text-decoration: underline;">Adding a Basic Lightbox</h5>
          <p>Add rel=&quot;lightbox&quot; attribute to any link tag to activate the lightbox. For example: </p>
          <p>&lt;a href=&quot;image-1.jpg&quot; rel=&quot;lightbox&quot;&gt;image #1&lt;/a&gt;</p>
          <p>&lt;a href=&quot;image-1.jpg&quot; rel=&quot;lightbox[][my caption]&quot;&gt;image #1&lt;/a&gt;</p>
          <p>Optional: To show a caption either use the title attribute or put in the second set of [] of the rel attribute.</p>
    <h5 style="text-decoration: underline;">Grouping Images</h5>
       <p>If you have a set of related images that you would like to group, follow
       step one but additionally include a group name between square brackets in the
       rel attribute. For example:</p><p>&lt;a href="images/image-1.jpg"
       rel="lightbox[roadtrip]"&gt;image #1&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-2.jpg" rel="lightbox[roadtrip][caption 2]"&gt;image
    #2&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-3.jpg" rel="lightbox[roadtrip][caption 3]"&gt;image
    #3&lt;/a&gt;<br /></p>
    <p>No limits to the number of image sets per page or how many images are allowed
    in each set.</p>
    
    <p>If you have a set of images that you would like to group together in a lightbox, but only wish for one of these images to be visible on your page, you can assign the "lightbox_hide_image" class to hide the additional images.  For example:</p>
    
    <p>&lt;a href="images/image-1.jpg" rel="lightbox[roadtrip]"&gt;image #1&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-2.jpg" rel="lightbox[roadtrip]" class="lightbox_hide_image"&gt;image #2&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-3.jpg" rel="lightbox[roadtrip][caption 3]" class="lightbox_hide_image"&gt;image #3&lt;/a&gt;</p>
    
    <h5 style="text-decoration: underline;">Slideshow</h5>
    <p>This is very similar to the grouping functionality described above.  The only difference is that "rel" attribute should be set to "lightshow" instead of "lightbox".  Using the same example as above, we could launch the images in a slideshow by doing:</p>
    
    <p>&lt;a href="images/image-1.jpg" rel="lightshow[roadtrip]"&gt;image #1&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-2.jpg" rel="lightshow[roadtrip][caption 2]"&gt;image #2&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-3.jpg" rel="lightshow[roadtrip][caption 3]"&gt;image #3&lt;/a&gt;</p>
    
    <h5 style="text-decoration: underline;">Video Content</h5>
    <p>
    It's possible to show video content in the lightbox.  In this case the "rel" attribute should be set to <code>lightvideo</code>.  It's possible to group videos and to control the size of the lightbox by setting the 'width' and 'height' properties.  The properties can be configured like <code>lightvideo[group|width:300px; height: 200px;]</code> and <code>lightvideo[|width:300px; height: 200px;][my caption]</code>.  The properties should all be of the format "property: value;" - note the closing semi-colon.  If no properties are set, then the default width and height of 400px will be used.  See below for more detailed examples.</p>
    
    <p>Basic example:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765" rel="lightvideo"&gt;Google video example - default size&lt;/a&gt;<br />
    </code></p>
    
    <p>Basic example with caption:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765" rel="lightvideo[][my caption]"&gt;Google video example - default size&lt;/a&gt;<br />
    </code></p>
    
    <p>Grouped example:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=29023498723974239479" rel="lightvideo[group][my caption]"&gt;Grouped example 1&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765" rel="lightvideo[group][my caption]"&gt;Grouped example 2&lt;/a&gt;<br />
    </code></p>
    
    <p>Controlling lightbox size example:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765" rel="lightvideo[|width:400px; height:300px;][my caption]"&gt;Google video example - custom size&lt;/a&gt;<br />
    </code></p>
    
    <p>Supported Video Formats<br />
    asx, wmv, mov and swf videos should all be supported.  A number of video providers are also supported, for example YouTube and Google Video.  For full details on how to integrate these with lightbox, please see the online documentation.</p>
    
    <h5 style="text-decoration: underline;">HTML Content</h5>
    <p>It's possible to show webpage content in the lightbox, using iframes.  In this case the "rel" attribute should be set to <code>lightframe</code>.  Again it's possible to group the items, (e.g. <code>lightframe[search]</code>) but in addition to that, it's possible to control some of the iframe properties.  It's possible to set the 'width', 'height' and 'scrolling' properties of the iframe.  The properties are separated from the group name by a <code>|</code>, for example <code>lightframe[search|width:100px;]</code> and <code>lightframe[search|width:120px][my caption]</code>.  If no grouping is being used, then the <code>|</code> is still used and the format would be <code>lightframe[|width:100px;]</code>.  The properties should all be of the format "property: value;" - note the closing semi-colon.  If no iframe properties are set, then the default width and height of 400px will be used.  See below for more detailed examples.</p>
    
    <p>Basic example:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://www.google.com" rel="lightframe[][Search Google]"&gt;Search google&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Grouped example:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://www.google.com" rel="lightframe[search]"&gt;Search google&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="http://www.yahoo.com" rel="lightframe[search][Search Yahoo]"&gt;Search yahoo&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Controlling iframe property example:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://www.google.com" rel="lightframe[|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]"&gt;Search google&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Controlling iframe property when grouped example:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://www.google.com" rel="lightframe[search|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]"&gt;Search google&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="http://www.yahoo.com" rel="lightframe[search|width:400px; height:300px;][Search Yahoo]"&gt;Search yahoo&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <h5 style="text-decoration: underline;">Inline Content Support</h5>
    <p>It's possible to show HTML snippets in the lightbox, that is on the same domain.  In this case the "rel" attribute should be set to <code>lightmodal</code>.  Again it's possible to group the content, (e.g. <code>lightmodal[search]</code>) but in addition to that, it's possible to control some of the inline / modal properties.  It's possible to set the 'width', 'height' and 'scrolling' properties of the inline content.  The properties are separated from the group name by a <code>|</code>, for example <code>lightmodal[search|width:100px;]</code> and <code>lightmodal[search|width:100px;][my caption]</code>.  If no grouping is being used, then the <code>|</code> is still used and the format would be <code>lightmodal[|width:100px;]</code>.  The properties should all be of the format "property: value;" - note the closing semi-colon.  If no properties are set, then the default width and height of 400px will be used. See below for more detailed examples.</p>
    
    <p>Basic example:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal"&gt;Search&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Basic example with caption:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal[][my caption]"&gt;Search&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Grouped example:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal[search]"&gt;Search&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="search.php?status=1" rel="lightmodal[search][published]"&gt;Search published content&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Controlling modal property example:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal[|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]"&gt;Search&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Controlling modal property when grouped example:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal[search|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]"&gt;Search&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="search.php?status=1" rel="lightmodal[search|width:400px; height:300px;][Search published]"&gt;Search published content&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="search.php?status=0" rel="lightmodal[search|width:400px; height:300px;][Search Unpublished]"&gt;Search unpublished content&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    
    <h3>Keyboard Shortcuts</h3>
    <p>The default keyboard shortcuts are listed below.  You can override these on the admin page.</a>
    
    <table border=0>
    <tr><td>Close Lightbox</td><td>x</td></tr>
    <tr><td></td><td>o</td></tr>
    <tr><td></td><td>c</td></tr>
    <tr><td></td><td>ESC</td></tr>
    
    <tr><td>Previous Image</td><td>p</td></tr>
    <tr><td></td><td>Left Arrow</td></tr>
    
    <tr><td>Next Image</td><td>n</td></tr>
    <tr><td></td><td>Right Arrow</td></tr>
    
    <tr><td>Toggle Zoom</td><td>z (not available in slideshow)</td></tr>
    
    <tr><td>Toggle Play / Pause</td><td>Spacebar (slideshow only)</td></tr>
    </table>
    
    <p>Not all of the keyboard shortcuts work in the Opera browser, for example "z" for toggling the zoom and "spacebar" for toggling play / pause in slideshows.  This can be overcome by updating your shortcut settings in the Opera preferences editor.</p>
hu: <h3>Áttekintés</h3>
    <p align="justify">A Lightbox2 JS egy egyszerű, diszkrét szkript amit képek átfedésére lehet használni az aktuális oldalon. Gyorsan beállítható és minden modern böngészőben működik. A modulban helyett kapott a Lightbox2 Lite ami nem használja a JQuery könyvtárakat, ezért kevésbé valószínű, hogy összeütközik valami mással.</p>
    <p align="justify">A képeket az oldal fölé helyezi, nem pedig a belsejébe. Ez kiküszöböli az elrendezés korlátaiból, főleg az oszlopszélességekből adódó problémákat. A felhasználókat ugyanazon az oldalon tartja. Nem tesz jót a folytonosságnak ha egy kép megtekintéséhez a képre kell kattintani, aztán pedig a vissza gombra az oldalra való visszatéréshez (és nem is jó szórakozás!).</p>
    <h3>Lehetőségek</h3>
    A 2-es verziójú modulnak számos előnye van az egyszerű Lightbox modulhoz képest. Meg kell jegyezni, hogy nem minden lehetőség érhető el a "Lightbox2 Lite" használatakor.<ul>
    <li>Képcsoportok: kapcsolódó képek csoportja és a köztük történő könnyed navigáció - képgalériákhoz ideális.</li>
    <li>Diavetítési képesség: automatikus átmenet a csoportosított képek között, lejátszás/szünet, előző és következő gombokat biztosít.</li>
    <li>HTML tartalom támogatása: képesség weboldalak vagy más HTML tartalmak megjelenítésére egy lightboxban.</li>
    <li>Videó tartalom támogatása: képesség videók megjelenítésére egy lightboxban.</li>
    <li>Vizuális effektek: díszes előbetöltő és átmenet a képre kattintáskor.</li>
    <li>Billentyűparancsok: hasznos <a href="http://drupal.org/node/249827">billentyűparancsok</a> a képek közötti váltáshoz, lejátszás/szünet bekapcsolásához, stb...</li>
    <li>Nagyítási képesség: nagyobb képek méretének csökkentése, hogy kényelmesen elférjenek a böngészőablakban. Egy kattintható nagyítás gomb, hogy a kép eredeti méretben is megtekinthető legyen.</li>
    <li>Automatikus képfelismerés: : előnézeti képek beállítható automatikus újraformázása, hogy ne kelljen az oldal összes képéhivatkozásához hozzáadni a 'rel="lightbox"-t. Az <a href="http://drupal.org/project/image">Image</a>, az <a href="http://drupal.org/project/inline">Inline</a>, a <a href="http://drupal.org/project/flickr">Flickr</a>, az <a href="http://drupal.org/project/img_assist">Image Assist</a> és a <a href="http://drupal.org/project/imagefield">CCK Imagefield</a> modulok mind támogatottak. Lehetőség van azoknak az egyedi képosztályoknak a megadására, amik elindítják a lightboxot.</li>
    <li><a href="http://drupal.org/project/imagecache">Imagecache</a> támogatása: egy a saját <a href="http://drupal.org/project/views">nézetekben</a> használható Lightbox2 mezőformázót ad a <a href="http://drupal.org/project/imagefield">CCK imagefieldekhez</a>.</li>
    <li>Képoldal hivatkozás: A lightboxon belül elérhető, a képtartalomra mutató hivatkozás.</li>
    <li>Oldalkizárási képesség: bizonyos oldalak kizárása a lightbox2 használatából.</li>
    <li>Bejelentkezés támogatása: képesség minden felhasználó/bejelentkezés hivatkozás módosítására, a bejelentkezési űrlap egy lightboxban jelenik meg.</li>
    <li>Bőr és animáció beállítása: A lightbox animációk sorrendjének és sebességének beállítása, együtt a lightbox színeivel, a keret méretével és az átfedés átlátszatlanságával.</li>
    <li>Gallery 2 támogatása: Gallery 2 képek támogatása a <a href="http://drupal.org/project/gallery">Gallery</a> modulon (beta) keresztül.</li>
    </ul>
    <p align="justify"><h3>Használat</h3></p>
          <h5 style="text-decoration: underline;">Egyszerű Lightbox hozzáadása</h5>
          <p>A lightbox aktíválásához a rel=&quot;lightbox&quot; attribútumot kell hozzáadni bármelyik hivatkozáshoz. Például: </p>
          <p>&lt;a href=&quot;image-1.jpg&quot; rel=&quot;lightbox&quot;&gt;image #1&lt;/a&gt;</p>
          <p>&lt;a href=&quot;image-1.jpg&quot; rel=&quot;lightbox[][képaláírás]&quot;&gt;image #1&lt;/a&gt;</p>
          <p>További lehetőség: Képaláírás megjelenítéséhez a title attribútum használható, vagy a képaláírást a rel attribútum második kapcsoszárojelei közé kell tenni.</p>
    <h5 style="text-decoration: underline;">Képek csoportosítása</h5>
       <p>Egymáshoz kapcsolódó képek csoportosításához az előző lépést kell követni, de be kell illeszteni egy csoportnevet a rel attribútum kapcsoszárojelei közé. Például:</p><p>&lt;a href="images/image-1.jpg"
       rel="lightbox[utazás]"&gt;image #1&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-2.jpg" rel="lightbox[utazás][képaláírás 2]"&gt;image
    #2&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-3.jpg" rel="lightbox[utazás][képaláírás 3]"&gt;image
    #3&lt;/a&gt;<br /></p>
    <p>Nincs behatárolva, hogy mennyi képcsoport lehet egy oldalon, vagy mennyi kép lehet egy csoportban.</p>
    
    <p>Ha több képet csoportosítva akarunk egy lightboxban, de az oldalon csak egy képet szeretnénk megjeleníteni, a "lightbox_hide_image" osztályt kell alkalmazni az elrejteni kívánt képeken. Példáuk:</p>
    
    <p>&lt;a href="images/image-1.jpg" rel="lightbox[utazás]"&gt;image #1&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-2.jpg" rel="lightbox[utazás]" class="lightbox_hide_image"&gt;image #2&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-3.jpg" rel="lightbox[utazás][képaláírás 3]" class="lightbox_hide_image"&gt;image #3&lt;/a&gt;</p>
    
    <h5 style="text-decoration: underline;">Diavetítés</h5>
    <p>Nagyon hasonló a fentebb ismertetett csoportosítási megoldáshoz. Az egyetlen különbség, hogy a "rel" attribútumot "lightshow"-ra kell állítani "lightbox" helyett. Ha fenti példát használva a képeket diavetítőben történő megjelenítéséhez a következőt kell tenni:</p>
    
    <p>&lt;a href="images/image-1.jpg" rel="lightshow[utazás]"&gt;image #1&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-2.jpg" rel="lightshow[utazás][képaláírás 2]"&gt;image #2&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="images/image-3.jpg" rel="lightshow[utazás][képaláírás 3]"&gt;image #3&lt;/a&gt;</p>
    
    <h5 style="text-decoration: underline;">Videótartalom</h5>
    <p>
    Lehetséges videótartalmakat a lightboxban megjeleníteni. Ebben az esetben a "rel" attribútumot <code>lightvideo</code>-ra kell állítani. Lehetőség van a videók csoportosítására és a lightbox méretének vezérlésére a a 'width' és a 'height' tulajdonságok beállításával. A tulajdonságok így konfigurálhatóak: <code>lightvideo[csoport|width:300px; height: 200px;]</code> and <code>lightvideo[|width:300px; height: 200px;][képaláírás]</code>. A tulajdonságokat "tulajdonság: érték;" formában kell megadni - figyelni kell a záró pontosvesszőre. Ha nincsenek beállított tulajdonságok, az alapértelmezett szélesség és magasság lesz használva, ami 400px. Lejebb további, részletesebb példák találhatóak.</p>
    
    <p>Egyszerű példa:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765" rel="lightvideo"&gt;Google video példa - alapértelmezett méret&lt;/a&gt;<br />
    </code></p>
    
    <p>Egyszerű példa képaláírással:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765" rel="lightvideo[][képaláírás]"&gt;Google video példa - alapértelmezett méret&lt;/a&gt;<br />
    </code></p>
    
    <p>Példa csoportosításra:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=29023498723974239479" rel="lightvideo[csoport][képaláírás]"&gt;Példa csoportosításra 1&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765" rel="lightvideo[csoport][képaláírás]"&gt;példa csoportosításra 2&lt;/a&gt;<br />
    </code></p>
    
    <p>Példa lightbox méretének vezérlésére:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765" rel="lightvideo[|width:400px; height:300px;][képaláírás]"&gt;Google video példa - egyedi méret&lt;/a&gt;<br />
    </code></p>
    
    <p>Támogatott videóformátumok<br />
    Az asx, a wmv, a mov és az swf videók mind támogatottak. Több videószolgáltató is támogatott, például a YouTube és a Google Video. Ezek lightboxba illesztésének részleteiről érdemes elolvasni az online dokumentációt.</p>
    
    <h5 style="text-decoration: underline;">HTML tartalom</h5>
    <p>Iframe használatával lehetséges weboldalak tartalmát a lightboxban megjeleníteni. Ebben az esetben a "rel" attribútumot <code>lightframe</code>-re kell állítani. Itt is lehet csoportosítani az elemeket, (pl.: <code>lightframe[keresés]</code>) de emellett lehetséges néhány iframe tulajdonság vezérlése is. Be lehet állítani az iframe 'width', 'height' és 'scrolling' tulajdonságait. A tulajdonságokat egy <code>|</code> jellel kell elválasztani a csoportnévtől, például <code>lightframe[keresés|width:100px;]</code> és <code>lightframe[keresés|width:120px][képaláírás]</code>.  Ha nincs csoportosítás a <code>|</code> jelet akkor is használni kell <code>lightframe[|width:100px;]</code> formában. A tulajdonságokat "tulajdonság: érték;" formában kell megadni - figyelni kell a záró pontosvesszőre. Ha nincs beállított iframe tulajdonság, az alapértelmezett szélesség és magasság lesz használva, ami 400px. Lejebb részletesebb példák láthatóak.</p>
    
    <p>Egyszerű példa:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://www.google.com" rel="lightframe[][Google kereső]"&gt;Google kereső&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Példa csoportosításra:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://www.google.com" rel="lightframe[keresés]"&gt;Google kereső&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="http://www.yahoo.com" rel="lightframe[keresés][Yahoo kereső]"&gt;Yahoo kereső&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Példa iframe tulajdonság vezérlésére:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://www.google.com" rel="lightframe[|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]"&gt;Google kereső&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Példa csoportosított iframe tulajdonságainak vezérlésére:<br />
    <code>
    &lt;a href="http://www.google.com" rel="lightframe[keresés|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]"&gt;Google kereső&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="http://www.yahoo.com" rel="lightframe[keresés|width:400px; height:300px;][Yahoo kereső]"&gt;Yahoo kereső&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <h5 style="text-decoration: underline;">Beillesztett tartalom támogatása</h5>
    <p>Lehetsége HTML kódrészleteket megjeleníteni a lightboxban. Ebben az esetben a "rel" attribútumot <code>lightmodal</code>-ra kell állítani. Itt is lehet csoportosítani a tartalmat, (pl. <code>lightmodal[keresés]</code>) de emellett lehetséges néhány beillesztett / szöveges tulajdonság vezérlése is. Be lehet állítani a beilesztett tartalom 'width', 'height' és 'scrolling' tulajdonságait. A tulajdonságokat a csoportnévtől egy <code>|</code> jellel kell elválasztani, például <code>lightmodal[keresés|width:100px;]</code> és <code>lightmodal[keresés|width:100px;][képaláírás]</code>. Ha nincs csoportosítás a <code>|</code> jelet akkor is használni kell <code>lightmodal[|width:100px;]</code> formátumban.  A tulajdonságokat "tulajdonság: érték;" formában kell megadni - figyelni kell a záró pontosvesszőre. Ha nincs beállított iframe tulajdonság, az alapértelmezett szélesség és magasság lesz használva, ami 400px. Lejebb részletesebb példák láthatóak.</p>
    
    <p>Egyszerű példa:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal"&gt;Keresés&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Egyszerű példa képaláírással:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal[][képaláírás]"&gt;Keresés&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Példa csoportosításra:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal[keresés]"&gt;Keresés&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="search.php?status=1" rel="lightmodal[keresés][published]"&gt;Közétett tartalom keresése&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Példa szöveges tulajdonság vezérlésére:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal[|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]"&gt;Keresés&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    <p>Példa csoportosított szöveges tulajdonság vezérlésére:<br />
    <code>
    &lt;a href="search.php" rel="lightmodal[keresés|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]"&gt;Keresés&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="search.php?status=1" rel="lightmodal[keresés|width:400px; height:300px;][Search published]"&gt;Közétett tartalom keresése&lt;/a&gt;<br />
    &lt;a href="search.php?status=0" rel="lightmodal[keresés|width:400px; height:300px;][Rejtett tartalom keresése]"&gt;Rejtett tartalom keresése&lt;/a&gt;
    </code></p>
    
    
    <h3>Billentyűparancsok</h3>
    <p>Az alapértelmezett billentyűparancsok lentebb találhatóak. Az adminisztrációs oldalon felül lehet írni ezeket.</a>
    
    <table border=0>
    <tr><td>Lightbox bezárása</td><td>x</td></tr>
    <tr><td></td><td>o</td></tr>
    <tr><td></td><td>c</td></tr>
    <tr><td></td><td>ESC</td></tr>
    
    <tr><td>Előző kép</td><td>p</td></tr>
    <tr><td></td><td>Balra nyíl</td></tr>
    
    <tr><td>Következő kép</td><td>n</td></tr>
    <tr><td></td><td>Jobbra nyíl</td></tr>
    
    <tr><td>Zoom gomb</td><td>z (diavetítésben nem érhető el)</td></tr>
    
    <tr><td>Lejátszás / Szünet gomb</td><td>Szóköz (csak diavetítésben)</td></tr>
    </table>
    
    <p>Nem minden billentyűparancs használható az Opera böngészőben, például a zoomoláshoz használt "z" és a diavetítésben használt lejátszás / szünet "szóköz" gombja. A probléma megoldható az Opera billentyűparancsainak módosításával.</p>

en: Image links with 'rel="lightbox"' in the &lt;a&gt; tag will appear in a Lightbox when clicked on.
hu: Az &lt;a&gt; címkében „rel="lightbox"”-ot tartalmazó hivatkozások kattintáskor egy Lightboxban fognak megjelenni.

en: To add a lightbox to your images, add rel="lightbox" attribute to any link tag to activate the lightbox. For example:
hu: Egy lightbox képekhez rendeléséhez, a rel="lightbox" tulajdonságot kell hozzáadni minden hivatkozás HTML elemhez. Például:

en: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel="lightbox"&gt;image #1&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel="lightbox"&gt;kép #1&lt;/a&gt;</code>

en: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel="lightbox[][my caption]"&gt;image #1&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel="lightbox[][my caption]"&gt;kép #1&lt;/a&gt;</code>

en: To show a caption either use the title attribute or put in the second set of square brackets of the rel attribute.
hu: Képaláírás megjelenítéséhez a title attribútumot kell használni, vagy a rel tulajdonság második szögletes zárójele közé kell rakni.

en: If you have a set of related images that you would like to group, then you will need to include a group name between square brackets in the rel attribute. For example:
hu: Egymáshoz kapcsolódó képek egy csoportban történő megjelenítéséhez, a rel tulajdonságba be kell illeszteni egy csoportnevet kapcsos zárójelek között. Például:

en: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel="lightbox[roadtrip]"&gt;image #1&lt;/a&gt;<br /> &lt;a href="image-2.jpg" rel="lightbox[roadtrip][caption 2]"&gt;image #2&lt;/a&gt;<br /> &lt;a href="image-3.jpg" rel="lightbox[roadtrip][caption 3]"&gt;image #3&lt;/a&gt;<br /> </code>
hu: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel="lightbox[roadtrip]"&gt;kép #1&lt;/a&gt;<br /> &lt;a href="image-2.jpg" rel="lightbox[roadtrip][caption 2]"&gt;kép #2&lt;/a&gt;<br /> &lt;a href="image-3.jpg" rel="lightbox[roadtrip][caption 3]"&gt;kép #3&lt;/a&gt;<br /> </code>

en: There are no limits to the number of image sets per page or how many images are allowed in each set.
hu: Nincs behatárolva, hogy mennyi képcsoport lehet egy oldalon, vagy hány kép lehet egy csoportban.

en: If you wish to turn the caption into a link, format your caption in the following way:
hu: A képaláírás hivatkozássá alakításához a képaláírást a következőképp kell formázni:

en: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel='lightbox[][&lt;a href="http://www.yourlink.com"&gt;View Image Details&lt;/a&gt;]' &gt;image #1&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel='lightbox[][&lt;a href="http://www.yourlink.com"&gt;Kép részleteinek megtekintése&lt;/a&gt;]' &gt;kép #1&lt;/a&gt;</code>

en: Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
hu: A G2 képhivatkozásai a Lightbox2-vel való használatra vannak formázva

en: Image links with 'rel="lightshow"' in the &lt;a&gt; tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
hu: Azok a képhivatkozások, melyeknek &lt;a&gt; címkéjében szerepel a „rel="lightshow"”, egy Lightbox diavetítőben jelennek meg a rájuk történő kattintáskor.

en: To add a lightbox slideshow to your images, add rel="lightshow[slideshowname][slide caption]" attribute to any link tag to activate the slideshow. For example:
hu: Egy lightbox diavetítés képekhez rendeléséhez, a rel="lightshow[diavetítésnév][dia képaláírása]" tulajdonságot kell hozzáadni minden HTML hivatkozáshoz.

en: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel="lightshow[show1]"&gt;image #1&lt;/a&gt;<br /> &lt;a href="image-2.jpg" rel="lightshow[show1]"&gt;image #2&lt;/a&gt;<br /> &lt;a href="image-3.jpg" rel="lightshow[show1]"&gt;image #3&lt;/a&gt;<br /> </code>
hu: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel="lightshow[show1]"&gt;kép #1&lt;/a&gt;<br /> &lt;a href="image-2.jpg" rel="lightshow[show1]"&gt;kép #2&lt;/a&gt;<br /> &lt;a href="image-3.jpg" rel="lightshow[show1]"&gt;kép #3&lt;/a&gt;<br /> </code>

en: The title attribute in the link tag is optional. The addition of this attribute enables the display of a caption with the image displayed in the lightbox.
hu: A hivatkozás HTML elem title tulajdonsága választható lehetőség. Használata engedélyezi a lightboxban megjelenített kép képaláírásának megjelenítését.

en: There are no limits to the number of slideshow image sets per page or how many images are allowed in each slideshow.
hu: Nincs behatárolva, hogy mennyi diavetítési képcsoport lehet egy oldalon, vagy hány kép lehet egy diavetítésben.

en: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel='lightshow[show1][&lt;a href="http://www.yourlink.com"&gt;View Image Details&lt;/a&gt;]'&gt;image #1&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href="image-1.jpg" rel='lightshow[show1][&lt;a href="http://www.yourlink.com"&gt;Kép részleteinek megtekintése&lt;/a&gt;]'&gt;kép #1&lt;/a&gt;</code>

en: Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the &lt;a&gt; tag will appear in a Lightbox when clicked on.
hu: A HTML tartalomra mutató, az &lt;a&gt; címkében „rel="lightframe"”-el rendelkező hivatkozások kattintáskor egy Lightboxban jelennek meg.

en: It's possible to show webpage content in the lightbox, using iframes.  In this case the "rel" attribute should be set to "lightframe".  Again it's possible to group the content, (e.g. <code>lightframe[search][caption]</code>) but in addition to that, it's possible to control some of the iframe properties.  It's possible to set the "width", "height" and "scrolling" properties of the iframe.  The properties are separated from the group name by a <code>|</code>, for example <code>lightframe[search|width:100px;][caption]</code>.  If no grouping is being used, then the <code>|</code> is still used and the format would be <code>lightframe[|width:100px;]</code>.  The properties should all be of the format "property: value;" - note the closing semi-colon.  If no iframe properties are set, then the default width and height of 400px will be used.  See below for more detailed examples.
hu: Iframe használatával lehetséges weboldalak tartalmát a lightboxban megjeleníteni. Ebben az esetben a „rel” attribútumot „lightframe”-re kell állítani. Itt is lehet csoportosítani az elemeket, (pl.: <code>lightframe[keresés][képaláírás]</code>), de emellett lehetséges néhány iframe tulajdonság vezérlése is. Be lehet állítani az iframe „width”, „height” és „scrolling” tulajdonságait. A tulajdonságokat egy <code>|</code> jellel kell elválasztani a csoportnévtől, például <code>lightframe[keresés|width:100px;][képaláírás]</code>.  Ha nincs csoportosítás a <code>|</code> jelet akkor is használni kell <code>lightframe[|width:100px;]</code> formában. A tulajdonságokat „tulajdonság: érték;” formában kell megadni és figyelni kell a záró pontosvesszőre. Ha nincs beállított iframe tulajdonság, az alapértelmezett szélesség és magasság lesz használva, ami 400px. Lentjebb részletesebb példák láthatóak.

en: Basic example:
hu: Egyszerű példa:

en: <code>&lt;a href=&quot;http://www.google.com&quot; rel=&quot;lightframe&quot;&gt;Search google&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;http://www.google.com&quot; rel=&quot;lightframe&quot;&gt;Keresés a Google-lel&lt;/a&gt;</code>

en: Grouped example:
hu: Csoportos példa:

en: <code>&lt;a href=&quot;http://www.google.com&quot; rel=&quot;lightframe[search][caption]&quot;&gt;Search google&lt;/a&gt;<br />&lt;a href=&quot;http://www.yahoo.com&quot; rel=&quot;lightframe[search]&quot;&gt;Search yahoo&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;http://www.google.com&quot; rel=&quot;lightframe[search][caption]&quot;&gt;Keresés a Google-lel&lt;/a&gt;<br />&lt;a href=&quot;http://www.yahoo.com&quot; rel=&quot;lightframe[search]&quot;&gt;Keresés a Yahoo-val&lt;/a&gt;</code>

en: Controlling iframe property example:
hu: Példa iframe terület vezérlésére:

en: <code>&lt;a href=&quot;http://www.google.com&quot; rel=&quot;lightframe[|width:400px; height:300px; scrolling: auto;][caption]&quot;&gt;Search google&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;http://www.google.com&quot; rel=&quot;lightframe[|width:400px; height:300px; scrolling: auto;][caption]&quot;&gt;Keresés a Google-lel&lt;/a&gt;</code>

en: Controlling iframe property when grouped example:
hu: Példa csoportosított iframe terület vezérlésére:

en: <code>&lt;a href=&quot;http://www.google.com&quot; rel=&quot;lightframe[search|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]&quot;&gt;Search google&lt;/a&gt;<br />&lt;a href=&quot;http://www.yahoo.com&quot; rel=&quot;lightframe[search|width:400px; height:300px;]&quot;&gt;Search yahoo&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;http://www.google.com&quot; rel=&quot;lightframe[search|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]&quot;&gt;Keresés a Google-lel&lt;/a&gt;<br />&lt;a href=&quot;http://www.yahoo.com&quot; rel=&quot;lightframe[search|width:400px; height:300px;]&quot;&gt;Keresés a Yahoo-val&lt;/a&gt;</code>

en: Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the &lt;a&gt; tag will appear in a Lightbox when clicked on.
hu: A videó tartalomra mutató, az &lt;a&gt; címkében „rel="lightvideo"”-val rendelkező hivatkozások kattintáskor egy ablakban jelennek meg.

en: It's possible to show video content in the lightbox.  In this case the "rel" attribute should be set to <code>lightvideo</code>.  It's possible to group videos and to control the size of the lightbox by setting the "width" and "height" properties.  The properties can be configured like <code>lightvideo[group|width:300px; height: 200px;][caption]</code>.  The properties should all be of the format "property: value;" - note the closing semi-colon.  If no properties are set, then the default width and height of 400px will be used.  See below for more detailed examples.
hu: Lightboxban lehetséges videókat is megjeleníteni. Ebben az esetben a hivatkozások "rel" tulajdonságát <code>lightvideo</code>-ra kell állítani. Lehetőség van a videók csoportosítására és a lightbox méretének vezérlésére a a <em>„width”</em> és a <em>„height”</em> tulajdonságok beállításával. A tulajdonságok így konfigurálhatóak: <code>lightvideo[|width:300px; height: 200px;][képaláírás]</code>. A tulajdonságokat „tulajdonság: érték;” formában kell megadni &ndash; figyelni kell a záró pontosvesszőre. Ha nincsenek beállított tulajdonságok, az alapértelmezett szélesség és magasság lesz használva, ami 400px. Lejjebb további, részletesebb példák találhatóak.

en: <code>&lt;a href=&quot;http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765&quot; rel=&quot;lightvideo&quot;&gt;Google video example - default size&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765&quot; rel=&quot;lightvideo&quot;&gt;Google video példa - alapértelmezett méret&lt;/a&gt;</code>

en: Controlling lightbox size example:
hu: Példa lightbox méretének vezérlésére:

en: <code>&lt;a href=&quot;http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765&quot; rel=&quot;lightvideo[group|width:400px; height:300px;][caption]&quot;&gt;Google video example - custom size&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;http://video.google.com/videoplay?docid=1811233136844420765&quot; rel=&quot;lightvideo[group|width:400px; height:300px;][caption]&quot;&gt;Google video példa - egyedi méret&lt;/a&gt;</code>

en: Supported video formats include asx, wmv, mov and swf.  A number of online video providers are also supported, including YouTube and Google Video.  For a full list of the current supported video providers please see the documentation on drupal.org.
hu: A támogatott videó formátumokba beletartozik az asx, a wmv, amov és az swf. Több videószolgáltató is támogatott, mint a YouTube és a Google Video. A jelenleg támogatott videószolgáltatók teljes listája megtalálható a drupal.org-on található dokumentációban.

en: Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the &lt;a&gt; tag will appear in a Lightbox when clicked on.
hu: A &lt;a&gt; címkében „rel="lightmodal"”-t tartalmazó beileszett vagy szöveges tartalmak kattintáskor egy ablakban fognak megjelenni.

en: It's possible to show HTML snippets in the lightbox, that is on the same domain.  In this case the "rel" attribute should be set to "lightmodal".  Again it's possible to group the content, (e.g. <code>lightmodal[group][caption]</code>) but in addition to that, it's possible to control some of the modal properties.  It's possible to set the "width", "height" and "scrolling" properties of the modal.  The properties are separated from the group name by a <code>|</code>, for example <code>lightmodal[group|width:100px;][caption]</code>.  If no grouping is being used, then the <code>|</code> is still used and the format would be <code>lightmodal[|width:100px;]</code>.  The properties should all be of the format "property: value;" - note the closing semi-colon.  If no modal properties are set, then the default width and height of 400px will be used.  See below for more detailed examples.
hu: Lehetséges HTML kódrészleteket megjeleníteni a lightboxban. Ebben az esetben a „rel” tulajdonságot „lightmodal”-ra kell állítani. Itt is lehet csoportosítani a tartalmat, (például <code>lightmodal[csoport][képaláírás]</code>) de emellett lehetséges néhány szöveges tulajdonság vezérlése is. Be lehet állítani a szöveges tartalom „width”, „height” és „scrolling” tulajdonságait. A tulajdonságokat a csoportnévtől egy <code>|</code> jellel kell elválasztani, például <code>lightmodal[csoport|width:100px;][képaláírás]</code>. Ha nincs csoportosítás a <code>|</code> jelet akkor is használni kell <code>lightmodal[|width:100px;]</code> formátumban.  A tulajdonságokat „tulajdonság: érték;” formában kell megadni és figyelni kell a záró pontosvesszőre. Ha nincs beállított szöveges tulajdonság, az alapértelmezett szélesség és magasság lesz használva, ami 400px. Lentebb részletesebb példák láthatóak.

en: <code>&lt;a href=&quot;search.php&quot; rel=&quot;lightmodal&quot;&gt;Search&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;search.php&quot; rel=&quot;lightmodal&quot;&gt;Keresés&lt;/a&gt;</code>

en: <code>&lt;a href=&quot;search.php&quot; rel=&quot;lightmodal[search][caption 1]&quot;&gt;Search&lt;/a&gt;<br />&lt;a href=&quot;search.php?status=1&quot; rel=&quot;lightmodal[search]&quot;&gt;Search published&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;search.php&quot; rel=&quot;lightmodal[search][caption 1]&quot;&gt;Search&lt;/a&gt;<br />&lt;a href=&quot;search.php?status=1&quot; rel=&quot;lightmodal[search]&quot;&gt;Keresés a közzétettek között&lt;/a&gt;</code>

en: Controlling modal property example:
hu: Példa szöveges terület vezérlésére:

en: <code>&lt;a href=&quot;search.php&quot; rel=&quot;lightmodal[|width:400px; height:300px; scrolling: auto;][caption]&quot;&gt;Search&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;search.php&quot; rel=&quot;lightmodal[|width:400px; height:300px; scrolling: auto;][caption]&quot;&gt;Keresés&lt;/a&gt;</code>

en: Controlling modal property when grouped example:
hu: Példa csoportosított szöveges terület vezérlésére:

en: <code>&lt;a href=&quot;search.php&quot; rel=&quot;lightmodal[search|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]&quot;&gt;Search&lt;/a&gt;<br />&lt;a href=&quot;search.php?status=1&quot; rel=&quot;lightmodal[search|width:400px; height:300px;]&quot;&gt;Search published&lt;/a&gt;</code>
hu: <code>&lt;a href=&quot;search.php&quot; rel=&quot;lightmodal[search|width:400px; height:300px; scrolling: auto;]&quot;&gt;Search&lt;/a&gt;<br />&lt;a href=&quot;search.php?status=1&quot; rel=&quot;lightmodal[search|width:400px; height:300px;]&quot;&gt;Keresés a közzétettek között&lt;/a&gt;</code>

en: Lightbox G2 filter
hu: Lightbox G2 szűrő

en: Lightbox slideshow filter
hu: Lightbox diavetítés szűrő

en: Lightbox iframe filter
hu: Lightbox iframe szűrő

en: Lightbox video filter
hu: Lightbox videó szűrő

en: Lightbox modal filter
hu: Lightbox szöveges szűrő

en: Disable Lightbox iframe filter
hu: Lightbox iframe szűrő tiltása

en: Turns g2_filter links into Lightbox2 appropriate links
hu: g2_filter hivatkozások a Lightbox2-nek megfelelő hivatkozásokká alakítása

en: It's possible to show webpage content in the lightbox, using iframes.  In this case the "rel" attribute should be set to "lightframe".  However, users can do this without any filters to be enabled.  To prevent users from adding iframes to the site in this manner, then please enable this option.
hu: Iframe használatával lehetséges weboldalak tartalmát megjeleníteni egy lightboxban. Ebben az esetben a „rel” tulajdonságot „lightframe”-re kell állítani. A felhasználók ezt bármilyen szűrő engedélyezése nélkül megtehetik. Engedélyezni kell ezt a beállítást annak elkerüléséhez, hogy a felhasználók ilyen módon iframeket adhassanak az oldalhoz.

en: Lightbox2: Image Thumbnail -> Original
hu: Lightbox2: Bélyegkép -> Eredeti

en: Lightbox2 slideshow: Image Thumbnail -> Original
hu: Lightbox2 diavetítés: Bélyegkép -> Eredeti

en: Lightbox2 iframe: Image Thumbnail -> Content
hu: Lightbox2 iframe: Bélyegkép -> Tartalom

en: Lightbox2: Image Thumbnail -> Full Size Video
hu: Lightbox2: Bélyegkép -> Teljes méretű videó

en: Displays all kinds of files in a popup lightbox in an iframe.
hu: Bármilyen típusú fájl egy iframeben felugró lightboxban történő megjelenítése.

en: Lightbox2 image
hu: Lightbox2 kép

en: Displays image files in a popup lightbox.
hu: Képfájlok megjelenítése egy felugró ablakban.

en: download original image
hu: eredeti kép letöltése

en: Allows the user to configure the lightbox2 slideshow functionality
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára a lightbox2 diavetitő lehetőségének beállítását

en: HTML Content
hu: HTML tartalom

en: Allows the user to configure the lightbox2 HTML content functionality.
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára a lightbox2 HTML tartalom lehetőségének beállítását.

en: Automatic image handling
hu: Automatikus képkezelés

en: Allows the user to configure the lightbox2 automatic image handling settings
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára a lightbox2 automatikus képkezelő beállításainak konfigurálását

en: Google Checkout settings
hu: Google Checkout beállításai

en: Set merchant ID and key for Google Checkout.
hu: Kereskedői azonosító beállítása Google Rendeléshez.

en: Calculate shipping charges for orders through Google Checkout.
hu: A szállítási költség kiszámítása a Google Fizetések szolgáltatással.

en: Calculate taxes for orders through Google Checkout.
hu: Megrendelések adójának kiszámítása a Google Checkout szolgáltatással.

en: Google Checkout terminal: Order @order_id
hu: Google Checkout terminál: Rendelés @order_id

en: Google Checkout only accepts the following currencies: @list
hu: A Google Checkout csak a következő pénznemeket fogadja el: @list

en: Marketing preferences
hu: Marketing preferenciák

en: Google Checkout Coupon
hu: Google Checkout kupon

en: Google Checkout Gift Certificate
hu: Google Checkout ajándékutalvány

en: Cancel order request sent to Google Checkout. The order will be updated momentarily.
hu: Rendelés törlése a Google Checkoutban. A rendelés hamarosan frissítve lesz.

en: Order is not canceled in Google Checkout.
hu: A rendelés törlése nem történt meg a Google Checkoutban.

en: Express payment with Google Checkout.
hu: Gyors fizetés Google Checkouttal.

en: Merchant key
hu: Kereskedői kulcs

en: Used to sign cart information. Keep it secret, keep it safe.
hu: A kosár tartalmának aláírására szolgál. Fokozott biztonságban kell tartani.

en: Test Environment settings
hu: Tesztkörnyezet beállításai

en: Test Mode
hu: Teszt mód

en: Test Merchant ID
hu: Teszt kereskedőazonosító

en: Test Merchant Key
hu: Teszt kereskedői kulcs

en: Customer messages
hu: Vevői üzenetek

en: Reason for canceling order
hu: A rendelés lemondásának oka

en: Button size
hu: Gomb mérete

en: Button alignment
hu: Nyomógombok igazítása

en: Regular pickup
hu: Rendszeres felvétel

en: Special pickup
hu: Kivételes felvétel

en: Drop off
hu: Lehull

en: Default price
hu: Alapértelmezett ár

en: Pickup type
hu: Csomagfelvétel típusa

en: Handling charge
hu: Kezelési költség

en: Percentage markup/discount
hu: Százalék jelölés/kedvezmény

en: A default shipping cost is required.
hu: Az alapértelmezett szállítási költség nem lett megadva.

en: The default shipping cost should be a positive number.
hu: Az alapértelmezett szállítási költségnek pozitív számnak kell lennie.

en: The fixed charge should be a number.
hu: A rögzített összeg szám kell hogy legyen.

en: The percent adjustment should be a number.
hu: A százalékos javításnak számnak kell lennie.

en: Save taxes
hu: Adók mentése

en: Tax shipping?
hu: Szállítás adóztatása?

en: Google Checkout is enabled, but no Merchant ID found.
hu: A Google Checkout engedélyezve van, de nem található a Kereskedő Azonosító.

en: Fast checkout through Google.
hu: Gyors fizetés a Google használatával.

en: What is Google Checkout?
hu: Mi az a Google Checkout?

en: You do not have any items in your shopping cart.
hu: Nincs semmilyen tétel az Ön kosarában.

en: Customer will accept marketing emails.
hu: A vevő elfogad reklámleveleket.

en: Customer does not want marketing emails.
hu: A vevő nem fogad el reklámleveleket.

en: Google Checkout terminal
hu: Google Checkout terminál

en: Click here to go to Google Checkout settings.
hu: A Google Checkout beállítása.

en: Return to order view screen.
hu: Vissza a rendeléshez.

en: Use this terminal to process credit card payments:
hu: Ez a  terminál legyen használatban a bankkártyás fizetés feldolgozásához:

en: Balance:
hu: Egyenleg:

en: Google Checkout total:
hu: Google Checkout összesen:

en: Google Checkout balance:
hu: Google Checkout egyenleg:

en: Charge
hu: Terhelés

en: Reason for refund
hu: Visszatérítés oka

en: Refund Comment
hu: Visszatérítés megjegyzése

en: You must enter a number for the amount.
hu: A mennyiségnek csak számot lehet megadni.

en: Google does not allow charges greater than the balance.
hu: A Google nem enged meg a számlaegyenlegnél nagyobb terhelést.

en: Google does not allow refunds greater than the amount already charged.
hu: A Google nem enged az eredeti terhelésnél nagyobb visszatérítést.

en: A reason for refunding the customer is required.
hu: Kötelező megadni a visszafizetés okát.

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
hu: Érvénytelen rendelés-azonosító. A fizetés feldolgozása nem sikerült.

en: Unknown notification document: @xml
hu: Ismeretlen értesítő dokumentum: @xml

en: Total tax
hu: Összesen adó

en: Order created through Google Checkout (#@gco_order).
hu: Rendelés lett leadva a Google Checkouton keresztül (#@gco_order).

en: Risk information notification:
hu: A kockázattal kapcsolatos figyelmeztetések:

en: - Full AVS match (address and postal code)
hu: - Teljes AVS egyezés (cím és irányítószám)

en: - Partial AVS match (postal code only)
hu: - Részleges AVS egyezés (csak irányítószám)

en: - Partial AVS match (address only)
hu: - Részleges AVS egyezés (csak cím)

en: - No AVS match
hu: - Nincs AVS egyezés

en: - AVS not supported by issuer
hu: - A kibocsátó nem támogatja az AVS-t

en: <b>Error:</b> No AVS response.
hu: <strong>Hiba:</strong> nincs AVS válasz.

en: - CVN match
hu: - CVN egyezés

en: - No CVN match
hu: - Nincs CVN egyezés

en: - CVN not available
hu: - CVN nem elérhető

en: - CVN error
hu: - CVN hiba

en: <b>Error:</b> No CVN response.
hu: <strong>Hiba:</strong> nincs CVN válasz.

en: Partial CC number: %s
hu: Részleges kártyaszám: %s

en: Order %order canceled by Google: %reason
hu: %order rendelést a Google lemondta: %reason

en: Order canceled.
hu: A rendelés lemondása megtörtént.

en: Payment of %amount received by Google Checkout.
hu: %amount teljesítés érkezett a Google Checkouton keresztül.

en: Refund received by Google Checkout
hu: Visszatérítés érkezett a Google Checkouton keresztül.

en: Refund of %amount received by Google Checkout.
hu: %amount értékű visszatéríés érkezett a Google Checkouton keresztül.

en: Unknown order id or malformed XML.
hu: Ismeretlen rendelésazonosító vagy rosszul formázott XML.

en: In Google Checkout
hu: A Google Checkoutban

en: Chargeable
hu: Számlázható

en: Block cache
hu: Blokk gyorstár

en: yearly
hu: éves

en: monthly
hu: havi

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
hu: Táblázatokat használó smink tengeri és hamura emlékeztető színekkel.

en: All recent posts
hu: Minden friss tartalom

en: My recent posts
hu: Saját friss tartalmaim

en: Track posts
hu: Tartalmak követése

en: Enables tracking of recent posts for users.
hu: Lehetővé teszi a friss tartalmak követését.

en: Direction
hu: Irány

en: @label (!name) - Allowed values
hu: @label (!name) - engedélyezett értékek

en: %name: illegal value.
hu: %name: érvénytelen érték.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
hu: %name: az érték nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: Drupal core
hu: Drupal alaprendszer

en: Book navigation block display
hu: Könyv navigáció blokk megjelenítése

en: Minimum number of words
hu: A beírandó szavak minimális száma

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
hu: Sajnos egyszerre csak egyet lehet hozzáadni.

en: Default cart form
hu: Alapértelmezett kosár űrlap

en: Cart Contents
hu: Kosár tartalma

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
hu: A vevő kosarának megjelenítése.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
hu: Ez a hozzáférés tiltva van és nem tölthet le fájlokat.

en: Watermark Text
hu: Vízjel szöveg

en: Add Watermark
hu: Vízjel hozzáadása

en: Uploaded file is not a valid JPEG
hu: A feltöltött fájl nem JPEG formátumú

en: Must fill in text
hu: Szöveges formában kell kitölteni

en: Empty Line
hu: Üres sor

en: Package order !order_id products.
hu: !order_id rendelés termékeinek csomagolása.

en: Specify and collect payment for an order.
hu: Egy rendelés fizetésének meghatározása és begyűjtése.

en: Test Gateway
hu: Átjáró a teszteléshez

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
hu: Bankkártyás fizetés elfogadása a tesztelési átjáró használatával.

en: Check or Money Order
hu: Csekk vagy postautalvány

en: Pay by mailing a check or money order.
hu: Fizetés csekk vagy postautalvány küldésével.

en: UPS Ground
hu: UPS Felszíni Szállítás

en: UPS Next Day Air
hu: UPS Következő Napi Légiposta

en: UPS Next Day Air Saver
hu: UPS Következő Napi Légiposta (Saver)

en: UPS Next Day Early A.M.
hu: UPS Következő Nap Hajnali Légiposta

en: UPS 2nd Day Air
hu: UPS másnapra, légi

en: UPS 2nd Day Air A.M.
hu: UPS másnap reggelre, légi

en: UPS 3-Day Select
hu: UPS Harmadik munkanap végéig

en: UPS Letter
hu: UPS Levél

en: Customer Supplied Package
hu: Vevő által küldött csomag

en: Tube
hu: Cső

en: UPS Express Box
hu: UPS Express Doboz

en: UPS 25KG Box
hu: UPS 25 kg-os doboz

en: UPS 10KG Box
hu: UPS 10 kg-os doboz

en: Pallet
hu: Raklap

en: Small Packages
hu: Kis csomagok

en: Credit card encryption
hu: Hitelkártya titkosítása

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
hu: A hitelkártya adatai az adatbázisban jelenleg titkosítva vannak.

en: This block of text represents a configurable message such as a set of instructions or an e-mail template.  Using hook_uc_message to handle the default values for these is so easy even your grandma can do it!
hu: Ez a szöveg módosítható üzenetet foglal magában, például utasításhalmaz vagy egy formanyomtatvány levelekhez. A  hook_uc_message függvény használata gyerekjáték az alapértelmezett értékek kezelése!

en: Credit card on a secure server:
hu: Bankkártyás fizetés biztonságos szerver használatával:

en: Credit card/eCheck
hu: Hitelkártya/eCheck

en: Redirect to 2Checkout to pay by credit card or eCheck.
hu: Átirányítás 2Checkout szolgáltatásra bankkártyás vagy elektronikus csekkes fizetéshez.

en: Select your payment type:
hu: Fizetési típus kiválasztása:

en: Online check
hu: Online csekk

en: Your 2Checkout vendor account number.
hu: A használt 2Checkout fiókszám.

en: Secret word for order verification
hu: Titkos szó a rendelés igazolásához

en: The secret word entered in your 2Checkout account Look and Feel settings.
hu: A 2Checkout fiók „Look and Feel” beállításaiba beírt titkos szó.

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
hu: Demo mód engedélyezése, lehetőséget ad hamis rendelések feldolgozására tesztelési célokra.

en: Language preference
hu: Nyelvi beállítás

en: Adjust language on 2Checkout pages.
hu: Nyelv beállítása a 2Checkout oldalakon.

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
hu: A vevők választhatnak hitelkártyás vagy online csekkes fizetési lehetőségek közül.

en: Show credit card icons beside the payment method title.
hu: A fizetési mód megnevezése mellet legyen feltüntetve a bankkártya ikonja is.

en: Provide 2Checkout specific text for the submit button on the order review page.
hu: 2Checkout specifikus szöveg megjelenítése az beküldési gombon, a rendelés áttekintése oldalán.

en: 2Checkout.com checkout type
hu: 2Checkout.com fizetési típus

en: Single page checkout only works for stores selling intangible products using credit card payments.
hu: Az egyoldalas rendelés csak olyan webhelyek esetén működik, melyek immateriális javakat árulnak bankkártyás fizetéssel.

en: Multi-page checkout
hu: Oldalakra bontott fizetés

en: Single page checkout
hu: Egyoldalas fizetés

en: Attempted unverified 2Checkout completion for this order.
hu: Rendeléskor igazolatlan 2Checkout próbálkozást kíséreltek meg.

en: Paid by !type, 2Checkout.com order #!order.
hu: Befizetve: !type, 2Checkout.com rendelés #!order.

en: credit card
hu: bankkártya

en: echeck
hu: e-csekk

en: Your order will be processed as soon as your payment clears at 2Checkout.com.
hu: A rendelése akkor kerül feldolgozásra, amikor a 2Checkout.com jóváhagyja a fizetést.

en: !type payment is pending approval at 2Checkout.com.
hu: !type fizetés jóváhagyása folyamatban van a 2Checkout.com-on.

en: eCheck
hu: e-csekk

en: Enable to process payments using 2Checkout.com.
hu: Fizetés engedélyezése 2Checkout.com használatával.

en: Update your payment details
hu: Fizetési adatok frissítése

en: Update the payment details for a recurring fee.
hu: Az rendszeres díj fizetési adatainak frissítése.

en: Cancel the recurring fee?
hu: Az ismétlődő díj valóban vissza legyen vonva?

en: Cancel a recurring fee.
hu: Ismétlődő díj visszavonása.

en: Update ARB subscription
hu: Aktualizálja a rendszeres számlázási megbízást

en: Cancel ARB subscription
hu: Megszünteti a rendszeres számlázási megbízást

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
hu: Hitelkártyás fizetés elfogadása Authorize.net AIM szolgáltatás használatával.

en: API Login ID and Transaction Key
hu: API belépési azonosító és tranzakciós kulcs

en: API Login ID
hu: API belépési azonosító

en: Transaction Key
hu: Tranzakciós kulcs

en: AIM settings
hu: AIM beállítások

en: Live transactions in a live account
hu: Élő tranzakciók az élő fiókban.

en: Test transactions in a live account
hu: Teszt tranzakciók az élő fiókban

en: Developer test account transactions
hu: Fejlesztői teszt fiók tranzakciók

en: ARB settings
hu: ARB beállítások

en: These settings pertain to the Authorize.Net Automated Recurring Billing service.
hu: Ezek a paraméterek az Authorize.Net rendszeres számlaterhelési beállításaira vonatkoznak.

en: Developer test
hu: Fejlesztői teszt

en: MD5 Hash
hu: MD5 ellenőrzőösszeg

en: <b>Note:</b> You must first configure credit card encryption before setting this.<br />Enter the value here you entered in your Auth.Net account settings.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong> Mielőtt ezt be lenne állítva, első lépésként aktiválni kell a hitelkártya titkosítását. <br /> Itt adhatóak meg azok a paraméterek, amelyek az Auth.net fiókhoz korábban meg lettek adva.

en: CIM settings
hu: CIM beállításai

en: These settings pertain to the Authorize.Net Customer Information Management service.
hu: Ezek a paraméterek az Authorize.Net vevőinformációs adatbázisának beállításaira vonatkoznak.

en: Always create a CIM profile for securely storing CC info for later use.
hu: Mindig legyen CIM-profil létrehozva, hogy biztonságosan lehessen a bankkártya adatait tárolni későbbi alkalmakra.

en: New customer profile created successfully at Authorize.Net.
hu: Az Authorize.Net-en az új vásárlói fiók sikeresen létrejött.

en: Authorize.Net: Creating CIM profile failed.<br />@error - @text
hu: Authorize.Net: hiba történt a CIM fiók létrehozása során.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: CIM profile created - @id
hu: Authorize.Net: a CIM profil létrejött

en: Order @order taking place at @date
hu: @order rendelés érkezett ekkor: @date

en: <b>@type:</b> @amount
hu: <strong>@type:</strong> @amount

en: cURL error: @error
hu: cURL hiba: @error

en: Credit card payment declined: @message
hu: A bankkártyás fizetés el lett utasítva: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
hu: Típus: @type<br />Azonosító: @id

en: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Amount: @amount<br />AVS response: @avs
hu: <strong>@type</strong><br /><strong>@status:</strong>  @message<br />Összeg: @amount<br />AVS-válasz: @avs

en: ACCEPTED
hu: ELFOGADVA

en: REJECTED
hu: ELUTASÍTVA

en: CVV match: @cvv
hu: CVV egyezés: @cvv

en: Invalid ARB payment notification received.
hu: Érvénytelen ARB fizetési értesítés érkezett.

en: ARB payment reported for order @order_id: <pre>@post</pre>
hu: ARB jelentés @order_id megrendeléshez: <pre>@post</pre>

en: Order @order_id
hu: Rendelés @order_id

en: Order @order_id - @sku
hu: @order_id rendelés - @sku

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id updated failed.<br />@error - @text
hu: Authorize.Net: @subscription_id előfizetés frissítése nem sikerült.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id updated.
hu: Authorize.Net: @subscription_id előfizetés frissült.

en: Subscription ID: @subscription_id
hu: Feliratkozás ID: @subscription_id

en: Subscription data updated at Authorize.Net.
hu: Az előfizetői adatok frissítve lettek a Authorize.Net oldalon.

en: Recurring fee order ID: @order_id
hu: Az ismétlődő díj rendelés-azonosítója: @order_id

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
hu: Az rendszeres díj fizetési részletei frissítve.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
hu: Hiba történt a fizetés részleteinek frissítése során. Érdemes újrapróbálni, a hiba tartós fennállása esetén a bolt üzemeltetői tudnak segíteni.

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancelled.
hu: Authorize.Net: @subscription_id előfizetés megszűnt.

en: Are you sure you wish to cancel this subscription?
hu: Valóban törölhető ez az előfizetés?

en: Subscription cancelled through Authorize.Net.
hu: Az előfizetést megszüntette az Authorize.Net.

en: Subscription cancellation failed. See order admin comments for more details.
hu: Az előfizetés megszüntetése nem sikerült.
    További részletek az adminisztrátori magyarázatokban.

en: Are you sure you wish to cancel this fee?
hu: Valóban meg kell szüntetni ezt a díjat?

en: This action cannot be undone and may result in the termination of subscription services.
hu: Ez a művelet nem vonható vissza és az előfizetői szolgáltatást megszüntetheti.

en: The recurring fee has been canceled.
hu: Az ismétlődő díj megszüntetve.

en: An error has occurred. Please try again and contact us if the problem persists.
hu: Hiba történt. Amennyiben a hiba tartósan fennáll, az elhárítás érdekében kapcsolatba kell lépni az üzemeltetővel.

en: Address (Street) matches, ZIP does not
hu: Az utca neve egyezik, az irányítószám nem

en: Address information not provided for AVS check
hu: Az AVS csekkhez nem lett cím megadva

en: AVS error
hu: AVS hiba

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
hu: Nem amerikai bankkártya kibocsátó bank

en: No Match on Address (Street) or ZIP
hu: Vagy az utca neve vagy az irányítószám nem egyezik

en: AVS not applicable for this transaction
hu: AVS nem használható ehhez a művelethez

en: Retry – System unavailable or timed out
hu: Újra - a rendszer elérhetetlen vagy időtúllépés történt

en: Service not supported by issuer
hu: A szolgáltatás nem elérhető

en: Address information is unavailable
hu: A címinformáció nem elérhetető

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
hu: A 9 számjegyű irányítószám egyezik, az utca neve nem

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
hu: Az utca név és a 9 jegyű irányítószám egyezik

en: Address (Street) and five digit ZIP match
hu: Az utcanév és az 5 jegyű irányítószám egyezik

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
hu: Az 5 számjegyű irányítószám egyezik, az utca neve nem

en: No Match
hu: Nincs egyezés

en: Not Processed
hu: Nincs feldolgozva

en: Should have been present
hu: Jelen kellett volna lennie

en: Issuer unable to process request
hu: A kibocsátó nem tudja feldolgozni a kérést

en: Authorization only
hu: Csak azonosítás

en: Prior authorization capture
hu: Engedélyezés rögzítését megelőzően

en: Capture only
hu: Csak rögzítés

en: Void
hu: Hiányos

en: CVV information
hu: CVV információ

en: Credit card terminal: Order @order_id
hu: Hitelkártya-terminál: @order_id megrendelés

en: Credit card encryption must be configured to accept credit card payments.
hu: A bankkártya titkosítást be kell állítani, hogy engedélyezve legyen a hitelkártyás fizetés.

en: To protect our customers from identity theft, credit card details are erased when a browser refreshes on the checkout review page.  Please enter your card details again and re-submit the form.
hu: A bankkártya adatai kitörlődnek, ha a böngészőben frissül a rendelési előnézetet, mindez annak érdekében történik, hogy a kártyahasználó személyes adatai 3. személyhez ne kerülhessen. Újból meg kell adni a kártyaszámot majd be kell küldeni az űrlapot.

en: Credit card data is encrypted during checkout for maximum security.
hu: A fizetési folyamat alatt a hitelkártya adatai a lehető legjobban vannak titkosítva.

en: Credit card debug mode
hu: Hitelkártya hibakereső mód

en: Because you are using debug mode, credit card details may be stored in violation of PCI security standards. Debug mode is only recommended for testing transactions with fake credit card details.
hu: Mivel jelenleg az Übercart hibakereső módban van, a bankkártya adatai tárolódhatnak, megsértve ezzel PCI biztonsági előírásait. Ezt a hibakereső módot csak tesztelési céllal ajánlatos használni, kitalált bankkártyaadatokkal.

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
hu: Hitelkártyás fizetését nem sikerült feldolgozni. Ellenőrizze kártyája adatait és próbálja újra. Ha a probléma továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba velünk rendelése elküldése ügyében.

en: Credit card:
hu: Bankkártya:

en: Pay by credit card.
hu: Fizetés bankkártyával.

en: (Last 4)
hu: (Utolsó 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
hu: A kártyatulajdonos neve, ahogy az a kártyán olvasható.

en: You have entered an invalid credit card number.
hu: Érvénytelen bankkártyaszám lett megadva.

en: The start date you entered is invalid.
hu: A beírt kezdődátum hibás.

en: The credit card you entered has expired.
hu: A megadott bankkártya lejárt.

en: The issue number you entered is invalid.
hu: A megadott kibocsátási szám érvénytelen.

en: You have entered an invalid CVV number.
hu: Érvénytelen CVV szám lett megadva.

en: You must enter the issuing bank for that card.
hu: Írja be a kártyát kibocsátó bankot!

en: Card Owner
hu: A kártya birtokosa

en: Issue Number
hu: Kiadványszám

en: Issuing Bank
hu: A kártyát kibocsátó bank

en: View card details.
hu: Kártyaadatok megtekintése.

en: Card Type:
hu: A kártya típusa:

en: Card Owner:
hu: A kártya birtokosa:

en: Card Number:
hu: Kártyaszám:

en: Start Date:
hu: Kezdődátum:

en: Expiration:
hu: Lejárat:

en: Issue Number:
hu: Kibocsátási szám:

en: Issuing Bank:
hu: Kibocsátó bank:

en: You must have access to <b>administer credit cards</b> to adjust these settings.
hu: Hozzáféréssel kell rendelkezni a <strong>bankkártya beállításainak adminisztrációja</strong> jogosultsághoz, hogy módosíthatóak legyenek a bankkártya beállításai.

en: Credit card data security
hu: A bankkártya adatainak biztonsága

en: Card number encryption key filepath
hu: Kártyaszám titkosító kulcsfájl útvonala

en: Not configured, see below.
hu: Nincs beállítva, a részletek lentebb láthatóak.

en: Operate in credit card debug mode.
hu: Bankkártya-hibakereső üzemmódban működés.

en: In debug mode, credit card details may be stored in violation of PCI security standards.<br />Debug mode is only recommended for testing transactions with fake credit card details.
hu: Hibakereső módban a bankkártya adatok tárolódhatnak, ami sérti a PCI biztonsági előírásait.<br />A hibakereső mód használata csak tesztjellegű, kitalált kártyadatokkal megadott terhelésekre javasolt.

en: Checkout workflow
hu: Fizetési munkafolyamatok

en: These settings alter the way credit card data is collected and used during checkout.
hu: Ezek a beállítások bankkártya adatok kezelésének és használatának módját változtatják meg.

en: Validate credit card numbers at checkout.
hu: Fizetéskor ellenőrizze a kártya számot!

en: Invalid card numbers will show an error message to the user so they can correct it.<br />This feature is recommended unless you are in debug mode.
hu: Érvénytelen kártyaadatok megadása esetén egy hibaüzenet jelenik meg. Ez a lehetőség javasolt, kivéve ha hibakereső módban dolgozik.

en: Attempt to process credit card payments at checkout.
hu: Hitelkártyás fizetés feldolgozásának megkísérlése.

en: Order status
hu: Megrendelés állapota

en: Unit of time
hu: Időegység

en: Credit card fields
hu: Bankkártya mezők

en: Specify what information to collect from customers in addition to the card number.
hu: Meghatározza, hogy a kártyaszámhoz milyen további információkat kell begyűjteni a vevőktől.

en: Enable CVV text field on checkout form.
hu: A CVV mező engedélyezése fizetési űrlapon.

en: The CVV is an added security measure on credit cards. On Visa, Mastercard, and Discover cards it is a three digit number, and on AmEx cards it is a four digit number. If your credit card processor or payment gateway requires this information, you should enable this feature here.
hu: A CVV egy kiegészítő biztonsági intézkedés a hitelkártyákhoz. A Visa, Mastercard és Discover kártyákon ez egy három számjegyű szám, az AmEx kártyán egy négy számjegyű szám. Ha a fizetési gateway támogatja ezt az adatot, ajánlott a CVV engedélyezése.

en: Enable card owner text field on checkout form.
hu: A kártyatulajdonos mező engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: Enable card start date on checkout form.
hu: Kártya kibocsátási dátumának engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: Enable issuing bank text field on checkout form.
hu: A kibocsátó bank mező engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: Enable card type selection on checkout form.
hu: Kártyatípus választásának engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: Card type select box options
hu: Kártyatípus kiválasztó lehetőségei

en: Enter one card type per line. These fields will populate the card type select box if it is enabled.
hu: Soronként egy kártyatípust kell megadni. Ha engedélyezve van, ezek az értékek szereplenek a kártyatípus kiválasztásakor.

en: Accepted card types (for validation)
hu: Elfogadott kártyatípusok (ellenőrzéshez)

en: Here you can alter messages displayed to customers using credit cards.
hu: A bankkártyás vevőknek szóló szöveget itt lehet megváltoztatni.

en: Credit card payment policy
hu: Hitelkártyás fizetési eljárás

en: Instructions for customers on the checkout page above the credit card fields.
hu: Segítség a vevőknek a bankkártya mezők felett a rendelés oldalon.

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
hu: A beírt fizetési adatoknak egyezniük kell a kártyához rendelt címmel, ellenkező esetben a fizetést elutasítjuk.

en: Card processing failure message
hu: A kártya feldolgozásának hibaüzenete

en: You have specified a non-existent directory.
hu: A megadott könyvtár nem létezik.

en: Cannot write to directory, please verify the directory permissions.
hu: A könyvtár nem írható, ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Cannot read from directory, please verify the directory permissions.
hu: A könyvtár nem olvasható, ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Credit card encryption key file creation failed. Check your filepath settings and directory permissions.
hu: A hitelkártya titkosítási kulcsának létrehozása sikertelen. Ellenőrizze az elérési útvonal beállításait és a könyvtár jogosultságait.

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: Card owner
hu: Kártya tulajdonosa

en: Card number
hu: Kartyaszám

en: Start Month
hu: Kezdőhónap

en: Start Year
hu: Kezdőév

en: Expiration Month
hu: Lejárati hónap

en: Expiration Year
hu: Lejárati év

en: Issuing bank
hu: Kibocsátó bank

en: (if present)
hu: (ha meg van adva)

en: Expiration Date:
hu: Lejárat dátuma:

en: What's the CVV?
hu: Mi a CVV?

en: Process card
hu: Kártya feldolgozása

en: What is the CVV?
hu: Mi a CVV?

en: CVV stands for Card Verification Value. This number is used as a security feature to protect you from credit card fraud.  Finding the number on your card is a very simple process.  Just follow the directions below.
hu: A CVV a Card Verification Value (hitelkártya biztonsági kód) rövidítése. Ez a szám egy biztonsági jel a hitelkártya-csalók ellen. A számot nagyon egyszerű megtalálni kártyáján. Kövesse az alábbi utasításokat!

en: The CVV for these cards is found on the back side of the card.  It is only the last three digits on the far right of the signature panel box.
hu: A CVV a kártya hátoldalán van. Értéke az aláírás helyétől  jobbra található utolsó három számjegy.

en: The CVV on American Express cards is found on the front of the card.  It is a four digit number printed in smaller text on the right side above the credit card number.
hu: Az American Express kártyákon a CVV a kártya elülső felületén található. Ez egy négy számjegyű szám, amely kisebb méretben van nyomtatva a jobb oldalon, a kártyaszám felett.

en: Close this window
hu: Ablak bezárása

en: Order total: @total
hu: Rendelés összesen: @total

en: Balance: @balance
hu: Egyenleg: @balance

en: Charge Amount
hu: Terhelt összeg

en: Charge amount
hu: Terhelési összeg

en: Authorize amount only
hu: Csak a mennyiség engedélyezése

en: Set a reference only
hu: Csak referencia beállítása

en: Credit amount to this card
hu: Kártya terhelési korlátja

en: @auth_id - @date - @amount authorized
hu: @auth_id - @date - @amount azonosítva

en: Prior authorizations
hu: Engedélyezést megelőzően

en: Select authorization
hu: Hitelesítés kiválasztása

en: Capture amount to this authorization
hu: Mennyiség rögzítése ehhez az engedélyhez

en: Void authorization
hu: Hiányos azonosítás

en: @ref_id - @date - (Last 4) @card
hu: @ref_id - @date - (utolsó 4) @card

en: Customer references
hu: Vevői hivatkozások

en: Select references
hu: Hivatkozások kiválasztása

en: Charge amount to this reference
hu: Terhelés az alábbi közleménnyel

en: Remove reference
hu: Hivatkozás törlése

en: Credit amount to this reference
hu: Hitelösszeg ehhez a hivatkozáshoz

en: You must enter a positive number for the amount.
hu: Az összegnek pozitív számnak kell lennie.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
hu: A bankkártya feldolgozása sikerült. Az adminisztrációs megjegyzések tartalmazzák a további részleteket.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
hu: Hiba történt a bankkártya feldolgozása közben. Az admin megjegyzések tartalmazzák a részleteket.

en: Reference transaction
hu: Referencia tranzakció

en: administer credit cards
hu: bankkártya beállításainak adminisztrációja

en: view cc details
hu: bankkártya adatainak megtekintése

en: view cc numbers
hu: bankkártyák számainak megtekintése

en: process credit cards
hu: bankkártyák feldolgozása

en: Receive credit card payments through checkout.
hu: Hitelkártyás fizetés elfogadása.

en: Process credit card payments using the Silent Order POST service of CyberSource.
hu: Hitelkártyás fizetés elfogadása CyberSource Silent Order POST szolgáltatás használatával.

en: Payment server
hu: Fizetéshez használt kiszolgáló

en: CyberSource server used when processing payments.
hu: Fizetéshez használt CyberSource-kiszolgáló.

en: Ensure address verification
hu: A cím ellenőrzése kötelező

en: Process transaction only if address passes verification.
hu: Tranzakció feldolgozása kizárólag sikeres cím ellenőrzés után.

en: Process transaction regardless of the result of address verification.
hu: Tranzakció feldolgozása a címellenőrzés eredményétől függetlenül.

en: SOAP Toolkit API settings
hu: SOAP Toolkit API beállítások

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
hu: Adószámítás engedélyezése a CyberSource adó szolgáltatással.

en: Tax calculation "Ship from" address
hu: „Feladó címe” az adók számításához

en: This address will be used when calculating taxes with CyberSource tax service.
hu: A CyberSource adó szolgáltatás használata esetén az adó az itt megadott cím alapján lesz kiszámítva.

en: ZIP/Postal code
hu: Postai irányítószám

en: The credit card type did not pass validation.
hu: A bankkártya típusa nincs engedélyezve.

en: !id<br />!decision, Reason: !reason
hu: !id<br />!decision, Indok: !reason

en: <br /><b>AVS:</b> !avs
hu: <br /><strong>AVS:</strong> !avs

en: No response returned from CyberSource.
hu: A CyberSource nem válaszolt.

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
hu: A CyberSource elérhetetlen SOAP-on keresztül.

en: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
hu: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Döntés: @decision</b><br /><b>Magyarázat:</b> !reason

en: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Reason: !reason
hu: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Magyarázat: !reason

en: No taxes returned for this order.
hu: Ehhez a rendeléshez nincs adóvisszatérítés.

en: @city city tax
hu: @cityi adó

en: County tax
hu: Országos adó

en: District tax
hu: Kerületi adó

en: @state state tax
hu: @state állam vagy régió adója

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id - reason @code
hu: A rendeléshez tartozó adó kiszámítása nem sikerült. A rendelés azonosítója: @order_id, a hiba oka: @code

en: Successful transaction.
hu: Sikeres tranzakció.

en: One or more fields in the request are missing or invalid.<br /><b>Possible action:</b> Resend the request with the correct information.
hu: Egy vagy több mező hiányzik vagy érvénytelen.<br /><b>Javaslat:</b> Küldje el újból az űrlapot a megfelelő adatokkal.

en: <b>Error:</b> General system failure.<br /><b>Possible action:</b> Wait a few minutes and resend the request.
hu: <b>Hiba:</b> Általános rendszerhiba.<br /><b>Javaslat:</b> Várjon néhány percet és próbálja újra.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a server time-out occurred. This error does not include time-outs between the client and the server.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the order, do not resend the request until you have reviewed the order status in the Business Center.
hu: <b>Hiba:</b> A rendelést rögzítettük, de rendszerműködési időtúllépés történt. Ez a hiba nem a kliens és  szerver közti kapcsolat időtúllépésére vonatkozik.<br /><b>Javaslat:</b> A megduplázás elkerülése érdekében ne küldje újra rendelését, amíg nem tekinti át rendeléseinek állapotát.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a service did not finish running in time.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the order, do not resend the request until you have reviewed the order status in the Business Center.
hu: <b>Hiba:</b> A rendelést rögzítettük, de a szolgáltatás sikertelen.<br /><b>Javaslat:</b> A megduplázás elkerülése érdekében ne küldje újra rendelését, mielőtt át nem tekinti rendeléseinek állapotát.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource because it did not pass the Address Verification Service (AVS) check.<br /><b>Possible action:</b> You can capture the authorization, but consider reviewing the order for the possibility of fraud.
hu: A banki engedélyezés sikeresen megtörtént , de a CyberSource megtagadta a folyamatot, mert az Address Verification Service (AVS)  ellenőrzés sikertelen.<br /><b>Javaslat:</b> Visszakövetheti az engedélyezést, de nézze át a rendelést esetleges csalás elkerülése érdekében.

en: Expired card.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: Lejárt hitelkártya.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy egyéb fizetési lehetőséget.

en: General decline of the card. No other information provided by the issuing bank.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: Kártya elutasítva. A kibocsátó bank nem indokolta az elutasítást.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy egyéb fizetési lehetőséget.

en: Insufficient funds in the account.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: A fizetésre nincs keret.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy egyéb fizetési lehetőséget.

en: Stolen or lost card.<br /><b>Possible action:</b> Review the customer's information and determine if you want to request a different card from the customer.
hu: Ellopott vagy elveszített kártya.<br /><b>Javaslat:</b> Tekintse át a vásárló adatait.

en: Issuing bank unavailable.<br /><b>Possible action:</b> Wait a few minutes and resend the request.
hu: A kibocsátó bank nem érhető el.<br /><b>Javaslat:</b> Várjon pár percet és próbálja újra.

en: Inactive card or card not authorized for card-not-present transactions.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: Érvénytelen kártya, vagy a kártyás fizetés nincs engedélyezve, csak a kártya jelenlétében.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget.

en: The card has reached the credit limit.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: A kártya elérte a hitelkorlátot.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget.

en: The card verification number is invalid.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: A hitelkártya ellenőrzési száma érvénytelen.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget.

en: The processor declined the request based on a general issue with the customer's account.<br /><b>Possible action:</b> Request a different form of payment.
hu: A fizetés megtagadva, a vásárló számlájával kapcsolatos probléma miatt.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más fizetési lehetőséget.

en: The customer matched an entry on the processor’s negative file.<br /><b>Possible action:</b> Review the order and contact the payment processor.
hu: A vásárló fizetési tiltólistán van.<br /><b>Javaslat:</b> Tekintse át rendelését és lépjen kapcsolatba a fizetési rendszer üzemeltetőjével.

en: The customer's bank account is frozen.<br /><b>Possible action:</b> Review the order or request a different form of payment.
hu: A vásárló bankszámlája be van fagyasztva.<br /><b>Javaslat:</b> Tekintse át rendelését vagy válasszon más fizetési lehetőséget.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource because it did not pass the card verification number check.<br /><b>Possible action:</b> You can capture the authorization, but consider reviewing the order for the possibility of fraud.
hu: A banki engedélyezés sikeres volt, de a CyberSource megtagadta az engedélyezést, mert a kártya ellenőrzése sikertelen volt.<br /><b>Javaslat:</b> Visszakövetheti az engedélyezést, de nézze át a rendelést esetleges csalás elkerülése érdekében.

en: Invalid account number.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: Érvénytelen számlaszám.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget.

en: The card type is not accepted by the payment processor.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment. Also, check with CyberSource Customer Support to make sure that your account is configured correctly.
hu: Ez a kártyatípus nem dolgozható fel.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget. Lépjen kapcsolatba a CyberSource Customer Support részleggel és ellenőrizze, hogy fiókja helyesen van beállítva.

en: The processor declined the request based on an issue with the request itself.<br /><b>Possible action:</b> Request a different form of payment.
hu: A fizetés el lett utasítva.<b>Javaslat:</b> Válasszon más fizetési lehetőséget.

en: There is a problem with your CyberSource merchant configuration.<br /><b>Possible action:</b> Do not resend the request. Contact Customer Support to correct the configuration problem.
hu: A CyberSource fiókja nincs helyesen beállítva.<b>Javaslat:</b> Ne küldje újra rendelését. Lépjen kapcsolatba a Customer Support részleggel  és javítsák ki a konfigurációs hibát.

en: Processor failure.<br /><b>Possible action:</b> Possible action: Wait a few minutes and resend the request.
hu: Fizetés elutasítva.<br /><b>Javaslat:</b> Várjon pár percet és próbálja újra.

en: The card type sent is invalid or does not correlate with the credit card number.<br /><b>Possible action:</b> Ask your customer to verify that the card is really the type indicated in your Web store, then resend the request.
hu: A megadott kártyatípus érvénytelen vagy a kártyaszám nem megfelelő .<br /><b>Javaslat:</b>Kérje meg a  vevőt, igazolja, hogy a kártya típusa valóban megegyezik  a webáruházunkban megjelölt kártya típusával, majd küldje újra rendelését.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a time-out occurred with the payment processor.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the transaction, do not resend the request until you have reviewed the transaction status in the Business Center.
hu: <b>Hiba:</b> A rendelést rögzítettük, de rendszerműködési időtúllépés történt.<br /><b>Javaslat:</b> A megduplázás elkerülése érdekében ne küldje újra rendelését, mielőtt át nem tekinti rendeléseinek állapotát.

en: The customer is enrolled in payer authentication.<br /><b>Possible action:</b> Authenticate the cardholder before continuing with the transaction.
hu: A fizetés feldolgozásához szükséges a kifizető személyazonosságának igazolása. <b>Javaslat:</b> A tranzakció folytatásához azonosítsa a vásárlót.

en: The customer cannot be authenticated.<br /><b>Possible action:</b> Review the customer's order.
hu: A vásárló nem igazoltatható.<b>Javaslat:</b> Tekíntse át rendelését.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource based on your Smart Authorization settings.<br /><b>Possible action:</b> Do not capture the authorization without further review. Review the avsCode, cvResult, and factorCode fields to determine why CyberSource rejected the request.
hu: A banki engedélyezés sikeres volt, de a CyberSource megtagadta a folyamatot a Smart Authorization beállításaira hivatkozva.<br /><b>Javaslat:</b> Ne kövesse vissza az engedélyezést ellenőrzés nélkül. A CyberSource visszautasítás magyarázatára tekintse át az avsCode, vcResult és factorCode mezőket.

en: Street address matches, but 5- and 9-digit postal codes do not match.
hu: A cím megfelel, de az 5- és 9- számjegyű irányítószám nem megfelelő.

en: Street address matches, but postal code not verified. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
hu: A cím helyes, de az irányítószám nem ellenőrzött. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: Street address and postal code do not match. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
hu: A cím és az irányítószám nem helyes. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: Street address and postal code match. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
hu: A cím és az irányítószám helyes. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: AVS data is invalid, or AVS is not allowed for this card type.
hu: Az AVS adatok nem megfelelőek vagy az AVS nincs engedélyezve ennél a  kártyatípusnál.

en: Card member's name does not match, but postal code matches. Returned only for the American Express card type.
hu: A név nem helyes, de az irányítószám helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Non-U.S. issuing bank does not support AVS.
hu: A Non-US bankok nem támogatják az AVS-t.

en: Card member's name does not match. Street address and postal code match. Returned only for the American Express card type.
hu: A név nem helyes. A cím és az irányítószám helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Address not verified. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
hu: A cím nem ellenőrzött. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: Card member's name matches but billing address and billing postal code do not match. Returned only for the American Express card type.
hu: A név helyes, de a számlázási cím és az irányítószám nem helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Card member's name and billing postal code match, but billing address does not match. Returned only for the American Express card type
hu: A név és az irányítószám helyes, de a számlázási  cím nem helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Street address and postal code do not match. - or - Card member's name, street address and postal code do not match. Returned only for the American Express card type.
hu: A cím és az irányítószám nem helyes. - vagy - A név, a cím és az irányítószám nem helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Card member's name and billing address match, but billing postal code does not match. Returned only for the American Express card type.
hu: A név és a cím helyes, de az irányítószám nem helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Postal code matches, but street address not verified. Returned only for non-U.S.-issued Visa cards.
hu: Az irányítószám helyes, de a cím nem helyes. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: System unavailable.
hu: A rendszer nem elérhető.

en: U.S.-issuing bank does not support AVS.
hu: Az amerikai kibocsátó bank nem támogatja az AVS-t.

en: Card member's name does not match, but street address matches. Returned only for the American Express card type.
hu: A név nem helyes, de a cím helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Address information unavailable. Returned if non-U.S. AVS is not available or if the AVS in a U.S. bank is not functioning properly.
hu: A cím nincs megadva. Visszaküldendő, ha non-US AVS nem elérhető vagy ha az AVS egy US bankban nem működik megfelelően.

en: Street address does not match, but 9-digit postal code matches.
hu: A cím nem helyes, de a 9 számjegyű irányítószám helyes.

en: Exact match. Street address and 9-digit postal code match.
hu: Az adatok pontosak. A cím és a 9 számjegyű irányítószám helyes.

en: Exact match. Street address and 5-digit postal code match.
hu: Az adatok pontosak. A cím és az 5 számjegyű irányítószám helyes.

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
hu: A cím nem helyes, de az 5 számjegyű irányítószám helyes.

en: AVS is not supported for this processor or card type.
hu: Ez a fizetési lehetőség vagy a kártya típus nem támogatja az AVS-t.

en: The processor returned an unrecognized value for the AVS response.
hu: Feldolgozás közben ismeretlen AVS érték érkezett.

en: Transaction determined suspicious by issuing bank.
hu: A kibocsátó bank gyanúsnak ítélte a tranzakciót.

en: Card verification number failed processor's data validation check.
hu: Feldolgozás alatt a kártya ellenőrzése érvénytelen.

en: Card verification number matched.
hu: A kártya ellenőrzése sikeres.

en: Card verification number not matched.
hu: A kártya ellenőrzése nem sikerült.

en: Card verification number not processed by processor for unspecified reason.
hu: A kártyaellenőrző számot meghatározhatatlan oknál fogva nem dolgozta fel a feldolgozó .

en: Card verification number is on the card but was not included in the request.
hu: A kártya ellenőrző száma fel van tüntetve a kártyán, de nem lett beküldve.

en: Card verification is not supported by the issuing bank.
hu: A kibocsátó bank nem tudja ellenőrizni a kártyát.

en: Card verification is not supported by the card association.
hu: A kártya ellenőrzését a kártya típusa nem támogatja/nem teszi lehetővé.

en: Card verification is not supported for this processor or card type.
hu: A kártya ellenőrzése nem került feldolgozásra és azt a kártya típusa nem támogatja/nem teszi lehetővé.

en: Unrecognized result code returned by processor for card verification response.
hu: Feldolgozás közben ismeretlen kártya ellenőrzési érték érkezett.

en: No result code returned by processor.
hu: A feldolgozás nem válaszolt értékkel.

en: Enable to process payments using CyberSource Silent Order POST.
hu: Fizetés engedélyezése CyberSource Silent Order POST használatával.

en: Continue with checkout to complete payment.
hu: A fizetés folytatása.

en: Javascript must be enabled to view the order total preview.
hu: A Javascript engedélyezése kell a rendelés előnézetének megtekintéséhez.

en: Select a payment method from the following options.
hu: Fizetési mód kiválasztása a következő lehetőségek közül.

en: Paying by
hu: Fizetőeszköz

en: Show the order total preview on the payment pane.
hu: A rendelés összegének előnézete a fizetési táblán.

en: Checkout cannot be completed without any payment methods enabled. Please contact an administrator to resolve the issue.
hu: A fizetés befejezéséhez szükséges legalább egy fizetési mód engedélyezése. A probléma megoldásához érdemes kapcsolatba lépni az üzemeltetővel.

en: Method: @payment_method
hu: Fizetési mód: @payment_method

en: Modify 'Payment info'
hu: Fizetési adatok módosítása

en: None available
hu: Egyik sem érhető el

en: Update order status on full payment
hu: Rendelés frissítése a fizetés teljesítésekor

en: Update order status upon checkout completion with full payment
hu: Rendelés állapotának frissítése a fizetés folytatásával

en: A payment gets entered for an order
hu: Rendelés fizetése történik

en: Check the order balance
hu: A rendelés egyenlegének áttekíntése

en: Balance is less than !zero.
hu: Az egyenleg kevesebb, mint !zero.

en: Balance is less than or equal to !zero.
hu: Az egyenleg kisebb vagy egyenlő, mint !zero.

en: Balance is equal to !zero.
hu: Az egyenleg !zero.

en: Balance is greater than !zero.
hu: Az egyenleg nagyobb, mint !zero.

en: Balance comparison type
hu: Egyenleg összehasonlításának típusa

en: Credit card charge failed.
hu: A bankkártya terhelése nem sikerült.

en: Card charged, resolution code: 0022548315
hu: A bankkártya meg lett terhelve, a nyilvántartási kód: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
hu: A bankkártyás fizetés sikeresen fel lett dolgozva.

en: Configure the payment settings.
hu: Megadja a fizetés beállításait.

en: View the payment settings.
hu: Fizetési beállítások megtekintése.

en: Edit the payment settings.
hu: Fizetési beállítások szerkesztése.

en: Edit the basic payment settings.
hu: A fizetési alapbeállítások szerkesztése.

en: Edit the payment method settings.
hu: Fizetési mód beállításainak szerkesztése.

en: Payment gateways
hu: Fizetési átjárók

en: Edit the payment gateway settings.
hu: Fizetési hozzáférés beállításainak szerkesztése.

en: Return order totals
hu: A rendelés végösszegének megjelenítése

en: Add the payment details to the checkout pane.
hu: A befizetés adatainak hozzáadása a fizetési táblához.

en: Add the payment details to the order pane.
hu: A befizetési adatok hozzáadása a rendelési táblához.

en: Select payment gateway
hu: Fizetési lehetőségek

en: Delete payment?
hu: Fizetés törlése?

en: The payment method of the order.
hu: A rendelés fizetésének módja.

en: The payment balance of the order
hu: A rendelés végösszege

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
hu: Válasszon egy fizetési lehetőséget az engedélyezett fizetési módok közül.

en: Enable payment tracking.
hu: A fizetés követésének engedélyezése.

en: Allow payments to be deleted by users with permission.
hu: Lehetőséget biztosít a jogosultsággal rendelkező felhasználóknak a fizetési igazolások törlésére.

en: Log payments entered and deleted to order log.
hu: A felvitt és törölt fizetések naplózása a rendelési naplóba.

en: Default payment details message
hu: Alapértelmezett fizetés részleteinek szövege

en: Message displayed when a payment method does not display any further details.
hu: Ez a szöveg jelenik meg, amikor a fizetési mód nem jelenít meg más részleteket.

en: !method settings
hu: !method beállításai

en: No payment methods founds.
hu: Nincs elérhető fizetési mód

en: @gateway_name settings
hu: @gateway_name beállításai

en: This gateway supports the following payment methods:
hu: Ez az átjáró a következő fizetési módokat támogatja:

en: Enable this payment gateway for use.
hu: Fizetési átjáró használatának engedélyezése.

en: Order total preview:
hu: Rendelés összesítése:

en: Payment entered.
hu: A fizetés bevitele megtörtént.

en: An error loading the payment information occurred.
hu: Hiba történt a fizetési információk betöltése közben.

en: Payment information:
hu: Fizetési információ:

en: @method payment of @amount received on @date.
hu: @amount értékű @method fizetés teljesítve lett @date-n.

en: Are you sure you want to delete this payment?
hu: Ez a fizetés biztosan törölhető?

en: Payment deleted.
hu: A fizetés törölve lett.

en: Please choose a payment gateway to use for that payment.
hu: Fizetési átjáró kiválasztása.

en: Use gateway
hu: Átjáró használata

en: You are not able to process %type payments.
hu: %type fizetés nem alkalmazható.

en: An error has occurred with your payment gateway.  The charge function could not be found.
hu: Egy hiba történt az Ön fizetési átjárójával. A megbízás funkció nem található.

en: view payments
hu: fizetések megtekintése

en: manual payments
hu: manuális fizetés

en: delete payments
hu: fizetés törlése

en: Defines an API to let payment modules interact with the cart.
hu: Meghatároz egy API-t fizetési modulokhoz a kosárral egyetemben.

en: Receive Check
hu: Csekk elfogadása

en: Check or money order
hu: Csekk vagy postautalvány

en: Cash on delivery
hu: Utánvét

en: Pay cash on delivery on pick-up.
hu: Fizetés kézbesítéskor készpénzzel.

en: A generic payment method type.
hu: Egy általános fizetési mód.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
hu: A teljes összeg kiegyenlítése kézbesítéskor vagy kézhezvétel előtt esedékes.

en: Delivery Date
hu: Szállítás napja

en: Desired delivery date:
hu: A kívánt szállítási dátum.

en: Your final order total exceeds the maximum for COD payment.  Please go back and select a different method of payment.
hu: A rendelés végösszege meghaladja az utánvétes fizetési mód maximumát. Kérjük lépjen vissza, és válasszon más fizetési módot.

en: Maximum order total eligible for COD
hu: Az utánvétes fizetés összegének felső határa

en: Set to 0 for no maximum order limit.
hu: 0-t megadva nincs a rendelésnek felső korlátja.

en: Let customers enter a desired delivery date.
hu: A vevő megadhatja a kívánt szállítási dátumot.

en: Enter a desired delivery date:
hu: A kívánt kézbesítési dátum:

en: Checks should be made out to:
hu: A csekkeket az alábbi személy nevére kell kiállítani:

en: Mail to
hu: Címzett

en: Clear Date:
hu: Fizetési határidő:

en: Check received
hu: Csekk érkezett

en: Expected clear date:
hu: Fizetési határidő:

en: Set the mailing address to display to customers who choose this payment method during checkout.
hu: Állítsa be a levelezési cím megjelenítését azon vevők részére, akik ezt a fizetési módot választják.

en: Direct checks to a person or department.
hu: Csekk küldése egy személynek vagy részlegnek.

en: Check payment policy
hu: Csekkes fizetés feltételei

en: Instructions for customers on the checkout page.
hu: Vevői utasítások a fizetési oldalon.

en: Personal and business checks will be held for up to 10 business days to ensure payment clears before an order is shipped.
hu: Személyes és üzleti csekk 10 munkanapig biztosítja a fizetés tisztázását a rendelés kiszállítása előtt.

en: Any notes about the check, like type or check number.
hu: Bármilyen csekkel kapcsolatos megjegyzés, például a típus vagy a szám.

en: Expected clear date
hu: Fizetési határidő

en: Receive check
hu: Csekk fogadása

en: Use the form to enter the check into the payments system and set the expected clear date.
hu: Használja az űrlapot a csekk fizetési rendszerbe történő benyújtásához és állítsa be a várható jóváhagyási dátumot.

en: Order balance:
hu: A rendelés összege:

en: The amount must be a number.
hu: A összeg egy szám kell legyen.

en: Check received, expected clear date of @date.
hu: Csekk érkezett, az elfogadás remélt dátuma: @date.

en: Payment Method Pack
hu: Fizetési módok csomagja

en: Review order
hu: Rendelés áttekintése

en: Review payment
hu: Fizetés áttekintése

en: Submit order
hu: Rendelés véglegesítése

en: PayPal payment complete
hu: PayPal fizetés teljesült

en: PayPal payment cancelled
hu: PayPal fizetés visszavonva

en: PayPal Express Checkout
hu: PayPal Expressz Fizetés

en: PayPal Website Payments Pro
hu: PayPal Honlap Fizetések Pro

en: Process credit card payments using Website Payments Pro.
hu: Hitelkártyás fizetés elfogadása Website Payments Pro szolgáltatás használatával.

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
hu: PayPal - fizetés az üzleti információk megosztása nélkül

en: PayPal Website Payments Standard
hu: PayPal Webhelyen Keresztüli Fizetési Szabvány

en: Redirect users to submit payments through PayPal.
hu: Átirányítja a felhasználókat a PayPal oldalára.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
hu: Megrendelések fizetése PayPal Expressz Fizetésen keresztül.

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
hu: A tranzakciókat csak a kilistázott pénznemek egyikében tudja feldolgozni.

en: API server
hu: API-kiszolgáló

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
hu: Jelentkezzen be és használjon egy Sandbox számlát a teszteléshez.

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
hu: Fontos, hogy az Express Checkout felhasználók használjanak egy PayPal-os megerősített szállítási címet.

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
hu: A szállításválasztó űrlap engedélyezése a Fizetési áttekintő oldalon.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
hu: A cégnév mező engedélyezése a Rendelés áttekintése oldalon.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
hu: A telefonszám mező engedélyezése a Rendelés áttekintése oldalon.

en: API credentials
hu: API kulcsok

en: API username
hu: API felhasználói név

en: API password
hu: API jelszó

en: <b>Address:</b> @avscode
hu: <b>Cím:</b> @avscode

en: <b>@type</b><br /><b>Success: </b>@amount @currency
hu: <strong>@type</strong><br /><strong>Sikeres: </strong>@amount @currency

en: PayPal transaction ID: @transactionid
hu: PayPal tranzakció azonosítója: @transactionid

en: PayPal e-mail address
hu: PayPal e-mail cím

en: The e-mail address you use for the PayPal account you want to receive payments.
hu: Az e-mail cím, ami a PayPal-fiókhoz van reendelve, amely egy „bankszámla számként” működik. Ennek ismeretében lehet csak pénzt fogadni.

en: PayPal login page language
hu: PayPal bejelentkezési oldalának nyelve

en: PayPal server
hu: PayPal-kiszolgáló

en: Payment action
hu: Fizetési művelet

en: Complete sale
hu: Vásárlás befejezése

en: Provide PayPal WPS specific text for the submit button on the order review page.
hu: PayPal WPS-re jellemző szöveg megjelenítése a rendelés áttekintése oldalon található beküldő gombon.

en: PayPal cart submission method
hu: Paypal alapú fizetési mód

en: You must use a single line item on your site if you have any fees or discounts besides shipping and tax.
hu: Egyszerű tételsort kell használni a wehhelyen, ha vannak egyéb illetékek vagy árengedmények, a szállítási költségeken és az adón kívül.

en: Submit the whole order as a single line item.
hu: A rendelés benyújtása egyetlen tételsorként.

en: Submit an itemized order showing each product and description.
hu: Tételes rendelés beküldése az összes termék és leírás megjelenítésével.

en: Shipping address prompt in PayPal
hu: Szállítási cím bevitelének megjelenítése a PayPalon.

en: Do not show shipping address prompt at PayPal.
hu: Szállítási cím bevitelének elrejtése a PayPalon.

en: Prompt customer to include a shipping address.
hu: Jelezzen a vevőnek, hogy adjon meg szállítási címet.

en: Require customer to provide a shipping address.
hu: A szállítási cím megadásának kötelezővé tétele a vevő számára.

en: Submit address information to PayPal to override PayPal stored addresses.
hu: A cím elküldése a PayPal számára az ott tárolt cím felülbírálására.

en: Works best with the first option above.
hu: A legjobban a fenti első lehetőséggel működik.

en: Sent address selection
hu: Elküldött címválasztás

en: Send billing address to PayPal.
hu: Számlázási cím küldése a PayPalnak.

en: Send shipping address to PayPal.
hu: Szállítási cím küldése PayPalnak.

en: IPN attempted with invalid order ID.
hu: IPN kísérlet érvénytelen rendelés-azonosítóval.

en: IPN attempted for non-existent order.
hu: IPN kísérlet nem létező rendeléshez.

en: IPN transaction verified.
hu: IPN tranzakció ellenőrizve.

en: IPN transaction ID has been processed before.
hu: IPN tranzakció ID már feldolgozott.

en: PayPal has cancelled the reversal and returned !amount !currency to your account.
hu: A PayPal sztornózta a fizetést és !amount !currency visszakerült a számlára.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
hu: PayPal-tranzakció azonosítója: @txn_id

en: You have denied the customer's payment.
hu: A vevő fizetése el lett utasítva.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
hu: Az engedélyezés el lett utasítva és nem gyűjthető be.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
hu: A vevő bankszámláról történő fizetési kísérlete nem volt sikeres.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
hu: A fizetés függőben a PayPalnál: @reason

en: PayPal has reversed a payment!
hu: A PayPal visszavette a fizetést!

en: The authorization has been voided.
hu: Az engedélyezés érvénytelenítve lett.

en: IPN transaction failed verification.
hu: Az IPN tranzakció hitelesítése sikertelen.

en: An IPN transaction failed verification for this order.
hu: A rendeléshez szükséges IPN tranzakció hitelesítése sikertelen.

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
hu: Hiba történt a paypalos fizetésénél. Újrapróbálás előtt érdemes áttekinteni a kosarat és a fizetés részleteit.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
hu: Közeledik a rendelés benyújtása! Töltse ki a következő adatokat és a vásárlás befejezéséhez kattintson a fizetés folytatására.

en: Checkout with PayPal.
hu: Fizetés PayPallal.

en: Calculate shipping
hu: Szállítási költség számítása

en: Click to refresh shipping options
hu: Szállítási lehetőségek frissítése

en: Leave blank if shipping to a residence.
hu: Hagyja üresen, ha a szállítás a lakcímre történik.

en: Order comments
hu: Megjegyzés a rendeléshez

en: Special instructions or notes regarding your order.
hu: A megrendelésével kapcsolatos speciális utasítások vagy megjegyzések.

en: Continue checkout
hu: Vásárlás folytatása

en: You must calculate and select a shipping option.
hu: Kötelező szállítási opciót választani.

en: Error calculating shipping
hu: A szállítási költség kiszámítása közben hiba történt

en: All the address information matched.
hu: Minden cím információ megfelelt.

en: None of the address information matched; transaction declined.
hu: A cím információk egyike sem felelt meg; tranzakció elutasítva.

en: Part of the address information matched.
hu: A cím információk egy része megfelelt.

en: The merchant did not provide AVS information. Not processed.
hu: A kereskedő nem adta meg az AVS információkat. NIncs feldolgozva.

en: Address not checked, or acquirer had no response. Service not available.
hu: Cím nincs megjelölve, vagy a vevő nem reagált. A szolgáltatás nem elérhető.

en: No AVS response was obtained.
hu: Nincs elérhető AVS.

en: Address matched; postal code did not
hu: A cím megfelelt, az irányítószám nem

en: Nothing matched; transaction declined
hu: Semmi sem egyezik, ezért a tranzakció el lett utasítva

en: Address and postal code matched
hu: Cím és irányítószám megfelelt

en: Not allowed for MOTO transactions; transaction declined
hu: A MOTO tranzakciók nem engedélyezettek, ezért ez a tranzakció el lett utasítva

en: Global unavailable
hu: Általánosan nem elérhető

en: International unavailable
hu: Nemzetközileg nem elérhető

en: Postal code matched; address did not
hu: Irányítószám megfelelt; cím nem

en: Retry for validation
hu: A jóváhagyásért újra kell próbálni

en: Service not supported
hu: A szolgáltatás nem támogatott

en: An unknown error occurred.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: Matched
hu: Megfelelt

en: No match
hu: Nem felel meg

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
hu: A kereskedő nem hajtotta végre a CVV2 kód kezelést.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
hu: A kereskedő jelezte, hogy a CVV2 nincs jelen a kártyán.

en: Service not available
hu: A szolgáltatás nem elérhető

en: Unkown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Not processed
hu: Nem feldolgozott

en: eCheck has not yet cleared.
hu: Az eCheck még nem lett befogadva.

en: You must manually accept or deny a payment of this currency from your Account Overview.
hu: Az ilyen valutával történő fizetéseket kézzel kell engedélyezni a Számla áttekintésénél.

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
hu: Az email cím még nincs regisztrálva vagy megerősítve.

en: You must upgrade your account to Business or Premier status to receive credit card payments.
hu: A bankkártyás fizetés használatához frissíteni kell a PayPal-számlát Business vagy Premier típusúra.

en: You must verify your account before you can accept this payment.
hu: Ellenőrizni kell a felhasználói fiókot a fizetés elfogadása előtt.

en: Reason unknown; contact PayPal Customer Service for more information.
hu: Ismeretlen ok; további információa PayPal Vásárlói Szolgálattól kapható.

en: The customer has initiated a chargeback.
hu: A vevő visszavonást kezdeményezett.

en: The customer triggered a money-back guarantee.
hu: A vevő kiváltott egy pénzvisszafizetési garanciát.

en: The customer filed a complaint about the transaction.
hu: A vevő panaszt nyújtott be a tranzakcióval kapcsolatban.

en: You gave the customer a refund.
hu: Vissza lett fizetve a vevőnek.

en: administer paypal
hu: paypalos fizetés adminisztrációja

en: PayPal pending
hu: Várakozás a PayPalra

en: Integrates various PayPal payment services and IPN feedback.
hu: Különböző PayPal-alapú fizetési szolgáltatást és IPN-visszajelzést nyújt.

en: Flat rate
hu: Átalány díj

en: Edit flat rate method
hu: Átalány díj szerkesztése

en: Delete flat rate method
hu: Átalány díj törlése

en: Flat shipping rates
hu: Szállítási átalány díjai

en: Override the default shipping rate per product for each flat rate shipping method here. Enter -1 to revert to the default value.
hu: Itt lehetséges az alapértelmezett szállítási mód felülírása minden egységáras módra. „-1” megadásával visszaállítható az alapértelmezett érték.

en: Default rate: %price
hu: Alapértelmezett érték: %price

en: Fetch a shipping quote
hu: Szállítási ajánlat kiválasztása

en: Add a new flat rate shipping method.
hu: Új egységáras szállítási mód hozzáadása

en: Shipping method title
hu: Szállítási mód neve

en: The name shown to distinguish it from other flatrate methods.
hu: Ez a név különbözteti meg a többi egységáras szállítási módozattól.

en: Line item label
hu: Tétel címke

en: The starting price for shipping costs.
hu: A szállítási költségek kezdeti ára.

en: Default product shipping rate
hu: Alapértelmezés szerinti szállítási díj termékenként

en: The base rate must be a numeric amount.
hu: Az alapértéknek számnak  kell lennie.

en: The product rate must be a numeric amount.
hu: A termék értéknek számnak  kell lennie.

en: Do you want to delete this shipping method?
hu: Törölhető ez a szállítási módot?

en: Flat rate per product
hu: Átalány díj termékenként

en: Shipping rate
hu: Szállítási díj

en: Flat rate per order
hu: Átalány díj rendelésenként

en: Flatrate
hu: Átalány díj

en: Assigns a flat shipping rate to products.
hu: Egységáras szállítási módot rendel termékekhez.

en: Ubercart - fulfillment
hu: Ubercart - teljesítés

en: Shipping quote settings
hu: Szállítási ajánlat beállításai

en: Configure the shipping quote settings.
hu: A szállítási ajánlat beállításainak szerkesztése.

en: View general shipping quote settings.
hu: Általános szállítási ajánlat beállításainak megtekintése

en: Quote methods
hu: Ajánlattételi módok

en: Shipping settings
hu: Szállítási beállítások

en: Default product pickup address
hu: Alapértelmezett termék felvevő cím

en: Default product shipping type
hu: Alapértelmezett szállítási mód

en: Getting shipping quote via !method
hu: Szállítási ajánlat kérése !method használatával

en: Quote method
hu: Ajánlat módja

en: Order has a product of a particular shipping type
hu: A rendelés tartalmaz tételt adott szállítási típussal

en: Order: Product
hu: Rendelés: Termék

en: Order has a shipping quote from a particular method
hu: A rendelés tartalmaz szállítási ajánlatot.

en: Order: Shipping Quote
hu: Rendelés: Szállítási ajánlat

en: Shipping quote method
hu: Szállítási ajánlat módja

en: Shipping quotes
hu: Szállítási ajánlatok

en: Calculate shipping cost
hu: Szállítási költség számítása

en: Extra information necessary to ship.
hu: A szállításhoz szükséges kiegészítő információk.

en: Shipping quote
hu: Szállítási ajánlat

en: Get a shipping quote for the order from a quoting module.
hu: A megrendelés kap egy szállítási kvótát a hivatkozási modulból.

en: Small package
hu: Kis csomag

en: Quote settings
hu: Ajánlatkérés beállításai

en: Quote errors are submitted to watchdog.
hu: Az ajánlatkérés során fellépő hibák a naplóba (watchdog) is fel lesznek jegyezve.

en: Quote errors are not submitted to watchdog.
hu: Az ajánlat hibái nem lettek elküldve a watchdognak.

en: Debugging information is displayed to administrators when quotes are generated.
hu: Ajánlat készítése esetén hibakeresési információ megjelenítése az adminisztrátoroknak.

en: @method is enabled.
hu: @method engedélyezve van.

en: Log errors during checkout to watchdog
hu: A fizetéssel kapcsolatos hibajelentés a watchdog -nak

en: Display debug information to administrators.
hu: Hibakeresési információ megjelenítése az adminisztrátoroknak.

en: Prevent the customer from completing an order if a shipping quote is not selected.
hu: Nem engedi a vevőnek a rendelés leadását, amíg nem választott szállítási ajánlatot.

en: Shipping quote pane description
hu: Szállítási ajánlat táblájának leírása

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
hu: A szállítási ajánlatok a cím megadásakor automatikusan elkészülnek. Az ajánlatot az alábbi gombra kattintva lehet frissíteni.

en: Shipping quote error message
hu: Szállítási ajánlat hibaüzenete

en: Default pickup address
hu: Alapértelmezett árufelvevő hely

en: Default order fulfillment type for products
hu: Alapértelmezett rendezés termék tipus szerint

en: At least one shipping quote method must be enabled.
hu: Legalább egy szállítási módot engedélyezni kell.

en: Calculate
hu: Számítás

en: Receiving quotes:
hu: Ajánlatok letöltése:

en: Estimated shipping cost:
hu: Becsült szállítási költség:

en: Click to calculate shipping
hu: A szállítás költségeinek megjelenítése

en: You must select a shipping option before continuing.
hu: A folytatás előtt választani kell egy szállítási lehetőséget.

en: Invalid option selected. Recalculate shipping quotes to continue.
hu: Érvénytelen lehetőség lett kiválasztva. A folytatáshoz újra kell számítani a szállítási ajánlatot.

en: Get shipping quotes
hu: Szállítási ajánlatok kérése

en: Apply to order
hu: Alkalmazás a rendeléshez

en: configure quotes
hu: ajánlattétel beállítása

en: Shipping Quotes
hu: Szállítási ajánlatok

en: Retrieve and display quotes for shipping products.
hu: Helyrehozza és megmutatja a kvótákat a szállítandó termékekhez.

en: Tracking numbers
hu: Követési számok

en: Display tracking numbers of shipped packages.
hu: A feladott csomagok követési számának megjelenítése.

en: Shipping Label
hu: Szállítási címke

en: Sep.
hu: Kül.

en: Make packages
hu: Csomagok készítése

en: Create one package
hu: Egy csomag készítése

en: Packages should have at least one product in them.
hu: Minden csomagnak tartalmaznia kell legalább egy terméket.

en: Package %id:
hu: %id csomag:

en: Contents:
hu: Tartalma:

en: Package type:
hu: Csomag típusa:

en: Dimensions:
hu: Méretek:

en: Insured value:
hu: Biztosítási érték:

en: Tracking number:
hu: Követési szám:

en: Label:
hu: Címke:

en: Pickup Address:
hu: Felvételi cím:

en: Delivery Address:
hu: Szállítási cím:

en: Schedule:
hu: Időzítés:

en: Ship date:
hu: Szállítási dátum:

en: Expected delivery:
hu: Várható kézbesítés:

en: Shipment Details:
hu: A szállítmány részletei:

en: Carrier:
hu: Szállító:

en: Tracking Number:
hu: Követési szám:

en: Services:
hu: Szolgáltatások:

en: Cost:
hu: Költség:

en: Package @id
hu: Csomag @id

en: E.g.: Box, pallet, tube, treasure chest, cocoon, etc.
hu: Például doboz, raklap, kincsesláda, selyemgubó, stb...

en: Physical dimensions of the packaged product.
hu: A csomagolt termék fizikai méretei.

en: Units of measurement
hu: Mértékegység

en: Centimeters
hu: Centiméter

en: Millimeters
hu: Milliméter

en: Declared value
hu: Megadott érték

en: Shipment data
hu: Szállítási adat

en: Carrier
hu: Szállító

en: Shipment options
hu: Szállítási beállítások

en: Short notes about the shipment, e.g. residential, overnight, etc.
hu: A szállítással kapcsolatos rövid megjegyzések. Például kaputelefon száma, éjszakai szállítás lehetséges stb.

en: Expected delivery
hu: Várható kézbesítés

en: Shipping cost
hu: Szállítási költség

en: Save shipment
hu: Szállítmány mentése

en: Package @id has been deleted.
hu: A csomag @id törölve lett.

en: Origin address
hu: Beszerzési cím

en: Saved Addresses
hu: Mentett címek

en: fulfill orders
hu: Feltöltési utasítások

en: Gets products ready for physical shipment.
hu: A termékek előkészítése szállításra.

en: UPS shipment
hu: UPS-szállítmány

en: UPS product description
hu: UPS-termékleírás

en: Dimensions are required for custom packaging.
hu: A méretek szükségesek az egyedi csomagoláshoz.

en: Shipping quote from UPS
hu: UPS szállítási ajánlata

en: Small packages
hu: Kis csomagok

en: UPS Online Tools
hu: UPS Online Eszközök

en: Information needed to access UPS Online Tools has been entered.
hu: Az UPS Online Eszközök használatához szükséges információ meg lett adva.

en: UPS OnLine Tools XML Access Key
hu: UPS OnLine Tools XML hozzáférési kulcsa

en: UPS Shipper #
hu: UPS-szállító #

en: The 6-character string identifying your UPS account as a shipper.
hu: A 6 karakterből álló UPS azonosító szerint szállítóról van szó.

en: UPS.com user ID
hu: UPS.com felhasználónév

en: UPS services
hu: UPS-szolgáltatások

en: Wholesale
hu: Nagykereskedelem

en: Occasional
hu: Eseti

en: Retail
hu: Kiskereskedelem

en: Negotiated rates
hu: Szerződött díjak

en: Business locations
hu: Üzleti helyszínek

en: Residential locations (extra fees)
hu: Lakossági helyszínek (felár)

en: Multiplier (×)
hu: Szorzó (x)

en: Product packages
hu: Termékcsomagok

en: Each in its own package
hu: Mindegyik külön csomagolva

en: All in one
hu: Minden egyben

en: System of measurement
hu: Mértékrendszer

en: British
hu: Angol

en: Password field is required.
hu: A jelszó mező nincs kitöltve.

en: Package !id
hu: Csomag !id

en: Physical dimensions of the package.
hu: A csomag fizikai méretei.

en: UPS service
hu: UPS-szolgáltatás

en: Review shipment
hu: Szállítmány áttekintése

en: Total Charges
hu: Teljes költség

en: Negotiated Rates
hu: Szerződött díjak

en: Request Pickup
hu: Csomagfelvétel igénylése

en: Ship from:
hu: Feladó:

en: (@severity error @code) @description
hu: (@severity hiba @code) @description

en: Could not find or create the directory "ups_labels" in the file system path.
hu: Nem található vagy nem lehet létrehozni az „ups_labels” könyvtárat a fájlrendszeren.

en: USPS product description
hu: USPS termékleírás

en: Shipping quote from USPS
hu: USPS szállítási ajánlata

en: Shipping quote from USPS Intl.
hu: USPS Intl. szállítási ajánlata

en: USPS user ID
hu: USPS felhasználói azonosító

en: Flat rate box
hu: Átalánydíjas doboz

en: Flat rate envelope
hu: Átalánydíjas boríték

en: Rectangular
hu: Téglatest

en: Non-rectangular
hu: Nem téglatest

en: U.S.P.S. First-Class Mail
hu: U.S.P.S. elsőoszályú levél

en: U.S.P.S. Priority Mail
hu: U.S.P.S. ajánlott levél

en: U.S.P.S. Library
hu: U.S.P.S. Könyvtár

en: U.S.P.S. First-Class Postcard Stamped
hu: U.S.P.S. elsőosztályú levél bélyeget bélyegezve

en: U.S.P.S. Priority Mail Flat-Rate Envelope
hu: U.S.P.S. átalánydíjas boríték ajánlott levélként

en: Priority Mail International
hu: Nemzeközi ajánlott levél

en: Weight quote
hu: Súlyra vonatkozó ajánlat

en: The amount per weight unit to add to the shipping cost for an item.<br />Example: to add $5 per pound, put 5 in here.
hu: A súly szerinti összeg hozzá adódik a szállítási költséghez.<br />Example: to add $5 per pound, put 5 in here.

en: Weight rate per product
hu: Súly szerint díjazás termékenként

en: Assigns a shipping rate to products based on weight.
hu: A szállítási költség a termék súlyától függ.

en: Create and edit attributes and options.
hu: Tulajdonságok és lehetőségek létrehozása és szerkesztése.

en: Add an attribute
hu: Tulajdonság hozzáadása

en: Configure the attribute settings
hu: A tulajdonságok beállításai

en: Add an option
hu: Lehetőség hozzáadása

en: Edit option
hu: Lehetőség szerkesztése

en: Delete option
hu: Lehetőség törlése

en: Adjustments
hu: Igazítások

en: Option price format
hu: Ár formátuma

en: Display price adjustment
hu: Ármódosítók megjelenítése

en: Display total price
hu: Végösszeg megjelenítése

en: Number of options
hu: Lehetőségek száma

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: No product attributes have been added yet.
hu: Még nem lett tulajdonság hozzáadva.

en: Edit attribute: %name
hu: %name tulajdonság szerkesztése

en: This name will appear to customers on product add to cart forms.
hu: Ezt a nevet látja a vásárló a termék „Kosárba” űrlapján.

en: <b>Optional.</b> Enter the help text that will display beneath the attribute on product add to cart forms.
hu: <strong>Választható.</strong> Ez a szöveg jelenik meg a tulajdonság alatt a termék kosárba űrlapján.

en: Make this attribute required, forcing the customer to choose an option.
hu: A tulajdonság kötelezővé tétele. A felhasználónak kötelezően választania kell egy lehetőséget.

en: There is no attribute with that ID.
hu: Nem létezik tulajdonság ilyen azonosítóval.

en: Product attribute deleted.
hu: A termék tulajdonsága törölve lett.

en: Options for %name
hu: %name lehetőségei

en: Default cost
hu: Alapértelmezett költség

en: No options for this attribute have been added yet.
hu: Ehhez a a tulajdonsághoz még nem lettek lehetőségek hozzáadva.

en: Edit option: %name
hu: Lehetőség szerkesztése: %name

en: Default adjustments
hu: Alapértelmezett igazítás

en: This must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
hu: Csak szám adható meg. Számokon kívül legfeljebb egy tizedespontot tartalmazhat. (Tizedesvesszőt nem!)

en: There is no option with that ID.
hu: Nincs ilyen lehetőség.

en: Are you sure you want to delete the option %name?
hu: „%name” lehetőség biztosan törölhető?

en: Hold Ctrl + click to select multiple attributes.
hu: Több tulajdonság kiválasztásához kattintáskor lenyomva a kell tartani a Ctrl gombot.

en: No attributes left to add.
hu: Nincs több hozzáadható tulajdonság.

en: Add attributes
hu: Tulajdonság hozzáadása

en: You must first <a href="!url">add attributes to this !type</a>.
hu: <a href="!url">!type tulajdonságokat</a> kell először felvenni.

en: This attribute does not have any options.
hu: Ez a tulajdonság nem rendelkezik beállítási lehetőségekkel.

en: The !type options have been saved.
hu: !type lehetőségek mentése megtörtént.

en: Default product SKU: @sku
hu: Alapértelmezett cikkszám: @sku

en: This product does not have any attributes.
hu: A terméknek nincsenek tulajdonságai.

en: Product adjustments have been saved.
hu: A termék igazításai el lettek mentve.

en: Please select
hu: Választás

en: Select box
hu: Legördülő lista

en: Radio buttons
hu: Választógombok

en: There is @count product with this attribute. | There are @count products with this attribute.
hu[0]: @count termék létezik ilyen tulajdonsággal.
hu[1]: @count termék létezik ilyen tulajdonsággal.

en: @count attribute has been removed. | @count attributes have been removed.
hu[0]: @count tulajdonság eltávolítása megtörtént.
hu[1]: @count tulajdonságok eltávolítása megtörtént.

en: @count attribute has been added. | @count attributes have been added.
hu[0]: @count tulajdonság hozzáadása megtörtént.
hu[1]: @count tulajdonságok hozzáadása megtörtént.

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
hu: A megrendelési információk a felhasználói fiókban megadott email címre lesznek elküldve.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
hu: <strong>E-mail cím:</strong> @email (<a href="!url">szerkesztés</a>)

en: Confirm e-mail address
hu: Email cím megerősítése

en: Confirm password
hu: Jelszó megerősítése

en: Passwords must match to proceed.
hu: A két jelszónak egyeznie kell.

en: New account details
hu: Az új fiók adatai

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
hu: <b>Opcionális.</b> Az új vevők tetszőleges fiókadatokat adhatnak meg.<br />Ha nincsenek értékek beírva, létrehozzuk ezeket.

en: The e-mail address did not match.
hu: Az email cím nem felelt meg.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
hu: Már létezik egy fiók ezzel az e-mail címmel. A bevitt adatok nem lesznek érvényesek.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
hu: %name felhaszálónév már foglalt. A mező üresen hagyásával a felhasználónév meg fog egyezni az e-mail címmel.

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
hu: Új felhasználó létrehozásának engedélyezése regisztráció nélkül.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
hu: Új jelszó megadásának engedélyezése a regisztráció nélküli vevőknek.

en: New account details help message
hu: Új felhasználó részletes adatainak súgó oldala

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
hu: Itt lehet megadni az új felhasználó adatainak keretében megjelenő súgó üzenetet.

en: Enter your delivery address and information here.
hu: Szállítási cím és információk megadása.

en: My delivery information is the same as my billing information.
hu: A szállítási cím egyezik a számlázási címmel.

en: Enter your billing address and information here.
hu: Itt adható meg a számlázási cím és a hozzá tartozó információk.

en: My billing information is the same as my delivery information.
hu: A számlázási cím megegyezik a szállítási címmel.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
hu: Ezen a területen a rendeléshez kapcsolódó speciális utasításokat vagy kérdéseket lehet megadni.

en: Order has a product of a particular class
hu: A rendelés egy adott osztályba tartozó terméket tartalmaz

en: Customer completes checkout
hu: A vevő befejezi a rendelést

en: Product class
hu: Termékosztályok

en: Cart settings
hu: Kosár beállítások

en: Configure the cart settings.
hu: Kosár beállításainak szerkesztése.

en: View the cart settings.
hu: A kosár beállításainak megtekintése.

en: Edit the cart settings.
hu: Kosár beállításainak szerkesztése.

en: Edit the basic cart settings.
hu: A kosár általános beállításainak szerkesztése.

en: Cart panes
hu: Kosár táblái

en: Cart block
hu: Kosár blokk

en: Checkout settings
hu: Fizetési beállítások

en: Configure the checkout settings.
hu: A fizetés módok beállítása.

en: View the checkout settings.
hu: Fizetési beállítások megtekintése.

en: Edit the basic checkout settings.
hu: Fizetési alapbeállítások szerkesztése.

en: Checkout panes
hu: Rendelés táblái

en: Checkout messages
hu: Fizetési üzenetek

en: Edit the messages for the checkout completion page.
hu: A rendelés véglegesítése oldal üzeneteinek szerkesztése.

en: Address fields
hu: Címmezők

en: Edit the address field settings.
hu: Címmezők szerkesztése.

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
hu: A kosár tartalmának megtekintése/módosítása vagy a rendelés folytatása.

en: Purchase the items in your shopping cart.
hu: A kosár tartalmának megvásárlása.

en: Review an order before final submission.
hu: Rendelés áttekintése a végső leadás előtt.

en: Hide block if cart is empty.
hu: Blokk elrejtése üres kosár esetén.

en: Display the shopping cart icon in the block title.
hu: Bevásárlókosár ikon megjelenítése a blokk címében.

en: Cart name
hu: Kosár megnevezése

en: This name will be displayed when using the default block title.<br />Leaving this blank defaults to the translatable name "Shopping Cart."
hu: Ez a név jelenik meg az alapértelmezett blokk címének használatakor.<br />Üresen hagyva a lefordítható "Kosár" felirat lesz érvényes.

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
hu: A kosár blokk lenyithatóvá tétele a címére vagy a nyílra való kattintáskor.

en: Display small help text in the shopping cart block.
hu: Rövid súgó szöveg megjelenítése a kosár blokkban.

en: Cart help text
hu: A kosár súgója

en: Displayed if the above box is checked.
hu: Megjelenítés, ha a fenti jelölőnégyzet be van jelőlve.

en: Click title to display cart contents.
hu: A címre kattintva megjelenik a kosár tartalma.

en: There are no products in your shopping cart.
hu: A kosár üres.

en: Your order is complete! Your order number is [order-id].
hu: A rendelés sikerült! A rendelés száma: [order-id].

en: <a href="[site-url]">Return to the front page.</a>
hu: <a href="[site-url]">Visszatérés a címlapra.</a>

en: Cart contents
hu: A kosár tartalma

en: Customer information
hu: Vevőinformáció

en: Delivery information
hu: Szállítási információk

en: Get the information for where the order needs to ship.
hu: A szállítással kapcsolatos adatok begyűjtése.

en: Allow a customer to put comments on an order.
hu: Engedélyezi, hogy a vevő megjegyzéseket fűzzön a rendeléshez.

en: button
hu: gomb

en: Continue shopping
hu: Vásárlás folytatása

en: !title is !enabled.
hu: !title !enabled.

en: Help text is shown in block:
hu: A súgó szöveg ebben a blokkban jelenik meg:

en: Help text is not shown in block.
hu: A súgó szöveg nem jelenik meg blokkban.

en: Cart block is !option when empty.
hu: A kosár !option, amikor üres.

en: shown
hu: megjelenítve

en: Cart block is !option by default.
hu: A kosár !option alapértelmezésként.

en: expanded
hu: kiterjesztett

en: Drupal handles all the block settings forms automatically.
hu: A Drupal minden blokk beállítás űrlapot automatikusan kezel.

en: General cart settings
hu: Általános kosárbeállítások

en: Add to cart redirect
hu: Kosárba helyezés

en: Minimum order subtotal
hu: A rendelés részösszegének legkisebb értéke

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
hu: Megadható a kosár minimális végösszege, amely alatt nem lehet elküldeni a rendelést.

en: Anonymous cart duration
hu: Névtelen felhasználó kosarának időkorlátja

en: Minute(s)
hu: Perc(ek)

en: Hour(s)
hu: Óra

en: Authenticated cart duration
hu: Bejelentkezett felhasználó kosarának élettartama

en: Cart breadcrumb
hu: Kosár navigáció

en: Minimum order subtotal should be a non-negative number.
hu: A minimum rendelési végösszegnek nemnegatív számnak kell lennie.

en: General checkout settings
hu: Általános fizetési beállítások

en: Enable checkout (disable to only use third party checkout service like PayPal Express Checkout).
hu: Fizetés engedélyezése (csak abban az esetben van értelme tiltani, ha harmadik fél által nyújtott fizetési szolgáltatás lesz használva, mint amilyen PayPal Expressz Fizetés).

en: Enable anonymous checkout (users can checkout without logging in).
hu: Név nélküli fizetés engedélyezése (a felhasználók fizethetnek bejelentkezés nélkül is.)

en: Hide shipping information when possible for carts with no shippable items.
hu: Szállítási adatok elrejtése nem szállítható termékeket tartalmazó kosár esetén.

en: Checkout pane display options
hu: A fizetési tábla megjelenítésének lehetőségei

en: Use collapsing checkout panes with next buttons during checkout.
hu: Továbblépés gombbal ellátott kiterjeszthető fizetési táblák használata.

en: Collapse a pane when its next button is clicked.
hu: A tábla összezárása a továbblépés gombra való kattintásakor.

en: Checkout completion settings
hu: A fizetés befejezésének beállításai

en: Send new customers a separate e-mail with their account details.
hu: A saját fiók adatainak elküldése az új vevőnek e-mailben.

en: Login users when new customer accounts are created at checkout.
hu: Automatikus beléptetés a fizetéskor létrejött felhasználók esetén.

en: New customer accounts will be set to active.
hu: Az új felhasználói fiókok aktívak lesznek.

en: Uncheck to create new accounts but make them blocked.
hu: Kijelölés visszavonása esetén az új fiókok létrejönnek, de blokkolva lesznek.

en: Alternate checkout completion page
hu: Alternatív fizetés befejezése

en: Leave blank to use the default completion page (recommended).
hu: Az alapértelmezett befejezési oldal használatához hagyja üresen (ajánlott).

en: !pane settings
hu: !pane beállításai

en: Checkout instructions
hu: Fizetési utasítások

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout screen.
hu: Utasítások megjelenítése a fizetés oldalának felső részén.

en: Checkout completion message header
hu: Fizetés befejezésének fejléce

en: Header for message displayed after a user checks out. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: Fejléc a fizetés befejezése után megjelenített üzenethez. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket használ</a>.

en: Checkout completion message body
hu: Fizetés végeztével látható üzenet

en: In the following three boxes, you may use the special tokens !new_username for the username of a newly created account and !new_password for that account's password.
hu: A következő három felületen vezérjelek használhatóak, !new_username az új felhasználónévnek és !new_password a fiók jelszavának.

en: Checkout completion for logged-in users
hu: Fizetés befejezése bejelentkezett felhasználóknak

en: Message displayed upon checkout for a user who has logged in. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: A bejelentkezett felhasználónak fizetéskor megjelenített üzenet. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket alkalmaz</a>.

en: Checkout completion for existing users
hu: Fizetés befejezése létező felhasználóknak

en: Message displayed upon checkout for a user who has an account but wasn't logged in. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: Felhasználói fiókkal rendelkező, de nem bejelentkezett vevőnek fizetéskor megjelenített üzenet. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket alkalmaz</a>.

en: Checkout completion for new users
hu: Fizetés befejezése új felhasználóknak

en: Message displayed upon checkout for a new user whose account was just created. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: Új felhasználói fiókkal rendelkező vevőnek fizetéskor megjelenített üzenet. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket alkalmaz</a>.

en: Continue shopping message
hu: A vásárlás folytatásának szövege

en: Message displayed upon checkout to direct customers to another part of your site. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: A vevők a webhely más részlegére történő átirányításakor megjelenített üzenet. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket alkalmaz</a>.

en: Update cart
hu: Kosár frissítése

en: Your cart has been updated.
hu: A kosár frissítve lett.

en: The minimum order subtotal for checkout is !min.
hu: Fizetéskor a rendelés részösszegének legkisebb értéke !min.

en: You must login before you can proceed to checkout.
hu: A fizetéshez be kell jelentkezni.

en: Customer cancelled this order from the checkout form.
hu: A vevő törölte ezt a rendelést a fizetési űrlapon.

en: We're sorry.  An error occurred while processing your order that prevents us from completing it at this time. Please contact us and we will resolve the issue as soon as possible.
hu: Hiba történt a rendelés a feldolgozása során, így azt nem lehet teljesíteni. A hiba mielőbbi elhárításáért érdemes lejegyezni a vásárlás menetét és felvenni a kapcsolatot.

en: An empty order made it to checkout! Cart order ID: @cart_order
hu: Egy üres rendelés lett teljesítve. A kosár rendelési azonosítója: @cart_order

en: Sorry, that item is not available for purchase at this time.
hu: Sajnos a termék jelenleg nem rendelhető.

en: <strong>@product-title</strong> added to <a href="!url">your shopping cart</a>.
hu: <strong>@product-title</strong> bekerült <a href="!url">kosárba</a>.

en: REQUIRED. Controls the shopping cart for an Ubercart e-commerce site.
hu: KÖTELEZŐ. Az Ubercart e-kereskedelmi rendszer kosarát működteti.

en: Ubercart - core
hu: Übercart - alapmodul

en: Cart links settings
hu: A kosár hivatkozásainak beállítása

en: Cart links clicks
hu: Kosárhivatkozás-kattintások

en: Track clicks through cart links.
hu: Kosárhivatkozás-kattintások követése.

en: Creating cart links
hu: Kosárhivatkozások készítése

en: Learn how to create cart links for your products.
hu: Segítség a kosárhivatkozások készítéséhez.

en: Last click
hu: Utolsó kattintás

en: A custom text ID for the link.
hu: Egyéni szöveges azonosító a hivatkozáshoz.

en: Empties the customer's cart.
hu: Kiüríti a vevő kosarát.

en: Displays a preset message to the customer.
hu: Előre beállított üzenet megjelenítése a vevőnek.

en: A message ID.
hu: Egy üzenet azonosító.

en: Adds a product to the cart.
hu: A kosárba helyez egy terméket.

en: You must at least specify a node ID immediately after the 'p'.
hu: A 'p' után legalább egy tartalom-azonosítót meg kell adni.

en: administer cart links
hu: kosár hivatkozások adminisztrációja

en: view cart links report
hu: kosárhivatkozások jelentés megtekintése

en: Cart Links
hu: Kosár hivatkozások

en: Catalog settings
hu: Katalógus beállítások

en: Configure the catalog settings.
hu: A katalógus beállításainak módosítása.

en: Find orphaned products
hu: Be nem sorolt termékek keresése

en: Find products that have not been categorized.
hu: Kategorizálatlan termékek keresése.

en: Term image
hu: Kifejezés képe

en: Remove category image: !image
hu: Kategória képének eltávolítása: !image

en: Catalog path settings
hu: A katalógus elérési útvonalának beállításai

en: Pattern for catalog pages
hu: Minta katalógusoldalakhoz

en: catalog pages
hu: katalógusoldalak

en: Catalog vocabulary
hu: Katalógus szótár

en: Find orphaned products here.
hu: Be nem sorolt termékeket keresése.

en: Unlisted products
hu: Listázatlan termékek

en: Catalog block settings
hu: Katalógusblokk beállítások

en: More...
hu: Tovább...

en: No products are available in this category.
hu: Nincs elérhető termék ebben a kategóriában.

en: Catalog top level
hu: Legfelső szintű katalógus

en: The taxonomy vocabulary that will be considered the product catalog.
hu: A termékkatalógusként használatos taxonómia-szótár.

en: Display the catalog breadcrumb
hu: Katalógus morzsájának megjelenítése

en: Display node counts in the catalog breadcrumb
hu: Tartalmak számának megjelenítése a katalógus morzsájában

en: Display subcategories in the catalog view
hu: Alkategóriák megjelenítése a katalógus megtekintésekor

en: Number of columns in the grid of categories
hu: Oszlopok száma a kategóriák rácshálójában

en: Always expand categories in the catalog block
hu: Mindig bontsa ki a kategóriákat a katalógus blokkban

en: Display node counts in the catalog block
hu: Tartalmak számának megjelenítése a katalógus blokkban

en: Catalog products list
hu: Katalógus terméklista

en: Product nodes per page
hu: Termékek oldalanként

en: Determines how many products will be listed on every catalog category. Notice that if you are using grid display it must be multiple of the grid width value, otherwise the last row will not match.
hu: Meghatározza, hány termék lesz listázva minden kategóriában. Rácshálós megjelenítés esetén a rács értékének többszöröse kell legyen, ellenkező esetben az utolsó sor nem fog egyezni.

en: All products are currently listed in the catalog.
hu: Jelenleg minden termék listázva van a katalógusban.

en: There is @count product not listed in the catalog. | There are @count products not listed in the catalog.
hu[0]: @count termék nem szerepel a katalógusban.
hu[1]: @count termék nem szerepel a katalógusban.

en: Hold Ctrl while clicking to select multiple categories.
hu: A Ctrl billentyű nyomvatartásával több kategória is választható.

en: Display a hierarchical product catalog page and block.
hu: Hierarchiában mutatja a termék katalógust és a blokkot.

en: View file downloads
hu: Letölthető fájlok megtekintése

en: View your purchased files.
hu: Vásárolt fájljainak megtekintése.

en: File downloads
hu: Fájlletöltések

en: Click here to view your file downloads.
hu: Kattintson ide a fájlletöltéseinek megtekintéséhez.

en: User can now download files in the directory %dir.
hu: %dir könyvtár fájljai letölthetővé váltak a felhasználó számára.

en: User can now download the file %file.
hu: %file fájl letölthetővé vált a felhasználó számára.

en: File Downloads
hu: Fájl letöltések

en: The file downloads directory has been set and is working.
hu: A fájlletöltési könyvtár beállítva és működőképes.

en: A description of the download associated with the product.
hu: A termékhez rendelt letöltés leírása.

en: Check if this product model/SKU file download is also associated with a shippable product.
hu: Ellenőrizni kell, hogy ez a modell / cikkszámú letölthető fájl egy szállítható termékhez is hozzá van-e rendelve.

en: <strong>Shippable:</strong> Yes
hu: <strong>Szállítható:</strong> igen

en: <strong>Shippable:</strong> No
hu: <strong>Szállítható:</strong> nem

en: Files path
hu: Fájlok útvonala

en: Download limits
hu: Letöltési korlátok

en: IP addresses
hu: IP címek

en: How long after a product has been purchased until its file download expires.
hu: A vásárlás után mennyi idővel évül el egy letöltés.

en: %dir is not a valid file or directory
hu: %dir nem egy érvényes fájl vagy könyvtár

en: Delete file(s)
hu: Fájl(ok) törlése

en: File options
hu: Fájl tulajdonságai

en: Perform action
hu: Művelet végrehajtása

en: Delete selected directories and their sub directories
hu: A kiválasztott könyvtárak és alkönyvtárak törlése

en: Deleting a file will remove all its associated file downloads and product features. Removing a directory will remove any files it contains and their associated file downloads and product features.
hu: Egy fájl törlése eltávolítja a hozzárendelt letöltéseket és termékjellemzőket. Egy könyvtár törlése eltávolítja a benne található összes fájlt éz az azokhoz rendelt fájlletöltéseket és termékjellemzőket.

en: The directory to upload the file to. The default directory is the root of the file downloads directory.
hu: A fájlfeltöltés célkönyvtára. Az alapértelmezett könyvtár a letöltési könyvtár gyökere.

en: An error occurred while uploading the file
hu: Hiba történt a fájl feltöltésekor

en: An error occurred while copying the file to %dir
hu: Hiba történt a fájl %dir könyvtárba történő másolása közben

en: Can not move file to %dir
hu: A fájlt nem lehet a(z) %dir mappába mozgatni

en: Message subject
hu: Üzenet témája

en: expires on @date
hu: elévül: @date

en: No downloads found
hu: A letöltések nem elérhetőek

en: The user %username
hu: %username felhasználó

en: The IP address %ip
hu: Az IP cím %ip

en: You have attempted to download an incorrect file URL too many times.
hu: A megengedettnél többször próbált letölteni egy érvénytelen fájl URL-t.

en: %username has been temporarily banned from file downloads.
hu: %username felhasználó számára a fájlok letöltése átmenetileg le van tiltva.

en: The following URL is not a valid download link.
hu: A következő URL nem egy érvényes letöltési hivatkozás.

en: You have downloaded this file from too many different locations.
hu: Túl sok különböző helyről töltötte le ezt a fájlt.

en: %username has been denied an expired file download.
hu: %username felhasználó nem tölthet le lejárt fájlt.

en: This file download has expired.
hu: Ez a letöltés elavult.

en: %username has started download of the file %filename.
hu: %username felhasználó megkezdte %filename fájl letöltését.

en: download file
hu: fájl letöltése

en: view all downloads
hu: minden letöltés megtekintése

en: No category
hu: Nincs kategória

en: Google Analytics for Ubercart
hu: Google Analytics Ubertcart-hoz

en: Send e-mail notification on update.
hu: E-mailes értesítés küldése frissítéskor.

en: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Your order number [order-link] at [store-name] has been updated.
    
    Order status: [order-status]
    
    Order comment:
    [order-last-comment]
    
    Browse to the following page to login to your account and view your order details:
    [site-login]
    
    
    Thanks again,
    
    [store-name]
    [site-slogan]
hu: Kedves [order-last-name] [order-first-name]!
    
    [order-link] számú megrendelés a [store-name] oldalon frissítve lett.
    
    A megrendelés állapota: [order-status]
    
    Megjegyzések: [order-last-comment]
    
    Bejelentkezés után a következő oldalon a rendelés részletei is megtekinthetőek:
    [site-login]
    
    
    Köszönettel:
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Store help page
hu: Bolt súgója

en: The Drupal page for the store help link.
hu: A bolt súgóoldalának hivatkozása.

en: Your Order at [store-name]
hu: [store-name] boltban leadott rendelés

en: New Order at [store-name]
hu: Új megrendelés érkezett: [store-name]

en: Notification recipients
hu: Értesítés címzettjei

en: Order #[order-id] Update
hu: [order-id] számú rendelés frissítése

en: Modify 'Ship to' information
hu: Szállítási cím módosítása

en: Modify 'Bill to' information
hu: Számlázási cím módosítása

en: Select from address book.
hu: Választás címjegyzékből.

en: Copy shipping information.
hu: Szállítási adatok másolása.

en: Primary e-mail:
hu: Elsődleges e-mail:

en: Modify 'Customer info'
hu: Vevői adatok módosítása

en: Customer number
hu: Vevőkód

en: Primary e-mail
hu: Elsődleges e-mail

en: Search for an existing customer.
hu: Vevő keresése.

en: Create a new customer.
hu: Új vevő létrehozása.

en: Loading product information... (<em>If nothing happens, make sure you have Javascript enabled.</em>)
hu: Termékadatok olvasása folyamatban... (<em>Ha nem történik semmi, ellenőrizni kell, hogy a Javascript engedélyezve van-e.</em>)

en: Add product
hu: Termék hozzáadása

en: Add blank line
hu: Üres sor hozzáadása

en: Add line item
hu: Tétel hozzáadása

en: Select a type
hu: Típus kiválasztása

en: Modify 'line items'
hu: Tételsorok módosítása

en: Remove line item.
hu: Tétel eltávolítása.

en: Remove this line item?
hu: Törölhető ez a tétel?

en: Add a line item
hu: Egy tétel hozzáadása

en: Line item removed.
hu: A tétel el lett távolítva.

en: Order created.
hu: Rendelés létrehozva.

en: Add an admin comment
hu: Adminisztrátori megjegyzés hozzáadása

en: Admin comments are only seen by store administrators.
hu: Az adminisztrátori megjegyzéseket csak a bolt adminisztrátorai látják.

en: No admin comments have been entered for this order.
hu: Ez a rendelés nem rendelkezik adminisztrátori megjegyzéssel.

en: Add an order comment
hu: Rendelési megjegyzés hozzáadása

en: Order comments are used primarily to communicate with the customer.
hu: A rendelési megjegyzések elsősorban a vevővel való kommunikációra használhatóak.

en: Order updated.
hu: Rendelés frissítve.

en: This order contains no products.
hu: Ez a rendelés nem tartalmaz termékeket.

en: Notified
hu: Értesítve

en: This order has no admin comments associated with it.
hu: Ehhez a rendeléshez nincs adminisztrátori megjegyzés rendelve.

en: Order status gets updated
hu: A rendelés állapota frissül

en: Updated order
hu: Frissített rendelés

en: Check the order status
hu: A rendelés állapotának ellenőrzése

en: Check the order total
hu: A rendelés összegének ellenőrzése

en: Check an order's shipping postal code
hu: Egy rendelés szállítási irányítószámának ellenőrzése

en: Returns TRUE if the shipping postal code is in the specified area.
hu: IGAZ, ha a szállítási irányítószám megtalálható az adott körzetben.

en: Order: Shipping address
hu: Rendelés: Szállítási cím

en: Check an order's shipping @zone
hu: A rendelés szállítási @zone ellenőrzése

en: Returns TRUE if the shipping @zone is in the specified list.
hu: IGAZ értékkel tér vissza, ha a szállítás @zone a meghatározott listában szerepel.

en: Check an order's shipping country
hu: Rendelések szállítási országának ellenőrzése

en: Returns TRUE if the shipping country is in the specified list.
hu: IGAZ, ha a szállítási ország megtalálható az adott listában.

en: Check an order's billing postal code
hu: Egy rendelés számlázási irányítószámának ellenőrzése

en: Returns TRUE if the billing postal code is in the specified area.
hu: IGAZ értékkel tér vissza, ha a számlázási irányítószám megtalálható az adott körzetben.

en: Order: Billing address
hu: Rendelés: számlázási cím

en: Check an order's billing @zone
hu: A rendelés számlázási @zone ellenőrzése

en: Returns TRUE if the billing @zone is in the specified list.
hu: IGAZ értékkel tér vissza, ha a számlázás @zone a meghatározott listában szerepel.

en: Check an order's billing country
hu: Egy rendelés számlázásához rendelt országának ellenőrzése

en: Returns TRUE if the billing country is in the specified list.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a számlázási ország megtalálható az adott listában.

en: Check an order's products
hu: Egy rendelés termékeinek ellenőrzése

en: Returns TRUE if the order has any, all, or only the products in the list.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a rendelés tartalmazza bármelyik, az összes, vagy csak a listázott terméket.

en: Check an order's number of products
hu: Egy rendelésben szereplő termékek számának megtekintése

en: Check an order's total weight
hu: Egy rendelés összsúlyának ellenőrzése

en: Check if an order can be shipped
hu: Be kell jelölni, ha a rendelés szállítható

en: Returns TRUE if the order has any shippable products.
hu: IGAZ értékkel tér vissza, amennyiben a rendelésben van olyan termék, amely szállítható.

en: Update the order status
hu: Rendelés állapotának frissítése

en: Add a comment to the order
hu: Megjegyzés hozzáadása a rendeléshez

en: Order total value
hu: A rendelés összértéke

en: Specify a value to compare the order total against.
hu: Meg kell adni egy értéket a rendelés összegével való összehasonlításra.

en: Total is less than specified value.
hu: Az összeg kevesebb a megadott értéknél.

en: Total is less than or equal to specified value.
hu: Az összeg kevesebb a megadott értéknél vagy egyenlő azzal.

en: Total is equal to specified value.
hu: Az összeg egyenlő a megadott értékkel.

en: Total is greater than or equal to specified value.
hu: Az összeg több a megadott értéknél vagy egyenlő azzal.

en: Total is greater than specified value.
hu: Az összeg több a megadott értéknél.

en: Order total comparison type
hu: A rendelés összegének összehasonlítási típusa

en: Require selected products
hu: Termékválasztás kötelezése

en: Order has any of these products.
hu: A rendelés tartalmazza bármelyiket ezen termékek közül.

en: Order has all of these products.
hu: A rendelés tartalmazza az összes terméket.

en: Forbid other products
hu: Egyéb termékek tiltása

en: Order may have other products.
hu: A rendelés tartalmazhat más termékeket is.

en: Order has only these products.
hu: A rendelés csak ezeket a termékeket tartalmazza.

en: Product count value
hu: Termékek számának értéke

en: Product count comparison type
hu: Termékek számának összehasonlítási típusa

en: Unit of measurement
hu: Mértékegység

en: Product weight value
hu: A termék súlyának értéke

en: Specify a value to compare the product weight against.
hu: Egy értéket kell megadni a termék súlyával való összehasonlításra .

en: Select an order comment type
hu: Megjegyzés típusának kiválasztása

en: Enter this as an admin comment.
hu: Hozzáadás adminisztrátori megjegyzésként.

en: Enter this as a customer order comment.
hu: Hozzáadás vevői megjegyzésként.

en: Enter this as a customer order comment with a notified icon.
hu: Megjegyzés beírása rendelési megjegyzésként értesítési ikonnal.

en: Enter the comment message. Uses <a href="!url">order and global tokens</a>.
hu: A megjegyzés szövege. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket</a> alkalmaz.

en: Order settings
hu: Rendelés beállításai

en: Configure the order settings.
hu: A rendelés beállításai.

en: View the order settings.
hu: Rendelés beállításainak megtekintése.

en: Edit the order settings.
hu: Rendelés beállításainak szerkesztése.

en: Edit the basic order settings.
hu: Rendelés egyszerű beállításának szerkesztése.

en: Order workflow
hu: Rendelési munkafolyamat

en: Modify and configure order states and statuses.
hu: A rendelési folyamatok és állapotok módosítása és beállítása.

en: Order panes
hu: Rendelési táblák

en: Edit the pane settings for order pages.
hu: A rendelési tábla beállításainak szerkesztése.

en: Create an order status
hu: Rendelési állapot létrehozása

en: Create a custom order status for your store.
hu: Egy egyedi rendelési állapot létrehozása a bolt munkafolyamatának támogatására.

en: View and process orders.
hu: Rendelések megtekintése és feldolgozása

en: View orders
hu: Rendelések megtekintése

en: View and process the orders received through your website.
hu: A webhelyen keresztül érkező rendelések megtekintése és feldolgozása.

en: Create order
hu: Rendelés létrehozása

en: Create an empty new order.
hu: Új, üres rendelés létrehozása

en: Search orders
hu: Rendelések keresése

en: Search existing orders.
hu: Létező rendelések keresése.

en: Select address
hu: Cím kiválasztása

en: Select customer
hu: Vevő kiválasztása

en: View your order history.
hu: Előző rendelések megtekintése.

en: View order @order_id.
hu: @order_id rendelés megtekintése.

en: View invoice
hu: Számla megtekintése

en: View order
hu: Rendelés megtekintése

en: Product select
hu: Termékválasztás

en: Printable invoice
hu: Nyomtatható számla

en: Mail invoice
hu: Számla küldése e-mailben

en: Delete order @order_id.
hu: @order_id rendelés törlése.

en: Standard delivery
hu: Standard szállítás

en: <i>No comments left.</i>
hu: <i>Nincs több megjegyzés.</i>

en: <i>No comment found.</i>
hu: <i>Nem található megjegyzés.</i>

en: New username associated with an order if applicable.
hu: Új felhasználónév társítása egy rendeléshez, ha az lehetséges.

en: New password associated with an order if applicable.
hu: Új jelszó társítása egy Rendeléshez, ha megfelelő

en: The order ID.
hu: Rendelésazonosító

en: The user ID of the order.
hu: A rendelés felhasználói azonosítója.

en: The URL to the order
hu: URL a rendeléshez

en: A link to the order using the order ID.
hu: Hivatkozás egy rendelésre a rendelésazonosító alapján.

en: The URL to the admin view page using the order ID.
hu: Az adminisztrációs oldalak webcíme a rendelés azonosítója alapján.

en: A link to the order admin view page using the order ID.
hu: Egy hivatkozás a rendelés adminisztrációs oldalának megtekintéséhez a rendelés azonosítója alapján.

en: The subtotal of products on an order.
hu: A rendeléshez tartozó termékek részösszege.

en: The order total.
hu: A rendelés összege.

en: The primary e-mail address of the order.
hu: A rendelés elsődleges e-mail címe.

en: The order shipping address.
hu: A rendelés szállítási címe.

en: The phone number for the shipping address.
hu: A szállítási cím telefonos elérhetősége.

en: The order billing address.
hu: Rendelés számlázási címe.

en: The phone number for the billing address.
hu: A számlázási cím telefonos elérhetősége.

en: The title of the first shipping line item.
hu: Az első szállítható tétel megnevezése.

en: The first name associated with the order.
hu: Rendeléshez tartozó keresztnév.

en: The last name associated with the order.
hu: Rendeléshez tartozó vezetéknév.

en: Comments left by the customer.
hu: A vevő megjegyzései.

en: Last order comment left by an administrator (not counting the order admin comments).
hu: Egy rendszergazda utolsó rendeléssel kapcsolatos megjegyzése (nem számolva a más rendszergazdák megjegyzéseit).

en: The current order status.
hu: A rendelés aktuális állapota.

en: The date and time when the order was created.
hu: A rendelés létrehozásának dátuma és ideje.

en: The date and time when the order was last modified.
hu: A rendelés utolsó módosításának dátuma és ideje.

en: Click here to view your order history.
hu: Kattintson ide a korábbi rendeléseinek megtekintéséhez.

en: Ship to
hu: Szállítási cím

en: Manage the order's shipping address and contact information.
hu: Szállítási cím és kontakt információk kezelése.

en: Bill to
hu: Számlázási cím

en: Manage the order's billing address and contact information.
hu: Számlázási cím és kontakt információk kezelése.

en: Customer info
hu: Vevőinformációk

en: Manage the information for the customer's user account.
hu: Vevői felhasználófiók információinak kezelése.

en: Manage the products an order contains.
hu: Egy rendeléshez tartozó termékek kezelése.

en: Line items
hu: Tételek

en: View and modify an order's line items.
hu: Egy rendeléshez tartozó tételsorok megtekintése és szerkesztése.

en: View the order comments, used for communicating with customers.
hu: A vevőkkel való kommunikálásra használt rendelési megjegyzések megtekintése.

en: Admin comments
hu: Adminisztrátori megjegyzések

en: View the admin comments, used for administrative notes and instructions.
hu: Az admin megjegyzések megtekintése, melyek adminisztratív jegyzetként és használati utasításként vannak használva.

en: Update order
hu: Rendelés frissítése

en: Update an order's status or add comments to an order.
hu: Egy rendelés állapotának frissítése vagy megjegyzés fűzése egy rendeléshez.

en: In checkout
hu: Fizetés alatt

en: Post checkout
hu: Fizetés után

en: Empty line
hu: Üres sor

en: The following order statuses have been defined:
hu: A következő rendelési állapotok léteznek:

en: Order panes on !screen screen
hu: !screen oldal rendelési táblái

en: Admin settings
hu: Adminisztrátori beállítások

en: Number of orders on overview screen
hu: Áttekintő képernyőn megjelenő rendelések száma

en: Enable order logging
hu: A rendelés naplózásának engedélyezése

en: Capitalize address on order screens
hu: Cím megjelenítése nagybetűvel a rendelési oldalakon

en: Use the uBrowser product select on order edit screens
hu: uBrowser termékkiválasztás alkalmazása a rendelésszerkesztés ablakokban.

en: Customer settings
hu: Vevői beállítások

en: On-site invoice template
hu: Számlasablon

en: Order states
hu: Rendelési állapotok

en: - N/A -
hu: - Nem elérhető -

en: Order statuses
hu: Rendelés állapotok

en: Create new status
hu: Új állapot létrehozása

en: Order status %status removed.
hu: %status rendelési állapot eltávolítva.

en: Order workflow information saved.
hu: Rendelési munkafolyamatok adatai el lettek mentve.

en: Default order status
hu: Alapértelmezett rendelési állapot

en: Order status ID
hu: Rendelési állapot kódja

en: Must be a unique ID with no spaces.
hu: Egyedi azonosító kell legyen szóközök nélkül.

en: The order status title displayed to users.
hu: A felhasználóknak megjelenített rendelési állapot megnevezése.

en: Order state
hu: Rendelési állapot

en: Set which order state this status is for.
hu: A rendelési folyamatot leíró állapot meghatározása.

en: You have entered an invalid status ID.
hu: A megadott állapot kódja érvénytelen.

en: This ID is already in use.  Please specify a unique ID.
hu: Ez a kód már használva van. Másikat kell megadni.

en: Custom order status created.
hu: Az egyedi rendelési állapot létrejött.

en: User: none
hu: Felhasználó: senki

en: User: !name
hu: Felhasználó: !name

en: Active orders
hu: Aktív rendelések

en: All orders
hu: Összes rendelés

en: View by status
hu: Megtekintés állapot szerint

en: Order created by the administration.
hu: Adminisztrátori rendelés.

en: New order customer
hu: Új vevő

en: Use the buttons above to have these fields filled in or just submit the form with the fields blank to create a blank order.
hu: Használja a fenti gombokat ezen mezők kitöltésére, vagy hagyja üresen a mezőket egy üres megrendelés készítéséhez

en: Billing first name
hu: Keresztnév számlázáshoz

en: Billing last name
hu: Vezetéknév számlázáshoz

en: Billing company
hu: Cégnév számlázáshoz

en: Shipping first name
hu: Keresztnév szállításhoz

en: Shipping last name
hu: Vezetéknév szállításhoz

en: Shipping company
hu: Szállítási cégnév

en: Search using date range.
hu: Keresés időszak megadásásával.

en: Click to open a window with a printable invoice.
hu: Ablak megnyitása nyomtatható pro forma számlához.

en: Order changes saved.
hu: Rendelés módosításainak mentése megtörtént.

en: Remove this product.
hu: Termék eltávolítása.

en: Remove product from order?
hu: El legyen távolítva a termék a rendelésből?

en: No products found.
hu: Nem található egy termék sem.

en: Select a product
hu: Termék kiválasztása

en: Search by name or model/SKU (* is the wildcard)
hu: Név vagy model/cikkszám szerinti keresés (* a helyettesítő karakter).

en: Add to order
hu: Hozzáadás a rendeléshez

en: Recipient e-mail address
hu: Címzett e-mai címe

en: Your Order Invoice
hu: Számla

en: E-mail failed.
hu: Az e-mail küldés nem sikerült.

en: Invoice e-mailed to @email.
hu: A számla el lett küldve erre a címre: @email.

en: It is not possible to delete order @id.
hu: @id rendelés nem törölhető.

en: Are you sure you want to delete order @order_id?
hu: „@order_id” rendelés biztosan törölhető?

en: Order @order_id completely removed from the database.
hu: @order_id rendelés törölve lett az adatbázisból.

en: No addresses found for customer.
hu: A vevőnek nincs címe.

en: Select an address
hu: Cím kiválasztása

en: Search returned the following:
hu: A keresés eredménye:

en: An account already exists for that e-mail.
hu: Már létezik felhasználó ezzel az e-mail címmel.

en: Use this account now?
hu: Használja azt a fiókot?

en: User !uid - !mail
hu: !uid - !mail felhasználó

en: Search for a customer based on these fields.
hu: Vevő keresése megadott értékek alapján.

en: Use * as a wildcard to match any character.
hu: Használja a *-t bármely karakter helyettesítéseként.

en: Leave a field empty to ignore it in the search.
hu: Hagyja üresen a mezőt ha mellőzni kívánja ezt a keresési opciót

en: Select a customer
hu: Vevő kiválasztása

en: Enter an e-mail address for the new customer.
hu: Adja meg az új vevő e-mail címét.

en: E-mail customer account details.
hu: Fiók adatainak küldése e-mailben.

en: Line Item Title
hu: Tételsor megnevezése

en: Display title of the line item.
hu: Tételsor megnevezésének feltüntetése

en: Line Item Amount
hu: Tételsor összege

en: Amount of the line item without a currency sign.
hu: Pénznem nélküli tételsor összege.

en: Amount must be numeric.
hu: A mennyiség csak szám lehet.

en: Line item added to order.
hu: A tétel hozzá lett adva a rendeléshez.

en: Order @order_id deleted by user @uid.
hu: @order_id számú rendelés @uid felhasználó által törölve.

en: @key changed from %old to %new.
hu: @key változott erről: %old, erre: %new.

en: Custom template
hu: Egyedi sablon

en: Edit order @order_id.
hu: @order_id rendelés szerkesztése.

en: view all orders
hu: összes rendelés megtekintése

en: create orders
hu: rendelések létrehozása

en: edit orders
hu: rendelések szerkesztése

en: delete orders
hu: rendelések törlése

en: administer order workflow
hu: rendelési munkafolyamatok adminisztrációja

en: REQUIRED. Receive and manage orders through your website.
hu: SZÜKSÉGES. Külső webhelyről érkező rendelések fogadása és kezelése.

en: Order number:
hu: Megrendelés száma:

en: Customer:
hu: Vevő:

en: Products:
hu: Termékek:

en: Order comments:
hu: Megjegyzések a megrendeléssel kapcsolatban:

en: An account has been created for you with the following details:
hu: Egy felhasználói fiókot hoztunk létre Önnek a következő adatokkal:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Want to manage your order online?
hu: A rendelések online legyenek kezelve?

en: Purchasing Information:
hu: Vásárlási információk:

en: E-mail Address:
hu: E-mail cím:

en: Billing Address:
hu: Számlázási cím:

en: Billing Phone:
hu: Értesítési telefonszám:

en: Shipping Phone:
hu: Szállítási telefonszám:

en: Order Grand Total:
hu: Rendelés végösszege:

en: Payment Method:
hu: Fizetési mód:

en: Order Summary:
hu: Rendelés összesítése:

en: Shipping Details:
hu: Szállítási részletek:

en: Products Subtotal:
hu: Termékek részösszege:

en: Total for this Order:
hu: Rendelés összege:

en: Products on order:
hu: Megrendelt termékek:

en: (!price each)
hu: (!price / darab)

en: Where can I get help with reviewing my order?
hu: Hol kapok segítséget a rendelésem áttekintéséhez?

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
hu: Figyelem: Ez az e-mail egy autamata figyelmeztetés. Kérjük, ne válaszoljon erre az üzenetre.

en: Thanks again for shopping with us.
hu: Ismét köszönjük, hogy nálunk vásárolt.

en: Administer products, classes, and more.
hu: Termékek, osztályok és egyebek adminisztrációja.

en: View products
hu: Termékek megtekintése

en: Build and view a list of product nodes.
hu: Termék tartalmak listájának építése és megjelenítése.

en: Manage classes
hu: Osztályok kezelése

en: Create and edit product node types.
hu: Termékoldalak típusának létrehozása és szerkesztése.

en: Configure product settings.
hu: A termék beállításainak szerkesztése.

en: Product fields
hu: Termékmezők

en: Product features
hu: Termékjellemzők

en: Create products for sale in an online store.
hu: Eladásra kínált termék létrehozása az online boltban.

en: Product SKU/model.
hu: Cikkszám/modellszám.

en: The listed MSRP.
hu: A listázott MSRP.

en: Your store's cost.
hu: Beszerzési ár.

en: Product and its derivatives are shippable.
hu: A termék és tartozékai szállíthatóak.

en: Package quantity
hu: Csomagmennyiség

en: For a package containing only this product, how many are in it?
hu: Ha egy csomag csak ezt a terméket tartalmazza, hány darab van benne?

en: Default quantity to add to cart
hu: Alapértelmezett mennyiség kosárba helyezéskor

en: List position
hu: Listapozíció

en: Specify a value to set this product's position in product lists.<br />Products in the same position will be sorted alphabetically.
hu: Ez az érték befolyásolja a termék listákban elfoglalt pozícióját.<br />Az egyforma pozícióval bíró termékek ábécérendben jelennek meg.

en: Price must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
hu: Az árnak érvényes számformátumban kell lennie. Vessző nem, tizedespont csak egy lehet.

en: Quantities should be numeric.
hu: A mennyiségeknek számoknak kell lenniük.

en: Adding negative items to the cart doesn't make sense, so don't make it easy.
hu: Negatív tételek kosárba helyezésének nincs értelme, ne tegye.

en: This product has options that need to be selected before purchase. Please select them in the form below.
hu: Ennek a terméknek a fizetés előtt még meg kell adni a tulajdonságait. Ez az alábbi részben megtehető.

en: The product's model number.
hu: A termék cikkszáma.

en: The product's list price.
hu: A termék listaára.

en: The product's cost.
hu: A termék költsége.

en: The product's sell price.
hu: A termék eladási ára.

en: The unit of measurement for the product's weight.
hu: A termék súlyának mértékegysége.

en: The numerical value of the product's weight.
hu: A termék súlyának számértéke.

en: The product's formatted weight.
hu: A termék formázott súlya.

en: The unit of measurement for the product's length, width, and height.
hu: A termék hosszának, szélességének és magasságának mértékegysége.

en: The numerical value of the product's length.
hu: A termék hosszának számértéke.

en: The product's formatted length.
hu: A termék formázott hossza.

en: The numerical value of the product's width.
hu: A termék szélességének számértéke.

en: The product's formatted width.
hu: A termék formázott szélessége.

en: The numerical value of the product's height.
hu: A termék magasságának számértéke.

en: The product's formatted height.
hu: A termék formázott magassága.

en: Form to put the product in the customer's cart.
hu: A termék vevő kosarába helyezésére szolgáló űrlap.

en: Display price
hu: Ár megjelenítése

en: Cost (seen only by 'administer products' permission)
hu: Költség (csak termékadminisztrátori engedéllyel látható)

en: Display an optional quantity field in the <em>Add to Cart</em> form.
hu: Opcionális mennyiség mező megjelenítése a <em>Kosárba</em> űrlapon.

en: Enable <em>Add to cart</em> forms in product node teasers.
hu: <em>Kosárba</em> űrlapok engedélyezése a termék bevezetőjében.

en: <em>Add to cart</em> button text
hu: A <em>Kosárba</em> gomb szövege

en: Use the textboxes to adjust the text of the submit button for <em>Add to Cart</em> forms in various places on the site.
hu: Használd a szövegmezőt hogy beállitsd az elküld gomb feliratát a <em>Kosárba rak</em> form -nak  a különféle helyeken az oldalon.

en: Teaser forms
hu: Bevezető űrlapok

en: For the form displayed on teasers and catalog pages.
hu: A bevető és a katalógus oldalakon megjelenítendő űrlapokon.

en: Product view
hu: Termék nézet

en: For the form displayed on the product view page.
hu: A termék nézet oldalon megjelenítendő űrlapon.

en: Product field
hu: Termék mező

en: Class ID
hu: Osztály azonosító

en: No product classes have been defined yet.
hu: A termékosztályok még nincsenek meghatározva.

en: Add a class
hu: Osztály hozzáadása

en: This text describes the content type created for this product class to administrators.
hu: Ez a szöveg leírja az adminisztrátoroknak az ehhez a termék osztályhoz létrehozott tartalomtípust.

en: Product class %type deleted.
hu: %type termékosztály törölve.

en: SKU: @sku
hu: Cikkszám: @sku

en: You have entered an invalid quantity.
hu: A megadott mennyiség érvénytelen.

en: Weight: !weight
hu: Súly: !weight

en: Dimensions: !length × !width × !height
hu: Méretek: !length × !width × !height

en: No product features found.
hu: Nincs elérhető termékjellemző.

en: The following product features are enabled
hu: A következő termékjellemzők engedélyezettek

en: !feature settings
hu: !feature beállítások

en: The product feature has been deleted.
hu: A termékjellemző törölve.

en: Are you sure you wish to delete this %feature?
hu: %feature biztosan törölhető?

en: That product feature doesn't exist.
hu: A termékjellemző nem létezik.

en: Error: Attempted to add a non-existent product feature type.
hu: Hiba: egy nemlétező termékjellemző-típust hozzáadása lett megpróbálva.

en: Error: No form data was returned for that operation.
hu: Hiba: a művelet nem tért vissza űrlapadatokkal.

en: No features found for this product.
hu: A termék nem rendelkezik jellemzőkkel.

en: Add a new feature
hu: Új jellemző hozzáadása

en: Save feature
hu: Jellemző mentése

en: The product feature has been added.
hu: A termékjellemző hozzá lett adva.

en: The product feature has been updated.
hu: A termékjellemző frissítve lett.

en: There is @count node of this type. | There are @count nodes of this type.
hu[0]: 1 ilyen típusú tartalom van.
hu[1]: @count ilyen típusú tartalom van.

en: administer product classes
hu: termékosztályok adminisztrációja

en: administer product features
hu: termékjellemzők adminisztrációja

en: Added the following node types to the Catalog vocabulary: %list
hu: A következő tartalomtípusok hozzáadva a katalógus szótárához: %list

en: REQUIRED. A module to represent items in an online store. Imagecache and CCK Image field recommended.
hu: SZÜKSÉGES. A modul bemutatja az elemeket a webshopban. Imagecache és CCK Image mező használata ajánlott

en: Product kit
hu: Termékkészlet

en: Name of the product kit
hu: Termékkészlet neve

en: Explain these whatchamacallits.
hu: Magyarázza el ezeket a hogyishívjákokat.

en: Product Information
hu: Termékinformáció

en: How is this product kit handled by the cart?
hu: A kosár hogyan kezeli ezt a termékkészletet?

en: Click to add to cart.
hu: Kattintásra a kosárba kerül.

en: Product Kit
hu: Termékkészlet

en: <b>Order statuses used:</b> @statuses
hu: <strong>A használható rendelési állapotok:</strong> @statuses

en: These are the sales for the last two days, average sales for the month, and the projected sales for the rest of the month. Further down the list you will see other sales statistics.
hu: Ezek az elmúlt két nap eladásai, a hónap átlagos eladásai és a hónap várható eladásai. A listán haladva meg lehet tekinteni más statisztikákat is.

en: This is the monthly break down of sales for the year @year. Clicking on each link will take you to a list of orders during that month.
hu: A következő a @year év eladásainak havi bontása. A hivatkozásokra kattintva tekinthetőek meg egy bizonyos hónap eladásai.

en: View the report settings.
hu: A kimutatások beállításainak megtekintése

en: Customer reports
hu: Vevőkimutatások

en: View reports for store customers
hu: A bolt vevőiről készült kimutatások

en: Product report
hu: Termékkimutatás

en: View reports for store products
hu: Készletkimutatások megtekintése

en: Custom product report
hu: Egyedi termékkimutatás

en: View a customized product report
hu: Egyedi termékkimutatás megtekintése

en: Sales reports
hu: Értékesítési kimutatások

en: View reports for store sales
hu: Eladási jelentések megtekintése

en: View summary of all store sales
hu: Az összes eladás összefoglalójának megtekintése

en: View store sales for a particular year
hu: Egy bizonyos év eladásainak megtekintése

en: Custom sales summary
hu: Eladások egyedi összefoglalója

en: View a customized sales summary
hu: Egyedi értékesítések összefoglalója

en: No customers found
hu: Nincs vevő

en: Export to CSV file.
hu: CSV fájlba exportálás.

en: Show paged records
hu: A naplózott tételek megjelenítése

en: Show all records
hu: Összes tétel megjelenítése

en: Customize sales report parameters
hu: Eladási beszámoló paramétereinek testreszabása

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
hu: A Ctrl billenytű nyomva tartásával és kattintással több állapot is választható.

en: You must select at least one order status.
hu: Legalább egy rendelési állapotot ki kell választani.

en: Month-to-date, @month
hu: @month hónapban

en: Customers total
hu: Vevők összesen

en: New customers today
hu: Új vevők a mai napon

en: Online customers
hu: Online vevők

en: Total orders by status
hu: Az összes rendelés állapotonként

en: Results breakdown
hu: Eredmények lebontása

en: Large daily reports may take a long time to display.
hu: A nagy napi jelentések megjelenítése hosszú ideig tarthat.

en: Show a detailed list of products ordered.
hu: Megrendelt termékek részletes listájának megjelenítése.

en: Paged table size
hu: Az oldal táblázatának méretei

en: The maximum number of rows displayed on one page for a report table.
hu: Egy jelentéstáblázat egy oldalán megjeleníthető sorok számának felső határa.

en: Reported statuses
hu: Jelentett állapotok

en: Only orders with selected statuses will be included in reports.
hu: Csak a kiválasztott állapotú rendelések kerülnek bele a jelentésekbe.

en: view reports
hu: kimutatások megtekintése

en: View reports about your store's sales, customers, and products.
hu: Jelentések megtekintése a bolt eladásairól, vevőiről és termékeiről.

en: Role expiration
hu: Csoportelavulás

en: Edit and view role expirations set by Ubercart
hu: Übercart által hozzárendelt csoportok elévülésének megtekintése és szerkesztése

en: Role assignment
hu: Csoporthoz rendelés

en: Delete role expiration
hu: Csoportelavulás törlése

en: Delete a specified role expiration
hu: A megadott csoport elavulásának törlése

en: The expiration length must be a positive integer
hu: Az elavulási idő egy pozitív szám kell legyen

en: The new expiration date, %date, has already occurred.
hu: A %date új elavulási dátum már elmúlt.

en: Customer user role %role renewed.
hu: Vevő %role felhasználói csoportja megújítva.

en: The role expiration date in long format
hu: A csoport elavulásának dátuma hosszú formában

en: The role expiration date in short format
hu: A csoport elavulásának dátuma rövid formában

en: The associated role name
hu: A hozzárendelt csoport neve

en: [store-name]: [role-name] role granted
hu: [store-name]: [role-name] csoport engedélyezett lett

en: [store-name]: [role-name] role expired
hu: [store-name]: [role-name] szerepe elavult

en: [store-name]: [role-name] role renewed
hu: [store-name]: [role-name] szerep meg lett újítva

en: [store-name]: [role-name] role expiration notice
hu: [store-name]: [role-name] csoport elavulásának emlékeztetője

en: Expiring roles
hu: Elavuló csoportok

en: This role will expire on !date
hu: A tagság ebben a csoportban ezen a napon jár le: !date

en: Multiply by quantity
hu: Mennyiségi szorzó

en: The amount of time must be a positive integer.
hu: Az idő értéke pozitív egész szám kell legyen.

en: Default expiration
hu: Alapértelmezett elavulás

en: Default role
hu: Alapértelmezett csoport

en: Product roles
hu: Termékcsoportok

en: Show expirations on user page
hu: A lejárat megjelenítése a felhasználói profil oldalon

en: view all role expirations
hu: az összes csoportelavulás megtekintése

en: Assign permanent or expirable roles based on product purchases.
hu: Állandó vagy időszakos csoporttagság a rendelés alapján.

en: Decrement stock upon order submission
hu: A vásárlások alkalmával a készlet is csökkenjen

en: Decrement stock of products in order
hu: Raktár csökkentése a rendelésben szereplő termékekkel

en: Decrement stock of products on the order with tracking activated.
hu: Raktárkészlet csökkentése a rendelésen szereplő termékekkel, a termékkövetés bekapcsolásával.

en: Stock reports
hu: Készletkimutatások

en: View reports for product stock.
hu: A készletkimutatások megtekintése.

en: View the stock settings.
hu: A készlet beállításainak megtekintése.

en: The current stock level
hu: Aktuális készlet szint

en: The model or SKU of the stock level
hu: A készlet szintjének megfelelő modell- vagy cikkszám.

en: The threshold or warning limit of the stock level
hu: A készlet küszöbértéke vagy értesítési határa.

en: [store-name]: Stock threshold limit reached
hu: [store-name]: A készlet elérte a küszöbértéket

en: This message has been sent to let you know that the stock level for the model [stock-model] has reached [stock-level]. There may not be enough units in stock to fulfill order #[order-link].
hu: Ezt az üzenetet értesíti, hogy a [stock-model] készlete [stock-level] értékre csökkent. Lehetséges, hogy nem lesz elegendő mennyiség a(z) [order-link] számú rendelés teljesítéséhez.

en: Stock settings saved.
hu: A készletbeállítások el lettek mentve.

en: Export to CSV file
hu: Exportálás CSV fájlba

en: Only show SKUs that are below their threshold.
hu: Csak azokat a cikkszámokat jeleníti meg, amelyek a küszöbértéken belül esnek.

en: Send email notification when stock level reaches its threshold value
hu: Értesítés e-mailben a készlet küszöbértékének elérésekor.

en: The list of comma seperated email addresses that will receive the notification.
hu: Az értesítési e-mail címek vesszővel elválasztott listája.

en: Whether or not the stock level is currently being tracked
hu: Be van-e kapcsolva jelenleg a raktárkészlet-követés, vagy sem

en: Store administration
hu: Bolt adminisztrációja

en: Administer store settings, products, orders, and more.
hu: Az áruház beállításainak, a termékeknek, a rendeléseknek és egyebeknek kezelése.

en: View and modify customer information and orders.
hu: A vevők és a rendelések adatainak megtekintése és módosítása.

en: View customers
hu: Vevők megtekintése

en: Search customers
hu: Vevő keresése

en: Search through your customer list.
hu: Keresés a vevők közt.

en: Browse various store reports.
hu: Az áruház különböző beszámolóinak tallózása.

en: Adjust configuration settings for Ubercart.
hu: Az Ubercart beállítása.

en: Links to get help!
hu: Hivatkozások segítségkéréshez!

en: Using tokens
hu: Vezérjelek alkalmazása

en: Understand what tokens are and how to use them.
hu: A vezérjelek megértése és alkalmazása.

en: Country settings
hu: Ország beállítások

en: Configure country specific settings.
hu: Az országokkal kapcsolatos beállítások megadása.

en: View the country settings.
hu: Az országbeállítások megtekintése.

en: Edit the country settings.
hu: Az országbeállítások szerkesztése.

en: Import countries
hu: Országok importálása

en: Import and manage countries.
hu: Országok importálása és kezelése.

en: Country formats
hu: Országformátumok

en: Edit the country specific format settings.
hu: Az országra jellemző formátumok szerkesztése.

en: Store settings
hu: Bolt beállítások

en: Configure the main store settings.
hu: Beállítja az áruház fő tulajdonságait.

en: View the store settings.
hu: A bolt beállításainak megtekintése.

en: Edit the store settings.
hu: A bolt beállításainak szerkesztése.

en: Edit the contact settings.
hu: Kapcsolat beállítások szerkesztése.

en: Edit the display settings.
hu: Megjelenítési beállítások szerkesztése.

en: Format settings
hu: Formátum beállításai

en: Edit the format settings.
hu: A formátum beállításainak szerkesztése

en: User initials
hu: Név előtagok

en: Assign initials to user accounts.
hu: Név előtagok alkalmazása a felhasználói fiókoknál.

en: JS utilities
hu: JS alkalmazások

en: Customer orders
hu: Rendelések

en: View a list of orders placed by this customer.
hu: A vevő rendelési listájának megtekintése.

en: Disable a country
hu: Ország tiltása

en: Disable a country from use.
hu: Egy ország használatának tiltása.

en: Enable a country
hu: Ország engedélyezése

en: Enable a disabled country.
hu: Egy letiltott ország engedélyezése.

en: Remove a country
hu: Ország törlése

en: Remove an installed country.
hu: Egy felvett ország törlése.

en: Update a country
hu: Ország frissítése

en: Update an installed country.
hu: Egy felvett ország frissítése.

en: Our store
hu: Boltunk

en: A link to the site login page.
hu: Hivatkozás a bejelentkezési oldalra.

en: The URL for the site logo.
hu: A honlap logójának webcíme.

en: The Ubercart store name.
hu: Az Ubercart bolt neve.

en: The Ubercart store URL.
hu: Az Ubercart bolt URL-je.

en: A link to the Ubercart store using the store name.
hu: Hivatkozás az Ubercart boltra, a bolt nevét is felhasználva.

en: The Ubercart store owner.
hu: Az Ubercart bolt tulajdonosa.

en: The Ubercart store e-mail address.
hu: Az Ubercart bolt e-mail címe.

en: The Ubercart store phone number.
hu: Az Ubercart bolt telefonszáma.

en: The Ubercart store mailing address.
hu: Az Übercart áruház levelezési címe.

en: The URL to the store help page.
hu: Az Ubercart bolt súgó oldala.

en: Status messages:
hu: Állapotüzenetek:

en: - Show links -
hu: - Hivatkozások megjelenítése -

en: - Hide links -
hu: - Hivatkozások elrejtése -

en: You must enable the order module to track customers.
hu: A vevők követéséhez kötelező engedélyezni a rendelés modult.

en: View customer's order.
hu: A vevő rendeléseinek megtekintése.

en: Billing name
hu: Számlázási név

en: Shipping name
hu: Szállítási név

en: No orders found.
hu: Nincs megrendelés

en: View order !order_id.
hu: !order_id rendelés megtekintése.

en: Edit order !order_id.
hu: !order_id rendelés szerkesztése.

en: Create an order for this customer.
hu: Rendelés létrehozása a vevő nevében.

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports.
hu: Különböző Übercart modulok által előállított jelentések. Az alábbi hivatkozásra kattintva a jelentések megtekinthetőek.

en: Use the following links to find documentation and support:
hu: A következő webhelyeken bővebb dokumentációt és támogatás található:

en: Ubercart User's Guide
hu: Übercart Felhasználói Kézikönyv

en: Support Forums
hu: Támogató fórumok

en: Drupal Handbook
hu: Drupal Kézikönyv

en: Tokens are bracketed phrases you can use in certain text fields and boxes as placeholders for some other text. Tokens represent things like store variables, links to certain pages, order information, etc.  Tokens are used by including the token listed below in a text field that uses them.  The description for the textfields will alert you to which groups of tokens listed below may be used.
hu: A vezérjelek zárójelekbe foglalt szövegek, melyek más szövegek közé beillesztve változó értékkel bírnak. A vezérjelek a bolt változóit, bizonyos oldalakhoz vezető hivatkozásokat, rendelési adatokat stb, helyettesítenek. A szövegmezők leírásából meg lehet tudni, hogy a vezérjelcsoportok közül melyek alkalmazhatóak abban a konkrét esetben.

en: -None available-
hu: -Nem elérhető-

en: Country file @file imported.
hu: @file országadatfájl importálva lett.

en: !country disabled.
hu: !country le van tiltva.

en: !country is already disabled.
hu: !country már le van tiltva.

en: Attempted to disable an invalid country.
hu: Érvénytelen ország letiltására történt kisérlet.

en: @country enabled.
hu: @country engedélyezve lett.

en: @country is already enabled.
hu: @country már engedélyezve van.

en: Attempted to enable an invalid country.
hu: Érvénytelen ország engedélyezésére történt kisérlet.

en: Are you sure you want to remove @country from the system?
hu: @country valóban törlendő a rendszerből?

en: Attempted to remove an invalid country.
hu: Érvénytelen ország eltávolítására történt kísérlet.

en: !country removed.
hu: !country törölve lett.

en: Attempted to update an invalid country.
hu: Érvénytelen ország frissítési kisérlete történt.

en: You cannot update to a previous version.
hu: Nem lehet visszaváltani egy korábbi változatra.

en: Country update complete.
hu: Az országok frissítése megtörtént.

en: Address variables instructions
hu: Cím változó instrukciók

en: Customer's first name
hu: A vevő keresztneve

en: Customer's last name
hu: A vevő vezetékneve

en: First street address field
hu: Utca mező, első sor

en: Second street address field
hu: Utca mező, második sor

en: City name
hu: Város neve

en: Full name of the zone
hu: A körzet teljes neve

en: Abbreviation of the zone
hu: A körzet rövidítése

en: Name of the country
hu: Az ország neve

en: 2 digit country abbreviation
hu: Kétszámjegyű országkód

en: 3 digit country abbreviation
hu: Az ország háromjegyű rövidítése

en: The following variables should be used in configuring addresses for the countries you ship to:
hu: A következő változók lennének használva beállított címeknél az országnak a szállításnál:

en: Address format
hu: Címforma

en: Uses the variables mentioned in the instructions to format an address for this country.
hu: Ennél az országnál ezt a címformátumot említette az instrukcióiban.

en: Country settings saved.
hu: Az ország beállításainak mentése megtörtént.

en: Dashboard with collapsed submenu links
hu: Irányítópult összezárt almenüvel

en: Dashboard with expanded submenu links
hu: Irányítópult kiterjesztett almenüvel

en: Dashboard with no submenu links
hu: Irányítópult almenühivatkozások nélkül

en: Normal Drupal submenu listing
hu: Normál Drupal almenü listázás

en: Store name
hu: Az áruház neve

en: Store owner
hu: Az áruház tulajdonosa

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
hu: A bolt nevének megjelenítése az e-mailek feladó sorában.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
hu: Lehetséges, hogy ez nem működik minden kiszolgálón. Amennyiben problémát okoz, ki kell kapcsolni.

en: Some options are better suited for different themes, so feel free to try them all out!
hu: Bizonyos opciók más stílusoknál jobbak, de szabadon választhat bármelyikből!

en: Select the address to be used on customer lists and summaries.
hu: Válassza ki a vevőlistákban és összesítőkben használandó címet.

en: Primary customer address
hu: Elsődleges vevői cím

en: Randomly select a message from the list below.
hu: Üzenet választása az alábbi listából véletlenszerűen.

en: Footer message for store pages
hu: A bolt oldalainak láblécében levő üzenet

en: <a href="!url">Powered by Ubercart</a>
hu: <a href="!url">A hátteret az Ubercart biztosítja.</a>

en: <a href="!url">Drupal e-commerce</a> provided by Ubercart.
hu: <a href="!url">Drupal elektronikus kereskedelem</a> Ubercart háttérrel.

en: Supported by Ubercart, an <a href="!url">open source e-commerce suite</a>.
hu: A hátteret az Ubercart, a <a href="!url">nyílt forrású elektronikus kereskedelmi szoftver</a> biztosítja.

en: Powered by Ubercart, the <a href="!url">free shopping cart software</a>.
hu: A hátteret az Ubercart biztosítja, a <a href="!url">nyílt forrású elektronikus kereskedelmi szoftver</a>.

en: (Do not display a message in the footer.)
hu: (Ne jelenítsen meg üzenetet a láblécben.)

en: Currency format
hu: Pénznem formátuma

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
hu: Habár a formázásra nincs hatása, a pénznem kódot több modul használja az oldal elsődleges pénznemének meghatározásakor.Az <a href="!url">ISO 4217</a> szabvány szerinti pénznem kóddal lehet megadni.

en: Current format
hu: Jelenlegi forma

en: Currency Sign
hu: Pénznem jel

en: Display currency sign after amount.
hu: Pénznem megjelenítése az összeg után.

en: Thousands Marker
hu: Ezreselválasztó

en: Decimal Marker
hu: Tizedeselválasztó

en: Number of decimal places
hu: Tizedesek száma

en: Weight format
hu: Súlyformátum

en: Supply a format string for each unit. !value represents the weight value.
hu: Minden egységnek meg kell adni egy szövegformátumot. !value jelöli a súly értékét.

en: Default unit of measurement
hu: Alapértelmezett mértékegység

en: @unit format string
hu: @unit formátuma

en: Length format
hu: Hosszformátum

en: Supply a format string using !link syntax.
hu: Meg kell adni egy formátumot !link használatával.

en: PHP date
hu: PHP dátum

en: Default format string
hu: Alapértelmezett formátum

en: Street address 1
hu: Cím 1

en: Street address 2
hu: Cím 2

en: Enter the name of the user whose initials you want to adjust.
hu: Adja meg a felhasználó nevét akinek az aláiírást be akarja állítani.

en: Initials
hu: Előtag

en: Enter initials or leave blank to erase current initials.
hu: Adja meg az aláírást vagy hagyja üresen a jelenlegi törléséhez.

en: Initials for !username deleted.
hu: !username aláírása törölve lett.

en: Initials for !username set to !initials.
hu: !username aláírásának !initials beállítva.

en: The following tables are used to display various parts of your store to your administrators and customers. Click on a table id to configure the display of that table.
hu: Boljában a következő táblákat használják a különböző részek megjelenítésére az adminisztrátorok és a vásárlók. Kattintson a tábla id-jére a tábla megjelenésének testreszabásához.

en: The field title %field is being accessed incorrectly.
hu: %field nevű mező helytelenül volt használva.

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: No countries found.
hu: Nem található ország

en: 01 - January
hu: 01 - Január

en: 02 - February
hu: 02 - Február

en: 03 - March
hu: 03 - Március

en: 04 - April
hu: 04 - Április

en: 05 - May
hu: 05 - Május

en: 06 - June
hu: 06 - Június

en: 07 - July
hu: 07 - Július

en: 08 - August
hu: 08 - Augusztus

en: 09 - September
hu: 09 - Szeptember

en: 10 - October
hu: 10 - Október

en: Source string contains an invalid character (!char)
hu: A forrás hibás karaktert tartalmaz (!char)

en: No encryption key was found.
hu: A titkosító kulcs nem található.

en: Encryption failed. !messages
hu: A titkosítás sikertelen. !messages

en: encryption
hu: titkosítás

en: view customers
hu: vevők megtekintése

en: view store reports
hu: bolti kimutatások megtekintése

en: REQUIRED. Setup the store settings and manage your Ubercart site.
hu: SZÜKSÉGES. Kezeli a bolt beállításait és alapszolgáltatást nyújt az Ubercarthoz.

en: Subtotal excluding taxes
hu: Részösszeg egyéb költségekkel

en: Apply @tax
hu: @tax alkalmazása

en: Tax rates and settings
hu: Adózás mértéke és beállításai

en: Delete tax rule
hu: Adózási szabály törlése

en: Changed %title to %amount.
hu: %title mértéke meg lett változtatva erre: %amount.

en: Removed %title.
hu: %title törölve lett.

en: Added %amount for %title.
hu: %amount hozzá lett adva ehhez: %title.

en: Taxed product types
hu: Adózásba bevont terméktípusok

en: Taxed line items
hu: Adózott tételsorok

en: conditions
hu: feltételek

en: The tax rate as a percent or decimal. Examples: 6%, .06
hu: Az adó mértéke százalékban vagy tizedesként megadva. Például: 6%, .06

en: Adds the checked line item types to the total before applying this tax.
hu: A kijelölt típusú tételeket hozzáadja a végösszeghez, az adó kiszámítása előtt.

en: configure taxes
hu: adók beállítása

en: Is in postal code area @code
hu: @code irányítószámhoz tartozik

en: Is in @zone
hu: @zone zónában van

en: Is in @country
hu: @country országban van

en: Define tax rates for customers' geographic locations and products sold.
hu: Adók mértékének meghatározása a vásárlók földrajzi helyzete és az értékesített termékek szerint

en: Default display order
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítési sorrend

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
hu: Alapértelmezés szerinti hozzászólás-megjelenítési sorrend új és névtelen felhasználók számára. A sorrend megváltoztatható a hozzászólás-irányítópult segítségével. Regisztrált felhasználók beállításait a rendszer megjegyzi.

en: No strings found for your search.
hu: Egy karaktersorozat sem illeszkedik a feltételekre.

en: Administration theme
hu: Adminisztrációs smink

en: Check username
hu: Felhasználói név ellenőrzése

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hu: Köszönjük a felhasználó létrehozására irányuló kérelmet. A webhelyre az adminisztrátor jóváhagyása után lehet belépni.<br />A jelszó és a további teendők leírása hamarosan megérkezik a megadott email címre.

en: Enable personal contact form by default
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap engedélyezése alapértelmezésként

en: Default status of the personal contact form for new users.
hu: A személyes kapcsolatfelvételi űrlap alapértelmezett engedélyezése.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
hu: A <a href="@form">kapcsolat oldalon</a> megjelenítendő információ. Bármi lehet itt, a beküldést segítő tanácsoktól kezdve a telefonszámig vagy postacímig.

en: Somali
hu: Szomáli

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Enable developer modules
hu: Fejlesztő modulok engedélyezése

en: Disable developer modules
hu: Fejlesztő modulok tiltása

en: Collapse fieldsets on modules page
hu: Mezőcsoportok összezárása a modulok oldalon

en: Current anonymous / authenticated users
hu: Jelenlévő vendég / azonosított felhasználó

en: Disabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok tiltása: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
hu: A fejlesztő modulok nincsenek engedélyezve.

en: display drupal links
hu: drupal hivatkozások megjelenítése

en: User email
hu: Felhasználói e-mail

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható! %directory könyvtárban létre kell hozni egy .htaccess nevű fájlt a következő tartalommal: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
hu: „%file” nem menthető el, mert az engedélyezettnél (%maxsize) nagyobb méretű.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
hu: „%file” nem menthető el, mert a feltöltés nem volt teljes.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hu: „%file” azonosítatlan hiba miatt nem menthető el.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hu: A fájl mérete %filesize, ennek felöltésével túllépné a lemezen rendelkezésre álló kvótát (%quota).

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
hu: Csak JPEG, PNG vagy GIF formátumú képek menengedettek.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %dimensions méreten belül maradjon.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl nagy, legfeljebb %dimensions képpont lehet.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl (%file) nem mozgatható el a célkönyvtárba (%destination).

en: Add to book outline
hu: Hozzáadás a könyvvázlathoz

en: outdated
hu: nem aktuális

en: <strong>@language_name</strong> (source)
hu: <strong>@language_name</strong> (forrás)

en: add translation
hu: fordítás hozzáadása

en: Translations of %title
hu: %title fordításai

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
hu: A legnagyobb feltölthető fájlméret %filesize. Csak a következő kiterjesztésű fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
hu: A név több mint 255 karakter. Csak rövidebb nevű fájlok tölthetőek fel.

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
hu: A taxonómia modul segítségével a tartalmak számos módszer szerint csoportosíthatóak. A szabadszavas címkézéssel a felhasználók a tartalom beküldésekor (ahogy számos közösségi linkgyűjtő oldalon vagy blog motor esetében) hozhatnak létre kifejezéseket. A kötött szótárakat használva az adminisztrátorok előre meghatározott kifejezések összetett struktúráját hozhatják létre, az egyes kifejezések között többszörös kapcsolattal. Ezek a kategóriák eltérő tartalomtípusokhoz rendelhetőek és más modulokkal összekapcsolhatók a tartalmak eltérő osztályozás szerinti megjelenítésének érdekében.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
hu: Például egy receptgyűjtő webhely esetében a tartalmakat (receptek) csoportosítani kell mind az étel jellege mind az előkészületi idő szerint. Erre a célra két önálló, egymástól független szótárat érdemes létrehozni a nekik megfelelő feltételekkel ahelyett, hogy egy szótárat hoznánk létre az összes lehetséges változattal.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
hu: Étel típusa: <em>Előétel, Főétel, Saláta, Desszert</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
hu: Előkészület ideje: <em>0-30 perc, 30-60 perc, 1-2 óra, 2 óra+</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
hu: Minden taxonómia-kifejezés (amely különböző helyeken gyakran „kategória” vagy „címke” formában van említve) a rá illeszkedő tartalmakból automatikusan nyújt egy lista-oldalt illetve egy RSS-csatornát. Ezeknek az URL-ben „taxonomy/term” formában szereplő oldalak szűrőfeltételei kombinálhatóak ÉS és VAGY kapcsolattal. A receptgyűjtő webhely példával élve, könnyen létrehozható a „Főétel”, a „30 perces receptek” vagy a „30 perces elő- és főételek” lista a kifejezések azonosítóinak kombinálásával. Számos kiegészítő modul létezik, amely ezt a lehetőséget mind megjelenítés, mind rendszerezés terén tovább bővíti.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
hu: A kifejezések szülő-gyermek viszonyba rendezhetők az adminisztrációs felületen keresztül, amely támogatja a többszörös öröklődést is. Például: elképzelhető szeretnénk az országokat földrajzi helyzetük szerint csoportosítani, ezért a „Törökország” kifejezés gyermeke lehet mind a „Közel-Kelet”, mind az „Európa” kifejezéseknek.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
hu: A taxonómia modul támogatja a kifejezések egymáshoz való viszonyát és a szinonimákat, de ezek a funkciók közvetlenül nem, csak kiegészítő modulok révén használhatóak.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@taxonomy">taxonómia modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
hu: A taxonómia modul segítségével a tartalmak adminisztrátorok által létrehozott listákba csoportosíthatóak, vagy akár szabadon címkézhetőek. Rendkívül rugalmas eszköz, amely nagy segítséget nyújt a tartalmak osztályozásához. Induláskor létre kell hozni egy „szótárat”, amely kifejezéseket &ndash; más néven címkéket &ndash; fog tartalmazni. Létrehozható olyan szótár is, amely minden tartalom szabadszavas címkékkel látható el, vagy olyan is, ahol a csoportosítási szempontok egy előre meghatározott listában vannak meghatározva. Például ilyen csoportosítás lehet az „Országok” vagy a „Színek”.

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
hu: Az alábbi lista a webhely szótárainak áttekintésére és beállítására vagy az ezekben használt kifejezések (címkék) listázására illetve kezelésére használható. A szótárak tartalomtípusokhoz rendelhetők, ahogy a <em>Típus</em> oszlop mutatja. A szótár kifejezés választója ilyen típusú tartalmak bevitelekor és szerkesztésekor jelenik meg. Azonos típushoz rendelt több szótár az alábbi sorrendben fog megjelenni. A szótárak sorrendjének megváltoztatására a szótárt megfogva és áthúzva a <em>Név</em> oszlop alatt a szótár új helyre mozgatásával nyílik lehetőség. (Egérrel rákattintva a fogó ikonra, folyamatosan nyomva tartva áthúzható egy másik helyre.) A változtatások mindaddig nem lesznek elmenve, amíg az oldal alján található <em>Mentés</em> gombra nem kattintunk.

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
hu: Ez a szótár (%capital_name) támogatja a szabadszavas címkézést. Egy kifejezés nevének vagy leírásának megváltoztatásához a <em>szerkesztés</em> linkre kell kattintani.

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
hu: Ez (%capital_name) egy egyszintű szótár. A kifejezések átrendezhetőek a táblázat bal oldalán található fogantyúkkal. Egy kifejezés nevének vagy leírásának megváltoztatásához a <em>szerkesztés</em> linkre kell kattintani.

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
hu: A szótár (%capital_name) egyszeres öröklődésű. A kifejezések átrendezhetőek a táblázat bal oldalán található fogantyúkkal. Egy kifejezés nevének vagy leírásának megváltoztatásához a <em>szerkesztés</em> linkre kell kattintani.

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
hu: A szótárban (%capital_name) engedélyezett a többszörös öröklődés. Egy kifejezés leírásának vagy nevének megváltoztatásához a <em>szerkesztés</em> linkre kell kattintani. A „fogd és vidd” művelet többszörös öröklődés esetén nem támogatott, de a szótárat visszaállítva egyszeres öröklődésre a funkció elérhetővé válik.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
hu: Megadható, hogy az adminisztrátoroknak hogyan jelenjen meg a szótár és milyen tartalomtípusokhoz legyen hozzárendelve. A címkézés segítségével a felhasználók a tartalom beküldése során egy vesszővel elválasztott listával hozhatnak létre új kifejezéseket. Amennyiben ez a lehetőség tiltott, úgy a „taxonómia adminisztrációja” jogosultsággal rendelkező felhasználók által létrehozott listából választhatnak.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
hu: A tartalmak címkézésének, kategorizálásának és osztályozásának karbantartása.

en: Designer
hu: Tervező

en: Database port
hu: Adatbázis port

en: Re-index site
hu: Webhely újraindexelése

en: Are you sure you want to re-index the site?
hu: A webhely biztosan újraindexelhető?

en: Save and continue
hu: Beállítások mentése

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
hu: Ezek a beállítások csak bizonyos webhelyeken lehetnek érdekesek. Kétség esetén alapértelmezésen érdemes hagyni vagy a tárhely szolgáltatójával kell egyeztetni a megadandó értékekről.

en: If your database is located on a different server, change this.
hu: Ha az adatbázis másik szerveren érhető el, itt kell megadni annak nevét vagy címét.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
hu: Ha az adatbázis szerver nem alapértelmezett porton érhető el, itt kell megadni az egyedi port értéket.

en: Database port must be a number.
hu: Az adatbázis port értékének számnak kell lennie.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
hu: Az írásjelek a pont, a kötőjel, az aláhúzás és a szóköz kivételével nem megengedettek.

en: view uploaded files
hu: feltöltött fájlok megtekintése

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Secondary links
hu: Másodlagos hivatkozások

en: Enable or disable the display of certain page elements.
hu: Egyes összetevők megjelenésének engedélyezése.

en: Load a referenced user
hu: Egy hivatkozott felhasználó betöltése

en: Content containing the user reference field
hu: A felhasználóhivatkozás mező tartalma

en: Referenced user
hu: Hivatkozott felhasználó

en: Load a referenced node
hu: Egy hivatkozott tartalom betöltése

en: Content containing the node reference field
hu: A tartalom, amely a hivatkozó mezőt tartalmazza

en: Referenced content
hu: Hivatkozott tartalom

en: Populate a field
hu: Egy mező feltöltése

en: Select the machine-name of the field.
hu: A mező programok által kezelt nevének kiválasztása.

en: create url aliases
hu: útvonalálnevek létrehozása

en: administer url aliases
hu: útvonalálnevek adminisztrációja

en: The URL alias of the node.
hu: A tartalom webcímének álneve.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hu: Nem érvényes kiválasztást talált a rendszer. Javasolt a webhely gazdájával felvenni a kapcsolatot.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hu: !name mezőben érvénytelen a kiválasztott érték (%choice).

en: node top
hu: bejegyzés teteje

en: node bottom
hu: bejegyzés alja

en: Language negotiation
hu: Nyelv megállapítás

en: Status report
hu: Állapot jelentés

en: Not writable
hu: Nem írható

en: No products available.
hu: Nincs elérhető termék.

en: Identification
hu: Azonosítás

en: host
hu: hoszt

en: ends with
hu: erre végződik

en: Book outline
hu: Könyvvázlat

en: This will be the top-level page in this book.
hu: Ez lesz a könyv legfelső szintű lapja.

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Notify user of new account
hu: Új felhasználó értesítése emailben

en: Input type
hu: Bemeneti típus

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
hu: „%file” nem menthető el, mert „%directory” célkönyvtár nem létezik, vagy nincs megfelelő jogosultság az írásához.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: View used to select the nodes
hu: Nézet használata a tartalmak kiválasztásához

en: %name: this post can't be referenced.
hu: %name: erre a tartalomra nem lehet hivatkozni.

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
hu: Az <em>oldal</em> megjelenésre ugyan az <em>írásra</em> hasonlít, azonban célja olyan információ megjelenítése, ami ritkán változik, mint például egy „Impresszum” oldal a webhelyen. Alapértelmezés szerint az <em>oldalak</em> nem teszik lehetővé a hozzászólást, és nem jelennek meg a honlapon a tartalmak listájában.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
hu: Az <em>írás</em> megjelenésre ugyan az <em>oldalhoz</em> hasonlít, ám célja olyan időszerű információk megjelenítése, amelyek informálják vagy bevonják a webhely látogatóit. Sajtóközlemények, webhely hírek, blogbejegyzésre hasonlító tartalmak közlésére ideális az <em>írás</em> típus. Alapértelmezésben az <em>írások</em> a honlapon lévő tartalmi listában is megjelennek, és lehetővé teszik hozzászólások beküldését.

en: Terms in %vocabulary
hu: Kifejezések ebből a szótárból: %vocabulary

en: Path to custom icon
hu: Saját ikon elérési útvonala

en: Display "not verified" for unregistered usernames
hu: A „Nem ellenőrzött” jelenjen meg a be nem jelentkezett felhasználók nevénél

en: What additional information should be displayed on your search results page?
hu: Milyen további információk jelenjenek meg a keresés eredményeit tartalmazó oldalon?

en: Display text snippet
hu: Szövegrész megjelenítése

en: Display content type
hu: Tartalomtípus megjelenítése

en: Display author name
hu: Szerző nevének megjelenítése

en: Display posted date
hu: Beküldés dátumának megjelenítése

en: Display comment count
hu: Hozzászólások számának megjelenítése

en: Display attachment count
hu: Csatolmányok számának megjelenítése

en: sidebar first
hu: első oldalsáv

en: sidebar last
hu: utolsó oldalsáv

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
hu: A webhelyre érkezett, elfogadásra váró hozzászólások listája. A hozzászólások szerkeszthetők a „szerkesztés” linkre és törölhetők a „törlés” linkre kattintva. A tárgyra kattintva megtekinthető a hozzászólás szövege, a szerző nevére kattintva módosítható a beküldő felhasználói adatlapja. Jóváhagyáshoz a hozzászólást meg kell nyitni szerkesztésre, és a moderálási állapotot „Elfogadott”-ra kell állítani.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
hu: A közzétett vagy jóváhagyásra váró hozzászólások megtekintése és szerkesztése

en: Delete comment
hu: Hozzászólás törlése

en: Reply to comment
hu: Válasz a hozzászólásra

en: Default display mode
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítési mód

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
hu: A hozzászólások alapértelmezett megjelenítési módja. A teljes nézet a hozzászólások törzsét is megjeleníti, a szálkövető nézet a válaszokat csoportosítva listázza.

en: Default comments per page
hu: Alapértelmezés szerinti hozzászólásszám oldalanként

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
hu: Ha ennél több hozzászólás tartozik egy tartalomhoz, akkor azok újabb oldalon fognak megjelenni.

en: Comment controls
hu: Hozzászólás-irányítópult

en: Display above the comments
hu: A hozzászólások felett jelenjen meg

en: Display below the comments
hu: A hozzászólások alatt jelenjen meg

en: Display above and below the comments
hu: A hozzászólások felett és alatt jelenjen meg

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
hu: A hozzászólás-irányítópult helyzete. Az irányítópult lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a megjelenítési módot és a sorrendet megváltoztassák.

en: Comment subject field
hu: Hozzászólás tárgy mezője

en: Can users provide a unique subject for their comments?
hu: Lehet címet adni a hozzászólásoknak?

en: You are not authorized to post comments.
hu: Hozzászólás beküldése nem engedélyezett.

en: The comment you are replying to does not exist.
hu: A válasz olyan hozzászólásra érkezett, amely törölve lett.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
hu: Az eszmecsere lezárult, új hozzászólást nem lehet beküldeni.

en: You are not authorized to view comments.
hu: A hozzászólások olvasása nem engedélyezett.

en: Comment: updated %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” frissítve lett.

en: Comment: added %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” hozzászólás mentése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
hu: „%title” hozzászólás biztosan törölhető?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
hu: Minden erre a hozzászólásra érkezett válasz elvész. A művelet nem visszavonható.

en: Publish the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások közzététele

en: Unpublish the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások elrejtése

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
hu: Nincs törölhető hozzászólás. Lehetséges, hogy időközben a törlésre kiválasztott hozzászólást egy másik adminisztrátor törölte.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
hu: Ezek a hozzászólások a rájuk érkezett válaszokkal együtt biztosan törölhetők?

en: You have to specify a valid author.
hu: Érvényes szerzőt kell megadni.

en: The name you used belongs to a registered user.
hu: A megadott felhasználói név már foglalt.

en: You have to leave your name.
hu: A nevet meg kell adni.

en: The e-mail address you specified is not valid.
hu: A megadott email cím érvénytelen.

en: You have to leave an e-mail address.
hu: Az email cím mező kitöltése kötelező.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
hu: A megadott webhely címe érvénytelen, teljes címet kell megadni. Például <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
hu: (Nincs cím)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
hu: A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.

en: Comment viewing options
hu: Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
hu: A hozzászóláshoz <a href="@register">regisztráció</a> és <a href="@login">belépés</a> szükséges

en: Comment: deleted %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” hozzászólás törölve lett.

en: Access type
hu: Hozzáférési típus

en: Default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: Use default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép használata

en: Choose a image that will be used as default.
hu: Az alapértelmezés szerint használni kívánt kép kiválasztása.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
hu: A képeknek engedélyezett legnagyobb felbontás SZÉLESSÉGxMAGASSÁG formában (például 640x480). Nullára (0) állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha a feltöltött kép nagyobb, akkor át lesz méretezve a megadott szélesség és magasság alapján.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hu: Ez a szöveg lesz felhasználva a képernyőn, a keresőmotorokban, illetve ez jelenik meg, ha a képet nem lehet betölteni.

en: Add feed
hu: Hírcsatorna hozzáadása

en: Administrator settings
hu: Adminisztrátor beállításai

en: File system
hu: Fájlrendszer

en: @name's blog
hu: @name blogja

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
hu: Érvényes email címet kell megadni az üzenetküldéshez. Az email cím a <a href="@url">felhasználói adatoknál</a> szerkeszthető.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
hu: Óránként legfeljebb %number felhasználónak lehet üzenetet küldeni. Később érdemes újra próbálkozni.

en: Join summary
hu: Összefoglaló beolvasztása

en: Split summary at cursor
hu: Összefoglaló elválasztása a kurzornál

en: Enter your @s username.
hu: A webhelyen regisztrált felhasználónév.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc. Legnagyobb dimenziói %dimensions, míg mérete %size kB lehet.

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Cannot delete non-existent comment.
hu: Nem létező hozzászólást nem lehet törölni.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
hu: A hozzászólási jogosultságokat felhasználói csoportok kapják meg. A jogosultságok alapján dönti el a rendszer, hogy a névtelen felhasználók (vagy más csoportok tagjai) beküldhetnek-e hozzászólásokat a webhelyen közzétett tartalmakhoz. Ha a névtelen felhasználók számára engedélyezett a hozzászólások beküldése, az általuk megadott kapcsolati információk süti segítségével tárolhatók a beküldő számítógépén, így azokat újabb hozzászólás esetén nem kell ismét megadni. A hozzászólást a beküldő mindaddig szerkesztheti, amíg nem érkezik rá válasz. A Comment modul ugyanazokat a beviteli formákat és engedélyezett HTML címkéket használja, mint más tartalomtípusok.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
hu: További információ a kézikönyv <a href="@comment">hozzászólásokról szóló oldalán</a> található.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
hu: A webhelyre érkezett legfrissebb hozzászólások listája. A hozzászólás szerkeszthető a „szerkesztés” linkre és törölhető a „törlés” linkre kattintva. A címre kattintva megtekinthető a hozzászólás szövege, a szerző nevére kattintva módosítható a beküldő felhasználói adatlapja.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
hu: Végleges beküldés előtt a felhasználó az „Előnézet” gombra kattintva ellenőrizheti hozzászólásának szövegét.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” témájú tartalomhoz jogosulatlanul történt a hozzászólás, vagy a tartalomhoz már nem lehet hozzászólni.

en: Submitted by !username on @datetime.
hu: Beküldő: !username. Beküldés időpontja: @datetime.

en: (Unpublished)
hu: (Rejtett)

en: The model number.
hu: A cikkszám.

en: The cost of the product to the store.
hu: A termék bekerülési ára.

en: The default sort criteria in the catalog.
hu: A katalógus alapértelmezett rendezési elve.

en: !name's blog
hu: !name blogja

en: All languages
hu: Az összes nyelv

en: Template file
hu: Sablonfájl

en: Image preview
hu: Kép előnézete

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
hu: Ehhez a Drupal útvonalhoz tartozó kimenet jelenik meg, ha a kért oldal nem található. Alapértelmezésben üres, mely esetben a Drupal maga biztosít egy rövid üzenetet.

en: %title field is required.
hu: %title mező szükséges.

en: Text link
hu: Szöveges hivatkozás

en: @type %title has been created.
hu: %title @type létrejött.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: The post could not be saved.
hu: A tartalom nem menthető el.

en: Jurisdiction
hu: Hatáskör

en: My order history
hu: Rendeléseim naplója

en: Tracking #:
hu: Követési szám

en: Menu link ID
hu: Menühivatkozás-azonosító

en: %message in %file on line %line.
hu: %message - %file - %line. sor.

en: Picture image path
hu: A képek útvonala

en: You do not have any administrative items.
hu: Nincs adminisztrációs menüpont.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
hu: A rendszer problémát észlelt a Drupal környezetével kapcsolatban. Az <a href="@status">állapot jelentés</a> további információval szolgál.

en: Help topics
hu: Súgó témák

en: Help is available on the following items:
hu: A következő súgó oldalak érhetőek el:

en: No help is available for module %module.
hu: %module modul nem rendelkezik súgóval.

en: @module administration pages
hu: @module adminisztrációs oldalak

en: By module
hu: Modulonként

en: Manage your site's content.
hu: A webhely tartalmainak kezelése.

en: Control how your site looks and feels.
hu: A webhely megjelenésének beállítása.

en: Adjust basic site configuration options.
hu: Alapvető webhely beállítási lehetőségek.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
hu: A webhely felhasználóinak, csoportjainak és jogosultságainak kezelése.

en: View reports from system logs and other status information.
hu: Rendszeresemény-naplók és más állapotadatok megtekintése.

en: Node creation
hu: Tartalom létrehozása

en: Translate interface
hu: Felület fordítása

en: Add language
hu: Nyelv hozzáadása

en: Edit string
hu: Karaktersorozat szerkesztése

en: Delete string
hu: Karaktersorozat törlése

en: Are you sure you want to delete the language %name?
hu: „%name” nyelv biztosan törölhető?

en: The language %locale has been removed.
hu: „%locale” nyelv el lett távolítva.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
hu: „%source” karaktersorozat biztosan törölhető?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése során minden ehhez kapcsolódó fordítás is törlve lesz. A művelet nem vonható vissza.

en: locale
hu: nyelv

en: AM
hu: DE

en: PM
hu: DU

en: Multilingual support
hu: Több nyelv támogatása

en: Enabled, with translation
hu: Engedélyezett, fordítás támogatással

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: The file could not be uploaded.
hu: A fájl nem tölthető fel.

en: Configure ImageAPI.
hu: <em>ImageAPI</em> beállításai.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
hu: Nincs engedélyezett képkezelő-eszközkészlet modul. Az eszközkészlet-modulokat a <a href="!admin-build-modules">modul beállítási oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
hu: %toolkit modul az egyetlen engedélyezett képkezelő-eszközkészlet. A Drupal ezt fogja használni átméretezéshez, kivágáshoz és a képek egyéb módosításához.

en: Select a default image processing toolkit
hu: Alapértelmezés szerinti képkezelő-eszközkészlet kiválasztása

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi annak kiválasztását, hogy a Drupal melyik eszközkészletet használja átméretezéshez, kivágáshoz és a képek egyéb módosításához.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hu: A kiválasztott „%toolkit” eszközkészlet nem rendelkezik „%function” képességgel.

en: Could not set permissions on destination file: %file
hu: Nem lehet beállítani a célfájl jogosultságait: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
hu: JPEG képek minőségének meghatározása. Az érték 0 és 100 között lehet. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb fájlt is eredményez.

en: Compression Quality
hu: Tömörítés minősége

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
hu: Az érték 0 és 100 között lehet. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb fájlt is eredményez.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
hu: Ez a lehetőség megjeleníti az <em>ImageMagick</em> parancsokat és azok kimeneteit a <em>webhelybeállítások adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók számára.

en: Version information
hu: Változatinformáció

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
hu: Az <em>ImageMagick</em> <kbd>convert</kbd> bináris fájljának helyzete meg lett határozva, és ezt a változatinformációt adta vissza.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
hu: A tömörítési minőség értékének 0 és 100 között kell lennie.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
hu: A megadott <em>ImageMagick</em> útvonal (%file) nem létezik.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
hu: A megadott <em>ImageMagick</em> útvonalon %file nem futtatható.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
hu: A PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> biztonsági korlátozásának beállítása %open-basedir, ami meggátolja az <em>ImageMagick</em> helyének megállapítását.

en: ImageAPI Toolkit
hu: <em>ImageAPI</em> eszközkészlet

en: No ImageAPI toolkits available
hu: Nincs elérhető <em>ImageAPI</em> eszközkészlet

en: PHP GD was not compiled with %format support.
hu: PHP GD nem %format támogatással lett fordítva.

en: GD Image Rotation
hu: GD képforgatás

en: Low Quality / Poor Performance
hu: Alacsony minőség / gyenge teljesítmény

en: The installed version of PHP GD does not support image rotations. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See: @url. An implementation of imagerotate in PHP will used in the interim.
hu: A PHP GD telepített változata nem támogatja a képek forgatását. A PHP valószínűleg a http://www.libgd.org webhelyen található hivatalos GD könyvtárak használatával lett lefordítva a mellé csomagolt GD könyvtár helyett. A PHP mellé csomagolt GD könyvtár használatához újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd beállítással. Átmenetileg az <em>imagerotate</em> PHP-ben található implementációja lesz használva.

en: GD Image Filtering
hu: GD képszűrés

en: The installed version of PHP GD does not support image filtering(desaturate, blur, negate, etc). It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See @url. An implementation of imagefilter in PHP will be used in the interim.
hu: A PHP GD telepített változata nem támogatja a képszűrők (telítettségcsökkentés, elmosás, stb...) használatát. A PHP valószínűleg a http://www.libgd.org webhelyen található hivatalos GD könyvtárak használatával lett lefordítva a mellé csomagolt GD könyvtár helyett. A PHP mellé csomagolt GD könyvtár használatához újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd beállítással. Átmenetileg az <em>imagefilter</em> PHP-ben található implementációja lesz használva.

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
hu: Az <em>ImageAPI</em> több eszközkészletet is támogat.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
hu: A PHP beépített GD2 képfelfolgozó támogatás használata.

en: Command Line ImageMagick support.
hu: <em>ImageMagick</em> parancssori támogatása.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
hu: <em>ImageAPI</em> eszközkészletből hiányzó beállítási űrlap

en: administer imageapi
hu: imageapi adminisztrációja

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
hu: Az <em>ImageAPI</em> működéséhez szükséges egy eszközkészlet, mint például az <em>ImageAPI GD</em>, vagy az <em>ImageAPI ImageMagick</em>. Engedélyezni kell egyet a !modules oldalon.

en: ImageAPI GD Memory Limit
hu: <em>ImageAPI GD</em> memóriahatár

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
hu: Erősen javasolt az <em>ImageAPI GD</em> használatához a PHP memory_limit paraméterének 96M-ra állítása. Egy 1600x1200 méretű kép kitömörítéskor ~45M memóriát foglal el, és vannak esetek, amikor az <em>ImageAPI GD</em> két kitömörített képen dolgozik egyszerre.

en: Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hu: A beállítások neveiben csak betűk, számok, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használata engedélyezett.

en: Preset %name (ID: @id) was deleted.
hu: %name beállítás (azonosító: @id) törölve lett.

en: Preset %name (ID: @id) was flushed.
hu: %name beállítás (azonosító: @id) ürítve lett.

en: Override Defaults
hu: Alapértelmezések felülírása

en: Unknown Action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Unknown Preset.
hu: Ismeretlen beállítás.

en: The action was succesfully updated.
hu: Az akció sikeresen frissítve lett.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
hu: %p nem könyvtár vagy nem olvasható a webkiszolgáló számára.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
hu: %file módosítások ellen nem védett, ami biztonsági kockázatot jelent. Az írási jogot vissza kell vonni erről a könyvtárról.

en: Currently using !item !version
hu: Jelenleg használatban: !item !version

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
hu: A használni próbált egyszer használatos belépési linkhez tartozó felhasználó blokkolva van.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hu: %name felhasználó egyszer használható beléptető hivatkozást használt (%timestamp).

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
hu: <a href="@url">%name</a> felhasználó létrejött. Emailküldés nem történt.

en: Registration successful. You are now logged in.
hu: Az új felhasználó létrejött és a belépés sikerült.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
hu: <a href="@url">%name</a> jelszava és a további teendők leírása nemsokára megérkezik a megadott email címre.

en: New user: %name (%email).
hu: Új felhasználó: %name (%email).

en: Node module form.
hu: <em>Node</em> modul űrlapja.

en: Locale module form.
hu: <em>Locale</em> modul űrlapja.

en: Taxonomy module form.
hu: <em>Taxonomy</em> modul űrlapja.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A / jellel elválasztott menüútvonal (visszatükrözve a morzsában) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
hu: %settings módosítása nem lehetséges. Ellenőrizni kell az írási jogosultság meglétét.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
hu: %settings nem megnyitható. Ellenőrizni kell az olvasási jogosultság meglétét.

en: SKU:
hu: Cikkszám:

en: Are you sure you want to delete @name?
hu: @name biztosan törölhető?

en: Add a predicate
hu: Állítás hozzáadása

en: That predicate does not exist.
hu: Ez az állítás nem létezik.

en: Enter a title used for display on the overview tables.
hu: A cím, amely az áttekintő táblázatoknál jelenik meg.

en: Select the trigger for this predicate.<br />Cannot be modified if the predicate has conditions or actions.
hu: Trigger választása az állításhoz.<br /> Nem módosítható ha az állításnak vannak feltételei és műveletei.

en: Enter a description that summarizes the use and intent of the predicate.
hu: Meg kell adni egy leírást, amely összegzi az állítás használatát és célját.

en: Classes let you categorize your predicates based on the type of functionality they provide.
hu: Az osztályok használatával az állítások csoportokba szerverzhetők az általuk megvalósított funkció szerint.

en: Disabled predicates will not be processed when their trigger is pulled.
hu: A kikapcsolt állítások nem lesznek feldolgozva a kiváltó esemény bekövetkeztekor.

en: Predicates will be sorted by weight and processed sequentially.
hu: Az állítások súly szerinti sorrendben lesznek feldolgozva.

en: Save predicate
hu: Állítás mentése

en: Predicate meta data saved.
hu: Az állítás metaadatai nem lettek elmentve.

en: Are you sure you want to !op this predicate?
hu: Biztosan végrehajtható a !op művelet ezen az állításon?

en: Predicate %title !op.
hu: %title állítás !op.

en: These actions will be performed in order when this predicate passes the conditions evaluation.
hu: Ezek a műveletek lesznek végrehajtva, ha ennek az állításnak a feltétele teljesül.

en: Action: @title
hu: Művelet: @title

en: Some triggers pass in multiple options for arguments related to a particular action, so you must specify which options to use in the fields below.
hu: Néhány eseményhez több művelet van rendelve. Az alkalmazott lehetőségeket az alábbiak közül kell kiválasztani.

en: Available actions
hu: Elérhető műveletek

en: Action removed.
hu: A művelet törölése megtörtént.

en: Action added.
hu: A művelet hozzáadása megtörtént.

en: Actions saved.
hu: A művelet mentése megtörtént.

en: Condition groups
hu: Feltételcsoportok

en: AND. If all of these condition groups are TRUE.
hu: ÉS. Ha az összes feltételcsoport IGAZ.

en: OR. If any of these condition groups are TRUE.
hu: VAGY. Ha bármely feltételcsoport IGAZ.

en: Add condition group
hu: Feltételcsoport hozzáadása

en: Conditions group
hu: Feltételcsoport

en: AND. If all of these conditions are TRUE.
hu: ÉS. Ha az összes feltétel IGAZ.

en: OR. If any of these conditions are TRUE.
hu: VAGY. Ha bármely feltétel igaz.

en: Available conditions
hu: Lehetséges feltételek

en: Remove group
hu: Csoport törlése

en: Condition: @title
hu: Feltétel: @title

en: Some triggers pass in multiple options for arguments related to a particular condition, so you must specify which options to use in the fields below.
hu: Néhány esemény egyedi feltételéhez több lehetőség választható. Ki kell választani az alábbi listából, hogy melyik legyen használva.

en: Negate this condition.
hu: A feltétel ellenkezője.

en: Return FALSE if the condition is TRUE and vice versa.
hu: HAMIS a visszatérési érték, ha a feltétel IGAZ és fordítva.

en: Remove this condition
hu: Feltétel törlése

en: Condition group added.
hu: A feltételcsoport hozzá lett adva.

en: An error occurred when trying to add the condition.  Please try again.
hu: Hiba történt a feltétel hozzáadása során. Érdemes újrapróbálni.

en: Condition group removed.
hu: A feltételcsoport törölve lett.

en: %title condition added.
hu: %title feltétel hozzá lett adva.

en: An error occurred when trying to remove the condition.  Please try again.
hu: Hiba történt a feltétel törlése során. Érdemes újra megpróbálni.

en: Condition removed.
hu: Feltétel törölve.

en: Conditions saved.
hu: A feltétel el lett mentve.

en: Use this form during the update process from Ubercart 1.0 to 2.0 to convert your Workflow-ng configurations to Conditional Actions predicates.  Once your configurations are converted, you should complete your uninstallation of Workflow-ng.
hu: Übercart 1.0-ról 2.0-ra frissítéskor ezt az űrlapot kell használni a Conditional Actions beállításához, hogy a Workflow-ng beállításai használhatók maradjanak. Miután az adatok az átalakítás során átkerültek az új verzióba, a Workflow-ng modult el kell távolítani.

en: Convert configurations
hu: Átalakító beállításai

en: Converting Workflow-ng configurations
hu: Workflow-ng beállításainak átalakítása

en: Beginning conversion...
hu: Átalakítás megkezdése...

en: @percentage% converted
hu: @percentage% átalakítva

en: Now processing %cfg
hu: %cfg jelenleg feldolgozás alatt van.

en: Drupal user
hu: Drupal-felhasználó

en: Trigger arguments
hu: Trigger-paraméterek

en: Check the current date
hu: Jelenlegi dátum ellenőrzése

en: Used to determine if the action should be performed on the current date.
hu: Annak eldöntésére használható, hogy a műveletet a mostani időpontban kell-e végrehajtani.

en: Compare a node field value
hu: Tartalomtípus-mező  összehasonlítása

en: Returns TRUE if the node field selected below compares to the value entered as specified by the operator.
hu: IGAZ, ha a kiértékelt adat megfelel az alább kiválasztott mezőben megadott műveletnek.

en: Returns whatever your custom PHP code returns.
hu: Visszaadja az egyedi PHP kód által visszaadott értéket.

en: Check the user's roles
hu: A felhasználó csoportjainak ellenőrzése

en: Returns TRUE if the user roles match your settings.
hu: IGAZ, ha a felhasználói csoportok megfelelnek a beállításoknak.

en: Comparison
hu: Összehasonlítás

en: Only
hu: Csak

en: Example: "The current date is before the date below."
hu: Példa: „Az jelenlegi dátum az alábbi dátum előtt van.”

en: When the predicate is evaluated, the current date is compared to this date.
hu: Az állítás kiértékelésekor a jelenlegi dátummal lesz összehasonlítva.

en: Core node fields
hu: Drupal tartalommezők

en: Author's user ID
hu: A szerző felhasználói azonosítója

en: Node is published?
hu: A tartalom meg van jelenítve?

en: Node is promoted?
hu: A tartalom a főoldalon van?

en: Node is sticky?
hu: A tartalom kiemelt?

en: Node field
hu: Tartalommező

en: Simple comparison
hu: Egyszerű összehasonlítás

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is less than
hu: kisebb mint

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő mint

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő mint

en: Text matching
hu: Szövegegyeztetés

en: Yes/No
hu: Igen/Nem

en: Please note that not every operator makes sense for every field.
hu: Figyelni kell arra, hogy nem minden mezőn értelmezhető az összes művelet.

en: Comparison value
hu: Összehasonlítás értéke

en: You do not need to specify a value if your operator is in the Yes/No category.
hu: Ha a művelet az Igaz/Hamis kategóriába tartozik, akkor nem kell itt értéket megadni.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this condition is executed.  Should not include &lt;?php ?> delimiters.
hu: Tetszőleges PHP kód megadása a feltétel kiértékeléséhez. Nem kell megadni a &lt;?php ?> jelölőket a kód elején és végén.

en: OR: If the user has any of these roles.
hu: OR: ha a felhasználó bármelyik joggal rendelkezik.

en: AND: If the user has all of these roles.
hu: AND: ha a felhasználó mindegyik joggal rendelkezik.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this action is executed.  Should not include &lt;?php ?> delimiters.
hu: Egyedi PHP kóddal adható meg, hogy mikor legyen végrehajtva ez a művelet.  Nem kell használni a &lt;?php ?> elválasztókat.

en: No variables available.
hu: Nincs felhasználható változó.

en: Available PHP variables
hu: Felhasználható PHP változók

en: You may use these variables in your custom PHP.
hu: Ezek a változók használhatóak az egyedi PHP kódodban.

en: administer conditional actions
hu: feltételes műveletek adminisztrációja

en: Conditional actions
hu: Feltételes műveletek

en: Administer the predicates setup to automate your store.
hu: A feltételek beállítása az oldal automatikus működéséhez.

en: By trigger
hu: Triggerenként

en: By class
hu: Osztályonként

en: Allows an administrator to create a new predicate.
hu: Engedi az adminisztrátornak, hogy új állítást hozzon létre.

en: Convert Workflow-ng configurations into Conditional Actions predicates.
hu: A Workflow-ng modulban beállított munkafolyamatok átalakítása Conditional Actions típusú állíásokra.

en: Edit predicate
hu: Állítás szerkesztése

en: Edit a predicate's meta data, conditions, and actions.
hu: Állítás metaadatának, feltételeinek és műveleteinek szerkesztése.

en: Meta data
hu: Metaadat

en: Edit the meta data for a predicate like title, trigger, etc.
hu: Állítás metadatainak szerkesztése, úgymint cím, trigger stb.

en: Edit the conditions for a predicate.
hu: Állításhoz tartozó feltételek szerkesztése.

en: Edit the actions for a predicate.
hu: Állításra vonatkozó művelet szerkesztése

en: Reset a predicate
hu: Állítás alaphelyzetbe állítása

en: Delete a predicate
hu: Állítás törlése

en: Conditional Actions
hu: Feltételes műveletek

en: REQUIRED. Create conditional action configurations for taxes, shipping, and more!
hu: KÖTELEZŐ. Feltételes műveleti beállítások adókhoz, szállításhoz és még sok minden máshoz!

en: Are you sure you want to remove this item?
hu: Biztosan törölhető ez a tétel?

en: My price handler
hu: Saját árkezelő

en: Handles my price alteration needs.
hu: Saját árak kezelése, ahol módosítás szükséges.

en: Handles my price formatting needs.
hu: Saját árak kezelése, ahol formázás szükséges.

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
hu: Az Authorize.net használatához szükség van a PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> kiterjesztésre.

en: Credit card encryption must be set up to process credit cards.
hu: A bankkártya titkosításnak bekapcsolva kell lennie a bankkártyák feldolgozásához.

en: Displays a form to process a credit card payment.
hu: Megjelenít egy űrlapot a bankkártyás fizetéshez.

en: Tax calculation produced uneven results. Expected a total of @total, received the following: @dump
hu: Az adó kiszámítása nem várt eredményt hozott. A várt végösszeg @total, de a végeredmény a következő: @dump

en: Order Taxes
hu: Rendelés adói

en: SOAP and DOM
hu: SOAP és DOM

en: Cybersource's SOAP Toolkit API requires the PHP <a href='!soap_url'>SOAP</a> and <a href='!dom_url'>DOM</a> libraries.
hu: A PHP <a href='!soap_url'>SOAP</a> és <a href='!dom_url'>DOM</a> kiegészítései szükségesek a CyberSource SOAP Toolkit API használatához.

en: Cybersource's Silent Order POST requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
hu: A PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> kiegészítése szükséges a CyberSource Silent Order POST használatához.

en: Eligible for protection: <strong>@bool</strong>
hu: Védelemnek megfelelő: <strong>@bool</strong>

en: Charging @order_id
hu: @order_id terhelés alatt

en: Charged @order_id
hu: @order_id terhelése megtörtént

en: Payment declined @order_id
hu: @order_id rendelés fizetése el lett utasítva

en: Processing @order_id
hu: @order_id rendelés feldolgozás alatt

en: Delivered @order_id
hu: @order_id rendelés ki lett szállítva

en: Will not deliver @order_id
hu: @order_id rendelés nem lesz kiszállítva

en: Process a credit card payment or refund through Google Checkout.
hu: Hitelkártyás fizetés vagy visszatérítés feldolgozása a Google Checkout használatával.

en: Google Checkout requires the PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> library.
hu: A Google Checkoutnak szüksége van a PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> függvénykönyvtárra.

en: Payment tracking is enabled.
hu: A fizetés nyomkövetése engedélyezett.

en: Payment tracking is disabled.
hu: A fizetés nyomkövetése tiltott.

en: Payments can be deleted by users with permission.
hu: Megfelelő jogosultság birtokában a fizetések törölhetőek.

en: Payments cannot be deleted, even if the user has permission.
hu: A fizetések nem törölhetők még akkor sem, ha a felhasználónak van hozzá joga.

en: Default payment details message is: <br /> %message
hu: Az alapértelmezett fizetési részletek üzenete:<br /> %message

en: @payment is enabled for checkout.
hu: @payment fizetési mód engedélyezve van.

en: @payment is disabled for checkout.
hu: @payment fizetési mód nem engedélyezett.

en: @title is @enabled.
hu: @title @enabled

en: No payment gateway modules are installed.
hu: Egy fizetési átjáró sincs telepítve.

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
hu: Csak akkor történik, ha meg lett adva fizetés és az egyenleg <= 0,00.

en: Update the order status to Payment Received.
hu: A rendelés állapotának frissítése Fizetés teljesítvére.

en: If the order is not shippable.
hu: Ha a rendelés nem szállítható.

en: Update the order status to Completed.
hu: A rendelés állapotának frissítése Befejezettre.

en: Check the payment method
hu: Fizetési mód ellenőrzése

en: view order
hu: rendelés megtekintése

en: Payment failed for order @order_id: @message
hu: @order_id rendelés kifizetése sikertelen: @message

en: Check has already cleared.
hu: A csekket már elfogadták.

en: Description: @desc
hu: Leírás: @desc

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
hu: @amount @currency összegű fizetés PayPalon keresztül lett elküldve.

en: <b>Includes:</b>
hu: <strong>Tartalmazza:</strong>

en: Transaction ID:<br />@txn_id
hu: Tranzakció-azonosító:<br />@txn_id

en: Cancel return URL
hu: Visszatérési URL elvetése

en: Error message from PayPal:<br />@message
hu: Hibaüzenet a PayPaltól:<br />@message

en: Order @order_id at !store
hu: !store - @order_id rendelés

en: PayPal WPP requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
hu: PayPal WPP igényli a PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> függvénykönyvtárat.

en: Flat rate shipping method deleted.
hu: Az egységáras szállítási mód törlése megtörtént.

en: Fetch a flatrate shipping quote.
hu: Egységáras szállítási ajánlat kérése.

en: Customers cannot complete checkout without selecting a shipping quote.
hu: A vevő nem adhatja le a rendelést szállítási ajánlat választása nélkül.

en: Customers can still checkout without selecting a shipping quote.
hu: A vevő leadhatja a rendelést szállítási ajánlat választása nélkül is.

en: Shipping settings form.
hu: Szállítási beállítások űrlapja.

en: Receiving quotes...
hu: Ajánlatok letöltése...

en: Order @id
hu: @id rendelés

en: @property must be a positive number. No commas and only one decimal point.
hu: @property értékének pozitív számnak kell lenni. Csak egy tizedespont (!) lehet benne.

en: - Reset fields -
hu: - Mezők visszaállítása -

en: Physical length of the packaging.
hu: A csomag hossza.

en: Physical width of the packaging.
hu: A csomag szélessége.

en: Physical height of the packaging.
hu: A csomagolás magassága.

en: Package insurance
hu: Csomagbiztosítás

en: When enabled, products are insured for their full value.
hu: Ezt engedélyezve a termékek a teljes értékükre biztosítva lesznek.

en: UPS Logo
hu: UPS logója

en: Small Express Box
hu: Kicsi elsőbbségi csomag

en: Medium Express Box
hu: Közepes elsőbbségi csomag

en: Large Express Box
hu: Nagy elsőbbségi csomag

en: USPS Domestic
hu: USPS Belföld

en: Envelope
hu: Boríték

en: U.S. Postal Service (Envelope)
hu: U.S. Postaszolgálat (boríték)

en: U.S. Postal Service (Parcel)
hu: U.S. Postaszolgálat (csomag)

en: U.S. Postal Service (Intl., Envelope)
hu: U.S. Postaszolgálat (nemzetközi boríték)

en: U.S. Postal Service (Intl., Parcel)
hu: U.S. Postaszolgálat (nemzetközi csomag)

en: USPS requires the PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> library.
hu: Az USPS-nek szüksége van a <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> PHP könyvtárra.

en: Created new option %option.
hu: %option lehetőség létrejött.

en: Updated option %option.
hu: %option lehetőség frissült.

en: Attribute option
hu: Tulajdonság lehetősége

en: administer attributes
hu: tulajdonságok adminisztrációja

en: administer product attributes
hu: terméktulajdonságok adminisztrációja

en: The minimum subtotal is @subtotal
hu: A rendelhető legkisebb végösszeg: @subtotal

en: Default continue shopping link URL
hu: Alapértelmezett „vásárlás folytatása” hivatkozás webcíme

en: Custom continue shopping link text
hu: Egyedi vásárlás folytatása szöveg

en: Custom cart breadcrumb is: <br />!breadcrumb
hu: Egyedi kosármorzsa:<br />!breadcrumb

en: Not using a custom cart breadcrumb.
hu: Nincs egyedi kosármorzsa.

en: Custom cart breadcrumb text
hu: Egyedi kosármorzsa szövege

en: Ubercart checkout is enabled.
hu: A fizetési folyamatot az Ubercart kezeli.

en: Ubercart checkout is disabled.
hu: A fizetési folyamatot az Ubercart nem kezeli, mert ez a lehetőség nincs bekapcsolva.

en: Anonymous checkout is enabled.
hu: A be nem jelentkezett felhasználók fizetése engedélyezett.

en: Anonymous checkout is disabled.
hu: A be nem jelentkezett felhasználók fizetése nem engedélyezett.

en: Shipping fields are always shown.
hu: A szállítási mezők mindig megjelennek.

en: New customer account status will be active.
hu: Az új felhasználó állapota aktív lesz.

en: New customer account status will be blocked.
hu: Az új felhasználó állapota zárolt lesz.

en: Customer user account
hu: Vevői felhasználói fiók

en: Send an e-mail to the customer
hu: E-mail küldése a vevőnek

en: Send an e-mail to the administrator(s)
hu: E-mail küldése az adminisztrátoroknak.

en: Show/hide shopping cart contents.
hu: A kosár tartalmának elrejtése/megjelenítése.

en: View your shopping cart.
hu: A kosár megtekintése.

en: <a href="!url">View</a> your shopping cart.
hu: A kosár tartalmának <a href="!url">megjelenítése</a>.

en: Your order is almost complete. Please review the details below and click 'Submit order' if all the information is correct.  You may use the 'Back' button to make changes to your order if necessary.
hu: A rendelés majdnem kész. Az alábbi adatok helyességének ellenőrzése után, ha minden megadott adat helyes, a „Rendelés véglegesítése” gombra kattintva adható le a rendelés. Amennyiben szükséges, a rendelés a „Vissza” gombbal módosítható.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
hu[0]: <span class="num-items">@count</span> tétel
hu[1]: <span class="num-items">@count</span> tétel

en: Catalog breadcrumb is being displayed.
hu: A katalógus morzsája megjelenik.

en: Catalog breadcrumb is hidden.
hu: A katalógus morzsája rejtve van.

en: The catalog view is displaying subcategories.
hu: A katalógus nézetben megjelennek az alkategóriák.

en: The catalog view is not displaying subcategories.
hu: A katalógus nézetben nem jelennek meg az alkategóriák.

en: Make the block title a link to the top-level catalog page.
hu: A blokk címe egy hivatkozás a főkategória oldalára.

en: Block title is pointing to the top-level catalog page.
hu: A blokk címe a főkategória oldalára mutat.

en: Block title is not pointing to the top-level catalog page.
hu: A blokk címe nem mutat a főkategória oldalra.

en: Products are displayed in a grid.
hu: A rácson szereplő termékek.

en: Products are displayed in a table list.
hu: A táblázatban szereplő termékek.

en: Number of columns in the product grid
hu: A termékrács oszlopainak száma

en: The grid will be displayed in @columns columns.
hu: A katalógus @columns oszlopot tartalmaz.

en: Displayed fields
hu: Megjelenített mezők

en: Product SKU
hu: Termék cikkszáma

en: Default product image
hu: Alapértelmezett termékkép

en: The image will always be included in the product grid.
hu: A kép mindig megjelenik a termékrácson.

en: Add to cart form
hu: Kosárba űrlap

en: Block settings:
hu: Blokk beállításai

en: Product grid settings
hu: Termékrács beállításai

en: Check all
hu: Összes bejelölése

en: Uncheck all
hu: Bejelölések megszűntetése

en: You must select at least one file to delete.
hu: Legalább egy fájlt meg kell jelölni törlésre.

en: Delete affected files
hu: Érintett fájlok törlése

en: The selected file(s) have been deleted.
hu: A kiválasztott fájl(ok) törölve lett(ek).

en: One or more files could not be deleted.
hu: Egy vagy több fájl nem törölhető.

en: The file %file has been uploaded to %dir
hu: %file fájl fel lett tölve a könyvtárba: %dir .

en: Renew purchased files
hu: Vásárolt fájlok megújítása

en: If the order status is completed.
hu: Ha a megrendelés állapota: teljesítve.

en: Renew the files on an order.
hu: A fájlok megújítása rendelés útján.

en: renewal
hu: megújítás

en: Send an order email regarding files.
hu: E-mail küldése a fájlok vonatkozásában.

en: File expiration
hu: Fájl elévülése

en: E-mail for granted files
hu: E-mail az elérhetővé vált fájlokról

en: The file you requested does not exist.
hu: A kért fájl nem található.

en: You have reached the download limit for this file.
hu: A fájlhoz rendelt korlát nem enged több letöltést.

en: Override download limit
hu: Letöltési korlát felülbírálása

en: Override time limit
hu: Időkorlát felülbírálása

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
hu: <strong>Cikkszám:</strong> !sku<br />

en: The number of times a file can be downloaded. Leave empty to set no limit.
hu: Ennyi alkalommal lehet a fájlt letölteni. Üresen hagyva nincs korlát.

en: The directory %dir was deleted.
hu: %dir könyvtár törlése sikerült.

en: The directory %dir could not be deleted.
hu: %dir könyvtár törlése nem sikerült.

en: The file %dir could not be deleted.
hu: %dir nem törölhető.

en: Displaying @orders orders at a time on the admin overview
hu: Egyszerre @orders rendelés jelenik meg az adminisztrációs összesítőben.

en: Order logging is enabled.
hu: A rendelések naplózva vannak.

en: Order logging is disabled.
hu: A rendelések nincsenek naplózva.

en: Addresses on order view pages are capitalized.
hu: A rendelés oldalon megjelenő címek át lesznek alakítva nagybetűssé.

en: Addresses on order view pages are not capitalized.
hu: A rendelés oldalain megjelenő címek nem lesznek nagybetűsítve.

en: You are using the uBrowser to add products to orders.
hu: A uBrowser segítségével adhatóak termékek rendelésekhez.

en: Customers are not allowed to view order invoices from their accounts.
hu: A vevők felhasználói fiókjában nem látszik a korábbi rendelésük „pro forma” számlája.

en: You are using the %template order invoice template.
hu: %template számlasablon van használatban.

en: User @uid - @mail
hu: @uid - @mail felhasználó

en: Ubercart order object
hu: Ubercart rendelésobjektum

en: Original order
hu: Eredeti rendelés

en: E-mail requested for order status update
hu: Igénylés érkezett a e-mailes értesítésre a rendelés állapotának változásáról

en: E-mail an order update notification
hu: E-mail küldése a rendelés állapotának változásáról

en: Notify the customer when the order status is changed.
hu: A vevő értesítése, ha a rendelés állapota megváltozik.

en: If the order status is not still In Checkout.
hu: Ha a rendelés állapota nem a „Pénztárnál”.

en: Check the user name.
hu: A felhasználó nevének ellenőrzése.

en: Order: User
hu: Rendelés: Felhasználó

en: Returns TRUE if the user name matches the condition.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a felhasználó neve megfelel a feltételnek.

en: Check the user email address.
hu: A felhasználó e-mail címének ellenőrzése.

en: Returns TRUE if the user email addresses matches the condition.
hu: IGAZ-at ad vissza, ha a felhasználó e-mail címe megfelel a feltételnek.

en: Check the user creation date.
hu: A felhasználó létrehozási dátumának ellenőrzése.

en: Returns TRUE if the user creation date matches the condition.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a felhasználó létrejöttének dátuma megfelel a feltételnek.

en: Check the user last login date.
hu: A felhasználó utolsó belépési időpontjának ellenőrzése.

en: Returns TRUE if the user last login date matches the condition.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a felhasználó utolsó belépésének időpontja megfelel a feltételnek.

en: Check the user language setting.
hu: A felhasználó nyelvi beállításainak ellenőrzése.

en: Returns TRUE if the user language setting matches the condition.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a felhasználó nyelvi beállításai megfelelnek a feltételnek.

en: Check the role of the user.
hu: A felhasználó csoportjának ellenőrzése.

en: Send an order email
hu: Rendelési e-mail küldése

en: Email an order invoice
hu: Számla küldése a rendelésről e-mailben

en: - All products -
hu: - Összes termék -

en: User was created before the specified date.
hu: A felhasználó a megadott nap előtt jött létre.

en: User was created on or before the specified date.
hu: A felhasználó a megadott napon vagy előtte jött létre.

en: User was created on the specified date.
hu: A felhasználó a megadott napon jött létre.

en: User was not created on the specified date.
hu: A felhasználó nem a megadott napon jött létre.

en: User was created on or after the specified date.
hu: A felhasználó a megadott napon vagy utána jött létre.

en: User was created after the specified date.
hu: A felhasználó a megadott nap után jött létre.

en: User creation date
hu: Felhasználó létrejötte

en: User last login date
hu: Felhasználó utolsó belépésének dátuma

en: User language setting
hu: Felhasználó nyelve

en: view own orders
hu: saját rendelések megtekintése.

en: View order.
hu: A rendelés megtekintése.

en: View order invoice.
hu: A rendelés számlájának megtekintése.

en: Delete an order
hu: Rendelés törlése

en: Host IP address of the person paying for the order.
hu: Annak a gépnek az IP címe, amelyről a fizetés történt.

en: The physical weight.
hu: A fizikai súly.

en: Product image widget
hu: Termékkép felületi elem

en: The Quantity field in the <em>Add to Cart</em> form is enabled.
hu: A mennyiség mező <em>Kosárba</em> űrlapon való megjelenítése engedélyezve.

en: The Quantity field in the <em>Add to Cart</em> form is disabled.
hu: A mennyiség mező <em>Kosárba</em> űrlapon való megjelenítése letiltva.

en: The <em>Add to Cart</em> form is enabled in product teasers.
hu: A <em>Kosárba</em> űrlap engedélyezve a termékek bevezetőjében.

en: The <em>Add to Cart</em> form is disabled in product teasers.
hu: A <em>Kosárba</em> űrlap letiltva a termékek bevezetőjében.

en: Teaser and catalog pages: %text
hu: Bevezető és katalógus oldalak: %text

en: Displayed product fields:
hu: Megjelenített termékmezők:

en: The following features are enabled:
hu: Az alábbi lehetőségek engedélyezettek:

en: This product class already exists.
hu: Ez a termékosztály már létezik.

en: Ubercart product settings
hu: Ubercart termékek beállításai

en: Product image field
hu: Termékkép mező

en: Node description. (View tab)
hu: Tartalom leírása. (Megjelenítés fül)

en: Physical length of the product or its packaging.
hu: A termék vagy csomagolása fizikai hossza.

en: Physical width of the product or its packaging.
hu: A termék vagy csomagolása fizikai szélessége.

en: Physical height of the product or its packaging.
hu: A termék vagy csomagolása fizikai magassága.

en: The product's physical weight
hu: A termék fizikai súlya

en: The manufacturer's suggested price.
hu: A gyártó által ajánlott ár.

en: The price for which the product is sold.
hu: A termék eladási ára.

en: Is a product
hu: Egy termék

en: Check for the fields provided by the Ubercart product module.
hu: Érdemes ellenőrizni az Übercart Product modulja által biztosított mezőket.

en: Buy it now button
hu: „Vásárlás azonnal” nyomógomb

en: Product kit cart display
hu: Kapcsolt termékek megjelenítése a kosárban

en: Product kit discounts are not applied because the customer can remove components from their cart.
hu: A kapcsolt termékekre vonatkozó kedvezményes ár itt nem érvényes, mivel a vásárló eltávolíthat egyes elemeket a kosárból.

en: Enter a positive or negative value to raise or lower the item price by that amount. This change is applied to each %product in the kit.
hu: Itt lehet megadni egy pozitív vagy negatív értéket, amely adott mennyiségnél növeli vagy csökkenti annak árát. Ez a változtatás az összes %product termékre érvényes lesz a csomagban.

en: Total price
hu: Végső ár

en: administer product kits
hu: csoportos termékek adminisztrációja

en: Product kits
hu: Csoportos termékek

en: Configure the product kit settings.
hu: A kapcsolt termékek beállításai.

en: Invalid user id or role id.
hu: Érvénytelen felhasználó-, vagy csoportazonosító.

en: Ubercart role expiration
hu: Ubercart csoport elavulása

en: Notify customer when a role is granted
hu: Értesítés küldése a felhasználónak, ha felhasználói csoportba kerül

en: Notify customer when a role is revoked
hu: Értesítés küldése a felhasználónak, ha aktiválódott a csoporthovatartozása

en: Notify customer when a role is renewed
hu: Értesítés küldése a felhasználónak a megújított csoporthovatartozásáról

en: E-mail for granted roles
hu: E-mail az engedélyezett csoportoknak

en: E-mail for revoked roles
hu: E-mail a visszavont csoportoknak

en: E-mail for renewed roles
hu: E-mail a megújított csoportoknak

en: E-mail for role expiration reminders
hu: E-mail a lejárati értesítésekhez

en: Ubercart roles
hu: Ubercart csoportok

en: Pending Expirations
hu: Függő elavulások

en: Add/remove time
hu: Idő hozzáadása/törlése

en: You need to <a href="!url">create new roles</a> before any can be added as product features.
hu: <a href="!url">Létre kell hozni az új csoportokat</a>, a termékekhez történő hozzáadás előtt.

en: This is the SKU of the product that will grant the role.
hu: Annak a terméknek a cikkszáma, ami megadja a csoporttagságot.

en: Expiration period
hu: Elévülési időköz

en: Override the default ending expiration
hu: Az alapértelmezett lejárat felülbírálása

en: Relative from activation time
hu: Az aktiválás idejétől számítva

en: From the time the expiration period started.
hu: A lejárati idő kezdete.

en: When this expiration period will end.
hu: A lejárati idő vége.

en: The specified date !date has already occurred. Please choose another.
hu: A kiválasztott dátum már elmúlt. Másikat kell választani.

en: The combination of SKU and role already exists for this product.
hu: A cikkszám és a felhasználói csoport már össze van kapcsolva ennél a terméknél.

en: <strong>Expiration:</strong> !date<br />
hu: <strong>Elévülés:</strong> !date<br />

en: Global expiration
hu: Általános elévülés

en: <strong>Multiply by quantity:</strong> Yes
hu: <strong>Mennyiségi szorzó:</strong> igen

en: <strong>Multiply by quantity:</strong> No
hu: <strong>Mennyiségi szorzó:</strong> nem

en: The expiration of %role_name role for the user %user_name has been deleted.
hu: %role_name csoport elavulása %user_name felhasználó számára törölve lett.

en: %user has had the %role role revoked.
hu: %user %role csoporttagsága vissza lett vonva.

en: %user has been granted the %role role.
hu: %user felhasználó %role csoportba sorolása megtörtént.

en:  It will expire on %date
hu:  %date napon lejár

en: No SKU found.
hu: Nincs ilyen cikkszám

en: administer product stock
hu: raktárkészlet adminisztrációja

en: Manage stock levels of your Ubercart products
hu: A raktárkészlet kezelése

en: !country version !version is enabled.
hu: !country !version változat engedélyezve lett.

en: !country version !version is disabled.
hu: !country !version változat tiltva lett.

en: Country file @file could not import or had no install function.
hu: @country országfájl nem tud importálni vagy nincs install függvénye.

en: Store address:<br />!address
hu: Az áruház címe:<br />!address

en: Not set yet.
hu: Még nincs meghatározva.

en: Store e-mail address is %email.
hu: A bolt e-mail címe: %email.

en: Store e-mail address is not set.
hu: A bolt e-mail címe nincs beállítva.

en: Help page is <a href="!url">!url</a>.
hu: A súgóoldal: <a href="!url">!url</a>.

en: Help page is not set.
hu: Nincs a súgóoldal meghatározva.

en: Store admin page is displaying: <br />@display
hu: A bolt oldala jeleníti meg: <br />@display

en: Footer using !footer
hu: A footer használja: !footer

en: Currency format: @format
hu: Pénzformátum: @format

en: Weight format: @weight
hu: Súlyformátum: @weight

en: Date format: @date
hu: Dátumformátum: @date

en: Price formatter
hu: Árformázó

en: Cancel changes
hu: Változtatások visszavonása

en: Price alterers
hu: Ármódosítók

en: Price handler configuration saved.
hu: Az árkezelő beállításainak mentése megtörtént.

en: @field is enabled.
hu: @field engedélyezve van

en: @field is disabled.
hu: @field tiltva van

en: @title is %default.
hu: @title jelenleg %default.

en: @title is not set.
hu: @title nincs megadva.

en: Price handler settings
hu: Árkezelő beállítások

en: Select which price handlers to use for your store.
hu: A boltban használt árkezelők kiválasztása.

en: Cache table for Ubercart store prices.
hu: Az Übercart bolt árait tartalmazó gyorsító tábla.

en: 'uc_notify_store_help_page' renamed to 'uc_store_help_page' in variable table
hu: A 'uc_notify_store_help_page' át lett nevezve 'uc_store_help_page' a változó táblában

en: Default price handler
hu: Alapértelmezett árkezelő

en: The default handler alterer is simply responsible for prefixing various product prices for display.
hu: Az alapértelmezett kezelő módosító nem tesz mást, mint ellátja egy előtaggal a megjelenítendő árakat.

en: List Price:
hu: Listaár:

en: Cost:
hu: Költség:

en: Price:
hu: Ár:

en: Tax Name
hu: Adó neve

en: Total taxable amount
hu: Adózás alá eső összeg

en: Total tax collected
hu: Befolyt adó

en: * No information on jurisdiction, tax rate, or taxable amount is available for this line.
hu: * Ehhez a sorhoz nincs információ a hatáskörre, adó mértékére, illetve az adózás alá vont mennyiségre vonatkozóan.

en: Customize tax report parameters
hu: Adókimutatás testreszabása

en: Sales tax report
hu: Kereskedelmi adók kimutatása

en: View report on sales tax
hu: Kereskedelmi adók kimutatásának megtekintése

en: Tax Report
hu: Adókimutatás

en: View a report about sales tax your customers paid.
hu: Jelentés a vevőkre kivetett forgalmi adóról.

en: Taxed products
hu: Adózott termékek

en: Shippable products
hu: Szállítható termékek

en: Any product
hu: Bármely termék

en: No rates available.
hu: Nincs még adókulcs beállítva.

en: Add a tax rate
hu: Adókulcs hozzáadása

en: Apply tax to any product regardless of its shipability.
hu: Alkalmazza az adót függetlenül attól, hogy szállítható-e vagy sem.

en: Apply tax to shippable products only.
hu: Csak szállítható termékekre alkalmazza az adót.

en: "Blank line" product
hu: „Üres sor” termék

en: Rate must be a positive number. No commas and only one decimal point.
hu: A mértéknek pozitív számnak kell lennie. Csak egy tizedespont (!) megengedett, vessző nem.

en: Tax rate %name saved.
hu: %name adókulcs mentése megtörtént.

en: Copy of !name
hu: !name másolása

en: Tax rate %name cloned.
hu: %name adókulcs le lett másolva.

en: That tax rate does not exist.
hu: Ez az adókulcs nem létezik.

en: Tax rate %name deleted.
hu: %name adókulcs törölve lett.

en: Tax rule
hu: Adózási szabály

en: Calculate taxes
hu: Adók kiszámítása

en: Apply !name
hu: !name alkalmazása

en: Configure the tax rates and settings.
hu: Adók mértékének és tulajdonságainak beállítása

en: Edit a tax rate
hu: Adókulcs szerkesztése

en: The rate of taxation.
hu: Az adó mértéke.

en: Poll title
hu: Szavazás címe

en: header top
hu: fejléc teteje

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
hu: Erre az egyszeri belépési linkre többé nincs szükség a későbbi bejelentkezésekhez. Érdemes ugyanakkor megváltoztatni a jelszót.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
hu: !username felhasználói azonosítót igényelt.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
hu: Felhasználónév vagy e-mailcím

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hu: %name: ez a mező nem tartalmazhat több, mint @count értéket.

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómiakifejezés neve

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómiakifejezés azonosítója

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
hu: A kategória szülő szótárának azonosítószáma.

en: '@column' => value for @column
hu: „@column” => @column értéke

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
hu: return array(
      0 => array(@columns),
      // Itt gyakran vége is van. Több értéket is meg lehet adni
      // ha az „alapértelmezés szerinti értéknek” több értéke is lehet:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
hu: A Blog API modul lehetővé teszi a webhely felhasználóinak, hogy a blogjaikat külső kliens programokkal elérhessék és szerkeszthessék. Ilyen külső blog kliensek számos platformra elérhetőek, kényelmes felületet biztosítva tartalmak beküldéséhez és szerkesztéséhez.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
hu: Ajánljuk az <a href="@ecto-link">Ecto</a> klienst, mely mind Mac OS X, mind Microsoft Windows rendszerre elérhető. A Blog API számos blog szerkesztési felületet támogat: a <a href="@blogger-api">Blogger API</a>-t, a <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>-t és a <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a> legnagyobb részét. Minden olyan alkalmazás és szolgáltatás (például a <a href="@flickr">Flickr</a> „blogbejegyzés beküldése”) amely támogatja az említett felületeket, működni fog ezzel a webhellyel is.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
hu: A külső kliensek számára elérhető tartalomtípusok a <a href="@blogapi-settings">Blog API beállítás oldalon</a> adhatók meg. Ha a kliens támogatja, akkkor minden tartalomtípus külön blogként jelenik majd meg.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@blogapi">blog API modulról szóló oldalán</a> található.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
hu: Azoknak a blogoknak a listájával tér vissza, amelyekbe a szerző bejegyzéseket küldhet.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
hu: A blog összes kategóriájának listájával tér vissza.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
hu: Megjelenteti (újraépíti) az összes statikus fájlt, amely a blog valamely bejegyzésével összefügg. Ez a művelet a pingelést kihagyva megegyezik a bejegyzés mentésével.

en: You do not have permission to create this type of post.
hu: Nincs engedély ilyen típusú bejegyzés létrehozására.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
hu: Nincs engedély az ilyen típusú bejegyzés megjelentetésére. Érdemes vázlatként elmenteni.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
hu: Nincs engedély az ilyen típusú bejegyzés vázlatként való mentésére. Érdemes egyből megjelentetni a tartalmat.

en: Invalid categories submitted.
hu: Érvénytelen kategóriák lettek kiválasztva.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
hu: Ebből a szótárból kötelező kategóriát választani: @vocabulary_name

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
hu: Ebből a szótárból csak egy kategóriát lehet kiválasztani: @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
hu: Hiba történt a kategóriák mentésekor. Ez a funkció nem támogatott.

en: You do not have permission to edit this blog.
hu: Nincs engedély a blog szerkesztéséhez.

en: Enable for external blogging clients
hu: Külső blogkezelő alkalamzásokhoz engedélyezendő

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
hu: A külső kliensek számára elérhető tartalomtípusok itt adhatók meg. Ha a kliens támogatja, akkkor minden tartalomtípus külön blogként jelenik majd meg.

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
hu: A Blog API nincs beállítva %type típusú tartalom kezelésére, vagy nincs megfelelő jogosultság ilyen típusú tartalmak beküldésére.

en: @type: added %title using blog API.
hu: @type: %title hozzáadva a blog API használatával.

en: @type: updated %title using Blog API.
hu: @type: %title módosítva blog API használatával.

en: Configure the content types available to external blogging clients.
hu: A külső programok által használható tartalomtípusok beállítása.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
hu: Lehetővé teszi tartalmak beküldését XML-RPC alapú blog szerkesztő alkalmazásokkal.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hu: <em>és</em> ahol <strong>%property</strong> tulajdonság értéke <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hu: <strong>%property</strong> tulajdonság értéke <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
hu: Felhasználói adatok automatikus kiegészítése

en: Initializing.
hu: Indítás.

en: Remaining @remaining of @total.
hu: @remaining / @total van még hátra.

en: An error has occurred.
hu: Hiba történt.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
hu: További információ a <a href="@error_url">hiba oldalon</a>

en: HTTP POST is required.
hu: HTTP POST szükséges.

en: Your page will be a part of the selected book.
hu: Az oldal a kiválasztott könyv lapja lesz.

en: Numeric
hu: Szám

en: 0 sec
hu: 0 másodperc

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
hu: A választható értékek megadása az <strong>Engedélyezett értékek</strong> mezőben, vagy egy PHP kóddal előállított tömbben. Erre a mezőre (%field) vonatkozóan ezek az értékek minden tartalomtípusnál megegyeznek.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
hu: Ki kell tölteni a „Megengedett értékek”-et ennél a mezőnél.

en: form
hu: űrlap

en: Token replacement patterns
hu: Vezérjel helyettesítési minták

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: The text used in the menu as link text for this item.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szöveg.

en: The title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének címe.

en: The id of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének azonosítója.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: Minden szülő könyv címe a tartalom könyvének hierarchiájában.

en: The name of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó neve.

en: The user ID of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó azonosítója.

en: The email address of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó email címe.

en: A randomly generated SHA1 hash.
hu: Egy véletlenszerűen előállított SHA1 hash kód.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
hu: Az aktuális időbélyeg másodpercekben 1970. január 1 óta.

en: A randomly generated single-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egyszámjegyű szám.

en: A randomly generated three-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított háromszámjegyű szám.

en: A randomly generated ten-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tízszámjegyű szám.

en: Randomly generated single-digit letter.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egy karakteres szó.

en: Randomly generated three-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított három karakteres szó.

en: Randomly generated ten-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tíz karakteres szó.

en: Display a tokenized message to the user
hu: Vezérjeles üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Send tokenized e-mail
hu: Vezérjeles email elküldése

en: Redirect to a tokenized URL
hu: Átírányítás egy vezérjeles webcímre

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az email cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: Az alábbi helykitöltő vezérjelek URL előállításához használatosak. Az akciót kiváltó környezettől függően néhány vezérjel lehet, hogy nem elérhető.

en: The message to be displayed to the current user.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni az egyedi üzenet szövegében. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni a webcím útvonalban. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
hu: API-t biztosít a szöveges helykitöltők adatra történő cseréjéhez.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
hu: További vezérjeleket szolgáltat, valamint egy alapot a saját vezérjelek létrehozásához.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hu: A Drupal alap akcióit kiterjeszti a <em>Token</em> modul használatával.

en: Basic options
hu: Alapvető beállítások

en: alert
hu: riasztás

en: emergency
hu: vészeset

en: Filter log messages
hu: Napló bejegyzések szűrése

en: You must select something to filter by.
hu: Ki kell választani egy szűrési szempontot.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hu: A jelszó megváltoztatásához az új jelszót mindkét mezőbe be kell írni.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
hu: Ezt az egyszeri belépési linket már elhasználták. Többé nincs szükség rá a belépéshez, a bejelentkezés már megtörtént.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
hu: Az egyszer használatos belépési hivatkozás lejárt. Az alábbi űrlapon új hivatkozás kérhető.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
hu: <p>Ez az egyszer használatos belépési mód %user_name részére és %expiration_date időpontban fog lejárni.</p><p>Az alábbi gombra kattintva lehet a webhelyre bejelentkezni és a jelszót megváltoztatni. Onnantól kezdve a megadott új jelszóval lehet a webhelyre belépni.</p>

en: This login can be used only once.
hu: Ez a belépési mód csak egyszer használható.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
hu: Ezt az egyszeri belépési linket már valaki használta vagy érvényessége lejárt. A lenti űrlapon lehet újat kérni.

en: The translation import of %filename failed.
hu: „%filename” fordítás importálása sikertelen.

en: More choices
hu: Több válaszlehetőség

en: Javascript Choice Form
hu: Javascript-es választási űrlap

en: Change basic information
hu: Alapadatok megváltoztatása

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: Provide a password for the new account in both fields.
hu: Jelszó az új felhasználó számára, kétszer megadva.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
hu: Az ismerkedést javasolt az adminisztráció menü alapos áttanulmányozásával, a Drupal kínálta számtalan lehetőség felfedezésével kezdeni. Ebben <a href="@help">a Drupal beépített súgója</a> is segíthet. További információért érdemes felkeresni a <a class="ext" href="http://drupal.hu/kezikonyv">magyar nyelvű</a> vagy az <a href="@handbook">angol nyelvű</a> Drupal kézikönyvet. A felmerült kérdéseket a magyar nyelvű <a class="ext" href="http://drupal.hu/levelezolistak">levelezési listákon</a> és <a class="ext" href="http://drupal.hu/forum">fórumon</a> érdemes feltenni.

en: Account details for !username at !site
hu: !username felhasználói adatai (!site)

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
hu: Kedves !username!
    
    Köszönjük  !site webhelyhez csatlakozást A !login_uri címen lehet belépni a következő névvel és jelszóval:
    
    felhasználói név: !username
    jelszó: !password
    
    Egy alkalommal az alábbi linkre kattintva, vagy azt böngésző címsorába másolva is be lehet lépni:
    
    !login_url
    
    Belépés után a böngésző át lesz irányítva a webhely !edit_uri oldalára, ahol többek közt a jelszót is meg lehet változtatni.
    
    
    -- !site csapata

en: User e-mail settings
hu: Email beállítások

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: Poll
hu: Szavazás

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: Adjust top margin
hu: Felső margó beállítása

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
hu: Ha engedélyezett, akkor a webhely kimenete kb. 20 képponttal el lesz tolva a böngésző ablak tetejétől, hogy helyet biztosítson az adminisztrációs menünek. Ha ez a beállítás tiltott, akkor némely abszolút, vagy fix helyre pozícionált elemet eltakarhat az adminisztrációs menü.

en: Keep menu at top of page
hu: Tartsa a menüt a lap tetején

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
hu: Ha engedélyezett, akkor az adminisztrációs menü mindig a böngésző ablak tetején marad (akkor is, ha lejjebb gördül az oldal). <strong>Megjegyzés: Néhány böngészőben ez a beállítás rosszul megformázott oldalt, láthatatlan kurzort, nem kiválasztható űrlap elemeket, vagy egyéb problémákat okozhat. Ha ezek előfordulnak, akkor ezt a lehetőséget ki kell kapcsolni.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
hu: Ha engedélyezett, akkor a mezőcsoportok a <a href="!modules-url">modulok</a> oldalon automatikusan összecsukódnak, amikor a lap betöltődik.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
hu: Ha a <em>Utility</em> modul evvel a szándékkal van telepítve, akkor biztonságosan letiltható és eltávolítható.

en: Move local tasks into menu
hu: Mozgassa a helyi feladatokat a menübe

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
hu: Ha engedélyezett, akkor az aktuális oldal fülei át lesznek helyezve az adminisztrációs menübe. Ez a lehetőség csak azokban a sminkekben áll rendelkezésre, melyek használják a <code>tabs primary</code>, és a <code>tabs secondary</code> CSS osztályokat a fülekhez.

en: Administration menu settings
hu: Adminisztrációs menü beállításai

en: Parent link ID
hu: Szülő hivatkozás azonosító

en: Display additional data for each menu item
hu: Bővebb adatok megjelenítése a menü elemeihez

en: Display the selected items next to each menu item link.
hu: A kijelelölt elemek megjelenítése egy adott menüpont hivatkozása után.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
hu: Ha engedélyezett, akkor függetlenül a webhely jogosultságaitól minden menüpont megjelenik. <em>Megjegyzés: Nem célszerű hivatalos webhelyen bekapcsolni.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok engedélyezése: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az alábbi beállításokkal a menü megjelenését lehet testreszabni.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az adminisztrációs menü megjeleníti a vendég és azonosított felhasználók számát is, és lehetővé teszi a modulok számára, hogy egyedi menüpontokat adjanak a menühöz. A menüvel történő integráció modulról modulra változik; a közösség által közzétett <em><a href="@drupal">Devel</a></em> modul például erősen használja az <em>adminisztrációs menü</em> modult a fejlesztési eszközök gyors elérésének érdekében.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
hu: Az adminisztrációs menü <a href="@settings">beállításai oldalon</a> lehet a menü viselkedésének és megjelenésének néhány elemét testreszabni. Amióta a menü megjelenése függ a webhely sminkjétől, az alapos testreszabás módosításokat igényel a webhely sminkjében és CSS állományaiban. A smink és a CSS állományok testreszabásáról további információk a haladó modul README.txt fáljában.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
hu: Az adminisztrációs menüben megjelenő menüpontok függenek a látogató aktuális jogosultságaitól. Először is, az adminisztrációs menü csak azoknak jelenik meg, akik rendelkeznek az <em>adminisztrációs menü elérése</em> (<em>admin_menu</em> modul) jogosultsággal. Másodszor, a felhasználónak egy <em>adminisztrációs oldalak elérése</em> (<em>system</em> modul) jogosultsággal rendelkező csoportba kell tartoznia, hogy lássa az adminisztrációs hivatkozásokat. Harmadszor, csak az aktuálisan engedélyezett hivatkozások jelennek meg; például, ha a felhasználó nem tagja olyan csoportnak, mely rendelkezik <em>jogosultságok adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) és <em>felhasználók adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) jogosultsággal, akkor a <em>Felhasználókezelés</em> menü nem jelenik meg.

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Adjust administration menu settings.
hu: Adminisztrációs menü beállításai.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
hu: Egy legördülő menüt ad a gyakran használt adminisztrációs feladatokhoz és egyéb gyakori célokhoz (a megfelelő jogosultsággal rendekező felhasználókak).

en: PHP filter
hu: PHP szűrő

en: Optionally add additional CSS classes. Example: <em>my-first-class my-second-class</em>
hu: Választható további CSS osztályok hozzáadása. Példa: <em>my-first-class my-second-class</em>

en: Additional classes for Skinr may only contain alphanumeric characters, spaces, - and _.
hu: A további osztályok a <em>Skinr<em> számára csak alfanumerikus karaktereket, szóközt és aláhúzást tartalmazhatnak.

en: access skinr
hu: skinr elérése

en: access skinr classes
hu: skinr osztályok elérése

en: administer skinr
hu: skinr adminisztrációja

en: Provides a way to define and/or skin bits of Drupal output from the UI.
hu: Egy felhasználói felületről lehetőséget biztosít ahhoz, hogy a Drupal kinézetét még inkább egyedivé lehessen tenni.

en: Skinr settings
hu: <em>Skinr</em> beállítások

en: Here you can manage which Skinr styles, if any, you want to apply.
hu: Itt kezelhetőek az alkalmazni kívánt <em>Skinr</em> stílusok, ha vannak.

en: Choose Skinr Style(s)
hu: <em>Skinr</em> stílusok kiválasztása

en: Here you can manage which Skinr styles, if any, you want to apply to this block.
hu: Itt kezelhetőek az alkalmazni kívánt <em>Skinr</em> stílusok erre a blokkra, ha vannak.

en: Skinr settings weren't saved due to an error.
hu: A <em>Skinr</em> beállítások egy hiba következtében nem kerültek mentésre.

en: Allows you to apply Skinr skins.
hu: Lehetővé teszi a Skinr témák használatát.

en: Submitted by !username on @datetime
hu: !username, @datetime

en: Preview post
hu: Előnézet

en: Must users preview posts before submitting?
hu: Beküldés előtt kötelező-e az előnézet megtekintése?

en: More information about formatting options
hu: További információ a formázási lehetőségekről

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Default menu for content
hu: A tartalom alapértelmezett menüje

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
hu: A tartalomszerkesztő űrlap alapértelmezett menüje.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
hu: Az időzített feladatok futtatása több mint egy órát vett igénybe, valószínűleg beragadt.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hu: Az időzített feladatok futtatásának kísérlete, miközben ezek futnak.

en: Cron run completed.
hu: Az időzített feladatok futtatása befejeződött.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
hu: A hozzáadott részek és módosítások magyarázata, hogy más szerkesztők is könnyebben érthessék a változtatás célját.

en: HTTP request status
hu: HTTP kérés állapota

en: Fails
hu: Nem sikerült

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
hu: A rendszer vagy a hálózat beállításai nem teszik lehetővé, hogy a Drupal weboldalakat érjen el, ami csökkentett működést eredményez. A hiba oka a webszerver- vagy a PHP beállítása lehet, javasolt kijavítani, hogy elérhető legyen a rendelkezésre álló frissítési információk letöltése, a hírcsatornák betöltése, az OpenID felhasználásával történő belépés vagy más hálózatfüggő szolgáltatás.

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: Delete this menu item.
hu: Menüpont törlése

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
hu: A tartalom hivatkozásának neve a menüben. Üresen hagyva nem fog megjelenni a menüben.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
hu: A törzs mezőbe írandó szavak minimális száma. A rövid, jellemzően beküldést próbálgató tartalom beküldések kiszűrésére használható.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hu: Választható. Meg lehet adni az útvonalálnevet, mely alatt ez a tartalom elérhető lesz. Beállítható például a „joginyilatkozat” útvonal egy jogi nyilatkozat esetén. Viszonyított útvonalat kell megadni, sem kezdő sem záró perjelet nem szabad alkalmazni.

en: Already added languages
hu: Már hozzáadott nyelvek

en: Recent blog posts
hu: Friss blogbejegyzések

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: Are you sure you want to delete these users?
hu: Ezek a felhasználók biztosan törölhetők?

en: The users have been deleted.
hu: A felhasználók törölve lettek.

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Edit language
hu: Nyelv szerkesztése

en: allow
hu: engedélyezett

en: Edit category
hu: Kategória szerkesztése

en: The content type %name has been updated.
hu: %name tartalomtípus frissítve lett.

en: The content type %name has been added.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Catalan
hu: Katalán

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hu: A táblázaton végrehajtott változtatások az űrlap beküldéséig nem lesznek elmentve.

en: Rule type
hu: Szabály típus

en: Mask
hu: Maszk

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
hu: „@type”: „%rule” szabály biztosan törölhető?

en: The access rule has been deleted.
hu: A szabály törölve lett.

en: The requested page could not be found.
hu: A kért oldal nem található.

en: Post new @node_type
hu: Új @node_type beküldése

en: Requirements problem
hu: Egy előfeltétellel probléma adódott

en: Database configuration
hu: Adatbázis beállítása

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
hu: Úgy tűnik, hogy a webszerver nem támogatja a Drupal által használható adatbázis rendszerek egyikét sem. A tárhely szolgáltatójával egyeztetve megállapítható, hogy a <a href="@drupal-databases">Drupal által támogatott</a> adatbázis rendszerek valamelyike beüzemelhető-e.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
hu: @drupal adatbázis beállítások.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
hu: @drupal adatok tárolására használt adatbázis típusa.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
hu: @drupal adatok tárolására használt adatbázis neve. Ennek már léteznie kell a szerveren a telepítés megkezdése előtt.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
hu: @drupal adatok tárolására használt %db_type adatbázis neve. Ennek már léteznie kell a szerveren a telepítés megkezdése előtt.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
hu: Ha több @drupal webhely osztozik ugyanazon az adatbázison vagy más rendszerekkel kell megosztani az adatbázist, akkor a most telepített @drupal webhely táblázat neveinek előtagját (például %prefix) meg kell adni.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
hu: %db_prefix táblázat név előtag nem érvényes. Csak betűket, számokat, pontot és aláhúzás karaktert tartalmazhat.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hu: %settings_file beállításai szerint @drupal %db_type adatbázissal működne, de ez az adatbázis típus a PHP-ban nem támogatott.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
hu: A Drupal működéséhez és a telepítésének folytatásához a jelzett jogosultság problémákat meg kell oldani. A következő parancsokra van joga a rendszernek: %commands. Az adatbázis szerver beállításához további segítség a <a href="http://drupal.org/node/258">Telepítési és frissítési kézikönyv (angol)</a> oldalain található. További probléma esetén a tárhely szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot.

en: Select an installation profile
hu: Telepítési profil kiválasztása

en: Choose language
hu: Nyelv kiválasztása

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
hu: Egy megfelelő nyelvi csomag hozzáadásával a telepítő tetszőleges más nyelven is használható. Az angoltól eltérő nyelvű telepítéshez:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
hu: A használt Drupal-változathoz illeszkedő, kívánt nyelvű <a href="@translations" target="_blank">fordítást le kell tölteni</a>. A fordítások különálló csomagok formájában érhetőek el, melyek egy-egy nyelv támogatását adják a rendszerhez. Nem minden nyelvi csomag érhető el a Drupal összes kiadásához.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
hu: Ha a kívánt nyelvi csomag elérhető, letöltés után a Drupal gyökér könyvtárába kell kicsomagolni.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
hu: Az alábbi második link segítségével a nyelv választó képernyőre visszatérve immár lehetőség lesz az alternatív nyelv kiválasztására. Az oldal újratöltésével frissíthető a felismert nyelvek listája.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
hu: A Drupal angol nyelvű telepítése és használata vagy a nyelvi csomag telepítés utáni beállítása az első linket követve választható.

en: How should the installation continue?
hu: Miként folytatódjon a telepítés?

en: Continue installation in English
hu: A telepítés folytatás angolul

en: Return to choose a language
hu: Visszatérés a nyelv választó képernyőhöz

en: Install Drupal in English
hu: Angol nyelvű telepítés

en: Learn how to install Drupal in other languages
hu: Információ a más nyelvű telepítési lehetőségről

en: (built-in)
hu: (beépített)

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: No profiles available
hu: Nincs elérhető profil

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
hu: Nem található egyetlen telepítési profil sem, mely megadná, hogy milyen adatbázis sémát kell felépíteni, illetve milyen modulokat kell bekapcsolni. Legalább egy profil szükséges ahhoz, hogy a telepítés folytatódhasson.

en: Drupal already installed
hu: A Drupal már fel van telepítve

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
hu: <ul><li>Az újrakezdéshez a meglévő adatbázis tartalmát törölni kell.</li><li>Új adatbázisba telepítéshez a <em>sites</em> könyvtárban található megfelelő <em>settings.php</em> szerkesztése szükséges.</li><li>Egy meglévő rendszer frissítéséhez a <a href="@base-url/update.php">frissítő eszközt</a> kell használni.</li><li>A <a href="@base-url">meglévő webhely megtekintése</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
hu: @drupal telepítése

en: The installation has encountered an error.
hu: A telepítő hibát észlelt.

en: Configure site
hu: Webhely beállítása

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
hu: %file és %dir minden szükséges módosítása megtörtént. A biztonsági kockázatok csökkentése érdekében a fájl írási jogosultságát most meg kell szüntetni, mert a továbbiakban nincs rá szükség. További információ az <a href="@handbook_url">online kézikönyvben</a>található.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
hu: %file és %dir minden szükséges módosítása elvégezve. Csak olvasható jogosultságúra lettek állítva a biztonságos működés érdekében.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
hu: A lefutott ellenőrzés szerint ez a kiszolgáló támogatja ezt a lehetőséget.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
hu: A rendszer jelenlegi beállítása nem támogatja ezt a funkciót. A <a href="http://drupal.org/node/15365">rövid webcímek kézikönyv lapja</a> további információkkal szolgál (angolul).

en: Testing clean URLs...
hu: Rövid webcímek ellenőrzése...

en: @drupal installation complete
hu: @drupal telepítése sikeres

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
hu: A telepítés sikeresen befejeződött.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
hu: Érdemes a fenti üzeneteket áttekinteni a <a href="@url">működő webhelyre lépés</a> előtt.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
hu: A <a href="@url">működő webhely megtekinthető</a>.

en: Installed %module module.
hu: %module telepítve lett.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
hu: A @drupal telepítéséhez szükség van egy beállításokat tartalmazó fájlnak a létrehozására.
    <ol>
    <li>Egy másolatot kell készíteni a %default_file fájlről %file néven.</li>
    <li>A fájl jogosultságait úgy kell beállítani, hogy a webkiszolgáló számára írható legyen. A fájlok jogosultságainak beállításáról további információ az <a href="@handbook_url">online kézikönyvben</a> található.</ol>
    A Drupal telepítéséről részletes leírás (angol nyelven) az INSTALL.txt-ben olvasható.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
hu: @drupal telepítéséhez %file fájlnak írhatónak kell lennie a telepítési folyamat ideje alatt. A fájl jogosultságok beállításáról további információ az <a href="@handbook_url">online kézikönyvben</a> található.

en: Choose profile
hu: Profil kiválasztása

en: Verify requirements
hu: Követelmények ellenőrzése

en: Set up database
hu: Adatbázis beállítás

en: Set up translations
hu: Fordítások betöltése

en: Install site
hu: Webhely telepítése

en: Finish translations
hu: Fordítások betöltése

en: To configure your website, please provide the following information.
hu: A webhely beállításához az alábbi adatok megadására van szükség.

en: Site e-mail address
hu: A webhely e-mailcíme

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
hu: Regisztráció, új jelszó igénylése és más értesítések során automatikusan küldött emailek <em>Feladójának</em> címe. (Ajánlott a webhely domainjére végződő címet megadni. Ez segít megelőzni, hogy a küldött emaileket spamnek tekintsék.)

en: Administrator account
hu: Adminisztrátor felhasználó

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
hu: Az adminisztrátor felhasználó mindent megtehet a webhelyen, minden jogosultsággal rendelkezik. Ez lesz az egyetlen felhasználó, amely bizonyos tevékenységeket kizárólagosan gyakorolhat, ezért érdemes titokban tartani az adatait.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
hu: A rendszer minden levelet erre a címre fog küldeni. Ez az email cím nem jelenik meg nyilvánosan, és csak új jelszó kérésnél, illetve feliratkozást igénylő szolgáltatásoknál lesz felhasználva.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
hu: A dátum és időértékek alapértelmezésben az egész webhelyen ezen időzóna szerint jelennek majd meg.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
hu: Ezzel a beállítással lehetőség van rövid webcímek használatára, azaz a <code>?q=</code> webcím résztől való megszabadulásra.

en: Update notifications
hu: Frissítési értesítők

en: Check for updates automatically
hu: Frissítések automatikus ellenőrzése

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
hu: Engedélyezésével a Drupal értesítést küld, amikor új kiadás jelenik meg. Ezáltal jelentősen erősíthető a webhely biztonsága, használata <strong>erősen ajánlott</strong>. Működéséhez szükséges, hogy a a webhely a telepített összetevőkről anonim információkat küldjön a <a href="@drupal">drupal.org</a> címre. További információ a <a href="@update">frissítési értesítések súgó oldalon</a> található.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
hu: %action árva akció törölve lett az adatbázisból.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
hu[0]: Egy árva akció (%orphans) van az akciók listájában. !link
hu[1]: @count árva akció (%orphans) van az aciók listájában. !link

en: Site off-line
hu: Karbantartás miatt zárva

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
hu: Az időzített feladatok futtatása a rendelkezésre álló időkereten túllépett, ezért leállt.

en: 1 byte | @count bytes
hu[0]: 1 byte
hu[1]: @count byte

en: MySQL database
hu: MySQL adatbázis

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
hu: A MySQL adatbázisszerver változatszáma nagyon régi. A Drupal működtetéséhez legalább MySQL %version szükséges.

en: PostgreSQL database
hu: PostgreSQL adatbázis

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
hu: A PostgreSQL adatbázisszerver változatszáma nagyon régi. A Drupal működtetéséhez legalább PostgreSQL %version szükséges.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
hu: A PostgreSQL adatbázis nem megfelelő kódolással (%encoding) van beállítva. Lehetséges, hogy nem az elvárt módon fog működni, ezért ajánlatos újra létrehozni UTF-8/Unicode kódolás használatával. További információ a <a href="@url">PostgreSQL dokumentációban</a>.

en: The directory %directory has been created.
hu: „%directory” könyvtár létrejött.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
hu: „%directory” könyvtárra vonatkozó jogosultság az írhatóság érdekében meg lett változtatva.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hu: „!name” értéke nem lehet hosszabb, mint %max karakter, a jelenlegi hossza viszont %length karakter.

en: Illegal choice %choice in %name element.
hu: „%name” mezőben érvénytelen kiválasztott érték (%choice).

en: GD2 image manipulation toolkit
hu: GD2 képkezelési eszközkészlet

en: The GD toolkit is installed and working properly.
hu: A GD eszközkészlet telepítve van és helyesen működik.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
hu: A JPEG műveletek során alkalmazott képminőség, melyet nulla és száz közötti számként kell megadni. A nagyobb értékek jobb minőségű de nagyobb fájlméretű képet eredményeznek.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
hu: A GD képkezelő eszközkészlet működéséhez a PHP GD kiterjesztésének telepítése és beállítása szükséges. További információ <a href="@url">a PHP kézikönyvben</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
hu: A JPEG minőség 0 és 100 közötti szám kell legyen.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
hu: %module modul szükséges, de nem található a fájlrendszerben. A <em>modules</em> alkönyvtárba kell mozgatni.

en: PHP MySQL support not enabled.
hu: A PHP-ben nincs MySQL támogatás.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
hu: Nem lehet kapcsolódni a MySQL adatbázis szerverhez. A MySQL a következő hibaüzenetet adta: %error.<ul><li>Biztos a megfelelő felhasználói név és jelszó van megadva?</li><li>Biztos, hogy a megfelelő adatbázis hosztot próbálja használni a rendszer?</li><li>Fut az adatbázis szerver?</li></ul>További segítség a <a href="http://drupal.org/node/258">Telepítési és frissítési kézikönyv (angol)</a> oldalain található. További probléma esetén a tárhely szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
hu: Nem lehet kiválasztani a kért adatbázist, ami azt jelenti, hogy az adatbázis felhasználói név és jelszó helyes, de a kért adatbázis elérése nem lehetséges. A MySQL a következő hibaüzenetet adta: %error.<ul><li>Biztosan a megfelelő adatbázis név van megadva?</li><li>Biztos, hogy létezik az adatbázis?</li><li>Van joga a megadott felhasználónak ehhez az adatbázishoz?</li></ul>További segítség a <a href="http://drupal.org/node/258">Telepítési és frissítési kézikönyv (angol)</a> oldalain található. További probléma esetén a tárhely szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
hu: Nem lehet egy próba táblát létrehozni a MySQL adatbázisban a %query parancs segítségével. A MySQL a következő hibaüzenetet adta: %error.<ul><li>Biztos, hogy a megadott felhasználó tábla létrehozási jogosultsággal rendelkezik?</li></ul>További segítség a <a href="http://drupal.org/node/258">Telepítési és frissítési kézikönyv (angol)</a> oldalain található. További probléma esetén a tárhely szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
hu: Nem lehet rekordot hozzáadni a MySQL próba táblában. %query rekord beillesztő parancs futtatására a MySQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
hu: Nem lehet rekordot módosítani a MySQL próba táblában. %query rekord frissítő parancs futtatására a MySQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
hu: Nem lehet rekordot törölni a MySQL próba táblában. %query rekord törlő parancs futtatására a MySQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
hu: Nem lehet táblát törölni a MySQL adatbázisban. %query tábla törlő parancs futtatására a MySQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
hu: A PHP-ben nincs MySQLi támogatás.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
hu: A PHP-ben nincs PostgreSQL támogatás.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
hu: Nem lehet kapcsolódni a PostgreSQL adatbázis szerverhez. A PostgreSQL a következő hibaüzenetet adta: %error.<ul><li>Biztos a megfelelő felhasználói név és jelszó van megadva?</li><li>Biztos, hogy a megfelelő adatbázis hosztot próbálja használni a rendszer?</li><li>Fut az adatbázis szerver?</li><li>Biztosan a megfelelő adatbázis név van megadva?</li></ul>További segítség a <a href="http://drupal.org/node/258">Telepítési és frissítési kézikönyv (angol)</a> oldalain található. További probléma esetén a tárhely szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
hu: Nem lehet egy próba táblát létrehozni a PostgreSQL adatbázisban a %query parancs segítségével. A PostgreSQL a következő hibaüzenetet adta: %error.<ul><li>Biztos, hogy a megadott felhasználó tábla létrehozási jogosultsággal rendelkezik?</li></ul>További segítség a <a href="http://drupal.org/node/258">Telepítési és frissítési kézikönyv (angol)</a> oldalain található. További probléma esetén a tárhely szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
hu: Nem lehet rekordot hozzáadni a PostgreSQL próba táblában. %query rekord beillesztő parancs futtatására a PostgreSQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
hu: Nem lehet rekordot módosítani a PostgreSQL próba táblában. %query rekord frissítő parancs futtatására a PostgreSQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
hu: Nem lehet táblát zárolni a PostgreSQL adatbázisban. %query tábla zároló parancs futtatására a PostgreSQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
hu: Nem lehet tábla zárolást feloldani a PostgreSQL adatbázisban. %query tábla zárolást feloldó parancs futtatására a PostgreSQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
hu: Nem lehet rekordot törölni a PostgreSQL próba táblában. %query rekord törlő parancs futtatására a PostgreSQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
hu: Nem lehet táblát törölni a PostgreSQL adatbázisban. %query tábla törlő parancs futtatására a PostgreSQL a következő hibaüzenetet adta: %error.

en: Right to left
hu: Jobbról balra

en: Left to right
hu: Balról jobbra

en: Predefined language
hu: Előre definiált nyelv

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
hu: A kívánt nyelv kiválasztása után a <em>Nyelv hozzáadása</em> gombot kell megnyomni. (Az <em>Egyedi nyelv</em> mezőcsoport ad lehetőséget olyan nyelvek hozzáadására, amelyek nem találhatók meg a listában.)

en: Custom language
hu: Egyedi nyelv

en: Add custom language
hu: Egyedi nyelv hozzáadása

en: Save language
hu: Nyelv mentése

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
hu: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> szerinti nyelv azonosító. A nyelv azonosítók jellemzően egy országkódot tartalmaznak, opcionálisan egy írásmód vagy helyi változat megnevezéssel. <em>Például „hu”, „en”, „en-US” vagy „zh-Hant”</em>.

en: Language name in English
hu: A nyelv neve angolul

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
hu: A nyelv neve angolul, melyet így a különböző nyelvű felületeken is megfelelően le lehet fordítani. <em>Például: Hungarian</em>.

en: Native language name
hu: A nyelv neve

en: Name of the language in the language being added.
hu: A nyelv neve az eredeti nyelven. <em>Például: Magyar</em>.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
hu: Nyelvi azonosító vagy más, egyedi karaktersorozat, amit az útvonalak elején használ majd a rendszer. A <em>Csak útvonal-előtagok</em> vagy <em>Útvonal-előtagok nyelvi alapértelmezéssel</em> módokban a webhely nyelve az útvonalelőtag illeszkedése alapján lesz megállapítva. Az alapértelmezett nyelv esetén üresen hagyható. <strong>Az érték módosítása a meglévő éles webhelyen a korábbi webcímeket megváltoztatja, ezért csak komolyan átgondolva érdemes megváltoztatni.</strong> <em>Például a német nyelvhez „nemet” értéket megadva útvonal-előtagnak „www.pelda.hu/nemet/node" típusú webcímeket eredményez.</em>

en: Language domain
hu: A nyelv domain neve

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
hu: A nyelvhez rendelt webcím protokoll meghatározással. A <em>Csak domain nevek</em> nyelv megállapítási módban a nyelv kiválasztásához használatos érték. Az alapértelmezett nyelv esetén üresen hagyható. <strong>Meg kell adni a protokollt is.</strong> <em>Például: Az "http://example.de" vagy "http://de.example.com" webcím megadásával a német nyelvhez "http://example.de/node" illetve "http://de.example.com/node", típusú webcímek tartoznak majd.</em>

en: Direction that text in this language is presented.
hu: Ezen a nyelven megjelenő tartalmak írási iránya.

en: The language %language (%code) already exists.
hu: „%language” (%code) nyelv már létezik.

en: Invalid language code.
hu: Érvénytelen nyelv kód.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
hu: „%language” nyelv hozzáadva, használatra kész. További információ a <a href="%locale-help">súgó oldalon</a> található.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
hu: A domain név és útvonal előtag nem adható meg egyidőben.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
hu: A megadott domain (%domain) már egy nyelvhez (%language) van rendelve.

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
hu: Csak az alapértelmezett nyelvnél lehet mind az útvonal előtag mind a domain név üres.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
hu: A megadott útvonal előtag (%prefix) már egy nyelvhez (%language) van rendelve.

en: The English language cannot be deleted.
hu: A beépített angol nyelv nem törölhető.

en: The default language cannot be deleted.
hu: Az alapértelmezett nyelv nem törölhető.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
hu: Egy nyelv törlése során minden ehhez kapcsolódó felület fordítás törlődik. Az ezen nyelven tárolt tartalmak nyelv függetlenek lesznek. A művelet nem vonható vissza.

en: Path prefix only.
hu: Csak útvonal előtagok.

en: Path prefix with language fallback.
hu: Útvonal előtagok nyelvi alapértelmezéssel.

en: Domain name only.
hu: Csak domain nevek.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
hu: A webhely nyelvének meghatározásához használt mód kiválasztása. <strong>A beállítás módosítása a kiírt linkeket és a kérésekben beérkező linkek értelmezését is megváltoztatja, ezért elronthat meglévő webcímeket. Így csak alapos meggondolás után állítandó át működő webhelyeken.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
hu: Nyelv megállapítási beállítások el lettek mentve.

en: English (built-in)
hu: Angol (beépített)

en: String contains
hu: A karaktersorozat tartalma

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hu: Az összes karaktersorozat megtekintéséhez maradjon üresen. A keresés kisbetű/nagybetű érzékeny.

en: English (provided by Drupal)
hu: Angol (az eredeti Drupal változat)

en: Search in
hu: Keresés

en: Both translated and untranslated strings
hu: Lefordított és fordítatlan karaktersorozatok

en: Only translated strings
hu: Csak lefordított karaktersorozatok

en: Only untranslated strings
hu: Csak fordítatlan karaktersorozatok

en: Limit search to
hu: Keresés csak a következőkben

en: All text groups
hu: Minden szövegcsoport

en: Languages not yet added
hu: Még hozzá nem adott nyelvek

en: Import translation
hu: Fordítás importálása

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
hu: Egy Gettext Portable Object (<em>.po</em>) fájl.

en: Import into
hu: Import

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
hu: A fordítások importálásának célnyelve. Még be nem állított nyelv választása esetén az importálás előtt a nyelv is hozzá lesz adva.

en: Text group
hu: Szövegcsoport

en: Imported translations will be added to this text group.
hu: A betöltött fordítások ebbe a szövegcsoportba lesznek elmentve.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
hu: A feltöltött karaktersorozatok felülírják a létezőket, az új karaktersorozatokkal bővül az adatbázis

en: Existing strings are kept, only new strings are added
hu: A már fordítással rendelkező karaktersorozatok megmaradnak, csak az új karaktersorozatokkal bővül az adatbázis

en: The language %language has been created.
hu: %language nyelv hozzá lett adva.

en: Export translation
hu: Fordítás exportálása

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
hu: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) formátumba exportálandó nyelv.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
hu: Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) sablon generálása az összes adatbázisban található fordítandó karaktersorozattal.

en: String not found.
hu: A karaktersorozat nem található.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hu: A beküldött karaktersorozat nem megengedett HTML kódot tartalmaz: %string

en: The string has been saved.
hu: A karaktersorozat el lett mentve.

en: The string has been removed.
hu: A karaktersorozat törölve lett.

en: The language selected for import is not supported.
hu: Az importáláshoz választott nyelv nem támogatott.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
hu: „%filename” fájl fejléc nélküli vagy hibás fejlécet tartalmaz.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
hu: A fordítás sikeresen importálva lett. %number új, %update  módosított és %delete törölt karaktersorozat.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
hu: „%filename” hibás: a többesszámokat leíró formula nem elemezhető.

en: Importing interface translations
hu: Felület fordítások importálása

en: Starting import
hu: Importálás megkezdése

en: Error importing interface translations
hu: Hiba történt a felület fordítások importálásakor.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hu: Nem megengedett HTML kódot tartalmazó fordítási karaktersorozat beküldésének kísérlete: %string

en: The %language language (%code) has been created.
hu: „%language” (%code) nyelv hozzá lett adva.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
hu: %file „%locale” fordításba importálása sikeres volt. %number új, %update módosított és %delete törölt karaktersorozat.

en: Exported %locale translation file: %filename.
hu: „%locale” fordítás exportálva lett „%filename” néven.

en: Exported translation file: %filename.
hu: A fordítás exportálva lett „%filename” néven.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl frissült.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl létrejött.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl törölve lett, mivel nem tartozik ehhez a nyelvhez JavaScriptben használt fordítás.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl létrehozása közben hiba lépett fel.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
hu[0]: Egy fordítási karaktersorozat figyelmen kívül lett hagyva, mert nem megengedett HTML kódot tartalmaz.
hu[1]: @count fordítási karaktersorozat figyelmen kívül lett hagyva, mert nem megengedett HTML kódot tartalmaz.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
hu[0]: Az újonnan telepített modulokhoz egy fordítási fájl lett betöltve.
hu[1]: Az újonnan telepített modulokhoz @count fordítási fájl lett betöltve.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
hu[0]: A bekapcsolt modulokhoz egy fordítási fájl lett betöltve.
hu[1]: A bekapcsolt modulokhoz @count fordítási fájl lett betöltve.

en: Abkhazian
hu: Abház

en: Avestan
hu: Avesztai

en: Amharic
hu: Amhara

en: Assamese
hu: Asszámi

en: Aymara
hu: Amhara

en: Azerbaijani
hu: Azerbajdzsán

en: Bashkir
hu: Baskír

en: Belarusian
hu: Belorusz

en: Bengali
hu: Bengáli

en: Tibetan
hu: Tibeti

en: Bosnian
hu: Bosnyák

en: Chechen
hu: Csecsen

en: Corsican
hu: Korzikai

en: Cree
hu: Krí

en: Old Slavonic
hu: Óegyházi szláv

en: Chuvash
hu: Csuvas

en: Welsh
hu: Walesi

en: Maldivian
hu: Maldív

en: Bhutani
hu: Butáni

en: Esperanto
hu: Eszperantó

en: Estonian
hu: Észt

en: Basque
hu: Baszk

en: Persian
hu: Perzsa

en: Fulah
hu: Fula

en: Faeroese
hu: Férői

en: Frisian
hu: Fríz

en: Irish
hu: Ír

en: Scots Gaelic
hu: Skót Gael

en: Galician
hu: Galíciai

en: Guarani
hu: Guaraní

en: Gujarati
hu: Gudzsarati

en: Hausa
hu: Hausza

en: Armenian
hu: Örmény

en: Interlingua
hu: Interlingva

en: Interlingue
hu: Okcidentál

en: Igbo
hu: Ibo

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Javanese
hu: Jávai

en: Georgian
hu: Grúz

en: Kongo
hu: Kongói

en: Kikuyu
hu: Kikuju

en: Kazakh
hu: Kazah

en: Greenlandic
hu: Grönlandi

en: Cambodian
hu: Kambodzsai

en: Kashmiri
hu: Kasmíri

en: Kurdish
hu: Kurd

en: Cornish
hu: Korni

en: Kirghiz
hu: Kirgiz

en: Luxembourgish
hu: Luxemburgi

en: Laothian
hu: Laoszi

en: Latvian
hu: Lett

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Mongolian
hu: Mongol

en: Moldavian
hu: Moldáv

en: Malay
hu: Maláj

en: Maltese
hu: Máltai

en: Burmese
hu: Burmai

en: North Ndebele
hu: Északi ndebele

en: Nepali
hu: Nepáli

en: Norwegian Bokmål
hu: Norvég Bokmál

en: Norwegian Nynorsk
hu: Norvég Nynorsk

en: South Ndebele
hu: Déli ndebele

en: Chichewa
hu: Chichewa (Bantu)

en: Occitan
hu: Occitán

en: Ossetian
hu: Osztják

en: Punjabi
hu: Pandzsábi

en: Pali
hu: Pali (prakrit)

en: Pashto
hu: Pástu

en: Portuguese, Portugal
hu: Portugál

en: Portuguese, Brazil
hu: Brazíliai portugál

en: Quechua
hu: Kecsua

en: Rhaeto-Romance
hu: Rätoromán

en: Kinyarwanda
hu: Kinyaruanda

en: Sanskrit
hu: Szanszkrit

en: Sardinian
hu: Szardíniai

en: Sindhi
hu: Szindhi

en: Northern Sami
hu: Lapp (Sámi)

en: Sango
hu: Szango

en: Serbo-Croatian
hu: Szerb-horvát

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Samoan
hu: Szamoai

en: Shona
hu: Sona

en: Albanian
hu: Albán

en: Serbian
hu: szerb

en: Sudanese
hu: Szudáni

en: Swahili
hu: Szuahéli

en: Tajik
hu: Tadzsik

en: Thai
hu: thaiföldi

en: Turkmen
hu: Türkmén

en: Tsonga
hu: Tszonga

en: Tatar
hu: Tatár

en: Tahitian
hu: Tahiti

en: Uighur
hu: Ujgur

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Uzbek
hu: Üzbég

en: Vietnamese
hu: vietnámi

en: Wolof
hu: Volof

en: Yiddish
hu: Jiddis

en: Yoruba
hu: Joruba

en: Chinese, Simplified
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Chinese, Traditional
hu: Kínai (hagyományos)

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
hu: Nem lehet email küldeni. Ha állandósul a probléma, fel kell venni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
hu: Hiba történt az e-mail küldése során %from címről %to címre.

en: Operating in off-line mode.
hu: Offline módú működés.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
hu: A menü útvonalirányítójának újraépítése nem sikerült. Néhány útvonal nem fog helyesen működni.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
hu: %module része egy körkörös függőségnek. Ez nem támogatott, ezért a modult nem lehet majd bekapcsolni.

en: sort icon
hu: sorrend változtatása

en: sort ascending
hu: növekvő sorrend

en: sort descending
hu: csökkenő sorrend

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
hu: Az alábbi hibákat meg kell oldani, mielőtt a telepítési folyamat folytatható

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
hu: Az alábbi hibát meg kell oldani, mielőtt a telepítési folyamat folytatható

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
hu: A hibaüzenetek ellenőrzése után <a href="!url">érdemes újra próbálkozni</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
hu: Az alábbi telepítési figyelmeztetéseket érdemes alaposan tanulmányozni

en: The following installation warning should be carefully reviewed
hu: Az alábbi telepítési figyelmeztetést érdemes alaposan tanulmányozni

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
hu: Az alábbi telepítési figyelmeztetéseket érdemes alaposan tanulmányozni, bár a legtöbb esetben ezek nem jelentenek problémát

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
hu: Az alábbi telepítési figyelmeztetést érdemes tanulmányozni, bár a legtöbb esetben ez nem jelent problémát

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
hu: A PHP által használt PCRE kódkönyvtár túl régi, és így problémát fog okozni a Unicode kódolású karaktersorozatok kezelésekor. A PHP 4.3.3-as vagy újabb változatát kell használni, meggyőződve arról, hogy a PHP-vel szállított PCRE kódkönyvtárt illesztették a nyelvhez. A PHP kézikönyv <a href="@url">PCRE-ről szóló részét</a> érdemes elolvasni.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
hu: A Unicode karaktersorozatokon végzett műveleteket a Drupal igyekszik a lehető legjobban elvégezni. A <a href="@url">PHP mbstring kiterjesztésének</a> telepítésével javítható a működés.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP mbstring kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a hagyományos PHP függvényeket helyettesítse funkcionalitásával. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <em>mbstring.func_overload</em> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További információ a <a href="@url">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP mbstring kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a bevitt karaktersorozatokat automatikusan átkódolja. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <em>mbstring.encoding_translation</em> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További információ a <a href="@url">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP mbstring kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a HTTP felett érkező karaktereket automatikusan átkódolja. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <em>mbstring.http_input</em> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További információ a <a href="@url">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP mbstring kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a kiírt karaktereket automatikusan átkódolja. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <em>mbstring.http_output</em> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További információ a <a href="@url">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a>.

en: Standard PHP
hu: Hagyományos PHP

en: PHP Mbstring Extension
hu: PHP mbstring kiterjesztés

en: Unicode library
hu: Unicode könyvtár

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
hu: „%s” kódolású XML fájl UTF-8-ra konvertálása nem lehetséges.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
hu: „%s” kódolás nem támogatott. Az PHP iconv, GNU recode vagy mbstring kiterjesztésének telepítése szükséges.

en: Parse error. Not well formed
hu: Feldolgozási hiba. Nem jól formált XML.

en: Parse error. Request not well formed.
hu: Feldolgozási hiba. Nem jól formált kérés.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
hu: Kiszolgálói hiba. Hibás formátumú XML-RPC hívás. A kérésnek methodCall hívásnak kell lennie.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
hu: Kiszolgálói hiba. @methodname metódus nincs meghatározva.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
hu: Kiszolgálói hiba. Nem megfelelő számú paraméter.

en: Server error. Invalid method parameters.
hu: Kiszolgálói hiba. Nem megfelelő metódus paraméterek.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
hu: Kiszolgálói hiba. @method metódus nem támogatott.

en: Invalid syntax for system.multicall.
hu: Érvénytelen system.multicall hívási forma.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
hu: A system.multicall rekurzív hívása nem engedélyezett.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
hu: Kiszolgálói hiba. @methodname nem rendelkezik aláírással.

en: Unspecified error
hu: Meghatározatlan hiba

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
hu: Hiba következett be. 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
hu: Hiba következett be. 
    @uri
    (további információ nem elérhető).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
hu: @status állapotkódú HTTP hiba következett be. 
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
hu: A hírcsatorna neve (vagy a hírcsatornát szolgáltató webhely neve).

en: Categorize news items
hu: Hírcsatorna elemek kategorizálása

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
hu: „%feed” nevű hírcsatorna már létezik. Másik nevet kell választani.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
hu: %feed hírcsatorna minden eleme biztosan törölhető?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
hu: A hírcsatorna elemek tartalmában engedélyezett HTML címkék szóközzel elválasztott listája. (Ezeket a címkéket nem távolítja el a Drupal.)

en: Category selection type
hu: Kategória választás módja

en: checkboxes
hu: jelölőnégyzetek

en: multiple selector
hu: többszörös választás

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
hu: A kategória választást lehetővé tevő űrlap elem formája. A jelölőnégyezetek könnyebben használhatók, a többszörös választó elemek viszont sok kategória esetén egyszerűbben kezelhetőek.

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
hu: Számos webhely (például hírportál, blog) elérhetővé teszi vezető híreit és legfrissebb tartalmait valamilyen szabványos XML-alapú hircsatornán keresztül. A hírolvasó többek között az <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> és <a href="@atom">Atom</a> szabványokat támogatja.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
hu: A hírcsatornák listája, amely <a href="@addfeed">újabbakkal is bővíthető</a>. A hírcsatorna vagy kategória <em>legfrissebb elemeit</em> listázó blokkot a <a href="@block">blokkok adminisztrációs oldalán</a> lehet bekapcsolni.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
hu: RSS, RDF vagy Atom formátumú hírcsatorna hozzáadása. Egy hírcsatorna csak egy példányban adható hozzá.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
hu: A kategóriák lehetővé teszik különböző csatornák elemeinek csoportosítását. Például több, sporttal kapcsolatos csatorna tartozhat a <em>Sport</em> kategóriába. A hírcsatorna elemek csoportosítása lehet automatikus (ha a csatorna létrehozásakor vagy szerkesztésekor ki lett választva valamelyik kategória), vagy egyedi (ekkor a csoportosítás a hírcsatorna elemek listáján keresztül elérhető <em>Kategorizálás</em> oldalon történik). Minden kategóriához saját oldal és blokk tartozik.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
hu: Hírforrások meghatározása, a letöltési gyakoriság és a kategorziálás beállítása.

en: Update items
hu: Elemek frissítése

en: Edit feed
hu: Hírcsatorna szerkesztése

en: No blocks in this region
hu: Nincs blokk a régióban.

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
hu: A blokkok dobozok, amelyek a webhely különböző területein, vagy régióiban jelennek meg. Az alapértelmezett Garland smink például „ bal oldalsáv”, „jobb oldalsáv”, „tartalom”, „fejléc” és „lábléc” régiókat határoz meg, és egy blokk bármelyikben szerepelhet. A <a href="@blocks"> blokkok beállításai oldalon</a> húzd és dobd módszerrel lehet egy blokkot egy régióhoz rendelni és azok sorrendjét beállítani.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
hu: Egyes modulok létrehoznak általában blokkokat (ilyen például a <em>belépés</em> blokk), de az adminisztrátorok is létrehozhatnak egyedi blokkokat. Egyedi blokknak egy címe, leírása és törzse van. A blokk törzse akármilyen hosszú és bármilyen támogatott <a href="@input-format">beviteli formát</a> tartalmazhat.

en: When working with blocks, remember that:
hu: Blokkokkal dolgozás közben érdemes tudni:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
hu: nem minden smink valósítja meg azonos módon, vagy jeleníti meg ugyanúgy az egyes régiókat, tehát sminktől függő elhelyezés van.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
hu: tiltott blokk, vagy olyan blokk amely nincs a régióban, sosem jelenik meg.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
hu: Ha a <em>Throttle</em> modul engedélyezett, akkor a visszafogott blokkok (amelyeknél a <em>visszafogó</em> jelölőnégyzet bejelölt) nem jelennek meg nagy kiszolgálóterheléskor.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
hu: blokkok beállíthatóak úgy, hogy csak bizonyos oldalakon legyenek láthatóak.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
hu: blokkok beállíthatóak úgy, hogy csak bizonyos feltételek mellett legyenek láthatóak.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
hu: blokkok beállíthatóak úgy, hogy csak bizonyos joggal rendelkező felhasználók számára legyenek láthatóak.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
hu: amikor az adminisztrátor engedélyezi felhasználóknak, hogy a <em>saját adatok</em> oldalon engedélyezhessenek, vagy letiltsanak egy adott blokkot.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
hu: néhány dinamikus blokk – ilyen akár egy modul által generált blokk – csak bizonyos oldalakon jelenik meg.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@block">blokkokról szóló oldalán</a> olvasható.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
hu: Ezen az oldalon a blokkokat húzd és dobd módszerrel lehet egy régióhoz rendelni és azon belül a sorrendjüket meghatározni. Régió-, vagy sorrendváltáskor a blokkot megfogva és áthúzva a <em>blokk</em> oszlop alá a blokk új helye határozható meg a listában. (Egérrel rákattintva a fogó ikonra, folyamatosan nyomva tartva áthúzható egy másik helyre.) A változtatások nem lesznek elmenve, csak az oldal alján található <em>blokkok mentése</em> nyomógomb használatával.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
hu: Kiemelkedő kiszolgálóterheléskor a <em>visszafogó</em> jelölőnégyzetet bejelölésével a processzor-terhelés, az adtabázis-forgalom, és a sávszélesség csökkentéséhez a blokkok automatikusan kikapcsolhatóak. A <a href="@throttleconfig">visszafogó beállítási oldalán</a> lehet szabályozni az érzékenységi szintet.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
hu: Minden blokk mellett a <em>beállítás</em> hivatkozásra kattintva állítható be a cím és a láthatóság. A <a href="@add-block">blokk hozzáadása</a> oldalon hozható létre egy saját blokk.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
hu: Ezen az oldalon lehet a webhelyhez saját blokkot adni. Az új blokk alapértelmezésben kikapcsolt, megjelenéséhez engedélyezni kell, illetve meg kell határozni a helyét a <a href="@blocks">blokkok</a> oldalon.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
hu: %info blokk az érvénytelen %region régióhoz volt rendelve, ezért ki lett kapcsolva.

en: JavaScript List Form
hu: JavaScript lista űrlap

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
hu: A blokkok változásai nem lesznek elmentve a <em>Blokk mentése</em> nyomógombra kattintásig.

en: Post new blog entry.
hu: Új bejegyzés beküldése.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
hu: Nincs megfelelő jogosultság új bejegyzés beküldéséhez.

en: You have not created any blog entries.
hu: Nincs még beküldött blogbejegyzés.

en: !author has not created any blog entries.
hu: !author még nem küldött be blogbejegyzést.

en: Create new blog entry.
hu: Új bejegyzés beküldése.

en: No blog entries have been created.
hu: Nincs még beküldött blogbejegyzés.

en: Blog entry
hu: Blogbejegyzés

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
hu: A <em>blogbejegyzés</em> egy online napló (más néven <em>blog</em>) egy bejegyzése.

en: View recent blog entries
hu: Friss blogbejegyzések

en: Read !username's latest blog entries.
hu: !username friss blogbejegyzéseinek olvasása.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
hu: A blog modul lehetővé teszi, hogyregisztárlt felhasználók <em>blogot</em> vagy másnéven online naplót működtessenek. A blogok egyedi <em>blogbejyegyzésekből</em> épülnek fel, melyek leggyakrabban létrehozási idő szerint csökkenő sorrendjében jelennek meg.

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
hu: A Navigációs menühoz egy (opcionálisan megjeleníthető) <em>Blogok</em>menüpont kerül felvételre, mely megjeleníti a webhelyen található összel blogot és egy <em>Saját blog</em> menüpont, mely a bejelenktezett felhasználó blogbejegyzéseit jeleníti meg. Új blogbejegyzés a <em>Tartalom beküldése</em> alatt található <em> blogbejegyzés</em> menüponttal hozható létre.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
hu: Minden blogbejegyzést egy automatikusan megjelenő link kapcsol a felhasználó más blog bejegyzéseihez. Alapértelmezésben a blogbejegyzésekhez hozzászólások küldhetőek be, és automatikusan megjelennek a honlapon. A blog modul egy <em>Friss blogbejegyzések</em> blokkot is biztosít, amelyet a <a href="@blocks">blokkok adminisztrációs oldalán</a> lehet bekapcsolni.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
hu: A hírolvasó modul használatakor egy <em>blog</em> ikon is megjelenik automatikusan egy csatorna <em>legújabb elemek</em> blokkjában. Erre az ikonra kattintva a rendszer blogbejegyzés szerkesztését kezdeményezi, automatikusan kitöltve a címet és a törzs mezőbe másolva a cél webhely linkjét és egy idézetnek alkalmas szöveget. A blogok szerzői ezt a szolgáltatást a csatornák híreinek egyszerű hivatkozására használhatják. A szolgáltatás használatához <a href="@modules">be kell kapcsolni</a> a hírolvasó modult, <a href="@feeds">hozzá kell adni és be kell állítani</a> egy vagy több hírcsatornát és <a href="@blocks">position</a> meg kell jelentetni a csatorna <em>legújabb elemeinek</em> blokkját.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@blog">blog modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: !username's blog
hu: !username blogja

en: Read the latest blog entries.
hu: Friss blogbejegyzések megtekintése.

en: create blog entries
hu: blogbejegyzések létrehozása

en: delete own blog entries
hu: saját blogbejegyzések törlése

en: delete any blog entry
hu: bármely blogbejegyzés törlése

en: edit own blog entries
hu: saját blog szerkesztése

en: edit any blog entry
hu: bármely blogbejegyzés szerkesztése

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
hu: Könnyen és rendszeresen frissíthető felhasználói blogok hozhatók létre segítségével.

en: Allowed book outline types
hu: Engedélyezett könyvvázlat típusok

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
hu: Olyan tartalomtípusokat kell választani, amelyeket a %add-perm jogosultsággal rendelkező felhasználók hozzáadhatnak a könyv struktúrához. A %outline-perm jogosultsággal rendelkező felhasználók minden tartalomtípust hozzáadhatnak.

en: Default child page type
hu: Alapértelmezés szerinti gyermekoldal típusa

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
hu: A %add-child linkhez tartozó tartalomtípusnak az engedélyezett könyvvázlat típusok egyikének kell lennie.

en: Save book pages
hu: Könyvlapok mentése

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
hu: Közben a könyvet más felhasználó már módosította, ezért a változtatások nem menthetőek.

en: Title changed from %original to %current.
hu: A cím megváltozott erről: %original erre: %current.

en: Updated book %title.
hu: „%title” könyv módosítva lett.

en: book: updated %title.
hu: könyv: %title frissítve lett.

en: Update book outline
hu: Könyvvázlat módosítása

en: Remove from book outline
hu: Eltávolítás a könyvvázlatból

en: No changes were made
hu: Nem történt változás

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
hu: A tartalom hozzá lett adva a kiválasztott könyvhöz. Most megadható a helyzete a többi laphoz képest.

en: The book outline has been updated.
hu: A könyvvázlat frissült.

en: There was an error adding the post to the book.
hu: Hiba történt a könyvhöz csatolás közben.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
hu: %title hozzárendelt gyermekoldalakkal rendelkezik, amelyek a könyvhöz tartozó kapcsolatuk fenntartása érdekében automatikusan át lesznek helyezve. A struktúra újbóli létrehozásához %title a Vázlat fül használatával újból hozzáadható, az összes korábbi gyermekoldalt is manuálisan kell áthelyezni.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
hu: %title a Vázlat fül használatával újra hozzáadtható a struktúrához .

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
hu: „%title” lap biztosan eltávolítható a könyvből?

en: The post has been removed from the book.
hu: A tartalom eltávolítva a könyvvázlatból.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
hu: A könyv lapjainak nyomtatóbarát változata.

en: Show block on all pages
hu: Blokk megjelenítése minden oldalakon

en: Show block only on book pages
hu: Blokk megjelenítése csak a könyv oldalakon

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
hu: Ha a <em>Blokk megjelenítése minden oldalakon</em> be van kapcsolva, a blokk az oldal összes könyvéből automatikusan generált menüt fog tartalmazni. Ha a <em>Blokk megjelenítése csak a könyv oldalakon</em> van bekapcsolva, a blokk csak az oldaon lévő könyvhöz tartozó menüt fogja tartalmazni. Ebben az esetben, ha az oldalon nincs könvy a blokk nem lesz megjelenítve. Az <em>Oldalaktől függő megjelenítés</em> vagy más láthatósági beállítások szintén használhatók a blokk szelektív megjelenítésére.

en: This is the top-level page in this book.
hu: Ez a könyv legfelső szintű lapja.

en: No book selected.
hu: Nincs kiválasztott könyv.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Szülő oldal a könyvben. A könyv és a gyermekoldalak legnagyobb száma !maxdepth. A határérték túllépésekon előfordulhat, hogy a kiválasztott könyv néhány oldala nem lesz elérhető mint szülő oldal.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
hu: %title egy könyvvázlat része és vannak hozzárendelt gyermekoldalai. Ha mégis törlésre kerül, akkor a gyermekoldalak automatikusan át lesznek helyezve.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
hu: A könyv modul lehetővé teszi strukturált, több oldalas dokumentumok létrehozását. Például kézikönyvek, dokumentációk, Gyakran Ismételt Kérdések tarthatók karban segítségével. A dokumentumok fejezetekből állhatnak, tetszőlegesen részletes felbontásban. A megfelelő jogosultsággal rendelkező szerzők a meglévő könyvekbe is könnyen illeszthetnek újabb lapokat a tartalomjegyzék menühöz történő hozzáadással.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
hu: Ha a <em>Blokk megjelenítése minden oldalakon</em> be van kapcsolva, a blokk az oldal összes könyvéből automatikusan generált menüt fog tartalmazni. Ha a <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
hu: Az olvasók a könyvek <em>nyomtatóbarát változatát</em> is megtekinthetik a könyv lapjainak alján adott linkek segítéségével, melyeket használva az adott lapot és minden a vázlatban alá helyezett lapot egyszerre kinyomtathatnak.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
hu: A tartalom szerkesztése közben vagy a <em>Vázlat</em> fülön található felület használatával a <em>könyvvázlatok adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók bármilyen típusú tartalmat hozzáadhatnak a könyvhöz.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
hu: Az arra jogosultak minden könyvet áttekinthetnek a <a href="@admin-node-book">könyvek adminisztrációs oldalán</a>. Ott minden könyvhöz tartozik egy vázlat szerkesztő felület, mely lehetővé teszi a címek szerkesztését és a lapok sorrendjének megváltoztatását.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@book">könyvekről szóló oldalán</a> olvasható.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
hu: A könyvlapok olyan tartalmak, melyek kapcsolódó tartalmakkal együtt egy hierarchikus szerkezetű könyvet alkotnak. A könyvlapok weboldala a szomszédos lapokra mutató linkeket jelenít meg, egyszerű navigációt lehetővé téve struktúrált tartalmak számára.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
hu: A vázlat lehetővé teszi, hogy bármilyen tartalom bekerülhessen <a href="@book">a könyvek rendszerébe</a>. A tartalmak mozgathatók a struktúrában vagy akár az <a href="@book-admin">egész könyv átrendezésére</a> is lehetőség van.

en: create new books
hu: új könyvek létrehozása

en: access printer-friendly version
hu: nyomtatóbarát változat hozzáférése

en: Re-order book pages and change titles
hu: Könyvlapok átrendezése és a címek módosítása

en: Book page
hu: Könyvlap

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
hu: A <em>könyvlapok</em> olyan tartalmak, melyek kapcsolódó tartalmakkal együtt egy hierarchikus szerkezetű <em>könyvet</em> alkotnak. A <em>könyvlapok</em> weboldala a szomszédos lapokra mutató linkeket jelenít meg, egyszerű navigációt lehetővé téve struktúrált tartalmak számára.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
hu: Lehetővé teszi tartalmak hierarchikus rendszerbe szervezését.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
hu: A szín modul segítségével a webhely üzemeltetői könnyen és gyorsan megváltoztathatják számos smink színsémáját. Bár nem minden smink működik együtt a szín modullal, mind a Garland (a telepítést után az alapértelmezett smink), mind a Minnelli sminkek úgy lettek tervezve, hogy a modul előnyeit ki lehessen használni. A szín modul használatával megváltoztathatók a linkek, a hátterek, a szövegek és más elemek színei. A modul csak nyilvános <a href="@url">fájl letöltési mód</a> mellett használható.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
hu: Fontos megjegyezni, hogy a szín modul a smink megadott stíluslapjainak a módosított változatát a fájlokat tartalmazó könyvtárba teszi. Ez azt jelenti, hogy stíluslapokon végzett bármilyen változtatás esetén a szín beállításait is újra el kell menteni, még akkor is, ha azok nem változtak. Ez ugyanis azt eredményezi, hogy a szín modul újra beleírja a saját módosításait a megváltozott stíluslap fájlokba.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
hu: A modullal együttműködő smink színeinek megváltoztatásához a „beállítások” linkre kell kattintani <a href="@themes">a sminkek adminisztrációs oldalán</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@color">Szín modulról</a> szóló oldalán található.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
hu: A színpipetta csak akkor működik, ha a <a href="@url">letöltési mód</a> nyilvánosra van állítva.

en: Base color
hu: Alapszín

en: Header top
hu: Fejléc felső része

en: Header bottom
hu: Fejléc alsó része

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
hu: Nem áll rendelkezésre elegendő memória a PHP számára, hogy a smink színsémáját meg tudja változtatni. Legalább %size memóriára van szükség. Bővebb információ a <a href="@url">PHP kézikönyvében</a> található.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP GD kiterjesztése ugyan be van kapcsolva, de nincs benne PNG formátum támogatás. A hiányosság pótlásának módját a <a href="@url">a PHP dokumentáció</a> részletezi.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
hu: Lehetővé teszi bizonyos sminkek színeinek átállítását.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
hu: A Comment modul lehetővé teszi, hogy a webhely látogatói a tartalmakhoz kapcsolódó hozzászólásokat küldjenek be és eszmecseréket folytassanak. Bármely <a href="@content-type">tartalomtípushoz</a> megadható a hozzászólásokra vonatkozó alapértelmezett beállítás. Ha ez <em>Írható/Olvasható</em>, akkor a hozzászólások beküldése engedélyezett; ha <em>Tiltott</em>, akkor nem lehet hozzászólást beküldeni. A hozzászólások megjelenítési módját és egyéb beállításokat  szintén tartalomtípusonként lehet megadni (a megjelenítési mód egyes vonatkozásait a felhasználók egyénileg módosíthatják).

en: Delete the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások törlése

en: Allows users to comment on and discuss published content.
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást látogatók illetve felhasználók számára.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
hu: Példák: 'vélemény a webhelyről' vagy 'termék információ kérés'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
hu: A kategóriák felsorolásakor a könnyebbek (kisebb súlyúak) kerülnek a lista elejére, a nehezebbek (nagyobb súlyúak) kerülnek a végére. A megegyező súlyú kategóriák alfabetikus sorrendbe lesznek helyezve.

en: Contact form: category %category deleted.
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap: „%category” kategória törölve lett.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
hu: A kapcsolatfelvételi űrlap nincs beálltva. <a href="@add">Egy vagy több kategóriát kell hozzáadni</a> az űrlaphoz.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
hu: A kapcsolat modul az email alapú kommunikációt segíti. Lehetővé teszi a webhely felhasználói számára, hogy kapcsolatba lépjenek egymással a személyes kapcsolatfelvételi űrlapok segítségével, illetve biztosítja az adminisztrátorok számára a lehetőséget, hogy meghatározott címzett csoportoknak levelet küldő űrlapot tegyenek elérhetővé (ez a webhely <a href="@contact">kapcsolatfelvételi űrlapja</a>). Mindkét típusú űrlapon egy témát kell megadni az üzenet szövegével együtt, valamint kérhető egy másolat a levélről a küldő saját címére.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
hu: A személyes kapcsolatfelvételi űrlap lehetővé teszi, hogy a felhasználók egymásnak emaileket küldjenek, anélkül, hogy a címzettek címei nyilvánossá válnának. A felhasználók engedélyezhetik vagy letilthatják ezt a lehőséget a <em>Saját adatok</em> oldalon. Ha engedélyezett, a <em>Kapcsolat</em> fül láthatóvá válik a felhasználó adatait tartalmazó oldalon, és erre kattintva jelenik meg az űrlap. A webhely adminisztrátorai hozzáférnek az összes kapcsolatfelvételi űrlaphoz (még akkor is, ha a felhasználó a sajátját letiltja), viszont a többi felhasználó csak az engedélyezetteket látja, kivéve a sajátját (a felhasználók nem látják a profiljukat megjelenítő oldalon a <em>Kapcsolat</em> fület).

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
hu: A <a href="@contact">kapcsolatfelvételi oldal</a> egy egyszerű űrlap, melyen keresztül a látogatók megjegyzéseket, igényléseket vagy egyéb visszajelzéseket tudnak adni. Az üzenetek az adott kategóriához tartozó email címekre fognak megérkezni. Például egy üzleti webhely a következő általános kategóriákat tartalmazhatja: „Visszajelzések” (a webhely adminisztrátoraihoz irányítva) illetve „Termékinformáció kérése” (az értékesítési részleghez irányítva). Az egyes kategóriákhoz tartozó email címek nem jelennek meg. Csak azok a felhasználók érhetik el a <a href="@contact">kapcsolatfelvételi oldalt</a>, akik rendelkeznek a <em>webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap elérése</em>. jogosultsággal.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
hu: A <em>Navigáció</em> menüben található egy a webhely <a href="@contact">kapcsolatfelvételi oldalára</a> mutató link, de alapértelmezésben le van tiltva. Ehhez hasonló menüpont más menükben a „contact” útvonalra mutatva adható meg.

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
hu: A <a href="@contact-settings">kapcsolatfelvételi űrlap beállításai</a> oldalon a <a href="@contact">kapcsolatfelvételi oldalon</a> megjelenő kiegészítő információk adhatók meg (például levelezési cím, telefonszám stb). A<a href="@contact-settings">beállításoknál</a> az is megadható, hogy egy felhasználó hányszor küldhesse be az űrlapot egy órán belül, vagy, hogy mi legyen a személyes kapcsolatfelvételi űrlap alapértelmezett állapota.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@contact">kapcsolat modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
hu: Itt állítható be a <a href="@form">kapcsolatfelvételi oldal</a>. Különböző kategóriák adhatóak meg, melyek más-más email címekre irányíthatják a leveleket. A webhelyről küldött vélemények például a webmesterhez érkezhetnek, míg a termékekről információt kérő üzeneteket az értékesítéssel foglalkozó munkatársak kaphatják. A kapcsolatfelvételi űrlap felett akár telefonszámot vagy postacímet is meg lehet adni, az ott megjelenő információ is <a href="@settings">testre szabható</a>.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
hu: A kapcsolat modul egy alapértelmezetten kikapcsolt <a href="@menu-settings">menüpontot</a> is elhelyez a navigációs blokkban.

en: Personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
hu: Lehetővé teszi más felhasználók számára, hogy levelet küldjenek a <a href="@url">személyes kapcsolatfelvételi űrlap</a> segítségével. A webhelyen használt email cím ezzel sem válik nyilvánossá, de megfelelő jogosultsággal rendelkező felhasználók akkor is elérhetik a beállításoknál megadott email címet, ha a személyes kapcsolatfelvételi űrlap nincs bekapcsolva.

en: access site-wide contact form
hu: webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap elérése

en: administer site-wide contact form
hu: webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap adminisztrációja

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
hu: Webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap és lehetséges kategóriáinak beállítása.

en: Edit contact category
hu: Kapcsolatfelvételi kategória szerkesztése

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
hu: Személyes és webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlapokat biztosít.

en: Discard log entries above the following row limit
hu: Naplóbejegyzések törlése a következő sorszám felett

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
hu: Az adatbázis táblában tárolt napló rekordok maximális száma. A régebbi rekordok automatikusan törlődnek. Az <a href="@cron">időzített feladatok</a> helyes beállítása szükséges a megfelelő működéshez.

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
hu: Az adatbázis alapú eseménynapló a webhely által generált rendszerüzeneteket tárolja, hogy azokat később egy megfelelő jogosultsággal rendelkező felhasználó át tudja tekinteni. Gyors áttekintést biztosít a webhelyen zajló eseményekről. Mivel ezen eseményeket sorrendjükben tárolja, bizonyos hibák kiváltó folyamatainak áttekintésével azok kialakulásának okaira is rávezethet.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
hu: Az adatbázis alapú eseménynapló egy lista a felhasználókhoz, teljesítmény adatokhoz, észlelt hibákhoz, rendszer figyelmeztetésekhez és más működési adatokhoz kapcsolható üzenetekkel. Ajánlott az eseménynapló rendszeres áttekintése az esetleges hibák mielőbbi felderítése érdekében.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@dblog">adatbázis alapú eseménynaplóról szóló oldalán</a> olvasható.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
hu: Az adatbázis alapú eseménynapló a webhely összetevői által kiadott rendszerüzeneteket tárolja, hogy azokat később egy megfelelő jogosultsággal rendelkező felhasználó át tudja tekinteni. Rögzíti azokat az említésre méltó történéseket (használati, teljesítmény, hiba, figyelmeztetés és működési információkat), melyek a webhely működése során előfordultak. Érdemes rendszeresen ellenőrizni a napló alapján készülő jelentéseket, mivel nagyon jó segítséget nyújtanak a webhelyen történt események követéséhez.

en: Database logging
hu: Adatbázis napló

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
hu: A Drupal adatbázis alapú eseménynaplójával kapcsolatos beállítások. Ez a legjellemzőbb rendszer megfigyelő eszköz kis és közepes webhelyeken, különösen megosztott hoszting rendszerekben. A napló alapján készült jelentések a rendszer adminisztrációs oldaláról érhetőek el.

en: Recent log entries
hu: Legutóbbi napló bejegyzések

en: View events that have recently been logged.
hu: A legutóbbi naplóbejegyzések megtekintése.

en: Top 'page not found' errors
hu: A legtöbbet látogatott nem található oldalak

en: View 'page not found' errors (404s).
hu: Nem található oldalakkal (404) kapcsolatos hibák

en: Top 'access denied' errors
hu: A legtöbbet látogatott tiltott oldalak

en: View 'access denied' errors (403s).
hu: Tiltott oldalakkal (403) kapcsolatos hibák

en: Logs and records system events to the database.
hu: A rendszer által kiadott üzeneteket naplózza az adatbázisba.

en: All roles may use default format
hu: Az összes csoport használhatja az alapértelmezés szerinti formát

en: No roles may use this format
hu: Egyik csoport sem használhatja ezt a szövegformátumot

en: Set default format
hu: Alapértelmezett beviteli forma beállítása

en: Default format updated.
hu: Az alapértelmezett beviteli forma frissült.

en: Add input format
hu: Beviteli forma hozzáadása

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
hu: Az alapértelmezett beviteli formát az összes csoport számára engedélyezni kell.

en: Specify a unique name for this filter format.
hu: A beviteli formának egyedi nevet kell adni.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
hu: Azon felhasználói csoportok, amelyek számára engedélyezett ez a beviteli forma. A „szűrők adminisztrációja” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden beviteli formát használhatnak.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
hu: Az ebben a beviteli formában használt szűrők kiválasztása.

en: No guidelines available.
hu: Nincs elérhető súgó.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
hu: Ezt a súgót látja majd a felhasználó, ha erről a beviteli formáról további információt kér. A súgót a rendszer a szűrő beállításait alapul véve automatikusan állítja elő.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
hu: A beviteli forma nevének egyedinek kell lennie. „%name” nevű formátum már van a rendszerben.

en: Added input format %format.
hu: „%format” beviteli forma hozzá lett adva.

en: The input format settings have been updated.
hu: A beviteli forma beállításai frissítve lettek.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
hu: „%format” beviteli forma biztosan törölhető?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
hu: Ha vannak még olyan tartalmak, amelyek ezt a beviteli formát használják, akkor azok az alapértelmezett beviteli formára lesznek állítva. A műveletet nem lehet visszavonni.

en: The default format cannot be deleted.
hu: Az alapértelmezett beviteli forma nem törölhető.

en: Deleted input format %format.
hu: „%format” beviteli forma törölve lett.

en: Configure %format
hu: „%format” beállítása

en: No settings are available.
hu: Nincs beállítás.

en: Rearrange %format
hu: „%format” újrarendezése

en: The filter ordering has been saved.
hu: A szűrők súlyozása el lett mentve.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
hu: A Filter modul segítségével a webhely adminisztrátora beállíthatja, hogy milyen beviteli formák használhatók a honlapon. A beviteli formák meghatározzák, hogy mely HTML jelölők és programkódok engedélyezettek  a tartalmak és a hozzászólások beküldésekor, ezzel védik a webhelyet a rosszindulatú felhasználók által okozott károktól. A rendszer által létrehozott két beviteli forma a <em>Szűrt HTML</em> (amely kiszűri az adminisztrátor által nem engedélyezett HTML jelölőket), és a <em>Full HTML</em> (amely engedélyezi az összes HTML jelölőt). Az adminisztrátor további beviteli formákat hozhat létre.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
hu: Minden beviteli forma szűrőket használ a szövegek átalakításához. A legtöbb beviteli forma többféle szűrőt alkalmaz előre meghatározott sorrendben. Minden szűrő egy meghatározott feldolgozási műveletet végez, és vagy eltávolít, vagy hozzáad elemeket a megjelenítendő szöveghez. A szűrő nem változtatja meg a tartalmat, csak a megjelenítés előtt ideiglenesen módosítja azt. Például az egyik szűrő eltávolítja a nem engedélyezett HTML jelölőkódokat, míg egy másik HTML jelölőket ad a szöveghez annak érdekében, hogy a szövegben szereplő linkek kattinthatóvá váljanak.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
hu: A felhasználók a tartalom létrehozásakor vagy szerkesztésekor választhatnak a számukra elérhető beviteli formák közül. A webhely adminisztrátora meghatározhatja, hogy mely beviteli forma legyen alapértelmezett, és az egyes felhasználói csoportok mely beviteli formákat használhatják.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
hu: További információ a kézikönyv <a href="@filter">Filter modulról szóló oldalán</a> található.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
hu: A <em>beviteli formák</em> a felhasználók által beküldött tartalmak feldolgozását végzik. Minden beviteli forma szűrőket használ a szövegek átalakításához. A legtöbb beviteli forma többféle szűrőt alkalmaz előre meghatározott sorrendben. Minden szűrő egy meghatározott feldolgozási műveletet végez, és vagy eltávolít, vagy hozzáad elemeket a megjelenítendő szöveghez. A felhasználók tartalom beküldésekor választhatnak a számukra engedélyezett beviteli formák közül.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
hu: Az alábbi lista segítségével meghatározható, hogy az egyes felhasználói csoportok mely beviteli formákat használhatják; valamint kiválasztható az alapértelmezett beviteli forma, amelyet például tartalmak importálásakor használ a rendszer. Az alapértelmezett beviteli forma mindig használható. A „szűrők adminisztrációja” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden beviteli formát használhatnak.

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
hu: Minden <em>szűrő</em> egy meghatározott műveletet végez a szövegen, például kiszűri a rosszindulatú HTML elemeket, vagy kattinthatóvá alakítja a webcímeket. Az ebben a beviteli formában alkalmazandó szűrők itt választhatók ki. Előfordulhat, hogy bizonyos szűrők összeakadnak. Ilyenkor a <a href="@rearrange">sorrend megváltoztatásával</a> megoldható a probléma.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
hu: Ha egy szűrő beállításai hiányoznak, a <a href="@url">listázó oldalon</a> oldalon a szűrőt be kell kapcsolni.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
hu: A sokoldalú szűrőrendszernek köszönhetően előfordulhat, hogy az egyik szűrő akadályozza egy másik munkáját. Például lehetséges, hogy egy webcímben lévő szó szójegyzék-elemmé alakul, mielőtt kattintható linkké válna. Ilyen esetekben érdemes a szűrők sorrendjén változtatni.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
hu: A szűrők fentről lefelé sorrendben futnak le. A szűrők sorrendje a <em>Súly</em> oszlopban található érték módosításával vagy húzd és dobd (drag-and-drop) módszerrel változtatható. (Egérrel rákattintva a fogó ikonra, folyamatosan nyomva tartva áthúzható egy másik helyre.) A változtatások mindaddig nem lesznek elmenve, amíg az oldal alján található <em>Beállítások mentése</em> gombra nem kattintunk.

en: Allowed HTML tags: @tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
hu: 
    <p>A webhelyen engedélyezett a HTML formátumú tartalom bevitele. Bár a HTML nyelv megtanulása túl nagy feladatnak tűnhet, néhány egyszerű jelölő alkalmazását könnyű elsajátítani. Ez a táblázat a webhelyen használható HTML jelölőket mutatja be.</p>
    <p>További információ a W3C <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> c. oldalán olvasható, vagy az interneten fellelhető HTML nyelvvel foglalkozó webhelyeken, amelyeket a keresők segítségével találhatunk meg.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
hu: A linkek más webhelyekre mutató kattintható hivatkozások.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
hu: Alapértelmezésben a sortörések automatikusan bekerülnek a szövegbe; ezzel a jelölővel újabbakat lehet felvenni. A többi jelölővel ellentétben ezt nem párban kell használni, így a végén található " /" jelet is meg kell adni az XHTML 1.0 szabványnak megfelelően.

en: Text with <br />line break
hu: Szöveg <br />sortöréssel

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
hu: Alapértelmezés szerint a bekezdések automatikusan bekerülnek a szövegbe. Ezzel a jelölővel újabbakat lehet felvenni.

en: Paragraph one.
hu: Első bekezdés.

en: Paragraph two.
hu: Második bekezdés.

en: Strong
hu: Erős

en: Emphasized
hu: Kiemelt

en: Cited
hu: Idézett

en: Coded text used to show programming source code
hu: Program forráskódját tartalmazó szöveg

en: Coded
hu: Kód

en: Bolded
hu: Vastag

en: Italicized
hu: Dőlt

en: Superscripted
hu: Felső indexben

en: <sup>Super</sup>scripted
hu: <sup>Felső</sup>indexben

en: Subscripted
hu: Alsó indexben

en: <sub>Sub</sub>scripted
hu: <sub>Alsó</sub>indexben

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
hu: <abbr title="Rövidítés">Röv.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
hu: <acronym title="Hárombetűs betűszó">HBB</acronym>

en: Block quoted
hu: Idézetet tartalmazó bekezdés

en: Quoted inline
hu: Bekezdésen belüli idézet

en: Table header
hu: Táblázatfejléc

en: Table cell
hu: Táblázatcella

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hu: Számozott felsorolás – a lista elemeit a &lt;li&gt; jelölővel kell megadni

en: First item
hu: Első listaelem

en: Second item
hu: Második listaelem

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hu: Számozatlan felsorolás – a lista elemeit a &lt;li&gt; jelölővel kell megadni

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
hu: A definíciós listákat a &lt;dl&gt; jelölővel kell létrehozni. Az elemen belül &lt;dt&gt; jelzi a definiált kifejezést, &lt;dd&gt; pedig a definíciót.

en: First term
hu: Első kifejezés

en: First definition
hu: Első definíció

en: Second term
hu: Második kifejezés

en: Second definition
hu: Második definíció

en: Subtitle three
hu: Harmadrangú alcím

en: Subtitle four
hu: Negyedrangú alcím

en: Subtitle five
hu: Ötödrangú alcím

en: Subtitle six
hu: Hatodrangú alcím

en: Tag Description
hu: Jelölő leírása

en: You Type
hu: Beírandó

en: You Get
hu: Eredmény

en: No help provided for tag %tag.
hu: A %tag HTML jelölőhöz nincs súgó.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
hu: 
    <p>A legtöbb speciális karakter gond nélkül beírható.</p>
    <p>Ha a karakterek rosszul jelennek meg, célszerű HTML karakterentitásokat alkalmazni &ndash; például az &amp; karakter jelölése a következő módon történik: &amp;amp;. A karakterentitások teljes listája a <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">HTML szabvány vonatkozó oldalán</a> található. Néhány fontosabb karakterentitás:</p>

en: Ampersand
hu: & jel

en: Quotation mark
hu: Idézőjel

en: Character Description
hu: Karakter leírása

en: No HTML tags allowed
hu: Nincs engedélyezett HTML jelölő

en: Lines and paragraphs break automatically.
hu: A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
hu: A sorokat és bekezdéseket a rendszer felismeri, a megjelenítésükhöz szükséges &lt;br /&gt; sortörés, &lt;p&gt; bekezdésnyitó és &lt;/p&gt; bekezdészáró címkéket automatikusan beilleszti a szövegbe. Ha a bekezdések nem jelennek meg helyesen, a szövegbe illesztett üres sorok megoldják a problémát.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
hu: A webcímek és email címek automatikusan kattintható hivatkozásokká alakulnak.

en: HTML filter
hu: HTML-szűrő

en: HTML corrector
hu: HTML korrektor

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
hu: Segítségével szabályozható, hogy a felhasználók beküldhetnek-e HTML formátumú tartalmakat, valamint kiszűrhetők a nem engedélyezett HTML jelölők. Az engedélyezett HTML jelölőkből eltávolítja a JavaScript eseményeket, a JavaScript URL-eket és a CSS stílusdeklarációkat.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
hu: A szövegbe írt sortöréseket HTML sortörésekké alakítja &lt;br&gt; és &lt;p&gt; HTML elemek használatával.

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
hu: A webcímeket és email címeket kattintható linkekké alakítja.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
hu: Hibás és lezáratlan HTML elemek javítását végzi.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
hu: A felhasználók által beküldött tartalmakban található HTML jelölők kezelése. A „tiltott jelölőkódok törlése” beállítás esetén a veszélyes elemek törlődnek (lásd az alábbiakban). A „jelölőkódok semlegesítése” lehetőség választásával a kód semlegesítés alá esik, azaz a bevitt szöveg úgy lesz olvasható a böngészőben, ahogyan beírták.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
hu: A „tiltott jelölőkódok törlése” opció kiválasztása esetén itt megadható azon jelölők listája, amelyek használata engedélyezett. A Javascript eseményattribútumok mindig törlődnek.

en: Display HTML help
hu: HTML-súgó megjelenítése

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
hu: Alapszintű HTML-szerkesztési tippek megjelenítése.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
hu: A felhasználók által bevitt tartalmak szűrésének beállításai és az engedélyezett HTML elemek listája. Modulok által létrehozott szűrők engedélyezése.

en: Delete input format
hu: Beviteli forma törlése

en: Compose tips
hu: Szövegformázási tippek

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
hu: A tartalmak szűrésének kezelését végzi, megjelenítésre előkészítve azokat.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
hu: A fórum neve a kapcsolódó eszmecserék azonosítására szolgál.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
hu: Leírás és útmutató a fórumon zajló eszmecseréhez.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
hu: A fórumok súly szerint növekvő sorrendben jelennek meg (az azonos súlyú fórumokat a rendszer betűrendben listázza).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
hu: A csoport neve az összetartozó fórumok azonosítására szolgál.

en: Description and guidelines for forums within this container.
hu: Leírás és útmutató a csoporton belüli fórumokhoz.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
hu: A csoportok súly szerint növekvő sorrendben jelennek meg (az azonos súlyú csoportokat a rendszer betűrendben listázza).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
hu: Egy fórum vagy csoport törlése minden alatta lévő fórumot és fórumtémát töröl. Hozzászólások törlése a <a href="@content">Tartalom</a> oldalon lehetséges. A művelet nem visszavonható.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
hu: Ennyi hozzászólás után kapja meg egy-egy fórumtéma az „aktív” jelzést.

en: Default number of forum topics displayed per page.
hu: Az oldalanként megjelenített fórumtémák száma.

en: Default display order for topics.
hu: A fórumtémák alapértelmezés szerinti sorrendje.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
hu: Még egy csoport vagy fórum sincs beállítva. A <a href="@container">csoport hozzáadása</a> és a <a href="@forum">fórum hozzáadása</a> oldalak használhatóak csoportok és fórumok létrehozására.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
hu: A csoportok megjelenhetnek a struktúra legfelső szintjén (a gyökérben), de egymásba is ágyazhatóak, sőt fórumokba is kerülhetnek csoportok.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
hu: Fórumok megjelenhetnek a struktúra legfelső szintjén (a gyökérben), de csoport, vagy akár önálló fórum alá is rendelhetőek.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
hu: A fórum modul lehetővé teszi adott témákra vonatkozó szálakba rendezett eszmecserék létrehozását, hasonlóan más üzenőfal típusú megoldásokhoz. A fórumokon a közösség tagjai megvitathatnak kérdéseket, az eszmecsere pedig később is olvasható marad a webhelyen. A navigációs menü <em>Tartalom beküldése</em> című pontja alatt elérhető  <a href="@create-topic">fórumtéma létrehozása</a> oldalon keresztül beküldött bejegyzés lesz a szál első eleme.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
hu: Szálakba rendezett eszmecserék jönnek létre akkor, ha a webhely látogatói hozzászólásokat küldenek be fórumtémákhoz (vagy korábban beküldött hozzászólásokra válaszolnak). A fórumtémák fórumokba rendeződnek, amelyeket hasonló vagy kapcsolódó témák alkotnak. A fórumok (választhatóan) csoportokba szervezhetők, amelyek hasonló vagy kapcsolódó fórumokat tartalmaznak. Mind a csoportok, mind a fórumok tartalmazhatnak további csoportokat és fórumokat, és segítségükkel kialakítható a fórumok struktúrája. A struktúra gondos tervezésével elérhető, hogy a látogatók könnyen megtalálják az őket érdeklő témákat.

en: When administering a forum, note that:
hu: Fórumok adminisztrálásakor:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
hu: egy fórumtéma (a hozzá kapcsolódó hozzászólásokkal együtt) áthelyezhető egy másik csoportba a fórumtéma szerkesztési űrlapján.

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
hu: fórumtéma áthelyezése esetén az <em>Árnyékmásolat megtartása</em> opció kiválasztásával a téma régi helyén létrehozható egy link, amely az új helyre mutat.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
hu: A <em>Hozzászólás-beküldési beállítások</em> űrlapon található <em>Csak olvasható<em> opció kiválasztása esetén az eszmecsere lezárható (lezárt eszmecseréhez új hozzászólások nem küldhetők be).

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
hu: A <em>Hozzászólás-beküldési beállítások</em> űrlapon található <em>Tiltott</em> opció választása esetén az eddig beérkezett hozzászólások nem jelennek meg, és újakat sem lehet beküldeni.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
hu: További információ a kézikönyv <a href="@forum">Forum modulról</a> szóló fejezetében található.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
hu: Ezen az oldalon a fórumok és csoportok listája látható. A csoportok fórumokat tartalmazhatnak, a fórumok pedig fórumtémákat (a fórumtéma az eszmecsere nyitó bejegyzése). Fórumok és csoportok más fórumokba és csoportokba helyezésével hierarchikus struktúra alakítható ki. A fórumok és csoportok „fogd és vidd” módszerrel is áthelyezhetők: a <em>Név</em> oszlopban az ikon fölött bal egérgombbal kattintva és a gombot lenyomva tartva húzható át a fórum vagy fórumcsoport az új helyre. A változtatások elmentéséhez a Mentés gombra kell kattintani a lap alján.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
hu: A csoportok segítik a fórumok rendszerbe szervezését. Szerepük, hogy olyan fórumokat fogjanak össze, amelyek valamilyen közös tulajdonsággal rendelkeznek. Például az „Ételek” csoport tartalmazhat „Gyümölcsök” és „Zöldségek” című fórumot.

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
hu: A fórumok egymáshoz kapcsolódó fórumtémákat tartalmazhatnak. Egy „Gyümölcsök” nevű fórum tartalmazhatja például az „Almák” és „Banánok” fórumtémákat.

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
hu: A beállítások lehetővé teszik a fórumtémák megjelenítésének szabályozását. A fórumokban használható <em>tartalomtípusok</em> a <a href="@forum-vocabulary">Fórum szótár</a> beállításai között adhatók meg.

en: Forum topic
hu: Fórumtéma

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
hu: A <em>fórumtéma</em> egy fórumban megjelenő eszmecsere kezdő bejegyzése.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
hu: Nincs megfelelő jogosultság új tartalom beküldéséhez a fórumba.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
hu: <a href="@login">Be kell jelentkezni</a> új tartalom beküldéséhez a fórumba.

en: delete own forum topics
hu: saját fórumtémák törlése

en: delete any forum topic
hu: fórumtémák törlése

en: edit any forum topic
hu: fórumtémák szerkesztése

en: Enables threaded discussions about general topics.
hu: Szálakkal követhető eszmecseréknek biztosít teret.

en: Manages the display of online help.
hu: A súgók megjelenítését biztosítja.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
hu: A locale modul lehetővé teszi, hogy a Drupal webhely angoltól eltérő nyelven is megjelenjen, alapvető szolgáltatásokat nyújtva a többnyelvű webhelyek számára. A locale modul a megjelenítendő szövegeket vizsgálva megállapítja, hogy azoknak a megjelenítendő nyelven elérhető fordítása már az adatbázisban van-e. Ha elérhető fordítás, azt jeleníti meg, ha nem, az eredeti angol nyelvű szöveget mutatja meg, de eltárolja későbbi fordítás céljára.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
hu: A Drupal felület fordításán túl a locale modul a használandó nyelv megállapításában is részt vesz a domain név, a webcím útvonala, felhasználói beállítások vagy böngésző preferenciák alapján. A felhasználók a <em>Saját adatok</em> oldalon állíthatják be az általuk kívánt nyelvet. A webhely bármely tartalma kapcsolható valamely beállított nyelvhez, sőt a <a href="@content-help">tartalom fordítás modullal</a> több nyelvre is fordítható. Ráadásul minden webcímhez a nyelvtől függő útvonal álnév is kapcsolódhat.

en: Translations may be provided by:
hu: A felület fordítások megadhatóak:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
hu: az eredeti szöveg locale module felületén történő lefordításával, vagy

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
hu: meglévő fordítási csomagok fájljainak betöltésével. Egy fordítási csomag a Drupal valamely nyelven történő megjelenítését teszi lehetővé Gettext Portable Object (<em>.po</em>) formátumú fájlok segítségével. Habár nem minden nyelv érhető el minden Drupal kiadáshoz, számos nyelv fordítási csomagja elérhető a <a href="@translations">Drupal fordítások oldalán</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
hu: Ha egy meglévő fordítási csomag nem elégíti ki az igényeket, a csomag Gettext Portable Object (<em>.po</em>) fájljai módosíthatóak vagy új <em>.po</em> fájlok készíthetőek egy megfelelő Gettext szerkesztőprogrammal. A locale modul <a href="@import">import</a> funkciójával a módosított vagy új <em>.po</em> fájlt a webhely adatbázisába tölthető. Az <a href="@export">export</a> funkcióval a webhely lefordított karaktersorozatai <em>.po</em> formátumban exportálhatók, melyek megoszthatók másokkal illetve asztali programokkal szerkeszthetők.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@locale">nyelvek kezeléséről szóló oldalán található</a>.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
hu: Ezen az oldalon a webhelyen beállított nyelvek listája található. Ha több nyelv is rendelkezésre áll és be van kapcsolva, a webhely felülete több nyelvre is lefordítható és a felhasználók a <em>Saját adatok</em> oldalon kiválaszthatják az előnyben részesített nyelvüket, a tartalmak bevitelekor pedig az erre beállított típusoknál a nyelvet is ki lehet választani. A webhely alapértelmezett nyelve a be nem lépett látogatók és a másképp nem rendelkező felhasználók alapértelmezett nyelve.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
hu: Az elérhető nyelvek <em>szerkesztés</em> linkje használható a nyelv beállításához, beleértve a nyelv nevét, opcionálisan az útvonal előtagot vagy domain nevet és a nyelv jobbról balra vagy balról jobbra irányultságát. A bekapcsolt nyelvek elérhetőek a több nyelv kezelésére beállított tartalmak bevitelekor a <em>Nyelv</em> választó listában.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
hu: A <a href="@add-language">nyelv hozzáadása</a> oldalon vehetőek fel újabb nyelvek (automatikusan betöltve a fordítás csomagokat, amennyiben elérhetők), a <a href="@search">felület fordítása</a> oldalon kereshetőek meg a lefordítandó karaktersorozatok, és az <a href="@import">import</a> oldalon tölthetők be egyes <em>.po</em> formátumú fordítás fájlok. Számos, a közösség tagjai által elkészített fordítási csomag elérhető a <a href="@translations">Drupal.org fordítások oldalán</a>.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
hu: A webhelyen támogatott nyelveket itt lehet hozzáadni. Ha a kívánt nyelv nem található a <em>Nyelv neve</em> lenyíló listában, az <em>Egyedi nyelv</em> mezőcsoportban lehet egyedi nyelv azonosítót és további adatokat megadni. Egyedi nyelvi azonosító megadásánál is érdemes a szabványos nyelvi kódokat követni, mivel ezek alapján a kódok alapján azonosítják a böngészők a látogatók várt nyelvet.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
hu: A nyelv megállapítási beállítások határozzák meg, hogy milyen módon kerül majd eldöntésre a használt nyelv egy-egy weblap megjelenítésekor. A lehetőségek:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
hu: <strong>Nincs.</strong> Mindig az alapértelmezett nyelv használatos a webhely megjelenítésére. Habár a felhasználók kiválaszthatják az előnyben részesített nyelvüket a <em>Saját adatok</em> oldalon, az csak a webhely által küldött levelekre lesz érvényes.

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
hu: <strong>Csak útvonal-előtagok.</strong> A megjelenítés nyelve a kért útvonal kezdetének vizsgálatával lesz megállapítva. Ha az útvonal valamely nyelvhez beállított előtaggal kezdődik, az a nyelv lesz kiválasztva. Ha nem sikerül ilyen előtagot azonosítani, az alapértelmezett nyelvet választja a rendszer. <em>Például „pelda.hu/nemet/contact” &ndash; ha „nemet” a német nyelv útvonal előtagja &ndash; a megjelenítés nyelvét németre állítja.</em>

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
hu: <strong>Útvonal-előtagok nyelvi alapértelmezéssel.</strong> A kért útvonal kezdetének vizsgálatával lesz megállapítva. Ha az útvonal valamely nyelvhez beállított előtaggal kezdődik, az a nyelv lesz érvényben. Ha nem sikerül ilyen előtagot azonosítani, a felhasználó a <em>Saját adatok</em> oldalon beállított nyelvét választja, vagy ha ilyen nincs (például nincs belépve a látogató), akkor a böngésző beállításait veszi figyelembe. Ha így sem sikerül választani, a webhely alapértelmezése lesz a nyelv.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
hu: <strong>Csak domain nevek.</strong> A megjelenítés nyelve a kérésben használt domain név alapján kerül megállapítására, összehasonlítva az egyes nyelvek beállításaival. Ha nem sikerül illeszkedést találni, az alapértelmezett nyelv kerül felhasználásra. <em>Például: "http://nemet.example.com/contact" a nyelvet németre állítja, ha "http://nemet.example.com" a német nyelvhez beállított domain név.</em>

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
hu: Az egyes nyelvekhez rendelt útvonal előtagok és domain nevek az <a href="@languages">elérhető nyelvek szerkesztésével</a> állíthatók be. Minden esetben végső lehetőségként az <a href="@languages">alapértelmezett nyelv</a> lesz kiválasztva.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
hu: Ezen az oldalon a lefordítható karaktersorozatok áttekintése látható. Ezeket a Drupal szövegcsoportokba rendezi, a modulok pedig igényeik szerinti szövegcsoportokat definiálhatnak. A csoportok segítik szétválasztani a különböző célú fordítandó szövegeket.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
hu: A <a href="@languages">nyelvek oldalán</a> adhatók hozzá a rendszerhez további nyelvek.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
hu: Ezen az oldalon különálló Gettext Portable Object (<em>.po</em>) formátumú fájlok tölthetőek be. Habár hagyományosan egy ilyen fájl része egy fordítási csomagnak (más <em>.po</em> fájlokkal együtt), az egyes <em>.po</em> fájlok betöltésére szükség lehet, ha fájlt a legutóbbi betöltése óta szerkesztették. Az egyes <em>.po</em> fájlok beolvasása is időigényes lehet.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
hu: Ha egy fordítási csomagban érkeznek, a <em>.po</em> fájlokat a Drupal automatikusan betölti, amikor új modulokat telepítünk vagy sminkeket kapcsolunk be, vagy amikor új nyelv kerül a rendszerbe. Mivel ezen az oldalon egyszerre csak egy <em>.po</em> fájl tölthető be, egyszerűbb egy új nyelv hozzáadásakor egy nyelvi csomag letöltése és kicsomagolása után a <a href="@language-add">nyelv hozzáadása</a> oldalt használni, ami automatikusan betölti az összes adott nyelvhez tartozó <em>.po</em> fájlt. A nyelvi csomagok a <a href="@translations">Drupal.org nyelvek oldaláról</a> tölthetőek le.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
hu: Ezen az oldalon a webhelyen lefordított karaktersorozatok exportálhatók. Az előállított fájl lehet Gettext Portable Object (<em>.po</em>) formátumú, ami az eredeti és a lefordított karaktersorozatokat is tartalmazza (fordítások megosztása céljából), vagy Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) formátumú, ami csak az eredeti karaktersorozatokat tartalmazza (Gettext szerkesztőprogramban való fordítás készítéshez).

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
hu: Ezen az oldalon lefordított és fordítatlan karaktersorozatok keresésére nyílik lehetőség, azok fordításainak megadása és javítása érdekében. (Megjegyzés: több karaktersorozatot is érintő fordítás készítéséhez érdemes lehet <a href="@export">exportálni</a> a karaktersorozatokat és egy asztali Gettext szerkesztőprogramban megadni a fordításokat.) A keresést szövegcsoportra és nyelvre is lehet szűkíteni.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
hu: Ez a blokk csak akkor jelenik meg, ha <a href="@languages">legalább két bekapcsolt nyelv van</a> és a <a href="@configuration">nyelv megállapítási</a> beállítás nem a <em>Nincs</em> értéken áll.

en: Built-in interface
hu: Beépített felület

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
hu: Az e-mailek és a webhelyek megjelenítéséhez használt alapértelmezett nyelv.

en: This account's default language for e-mails.
hu: Az email-ek küldéséhez használt alapértelmezett nyelv.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
hu: Az egyes nyelvekhez beállított útvonalálnevek az adott nyelvű oldalak megjelenítésekor lesznek használatosak, és a <em>Minden nyelvre</em> beállított útvonalálnevekhez képest előnyt élveznek.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hu: Több nyelv támogatásának bekapcsolása erre a tartalomtípusra nézve. Ha be van kapcsolva, egy nyelv választó elem jelenik meg a beviteli és szerkesztő űrlapokon, lehetővé téve a <a href="!languages">bekapcsolt nyelvek</a> közül egy nyelv kiválasztását. Ha ki van kapcsolva, az új tartalmak az alapértelmezett nyelven lesznek elmentve. A meglévő tartalmakra nézve semmilyen azonnali hatással nincs a beállítás megváltoztatása (későbbi szerkesztésükkor azonban a fentiek szerint viselkednek majd).

en: administer languages
hu: nyelvek adminisztrációja

en: translate interface
hu: felület fordítása

en: Configure languages for content and the user interface.
hu: A webhely által biztosított felület és tartalom nyelvek beállítása.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
hu: A beépített felület és esetleg más elemek fordítása.

en: !long-month-name January
hu: !long-month-name január

en: !long-month-name February
hu: !long-month-name február

en: !long-month-name March
hu: !long-month-name március

en: !long-month-name April
hu: !long-month-name április

en: !long-month-name May
hu: !long-month-name május

en: !long-month-name June
hu: !long-month-name június

en: !long-month-name July
hu: !long-month-name július

en: !long-month-name August
hu: !long-month-name augusztus

en: !long-month-name September
hu: !long-month-name szeptember

en: !long-month-name October
hu: !long-month-name október

en: !long-month-name November
hu: !long-month-name november

en: !long-month-name December
hu: !long-month-name december

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
hu: Nyelvkezelési képességekkel ruházza fel a rendszert, lehetővé téve a felhasználói felület angoltól eltérő nyelvre fordítását.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
hu: A menü modul lehetővé teszi a tartalom szerkesztő űrlapokon a menüpont menet közbeni létrehozását.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
hu: A másodlagos hivatkozások megjelenítési formája. Ha az elsődleges hivatkozásokkal megegyező menü van kiválasztva (jelenleg %primary), akkor az aktív elsődleges hivatkozások gyermekei (ha vannak) lesznek a másodlagos hivatkozások.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
hu: A menü modul felületet biztosít a Drupal sokoldalú menürendszerének testreszabásához. A menük hivatkozások vagy menüpontok hierarchikus rendszerei, melyeket a webhely navigációjaként használunk. A menük megjelenítésének módját és helyét a blokkok segítségével lehet beállítani. Alapértelmezésben három menü áll rendelkezésre: <em>Navigáció</em>, <em>Elsődleges hivatkozások</em>, és <em>Másodlagos hivatkozások</em>. A <em>Navigáció</em> menü biztosítja a legtöbb hivatkozást a webhely használatához és beállításához, és jellemzően a jobb vagy bal oldalsávban jelenik meg. A legtöbb Drupal smink támogatja az <em>Elsődleges hivatkozások</em> és <em>Másodlagos hivatkozások</em> használatát is, melyeket jellemzően a fejlécben vagy a láblécben jelenítik meg minden oldalon. Alapértelmezésben az <em>Elsődleges hivatkozások</em> és <em>Másodlagos hivatkozások</em> nem tartalmaznak menüpontokat, lehetővé téve a teljesen egyedi kialakítást a webhely igényeinek megfelelően.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
hu: A  <a href="@menu">menük oldalán</a> az összes elérhető menü megjelenik. Egy menüt kiválasztva új menüpontot lehet hozzáadni vagy egy régit szerkeszteni. Új menü létrehozható a <a href="@add-menu">menü hozzáadása oldalon</a> keresztül (az új menüt tartalmazó blokknak engedélyezettnek kell lennie a <a href="@blocks">blokkok adminisztrációs oldalán</a>).

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@menu">menükről szóló oldalán</a> található.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
hu: A menük hivatkozások (menüpontok) csoportjai, melyek a webhelyen való navigációt segítik. Az oldalon jelenleg elérhető menük alább jelennek meg. A menüpontok kezeléséhez ki kell választani egy menüt a listából.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
hu: A navigáció menü a Drupal alapértelmezett menüje. Jellemzően az egyetlen menü, ami azonosított felhasználók számára testreszabott menüpontokat tartalmaz, és jellemzően nem is látható a be nem jelentkezett látogatók számára.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
hu: Az elsődleges hivatkozásokat jellemzően a sminkek maguktól a megfelelő helyre illesztik és egyedi módon jelenítik meg. A menü célja általában a webhely főbb egységeinek hivatkozása, például a weblapok tetején.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
hu: A másodlagos hivatkozások menüje általában kisebb szerepet játszik, mint az elsődleges hivatkozásoké, jogi nyilatkozat, kapcsolat információk és hasonlók hivatkozása céljából használatos jellemzően.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
hu: A tartalomtípus emberek számára olvasható neve. A <em>Tartalom beküldés</em> oldal listájában ez a név fog megjelenni. Célszerű a nevet nagybetűvel kezdeni és csak betűket, számokat illetve <strong>szóközöket</strong> használni benne. A névnek egyedinek kell lennie.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
hu: A tartalomtípus programok által használt neve. A nevet a rendszer többek közt a tartalomtípushoz tartozó beküldési oldal webcímének kialakításához fogja használni. Csak kisbetűk, számok és aláhúzás karakterek lehetnek benne. Az aláhúzásokat kötőjelekké változtatja a rendszer a tartalombeküldő oldal webcímének kialakításakor. A névnek egyedinek kell lennie.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
hu: A tartalomtípus programok által használt neve. Ez a tulajdonság a rendszer által definiált tartalomtípusok esetén nem változtatható meg.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
hu: A tartalomtípus rövid leírása. A szöveget a <em>tartalom beküldés</em> oldalon jeleníti meg a rendszer.

en: Submission form settings
hu: Beküldési űrlap beállításai

en: This content type does not have a title field.
hu: Ez a tartalomtípus nem rendelkezik cím mezővel.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
hu: A törzs mező elhagyásához ezt üresen kell hagyni.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
hu: A tartalombeküldési űrlap felett megjelenő segítő szöveg.

en: Workflow settings
hu: Általános beállítások

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
hu: A <em>tartalmak adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók befolyásolhatják ezeket a beállításokat.

en: The machine-readable name %type is already taken.
hu: Ez a programok által használt tartalomtípus név (%type) már foglalt.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
hu: Érvénytelen programok által használt név. %invalid nem elfogadható típusnév, mást kell választani.

en: The human-readable name %name is already taken.
hu: Ez az emberek számára olvasható név (%name) már foglalt.

en: The content type %name has been reset to its default values.
hu: %name tartalomtípus alapértelmezésre állítva.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
hu: „%type” tartalomtípus biztosan törölhető?

en: Added content type %name.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
hu[0]: Egy tartalomtípus %old-type helyett %type lett.
hu[1]: @count tartalomtípus %old-type helyett %type lett.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
hu[0]: <strong>Figyelem:</strong> jelenleg 1 %type típusú tartalom van a webhelyen. Előfordulhat, hogy az ilyen típusú tartalmak nem lesznek megjeleníthetőek vagy szerkeszthetőek a tartalomtípus törlése után.
hu[1]: <strong>Figyelem:</strong> jelenleg @count %type típusú tartalom van a webhelyen. Előfordulhat, hogy az ilyen típusú tartalmak nem lesznek megjeleníthetőek vagy szerkeszthetőek a tartalomtípus törlése után.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
hu: Ha a tartalmakra vonatkozó jogosultságokkal kapcsolatos gondok merülnek fel, szükség lehet a jogosultság gyorsítótár frissítésére. Az ilyen hibák lehetséges okai közé sorolható a modulok kikapcsolása vagy a jogosultságok beállításainak változtatása. A gyorsítótár frissítése minden tartalmakhoz kapcsolódó jogosultságot töröl, majd felveszi az aktuális modulok és beállítások alapján érvényes jogosultságokat.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
hu: A jogosultság gyorsítótár frissítése sok időt vehet igénybe, ha nagy mennyiségű tartalom van a rendszerben vagy összetettek a jogosultság beállítások. A frissítést követően a tartalmak azonnal az aktuális jogosultságokkal lesznek elérhetőek.

en: Node access status
hu: Tartalom elérési állapot

en: Number of posts on main page
hu: Oldalakon megjelenő tartalmak száma

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
hu: Az áttekintő oldalakon (mint például a címlap) megjelenő tartalmak száma.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
hu: A webhely tartalmán a jogosultságok újraépítése biztosan szükséges?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
hu: Ez a művelet minden webhelyen található tartalomhoz kapcsolódó jogosultságokat frissíti, és ez sok időt vehet igénybe. A művelet nem vonható vissza.

en: Demote from front page
hu: Nem legyen a címlapon

en: Make sticky
hu: Kiemelt

en: Remove stickiness
hu: Kiemeltség megszüntetése

en: language
hu: nyelv

en: An error occurred and processing did not complete.
hu: Hiba történt, a feldolgozás nem ért véget.

en: Show summary in full view
hu: Összefoglaló megjelenítése a teljes nézetben is

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
hu: A tartalom bevezetőjének előnézete mutatja, hogy miként jelenik meg a címlapon, áttekintő oldalakon vagy megosztáskor.<span class="no-js"> A &lt;!--break--&gt; elválasztó használható arra, hogy pontosan meghatározzuk, hol kell a bevezetőt levágni.</span>

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
hu: %title @type visszaállítva %revision-date dátumú változatára.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hu: %title @type %revision-date dátumú változata törölve lett.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változatra vissza lett állítva.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
hu: A tartalom jogosultságokat újra kell építeni.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
hu: A tartalom jogosultságok értékeit <a href="@node_access_rebuild">újra kell építeni</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
hu: A tartalom kezelő modul a tartalomtípusok beállítását teszi lehetővé, a tartalmakat egységesen úgynevezett node-ok formájában tárolva. A tartalmakhoz szerző kapcsolódik; vagy el vannak rejtve vagy közzé vannak téve a webhelyen, akár a címlapra is kerülhetnek és a listák tetején kiemelten is szerepelhetnek. Lehetőség van a tartalmak változásainak követésére is. Számos kiegészítő a tartalom kezelő alapmodul képességeire építve nyújt még több funkciót.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
hu: A webhely minden tartalma egy <a href="@content-type">tartalomtípus</a> példánya. A tartalomtípusok olyan alapvető jellemzőket befolyásolnak, mint, hogy milyen cím és törzs mezőt kell megjelentetni a beviteli és szerkesztési űrlapokon. Minden tartalomtípus más alapértelmezéseket adhat meg a <em>Közzétételi beállítások</em> mezőinek és más munkafolyamat beállításoknak. Alapértelmezésben a Drupal az <em>Oldal</em> és <em>Írás</em> tartalomtípusokat teszi elérhetővé. A <a href="@content-type">tartalomtípusok beállítási oldalán</a> a meglévő típusok szerkeszthetőek, és újak hozzáadhatók. Kiegészítő modulok bekapcsolásakor is elérhetővé válhatnak újabb típusok.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
hu: A <a href="@content">tartalmak adminisztrációs oldala</a> lehetővé teszi a tartalmak áttekintését és kezelését. A <a href="@post-settings">tartalamak beállítás oldalán</a> a megjelenítés különböző lehetőségeit lehet szabályozni. Minden tartalomtípushoz különböző jogosultságok érhetőek el, melyek a különöző <a href="@permissions">felhasználói csoportokhoz kötve kioszthatóak</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@node">tartalmakról szóló oldalán</a> található.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
hu: Az alábbi tartalomtípusok vannak használatban a webhelyen. Minden tartalom ezek közül valamelyik típusba tartozik.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
hu: Új tartalomtípus létrehozásához a típus emberek számára olvasható neve, a programok által kezelt neve és más adatai adandóak meg. A létrehozott tartalomtípusok példányaiként az arra jogosult felhasználók tartalmakat küldhetnek be a webhelyen.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
hu: A változáskövetés lehetővé teszi a különböző korábbi állapotokra való visszatérést, és az azokkal való összehasonlítást.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
hu: A megadott adatok alapján az összefoglalót nem kell megjeleníteni, amikor a tartalom teljes egészében jelenik meg. Ezt a beállítást figyelmen kívül hagyta a rendszer, mert az összefoglaló üres volt.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
hu: A megadott adatok alapján az összefoglalót nem kell megjeleníteni, amikor a tartalom teljes egészében jelenik meg. Ezt a beállítást figyelmen kívül hagyta a rendszer, mert az összefoglaló üres volt. (Az összefoglaló definiálásához a "&lt;!--break--&gt;" (idézőjelek nélküli) megadása szükséges a tartalom törzs részében az összefoglaló végének jelzésére.)

en: Read the rest of !title.
hu: !title további része.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
hu: <h1 class="title">Üdvözlet a frissen telepített Drupal alapú webhelyen!</h1><p>A telepítés befejezéséhez és a használat megkezdéséhez az alábbi lépéseket kell még megtenni:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
hu: <strong>A webhely beállítása</strong> Belépés után az <a href="@admin">adminisztrációs részből</a> érhető el a webhely <a href="@config">összes általános beállítása</a>.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
hu: <strong>További funkciók bekapcsolása</strong> Következő lépésként érdemes áttekinteni a <a href="@modules">modulok listáját</a> és engedélyezni azokat, amelyekre szükség van. Továbbiak a <a href="@download_modules">Drupal modulok letöltése oldalon</a> találhatóak.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
hu: <strong>A megjelenés megváltoztatása</strong> A webhely kinézetének megváltoztatását a <a href="@themes">smink beállító részben</a> lehet megtenni. Számos beépített smink választható, de újat is le lehet tölteni a <a href="@download_themes">Drupal sminkek letöltése oldalon</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
hu: <strong>Tartalom feltöltése</strong> Végül megkezdhető a <a href="@content">tartalmak beküldése</a>. Ez az üzenet az első címlapra is kerülő tartalom beküldése után eltűnik.

en: Rebuilding content access permissions
hu: Tartalom jogosultságok frissítése

en: Content permissions have been rebuilt.
hu: A tartalom jogosultságok frissültek.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
hu: A tartalom jogosultságok frissítése nem sikerült.

en: administer content types
hu: tartalomtípusok adminisztrációja

en: View, edit, and delete your site's content.
hu: Tartalmak megtekintése, szerkesztése és törlése.

en: Post settings
hu: Tartalmak beállításai

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
hu: A tartalmak kezelésének beállításai, mint a bevezető hossza, előnézetek kötelezővé tétele, és a címlapon megjelenített tartalmak száma.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
hu: A tartalmak kezelése típusok szerint, mint az alapértelmezett állapot, címlapra kerülés stb.

en: Add content type
hu: Tartalomtípus hozzáadása

en: Revert to earlier revision
hu: Visszatérés korábbi változatra

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
hu: Tartalmak beküldését és megjelenítését lehetővé tevő alapmodul.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
hu: A webhely támogatja az <a href="@openid-net">OpenID</a> szabványt, mely biztonságos megoldást nyújt több webhelyen ugyanannak a névnek és jelszónak a használatára. Ezzel az OpenID csökkenti az eltérő nevek és jelszavak kezelésével kapcsolatos terhet.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
hu: Az OpenID használatának megkezdéséhez először egy nyilvános vagy privát OpenID kiszolgálón létre kell hozni egy azonosítót. Valamelyik <a href="@openid-providers">ingyenes nyilvános szolgáltató</a> is választható. Bővebb információ az OpenID-vel kapcsolatban az <a href="@openid-net">OpenID.net webhelyen</a> olvasható.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
hu: Meglévő OpenID azonosító használatához meg kell adni annak címét, például felhasznalonev.openidszolgaltato.com. A következő belépésnél ezt az azonosítót is lehet majd használni a hagyományosabb felhasználói név és jelszó páros helyett. Akár több OpenID azonosító is megadható.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
hu: Az OpenID biztonságos megoldást nyújt több webhelyen ugyanannak a névnek és jelszónak a használatára. Nem igényel speciális programokat, és nem osztja meg a használt jelszót egyetlen kapcsolatban lévő webhellyel sem, beleértve ezt a webhelyet is.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
hu: A felhasználók OpenID azonosító segítségével is regisztrálhatnak a webhelyen, és akár több OpenID azonosítót is rendelhetnek felhasználójukhoz, bármelyiket használva a későbbi belépéshez. Ezzel könyebb lesz a regisztráció, hiszen nem kell a felhasználónak itt használt jelszót megadnia. Az OpenID viszont nem bizalmi rendszer, így az email cím ellenőrzésére továbbra is szükség van. Az OpenID használatának előnye, hogy a felhasználó ugyanazt a jelszót több webhelyen való belépésre is használhatja, anélkül, hogy azok a webhelyek tudnának a jelszóról. Tehát egy adott helyen változtathatják a jelszavukat, ahelyett, hogy számos helyen kellene módosításokat végrehajtani.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
hu: Az alapvető működési elv a következő: a látogató OpenID azonosítóval rendelkezik egy OpenID szolgáltatónál. Ez az azonosító egy egyedi webcím, például felhasznalonev.openidszolgaltato.com. Amikor a látogató a webhelyre érkezik, lehetőségük van ennek az azonosítónak a megadására. A webhely ezután az OpenID szolgáltatóval kommunikálva megkéri azt, hogy ellenőrizze a látogató azonosságát. Ha a látogató be van lépve az OpenID szolgáltató szerverén, az azonosság ellenőrzése azonnal megtörténik. Ha nincs belépve, az OpenID szolgáltató a felhasználót a neve és jelszava megadására kéri. Az OpenID szolgáltatón kívül a folyamat során senki nem kezeli és senkinek nem is kell kezelnie a jelszót.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
hu: Bővebb információ az OpenID-vel kapcsolatban az <a href="@openid-net">OpenID.net</a> honlapon olvasható.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@handbook">OpenID modulról szóló oldalán</a> található.

en: OpenID identities
hu: OpenID azonosítók

en: Allows users to log into your site using OpenID.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy OpenID használatával be tudjanak lépni a webhelyre.

en: No URL aliases found.
hu: Egy álnév sem található.

en: No URL aliases available.
hu: Egy álnév sem található.

en: Update alias
hu: Álnév frissítése

en: Create new alias
hu: Új álnév létrehozása

en: The alias %alias is already in use in this language.
hu: %alias álnév már használatban van ezen a nyelven.

en: The alias has been saved.
hu: Az álnév el lett mentve.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
hu: „%title” útvonalálnév biztosan törölhető?

en: Filter aliases
hu: Álnevek szűrése

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
hu: Az útvonal modullal a Drupal webcímeihez álnevek rendelhetőek. Ezek az álnevek javíthatják a webcímek olvashatóságát és segíthetnek az internetes keresőknek a tartalom hatékony indexelésében. Egynél több álnév is rendelhető egy adott útvonalhoz.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
hu: <p>Néhány példa az útvonalálnevekre:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; belepes</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; aruhaz</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; aruhaz/termekek/kiegeszitok</li>
    <li>node/3 =&gt; kapcsolat</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
hu: Az útvonal modul a megfelelő jogosultsággal rendelkező felhasználók számára egy kiegészítő mezőt jelenít meg a tartalmak beküldési és szerkesztési űrlapján, mely segítségével a tartalom útvonalát elfedő álnév közvetlenül megadható. Emellett saját felületet nyújt a már meglévő álnevek megtekintésére és szerkesztésére. Az útvonal álnevekhez két jogosultság kapcsolódik: „útvonal álnevek adminisztrációja” és „útvonal álnevek létrehozása”.

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
hu: Ez a modul támogatja tömeges útvonal álnevek létrehozását is, melyek segítségével szabályos, egységes álnevek alakíthatóak ki programozottan. Megoldható például, hogy az útvonalak helyi nyelven legyenek elérhetőek. Ennek a funkciónak a kihasználásához hozzá kell férni a webkiszolgálón levő Drupal forráskódjához.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@path">útvonal elfedésről szóló oldalán</a> olvasható.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
hu: A Drupal képes a webcímeket &ndash; elsősorban a könnyű megjegyezhetőség, illetve az olvashatóság érdekében &ndash; álnevek segítségével elfedni. Például a „node/1” útvonalat elfedhetjük a „rolunk” álnévvel. A rendszerben egy útvonalhoz több álnév is kapcsolódhat.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
hu: Ezen az oldalon lehet megadni az útvonalat és a hozzá tartozó álnevet.

en: The alias has been deleted.
hu: Az álnév törölve lett.

en: The path is already in use.
hu: Az álnév már más útvonalhoz van rendelve.

en: URL aliases
hu: Útvonalálnevek

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
hu: A webcímek megváltoztatása álnevek felvételével.

en: Edit alias
hu: Álnév szerkesztése

en: Delete alias
hu: Álnév törlése

en: Add alias
hu: Álnév hozzáadása

en: Allows users to rename URLs.
hu: Lehetővé teszi az alapértelmezés szerinti webcímek elfedését álnevekkel.

en: The PHP filter adds the ability to include PHP code in posts. PHP is a general-purpose scripting language widely-used for web development; the content management system used by this website has been developed using PHP.
hu: A PHP szűrő lehetővé teszi a PHP programozási nyelven írt kódok használatát tartalom bevitelkor. A PHP egy általános célú szkript nyelv, amelyet széles körben használnak webfejlesztésre. A webhelyet működtető rendszer is PHP-ben íródott.

en: Through the PHP filter, users with the proper permission may include custom PHP code within a page of the site. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use.
hu: A PHP szűrőt használva megfelelő jogosultsággal rendelkező felhasználók egyedi PHP kódokat adhatnak meg tartalom bevitelkor. Bár ez rendkívül sok lehetőséget biztosít egy megbízható, hozzáértő felhasználó kezében, ha rosszindulatú vagy tapasztalatlan felhasználó is élhet vele, komoly veszélyeket rejt. A legnagyobb jószándékkal, akár véletlenül is tönkre lehet tenni a webhelyet hibás PHP kód beírásával. Csak a legmegbízhatóbb felhasználók számára szabad jogosultságot adni azon beviteli formákra, melyekben ez a szűrő szerepel. Célszerű a beírandó PHP kódot beküldés előtt alaposan átvizsgálni.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
hu: A <a href="@drupal">Drupal.org-ról</a> elérhető <a href="@php-snippets">néhány minta PHP kód</a>, de bárki írhat saját kódokat a PHP nyelv és a Drupal rendszer működésének ismeretében.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
hu: További információért az online kézikönyv <a href="@php">PHP modul</a> részét érdemes megtekinteni.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
hu: &lt;?php ?&gt; elemek között PHP kód is megadható.

en: Using custom PHP code
hu: Saját PHP kód használata

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
hu: Egyedi PHP kód ágyazható be bizonyos weboldal tartalomtípusokba, ideértve a beküldéseket és a blokkokat is. Ugyan a tartalmakba vagy blokkokba beágyazott PHP kód erőteljes és rugalmas lehetőség, amikor egy megbízható felhasználó alkalmazza jó PHP tudással, de fontos és veszélyes biztonsági kockázat jelent a helytelen használat.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
hu: Ezért az, aki nem járatos a PHP, az SQL és a működtető motor használatában az jobban teszi, ha mellőzi a PHP kódok használatát. Kísérletezés a PHP-val az adatbázis sérüléséhez, a webhely működésképtelenségéhez, vagy jelentős biztonsági veszélyekhez vezethet.

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
hu: Érdemes duplán ellenőrizni minden sor szintaktikáját és logikáját mentés <strong>előtt</strong>.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
hu: Kifejezéseket korrektül le kell zárni pontosvesszővel.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
hu: Használhatók globális változók is a PHP kódban érdemes ezek tartalmát változatlanul hagyni a kód végrehajtását követően.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
hu: <code>register_globals</code> beállítást <strong>kikapcsolatnak</strong> kell feltételezni. Amennyiben űrlapok használata szükséges, úgy érdemes tanulmányozni <a href="@formapi">a Drupal Form API</a> függvényeit.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
hu: <code>print</code>, mind a <code>return</code> parancsok használhatóak a tartalom megjelenítéséhez.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
hu: A PHP kód éles webhelyre telepítése előtt, a fejlesztéshez és a teszteléshez különálló teszt kódot és próbaadatbázist érdemes használni.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
hu: Inkább érdemes az egyedi PHP kódot egy webhelyhez kapcsolódó modulba, vagy a <code>template.php</code> fájlba helyezni, mint közvetlenül a tartalomba, vagy blokkba tenni.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
hu: Jó tudni, hogy a beágyazott PHP kód képességét a PHP Filter modul adja. Amennyiben a modul tiltott, vagy törölt a blokk vagy közzététel tartalmaként a PHP fog megjelenni, ahelyett hogy a végrehajtás eredménye.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
hu: Egy egyszerű példa: <em> „Üdvözlő” blokk készítése, amely köszönti a látogatót egy egyszerű szöveggel.</em>

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome". With its input format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
hu: <p>Egyedi blokk hozzáadása a webhelyhez, „Üdvözlet” címmel. A beviteli formát „PHP code”-ra kell állítani (vagy bármely más olyan formára, amely támogatja a PHP bevitelt) és hozzá kell adni a blokk törzséhez az alábbiakat: </p>
    <pre>
    echo t('Légy üdvözölve, látogató! Köszönjük a látogatást!');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
hu: <p>A felhasználó nevének megjelenítéséhez inkább ez használható:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>

en: PHP evaluator
hu: PHP kiértékelő

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
hu: PHP kódok futtatását teszi lehetővé. Bármely ezt használó beviteli formátumot célszerű csak az adminisztrátorok számára engedélyezni!

en: A !php-code input format has been created.
hu: !php-code beviteli forma létrehozva.

en: The PHP module has been disabled. Please note that any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
hu: A PHP szűrő modul kikapcsolásával minden olyan tartalom, mely ezt a szűrőt használva futtatott PHP kódot, az alapértelmezett beviteli forma használatára lett állítva. Előfordulhat, hogy ez a beviteli forma megjeleníti a PHP kódokat, így azok mostantól bárki számára láthatóak, nyilvánossá téve esetlegesen privát adatokat. Ez biztonsági kockázatokat jelent a webhely számára.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
hu: Beágyazott PHP forráskódok futtatását teszi lehetővé.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
hu: A ping modul használható automatikus értesítések (úgynevezett „pingek”) küldésére, amikor a webhely megváltozik. A modul a <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> szolgáltatást értesíti a változásról, mely számos más szolgáltatást figyelmeztet, mint a weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover stb.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hu: A ping modulnak szüksége van egy jól beállított <a href="@cron">időzített feladat végrehajtó (cron) szolgáltatásra</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@ping">ping modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
hu: Nem sikerült értesíteni a pingomatic.com szolgáltatást.

en: Alerts other sites when your site has been updated.
hu: Értesít más webhelyeket a tartalom frissüléséről.

en: Total votes: @votes
hu: Összes szavazat: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
hu: Szavazás modul segítségével egyszerű szavazások készíthetőek. Egy szavazás nem más, mint egy választási lehetőségekből álló kérdőív. A leadott szavazatok összegzésével adódik ki a szavazás eredménye. Szavazások jó lehetőséget adnak arra, hogy a látogatóktól visszajelzések érkezzenek.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
hu: Szavazás létrehozásakor a kérdést és a válaszadási lehetőségeket kell beállítani (valamint a már leadott voksok számát minden válaszhoz, amennyiben nem nulláról indulnak az értékek). Az állapot és a szavazás időtartama – azaz az időtartam, amíg új voksokat leadni – szintén meghatározható. <a href="@poll">Szavazás</a> menüben tekinthető meg minden aktuális szavazás. Szavazáshoz, vagy egy adott szavazás eredményeinek megtekintéséhez a konkrét szavazásra kell kattintani.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
hu: További információ a kézikönyv <a href="@poll">szavazás modulról szóló oldalán</a> található.

en: Most recent poll
hu: Legutóbbi szavazás

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
hu: A <em>szavazás</em> egy kérdés és a lehetséges válaszok összessége. Egy <em>szavazáshoz</em> automatikusan létrejön egy számláló, amely minden leadott voksot számol.

en: Poll status
hu: Szavazás állapota

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
hu: Ha egy szavazás lezárt, a látogatók nem voksolhatnak egy lehetőségére sem tovább.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
hu: Ezt követően a szavazás automatikusan lezárul.

en: Votes for choice @n
hu: @n. lehetőség szavazatai

en: Negative values are not allowed.
hu: Negatív értékek megadása nem engedélyezett.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
hu: A szavazat nem rögzíthető, mert egy lehetőség sem volt kiválasztva.

en: Add another choice
hu: További válaszlehetőség hozzáadása

en: Vote count
hu: Szavazatszám

en: create poll content
hu: szavazás létrehozása

en: delete own poll content
hu: saját szavazás törlése

en: delete any poll content
hu: bármely szavazás törlése

en: edit any poll content
hu: bármely szavazás szerkesztése

en: edit own poll content
hu: saját szavazás szerkesztése

en: Polls
hu: Szavazások

en: Profile fields have been updated.
hu: A profilmezők frissítve lettek.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
hu: Nincs mező ebben a kategóriában. Ha mentéskor nincs ide sorolt mező, akkor a kategória törölve lesz.

en: edit %title
hu: %title szerkesztése

en: add new %type
hu: %type létrehozása

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
hu: Az űrlapmező neve. Ez a név a felhasználók számára nem látható, csak a HTML kódban és a webcímekben szerepel.
    A névütközések elkerülése érdekében ajánlott a <code>profile_</code> előtag használata a mezőnevek előtt. Kötőjel (-) és aláhúzás (_) kivételével speciális karakterek használata nem engedélyezett, szóköz sem adható meg. Például: „profile_favorite_color”, vagy egyszerűen „profile_color”.

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
hu: A választható értékek listája. Minden elemet új sorba kell írni. Például: „piros”, „kék”, „zöld”, stb.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
hu: Rejtett profilmező, tartalma csak az adminisztrátor által olvasható, valamint modulok és sminkek számára elérhető.

en: Private field, content only available to privileged users.
hu: Személyes mező, tartalma csak arra jogosult felhasználók számára hozzáférhető.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
hu: Nyilvános mező, megjelenik a profiloldalon, de nem szerepel a felhasználókat listázó áttekintő oldalakon.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
hu: Nyilvános mező, megjelenik a profiloldalon és a felhasználókat listázó áttekintő oldalakon is.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
hu: A súly határozza meg a mezők kategórián belüli megjelenésének sorrendjét. A könnyebb mezők „felemelkednek” a kategória teteje felé, a nehezebbek „lesűllyednek”.

en: Form will auto-complete while user is typing.
hu: A mező értéke gépelés közben automatikusan kiegészül.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
hu: Ha a felhasználónak nincs jogosultsága a felhasználói profilok megtekintésére, az automatikus kiegészítés biztonsági okból le van tiltva.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
hu: A megadott mezőnév egy vagy több érvénytelen karaktert tartalmaz. Kötőjel (-) és aláhúzás (_) kivételével speciális karakterek használata nem engedélyezett, szóköz sem adható meg.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
hu: A megadott mezőnév már foglalt a Drupal rendszerben.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
hu: A megadott kategórianév már foglalt a Drupal rendszerben.

en: The specified title is already in use.
hu: A megadott cím már foglalt.

en: The specified name is already in use.
hu: A megadott név már foglalt.

en: A hidden field cannot be required.
hu: Rejtett mező kitöltése nem tehető kötelezővé.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
hu: Rejtett mezőt nem lehet láthatóvá tenni a felhasználót létrehozó űrlapon.

en: The field has been created.
hu: A mező létrejött.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
hu: „%field” mező biztosan törölhető?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
hu: Ez a művelet nem vonható vissza. Ha a felhasználók ezt a mezőt kitöltötték, akkor az általuk megadott értékek is törlődnek. A <a href="@edit-field">mező elrejtésével</a> a bevitt adatok törlése elkerülhető. A rejtett mező tartalmát csak a webhely adminisztrátora tudja olvasni.

en: The field %field has been deleted.
hu: %field mező törölve lett.

en: Profile field %field added under category %category.
hu: %field profilmező hozzá lett adva ehhez a kategóriához: %category.

en: Profile field %field deleted.
hu: %field profilmező törölve lett.

en: User list
hu: Felhasználói lista

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
hu: A profil modul segítségével a felhasználói profiloldal egyedi mezőkkel (például ország, teljes név, életkor stb.) bővíthető. A mezők segítségével a webhely felhasználói információkat tehetnek közzé magukról, és lehetővé válik a közösségi webhelyek hasonló profilú felhasználóinak szerveződése.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
hu: A felhasználói profil a következő típusú mezőkkel egészíthető ki:

en: single-line textfield
hu: egysoros szövegmező

en: multi-line textfield
hu: többsoros szövegmező

en: checkbox
hu: jelölőnégyzet

en: list selection
hu: választólista

en: freeform list
hu: szabad formátumú lista

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
hu: További információ a kézikönyv <a href="@profile">felhasználói profilokról szóló oldalán</a> található.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My Account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name. To change the category of a field or the order of fields within a category, grab a drag-and-drop handle under the Title column and drag the field to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
hu: Ezen az oldalon látható a <em>Saját adatok</em> című oldalon megjelenő egyéni profilmezők listája. A hasonló vagy kapcsolódó mezőket közös kategória alá rendelve az oldal rendezettebbé tehető. Új kategória létrehozása (vagy meglévő szerkesztése) egy profilmező szerkesztésével és új kategórianév hozzáadásával történik. Egy mező kategória-besorolásának megváltoztatása, vagy a kategórián belül a mezők újrarendezése „fogd és vidd” módszerrel történik: a bal egérgombbal a Cím oszlopban látható ikonra kattintva és a gombot lenyomvatartva a mező áthúzható az új helyre. A változtatások elmentéséhez a Mentés gombra kell kattintani a lap alján.

en: Author information
hu: A szerző adatai

en: Link to full user profile
hu: Hivatkozás a teljes felhasználói profilra

en: Profile fields to display
hu: Megjelenítendő profilmezők

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
hu: Megadható, hogy mely profilmezők jelenjenek meg a blokkban. Csak azok közül lehet választani, amelyek a <a href="@profile-admin">profilmezők adminisztrációs oldalán</a> nyilvános mezőként szepelnek.

en: View full user profile
hu: A teljes felhasználói profil megtekintése

en: About %name
hu: %name adatai

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
hu: Az elemeket külön sorba, vagy vesszővel elválasztva kell beírni. HTML jelölők használata nem engedélyezett.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
hu: %field webcím hibás.

en: Create customizable fields for your users.
hu: Saját felhasználói profilmezők létrehozása.

en: Profile category autocomplete
hu: Profil kategória automatikus kiegészítése

en: Edit field
hu: Mező szerkesztése

en: Delete field
hu: Mező törlése

en: Profile autocomplete
hu: Profil automatikus kiegészítése

en: Supports configurable user profiles.
hu: Testreszabható felhasználói profilok létrehozását támogatja.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
hu:  A kereső indexe nem törlődik, de fokozatosan frissül az új beállítások figyelembevételével. A keresés továbbra is működni fog, de az új tartalmak nem lesznek indexelve addig, amíg a már meglévők újraindexelése be nem fejeződött. Ez a művelet nem visszavonható.

en: The index will be rebuilt.
hu: Az index újraépítése folyamatban van.

en: Indexing status
hu: Az indexelés állapota

en: Indexing throttle
hu: Indexelés visszafogó

en: Number of items to index per cron run
hu: Időzítő (cron) futásonként indexelt tartalmak száma

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
hu: Az <a href="@cron">időzítő</a> egy futása alatt indexelhető elemek maximális száma. Az erőforrásokhoz képest túl nagy érték időtúllépésekhez és memóriahiányhoz vezethet.

en: Indexing settings
hu: Az indexelés beállításai

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
hu: <p><em>A beállítások megváltoztatása a webhely keresési indexének újraépítését teszi szükségessé. Az kereső indexe nem törlődik, de fokozatosan frissül az új beállítások figyelembevételével. A keresés továbbra is működni fog, de az új tartalmak nem lesznek indexelve addig, amíg a már meglévők újraindexelése be nem fejeződött.</em></p><p><em>Az alapértelmezett beállítások a legtöbb webhely számára megfelelőek.</em></p>

en: Minimum word length to index
hu: Az indexbe kerülő szavak minimális hossza

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
hu: Az a karakterszám, amellyel megegyező hosszúságú vagy hosszabb szavak az indexbe kerülnek. A kisebb érték jobb keresési eredményt nyújt nagyobb adatbázisméret mellett. Minden keresési feltételnek legalább egy olyan kifejezést kell tartalmaznia, amely legalább ennyi karakterből áll.

en: Simple CJK handling
hu: Egyszerű KJK kezelés

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
hu: Alkalmazni kell-e az egyszerű kínai/japán/koreai felismerő algoritmust az egymást átfedő sorozatokon? Külső előfeldolgozó használata esetén ezt a lehetőséget ki kell kapcsolni. A többi nyelvet ez a beállítás nem érinti.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
hu: A kereső modul kulcsszavak kereshetőségével ruházza fel a rendszert. Egy nagy webhelyen a kereső használata gyakran az egyetlen módja egy tartalom megtalálásának. A kereső segítségével felhasználók és tartalmak egyaránt megtalálhatóak kulcsszavak alapján.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
hu: A keresőmotor egy nyilvántartást (index) vezet a webhely tartalmaiban előforduló szavakról. Az index karbantartásához egy helyesen beállított <a href="@cron">időzítőre</a> van szükség. Az indexelés folyamata a <a href="@searchsettings">keresés beállításai oldalon</a> található beállításokkal befolyásolható. Például az <em>Időzítő (cron) futásonként indexelt tartalmak száma</em> meghatározza az <a href="@cron">időzítő</a> egy futása alatt indexelhető elemek maximális száma. Az erőforrásokhoz képest túl nagy érték időtúllépésekhez és memóriahiányhoz vezethet.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@search">keresőről szóló oldalán</a> található.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
hu: A keresőmotor egy nyilvántartást (index) vezet a webhely tartalmaiban előforduló szavakról. Az index karbantartásához egy helyen beállított <a href="@cron">időzítőre</a> van szükség. Az indexelés folyamata az alábbi beállításokkal befolyásolható.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: search content
hu: tartalmak keresése

en: use advanced search
hu: haladó kereső használata

en: administer search
hu: keresés adminisztrációja

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
hu: Keresési relevancia és más indexelési beállítások

en: Top search phrases
hu: Legnépszerűbb keresések

en: View most popular search phrases.
hu: A legnépszerűbb keresések megtekintése.

en: Enables site-wide keyword searching.
hu: Kulcsszavas keresést tesz lehetővé a webhely teljes tartalmában.

en: Total page generation time
hu: Az oldal generálására fordított idő összesen

en: Top pages in the past %interval
hu: A legnépszerűbb oldalak az utóbbi időszakban (%interval)

en: unban
hu: visszaengedés

en: ban
hu: kitiltás

en: Top visitors in the past %interval
hu: Az utóbbi időszak (%interval) leggyakoribb látogatói

en: Top referrers in the past %interval
hu: A leggyakoribb hivatkozók az utóbbi időszakban (%interval)

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
hu: Minden oldal megtekintésének naplózása. Szükséges a hivatkozók rögzítéséhez.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
hu: Minden ennél az időnél öregebb naplóbejegyzés (a hivatkozók adatai is) automatikusan törölve lesz. (Ehhez szüksége van egy jól beállított <a href="@cron">időzített feladat végrehajtó (cron) szolgáltatásra.</a>)

en: Content viewing counter settings
hu: Olvasottság számláló beállítások

en: Count content views
hu: Tartalmak olvasottságának mérése

en: Increment a counter each time content is viewed.
hu: Számláló hozzárendelése a webhely tartalmi elemeihez.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
hu: Az olvasottság mérő modul a webhely használatával kapcsolatos egyszerű statisztikák követésére szolgál. Számon tartja, hogy egy adott tartalom hányszor és honnan került megtekintésre. A modullal sok hasznos dolog áttekinthető a látogatók egymás közti kapcsolatairól, valamint a weblapok és a látogatók viszonyáról. Számos blokk megjelenéséhez szükséges, vagy megjelenésüket befolyásolja.

en: The statistics module provides:
hu: Az olvasottságmérő modul az alábbi szolgáltatásokat nyújtja:

en: a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. (Enable <em>Count content views</em> on the <a href="@accesslog">access log settings page</a>, and determine if the post access counters should be visible to any user roles on the <a href="@permissions">permissions page</a>.)
hu: egy számlálót a webhely minden tartalmához, amely minden egyes megtekintés alkalmával növekszik. (A számláló bekapcsolásához a <a href="@accesslog">Hozzáférési napló beállításai</a> oldalon a <em>Tartalmak olvasottságának mérése</em> lehetőséget kell bejelölni. A látogatásszámláló csak azoknak fog megjelenni, akik rendelkeznek a „olvasottságmérő megtekintése” <a href="@permissions">jogosultsággal</a>.)

en: a <a href="@recent-hits">recent hits</a> log that displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page accessed, the user name (if available) and IP address of the accessing party.
hu: a <a href="@recent-hits">legutóbb olvasott tartalmak</a> naplója, amely a webhely legutolsó látogatóiról tartalmaz információkat, úgymint a kért oldal URL-e, címe, a felhasználó neve (ha belépett) és IP címe.

en: a <a href="@top-referrers">top referrers</a> log that displays the referring parties for your site visits (where your visitors came from).
hu: a <a href="@top-referrers">legjobban hivatkozó</a> helyek naplóját, amely azokat a webcímeket tartalmazza, ahonnan a legtöbb látogató érkezik.

en: a <a href="@top-pages">top pages</a> log that displays site content in descending order by number of views.
hu: a <a href="@top-pages">népszerű oldalakat</a> tartalmazó naplót, amely a látogatások száma szerint csökkenő sorrendben jeleníti meg a tartalmakat.

en: a <a href="@top-visitors">top visitors</a> log that displays the most active users on your site.
hu: a <a href="@top-visitors">gyakori látogatók</a> naplóját.

en: a <em>Popular content</em> block that displays the day's most viewed content, the all-time most viewed content, and the last content viewed. (Enable the <em>Popular content</em> block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.)
hu: a <em>Népszerű tartalmak</em> blokkot, amely megjeleníti az aznapi, az összesített és a legkevésbé népszerű tartalmak címeit. (A <em>Népszerű tartalmak</em> blokk a <a href="@blocks">blokkok adminisztrációs oldalán</a> kapcsolható be.

en: Configuring the statistics module
hu: Az olvasottságmérő modul beállításai

en: When the <em>Enable access log</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> is enabled, data about every page accessed (including the remote host's IP address, referrer, node accessed, and user name) is stored in the access log. The access log must be enabled for the <a href="@recent-hits">recent hits</a>, <a href="@top-referrers">top referrers</a>, <a href="@top-pages">top pages</a>, and <a href="@top-visitors">top visitors</a> log pages to function. Enabling the access log adds one additional database call per page displayed by Drupal.
hu: Ha az <a href="@accesslog">olvasottsági napló beállításainál</a> a <em>Hozzáférési napló engedélyezése</em> be van jelölve, akkor minden oldallekéréshez tartozó adat (beleértve a kérést kezdeményező hoszt IP címét, a hivatkozó oldal adatait, a felhasználó nevét és a lekért tartalom tulajdonságait) a hozzáférési naplóban el lesz tárolva. A hozzáférési naplót engedélyezni kell a <a href="@recent-hits">legutóbbi megtekintések</a>, a <a href="@top-referrers">gyakori hivatkozók</a>, a <a href="@top-pages">népszerű oldalak</a> és a <a href="@top-visitors">gyakori látogatók</a> blokkok működéséhez. A hozzáférési napló engedélyezésével a Drupal minden oldalletöltésnél eggyel több adatbázisba írást végez.

en: The <em>Discard access logs older than</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> specifies the length of time entries are retained in the access log before they are deleted. Automatic access log entry deletion requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hu: A <a href="@accesslog">hozzáférési napló beállításainak oldalán</a> az <em>Olvasottsági adatok eldobása, ha régebbi mint</em> tulajdonság a legrégibb naplóbejegyzés „korát” határozza meg, az ennél régebbi bejegyzések törölve lesznek. Az automatikus törléshez az  <a href="@cron">időzített feladatok megfelelő beállítása</a> szükséges.

en: The <em>Count content views</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> enables a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. This option must be enabled to provide post-specific access counts. Enabling this option adds one additional database call per each post displayed by Drupal.
hu: A <a href="@accesslog">hozzáférési napló beállításainak oldalán</a> a <em>Tartalmak olvasottságának mérése</em> engedélyezett állapotban a webhely minden tartalma számára biztosít egy önálló számlálót, amely az adott tartalom megtekintésekor növekszik. A tartalom-specifikus olvasottsági adatok funkciók működéséhez ennek is bekapcsolt állapotban kell lennie, és ez eggyel növeli az oldalletöltésenkénti adatbázis-műveletek számát.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@statistics">olvasottságmérő modulról szóló oldalán</a> található.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
hu: A webhely olvasottsági információinak kezeléséhez kapcsolódó Drupal beállítások. Az aktuális statisztikák a <a href="@statistics">legutóbbi megtekintések</a> oldalán találhatók.

en: This page displays the site's most recent hits.
hu: A legutóbbi oldal megtekintések listája.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
hu: A külső hivatkozások áttekintése, azaz olyan oldalaké, melyekről erre a webhelyre érkeztek látogatók.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
hu: Egy látogató kitiltásával elkerülhető, hogy az IP címéről a webhely elérhető legyen. A felhasználó kitiltásával ellentétben ez a be nem jelentkezett látogatókra is érvényes. Leggyakoribb alkalmazási módja a túl sok erőforrást felemésztő keresőrobotok kitiltása.

en: Popular content
hu: Népszerű tartalmak

en: How many content items to display in "all time" list.
hu: Mennyi eleme legyen a minden idők legnépszerűbb tartalmait megjelenítő listának?

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
hu: Mennyi eleme legyen a legutóbb olvasott tartalmakat felsoroló listának?

en: Today's:
hu: Mai:

en: All time:
hu: Összesített:

en: Last viewed:
hu: Legutóbb olvasott:

en: View pages that have recently been visited.
hu: A legutóbb megtekintett oldalak áttekintése.

en: View pages that have been hit frequently.
hu: A legtöbbet megtekintett oldalak áttekintése.

en: Top visitors
hu: Gyakori látogatók

en: View visitors that hit many pages.
hu: A legtöbbet megtekintő látogatók áttekintése.

en: Top referrers
hu: Legjobb hivatkozók

en: View top referrers.
hu: A legtöbb forgalmat hozó hivatkozók áttekintése.

en: View access log.
hu: Hozzáférési napló megtekintése.

en: Control details about what and how your site logs.
hu: Mit és hogyan kell naplózni a webhelyen.

en: Track page visits
hu: Oldal látogatások követése

en: Logs access statistics for your site.
hu: Nyilvántartja a webhely olvasottsági adatait.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
hu: A rendszer napló modul lehetővé teszi, hogy a Drupal üzenetei az operációs rendszer naplózó eszközéhez is eljussanak.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
hu: A syslog (rendszer napló) az operációs rendszer naplózó eszköze, a rendszerek kezelését és a biztonság szavatolását segíti. A rendszer naplót leginkább közepes és nagyobb méretű webhelyek kezelésében használják a webhelyet előállító program üzeneteinek kezelésére is, mivel a syslog az üzeneteket típus és súly szerint oszályozni tudja. Unix/Linux rendszerekben az /etc/syslog.conf adja meg ennek a beállítását; Microsoft Windows rendszeren pedig minden üzenet az Event Log-ba (Esemény napló) kerül. Bővebb információ a rendszer naplóról és a syslog.conf beállításáról elérhető a <a href="@syslog_conf">Unix/Linux syslog.conf</a> és a PHP függvények között az <a href="@php_openlog">openlog</a> és <a href="@php_syslog">syslog</a> oldalakon.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@syslog">rendszer napló modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: Send events to this syslog facility
hu: Események naplózása erre a syslog csatornára

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
hu: A Drupal által generált rendszer üzenetek célcsatornája. Unix/Linux rendszereken a Drupal a LOG_LOCAL0 és LOG_LOCAL7 közötti csatornákat tudja használni; Microsoft Windows rendszeren a LOG_USER csatorna használatos. A rendszer beállítástól függően és más naplózási eszközök függvényében itt érdemes megadni azt a csatornát, amire szűrve a syslog adatok között a Drupal üzenetei azonosíthatók lesznek. Bővebb információ a rendszer naplóról a <a href="@syslog_help">súgó oldalán</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
hu: LOG_USER - Felhasználói szint. Windows rendszeren csak ez használható.

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
hu: A rendszer napló (syslog) beállításai. A rendszer napló az operációs rendszer naplózó eszköze, a rendszerek kezelését és a biztonság szavatolását segíti. A rendszer naplót leginkább közepes és nagyobb méretű webhelyek kezelésében használják a webhelyet előállító program üzeneteinek kezelésére is, mivel a syslog az üzeneteket típus és súly szerint oszályozni tudja.

en: Logs and records system events to syslog.
hu: A Drupal által kiadott üzeneteket naplózza a rendszer naplóba.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
hu: Az adminisztrációs oldalak megjelentetéséhez használt smink. A „rendszer alapértelmezés” kiválasztása esetén a webhely más részein használt smink lesz az adminisztrációs oldalak megjelenítője is.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
hu: Mivel %admin_theme a kiválasztott <a href="!admin_theme_page">adminisztrációs smink</a>, ezért a webhely smink módosítása az adminisztrációs oldalakat nem érinti. Minden nem adminisztratív oldal a kiválasztott %selected_theme sminkkel fog megjelenni alapértelmezésben.

en: User pictures in posts
hu: Felhasználó képe a tartalmai mellett

en: User pictures in comments
hu: Felhasználó képe a hozzászólásai mellett

en: Shortcut icon
hu: Webhely ikon

en: Display post information on
hu: Beküldési információk kijelzése

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
hu: Engedélyezi a „Kovács József, 2008. március 11.” formában megjelenő beküldésre vonatkozó információ kijelzését a választott tartalomtípusokra.

en: Logo image settings
hu: Logó beállítások

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
hu: A smink által megjelenített logó kiválasztása.

en: Use the default logo
hu: Alapértelmezett logó használata

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
hu: Akkor kell bejelölni, ha a smink alapértelmezett logóját kívánjuk használni.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
hu: Az alapértelmezett logó helyett használni kívánt saját fájl elérési útvonala.

en: Upload logo image
hu: Logó kép feltöltése

en: Shortcut icon settings
hu: Webhely ikon beállítások

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
hu: A webhely ikon vagy „favicon” a címsorban, a füles böngészők fülein és a könyvjelzők mellett jelenik meg.

en: Use the default shortcut icon.
hu: Alapértelmezett webhely ikon használata

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
hu: Akkor kell bejelölni, ha a smink alapértelmezett webhely ikonját kívánjuk használni.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
hu: Az alapértelmezett webhely ikon helyett használni kívánt saját fájl elérési útvonala.

en: Upload icon image
hu: Webhely ikon feltöltése

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
hu: A kiszolgáló közvetlen hozzáférése hiányában itt lehet feltölteni az ikont.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
hu: @module (<span class="admin-missing">hiányzó</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
hu: Az alábbi modulok teljes eltávolítása után <em>minden adat amelyet ezek a modulok kezeltek, visszafordíthatatlanul elvész</em>!

en: Confirm uninstall
hu: Eltávolítás megerősítése

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
hu: Biztos, hogy a fentiek eltávolítása folytatható?

en: No modules selected.
hu: Nincs kiválasztott modul.

en: The selected modules have been uninstalled.
hu: A kiválasztott modulok eltávolítása megtörtént.

en: The name of this website.
hu: A webhely neve.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
hu: A webhely mottója, jelmondata (gyakran a webhely címe mellett jelenik meg).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
hu: A webhely küldetése (gyakran a honlapon kiemelten jelenik meg).

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
hu: @path útvonal vagy nem érvényes vagy nincs jogosultság az eléréséhez.

en: Default 403 (access denied) page
hu: Alapértelmezett 403 (tiltott hozzáférést jelző) oldal

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
hu: Ehhez a Drupal útvonalhoz tartozó kimenet jelenik meg, ha a kért webcím hozzáférése az aktuális felhasználó számára tiltott. Alapértelmezésben üres, mely esetben a Drupal maga biztosít egy rövid üzenetet.

en: Default 404 (not found) page
hu: Alapértelmezett 404 (nem található) oldal

en: Write errors to the log
hu: A hibák eseménynaplóba írása

en: Write errors to the log and to the screen
hu: A hibák eseménynaplóba és képernyőre írása

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
hu: A Drupal, a PHP és az SQL hibaüzenetek naplózásának helye. Éles környezetben ajánlott a hibákat csak az eseménynaplóba írni. Fejlesztői kiszolgáló esetén nagy segítséget jelenthet, ha a hibaüzenetek a képernyőn is megjelennek.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
hu: A normál gyorstárazási mód a legtöbb webhely számára megfelelő, és nem okoz semmilyen mellékhatást. Az agresszív gyorstárazás a Drupal modulok init és exit lépéseit kihagyja gyorstárazott oldal kiszolgálása esetén. Ez jobb teljesítményt eredményez, de nem várt mellékhatásokat is okozhat.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
hu: <strong class="error">A következő modulok nem tudnak együttműködni az agresszív gyorstárazással, és ezért nem fognak helyesen működni: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
hu: <strong class="ok">Jelenleg minden bekapcsolt modul együtt tud működni az agresszív gyorstárazással.</strong> Érdemes ezt az oldalt egy újabb modul bekapcsolása után ellenőrizni az együttműködés ellenőrzése érdekében.

en: Page cache
hu: Oldal gyorstár

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
hu: A gyorstár bekapcsolása jelentős teljesítmény javulást eredményezhet. A Drupal képes a be nem jelentkezett látogatók által kért webcímeket illető tömörített gyorstárazott oldalak tárolására és küldésére. A gyorstárazás használatával a Drupal-nak nem kell minden oldallekérésnél előállítania a weblapot.

en: Caching mode
hu: Gyorstárazási mód

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
hu: Normál (javasolt, nincsenek mellékhatásai)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
hu: Agresszív (csak haladóknak, mellékhatások lehetségesek)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
hu: Nagy forgalmú webhelyek esetén szükséges lehet a gyorstár élettartamának minimális értéket adni. A gyorstár minimális élettartama az az idő, aminek el kell telnie azelőtt, hogy a gyorstár kiürítésre majd újra feltöltésre kerülne. A hosszabb minimális gyorstár élettartam jobb teljesítményt nyújt, azonban a felhasználók hosszabb ideig nem látják majd a legfrissebb tartalmakat.

en: Page compression
hu: Oldal tömörítés

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
hu: Alapértelmezés szerint a Drupal a gyorstárazott oldalakat tömöríti a sávszélesség megtakarítása érdekében, javítva a letöltési időt. Ki kell kapcsolni, ha a kiszolgáló önmagában is biztosít tömörítést.

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
hu: A blokk gyorstár minden felhasználó számára teljesítmény javulást okozhat, elkerülve a blokkok minden oldalletöltés során történő előállítását. Ha az oldalak gyorstárazása is be van kapcsolva, a blokk gyorstár elsősorban a belépett felhasználók számára jelent majd teljesítmény növekedést.

en: Enabled (recommended)
hu: Bekapcsolva (ajánlott)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
hu: A blokkok gyorstárazása nem működik, ha tartalom elérést szabályozó modulok vannak bekapcsolva.

en: Bandwidth optimizations
hu: Sávszélesség optimalizálás

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
hu: <p>A Drupal automatikusan optimalizálni tudja a külső erőforrásokat is, mint a CSS és JavaScript fájlok. Ez a webszerver felé irányuló kérések számát is csökkenti a kiszolgált fájlok mérete mellett. A CSS fájlok összevonása és tömörítése is lehetséges, míg a JavaScript fájloknál csak összevonás történik (tömörítés nem). Ezek a beállítások javíthatják a szerver terhelhetőségét, csökkenthetik a használt sávszélességet és növelhetik az oldalak letöltési sebességét.</p><p>Nem kapcsolhatóak be ezek a lehetőségek, ha a fájlok könyvtára nincs beállítva, vagy ha privát letöltési módot használ a webhely.</p>

en: Optimize CSS files
hu: CSS fájlok optimalizálása

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
hu: Csak éles webhelyen javasolt a bekapcsolása. Sminkek kialakítása közben nehezítheti a munkát az idejétmúlt CSS másolatok megtartása miatt.

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
hu: Csak éles webhelyen javasolt a bekapcsolása. Modulok fejlesztése közben nehezítheti a munkát az idejétmúlt JavaScript másolatok megtartása miatt.

en: Clear cached data
hu: Gyorstár törlése

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
hu: A gyorstár javítja a teljesítményt, de problémát okozhat, ha egy új modul, smink vagy fordítás telepítése kapcsán felmerült hibákat próbáljuk felderíteni, és idejétmúlt információk vannak a gyorstárban. Ezzel a gombbal minden gyorstár adat törölhető. <em>Figyelmeztetés: nagy forgalmú webhelyeken a gyorstár adatok újraépítése teljesítmény romlást eredményez</em>.

en: Caches cleared.
hu: A gyorstárak törlése megtörtént.

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
hu: A rendszer által kezelt fájlok tárolási helyének könyvtára a szerver fájlrendszerében. A megadott könyvtárnak létezni kell és írhatónak kell lennie a Drupal számára. Nyilvános letöltési mód esetén a Drupal telepítési könyvtárához képest relatív útvonalat kell megadni, azaz elérhetőnek kell lennie a könyvtárnak a weben keresztül. Privát letöltési mód esetén éppen ellenkezőleg a megadott könyvtárnak nem szabad elérhetőnek lennie a weben. Az itt megadott érték megváltoztatása az összes fájl letöltési webcímet módosítja, így a webhely használata közben problémákat okozhat. Ezért csak akkor szabad megváltoztatni, ha előzőleg meggyőződtünk a módosítás várható következményeiről.

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
hu: A fájlrendszer azon könyvtára, ahol a feltöltött fájlok előnézetek idején tárolódnak majd.

en: Public - files are available using HTTP directly.
hu: Nyilvános - a fájlok közvetlenül elérhetőek a weben

en: Private - files are transferred by Drupal.
hu: Privát - a fájlok a Drupal rendszeren keresztül érhetőek el

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
hu: A <em>Nyilvános</em> letöltési mód választása javasolt, hacsak nem kell jogosultságokat rendelni a fájlok letöltéséhez. A letöltési mód megváltoztatása az összes fájl webcímet módosítja, így egy meglévő webhelyen váratlan problémákhoz vezethet.

en: Select an image processing toolkit
hu: Képkezelő eszközkészlet kiválasztása

en: Number of items in each feed
hu: Az elemek száma hírcsatornánként

en: Default number of items to include in each feed.
hu: A hírcsatornánkénti hírek alapértelmezett száma.

en: Feed content
hu: Hírcsatorna tartalom

en: Titles plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
hu: A tartalmak alapértelmezett megjelenése a rendszer által létrehozott hírcsatornákban.

en: User-configurable time zones
hu: Beállítható időzónák

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
hu: Ha engedélyezett, a felhasználók a saját beállított időzónájuk szerint látják majd a dátumokat.

en: The first day of the week for calendar views.
hu: A hét első napja naptár nézetben.

en: Formatting
hu: Formázás

en: Short date format
hu: Rövid dátumforma

en: The short format of date display.
hu: A dátumok megjelenítésének rövid formája.

en: Custom short date format
hu: Egyéni rövid dátumforma

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
hu: Egyedileg megadott rövid dátumforma. A <a href="@url">PHP kézikönyv</a> leírja a használható lehetőségeket. Az aktuális beállítás eredményeképpen megjelenő dátum: <span>%date</span>.

en: Medium date format
hu: Közepes dátumforma

en: The medium sized date display.
hu: A dátumok megjelenítésének közepes hosszúságú formája.

en: Custom medium date format
hu: Egyéni közepes dátumforma

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
hu: Egyedileg megadott közepes dátumforma. A <a href="@url">PHP kézikönyv</a> leírja a használható lehetőségeket. Az aktuális beállítás eredményeképpen megjelenő dátum: <span>%date</span>.

en: Long date format
hu: Hosszú dátumforma

en: Longer date format used for detailed display.
hu: A részletes dátum megjelenítés hosszú formátuma.

en: Custom long date format
hu: Egyéni hosszú dátumforma

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
hu: Egyedileg megadott hosszú dátumforma. A <a href="@url">PHP kézikönyv</a> leírja a használható lehetőségeket. Az aktuális beállítás eredményeképpen megjelenő dátum: <span>%date</span>.

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
hu: A rövid webcímek bekapcsolása előtt egy kis ellenőrzést kell futtatni annak érdekében, hogy a kiszolgáló megfelelő beállítását a rendszer ellenőrizze. Ha a „Rövid webcím ellenőrzés futtatása” linkre kattintva újra ez az oldal jelenik meg, a fenti lehetőségek átállíthatóak lesznek. Ha azonban egy „Az oldal nem található” üzenet jelenik meg, a kiszolgáló beállítását módosítani kell. A <a href="@handbook">rövid webcímek dokumentációja (angol)</a> további segítséget ad a beállításhoz.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
hu: <a href="@clean_url">Rövid webcím ellenőrzés futtatása</a>.

en: Cron ran successfully.
hu: Az időzített feladatok sikeresen lefutottak.

en: Cron run failed.
hu: Az időzített feladatok futása nem sikerült.

en: Command counters
hu: Parancs számlálók

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
hu: A <code>SELECT</code> parancsok száma.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
hu: Az <code>INSERT</code> parancsok száma.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
hu: Az <code>UPDATE</code> parancsok száma.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
hu: A <code>DELETE</code> parancsok száma.

en: The number of table locks.
hu: A tábla zárolások száma.

en: The number of table unlocks.
hu: A tábla zárolás feloldások száma

en: Query performance
hu: Lekérdezések teljesítmény

en: The number of joins without an index; should be zero.
hu: Az indexet nem használó adatbázis join-ok száma. Nullának kellene lennie.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
hu: A kulcsok használatát minden sor után ellenőrző, kulcsokat nem használó adatbázis join-ok száma. Nullának kellene lennie.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
hu: Az indexet nem használó sorrendezések száma. Nullának kellene lennie.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
hu: Az azonnal végrehajtható tábla zárolások száma.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
hu: A csak várakozással végrehajtható tábla zárolások száma.

en: Query cache information
hu: Lekérdezés gyorstár információ

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
hu: A MySQL lekérdezés gyorstár javíthat a webhely teljesítményén a lekérdezések eredményének tárolásával. Ilyenkor egy későbbi megegyező SQL lekérdezés futtatásakor a MySQL a gyorstárból tudja elővenni az eredményt a lekérdezés feldolgozása és végrehajtása helyett.

en: The number of queries in the query cache.
hu: A lekérdezés gyorstárban lévő lekérdezések száma.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
hu: Mennyiszer talált korábbi eredményt a gyorstárban a MySQL.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
hu: Mennyiszer adott hozzá eredményt a gyorstárhoz a MySQL.

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
hu: Mennyiszer kellett a MySQL-nek a gyorstárból törölnie elemeket a korlátos memóriára tekintettel. Ideális esetben nullának kellene lennie.

en: No modules are available to uninstall.
hu: Nincs eltávolítható modul.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
hu: Ez a smink a PHP @php_required változatát igényli, és nem működőképes a PHP !php_version változatával.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
hu[0]: @module telepítéséhez engedélyezni kell @dependencies modult.
hu[1]: @module telepítéséhez engedélyezni kell @dependencies modulokat.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
hu: A rendszer modul a Drupal webhely alapja, alapvető de kiterjeszthető funkciókat biztosítva más modulok és sminkek számára. Néhány alapvető fontosságú Drupal elem a rendszer modulban található, mint például a gyorstárazás, modulok és sminkek bekapcsolása és kikapcsolása, az adminisztrációs oldal összeállítása és megjelenítése valamint alapvető webhely beállítások módosítása. Jónéhány alapvető karbantartási szolgáltatás szintén a rendszer modul része.

en: The system module provides:
hu: A rendszer modul szolgáltatásai:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
hu: <a href="@modules">modulok</a> bekapcsolása és kikapcsolása. A Drupal jónéhány beépített modullal csomagolva érkezik. Minden modul jól meghatározott funkciókat lát el, és bekapcsolható a webhely igényeinek megfelelően. A Drupal közösség által fejlesztett további kiegészítők is letölthetőek és telepíthetőek a <a href="@drupal-modules">Drupal.org modulok oldaláról indulva</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
hu: <a href="@themes">sminkek</a> bekapcsolása és kikapcsolása, melyek a webhely megjelenését befolyásolják. A Drupal néhány beépített sminkkel csomagolva érkezik, de számos további smink letölthető és telepíthető a <a href="@drupal-themes">Drupal.org sminkek oldaláról indulva</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
hu: <a href="@cache-settings">gyorstárazási rendszer</a>, mely lehetővé teszi a korábban előállított weboldalak és weboldal elemek újrahasznosítását. A Drupal a be nem jelentkezett látogatók által kért weboldalkat tömörítve tárolhatja. A webhely beállításától és a forgalomtól függően a gyorstárazási rendszer jelentősen növelheti a webhely sebességét.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
hu: rendszeres karbantartási feladatok, melyek egy helyesen beállított <a href="@cron">időzítő</a> segítségével futnak automatikusan. Számos modul, többek között a hírolvasó, a ping modul, a kereső erre építve futtatja rendszeres teendőit. További információ az <a href="@handbook">időzített feladatok angol kézikönyv lapján</a> olvasható.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
hu: alapvető webhely beállítási lehetőségek, beleértve a <a href="@date-settings">dátum és idő beállításokat</a>, <a href="@file-system">fájlrendszer beállításokat</a>, <a href="@clean-url">rövid webcím támogatást</a>, <a href="@site-info">webhely név és más adatok beállítását</a> és a <a href="@site-maintenance">webhely karbantartásió módjának lehetőségét</a>, mely segítségével a webhely működése a látogatók számára ideiglenesen kikapcsolható.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@system">rendszer modulról szóló oldalán</a> található.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
hu: Üdvözlet az adminisztrációs oldalon. A webhely működése itt befolyásolható.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
hu: Az alábbiak az egyes modulok beállítási lehetőségei.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
hu: Itt lehet beállítani a felhasználók számára elérhető és az alapértelmezett sminkeket. Az összes sminkre érvényes lehetőségekhez a fenti „beállítások” fülre kell kattintani. Az általános beállításokat egyes sminkekre nézve a mellettük található „beállítások” hivatkozásnál lehet felülbírálni. Különböző sminkek eltérő régiókkal rendelkezhetnek a blokkok megjelenítéséhez. A webhely egységes felülete egy kizárólagos smink alkalmazásával biztosítható.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
hu: A webhely megjelenésének megváltoztatásában számos <a href="@themes">közösség által közzétett smink</a> érhető el.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
hu: „%template” smink beállításai, melyek csak ennek a sminknek a használatakor érvényesek. A „visszaállítás az alapértelmezettre” gombra kattintva állhatunk vissza az <a href="@global">általános beállítások</a> oldalon beállított értékekre.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
hu: Az itt beállított értékek az egész webhelyre, minden smink esetén érvényesek mindaddig, amíg az adott smink beállításánál ez felül nem lesz bírálva.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
hu: A modulok olyan Drupal kiegészítők, amik az alaprendszer funkcionalitását bővítik ki. Egy modul bekapcsolható az <em>Engedélyezett</em> jelölőnégyzet megjelölésével majd a <em>Beállítások elmentése</em> gombra kattintással. Egy új modul beállításakor új <a href="@permissions">jogosultságok</a> is elérhetővé válhatnak. A webszerver terhelésének csökkentése érdekében a visszafogó modul bekapcsolása után a <em>Visszafogó</em> jelölőnégyzet bekapcsolásával bizonyos modulok kikapcsolásra jelölhetőek nagyobb forgalom esetén.

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
hu: A visszafogó funkció a <a href="@throttle">visszafogás beállítás oldalon</a> szabályozható a visszafogó modul bekapcsolása után.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
hu: Az <a href="@update-php">update.php</a> fájlt minden modul frissítés után futtatni kell.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
hu: Minden egy-egy modulhoz tartozó adminisztrációs oldalt listáz a <a href="@by-module">modulonkénti adminisztrációs oldal</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
hu: A webhely képességeinek növelése számos a <a href="@modules">közösség által közzétett modullal</a> lehetséges.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
hu: Az eltávolítási folyamat során a modulhoz kapcsolódó minden adat törlődik. Egy modul eltávolításához először le kell tiltani azt. Nem minden modul támogatja az eltávolíthatóságot.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
hu: A választható <em>Drupal működteti</em> blokk a Drupal webhelyére mutató linket jelenít meg. Habár ennek a blokknak a megjelenítése nem kötelező, a Drupal népszerűsítése érdekében elhelyezhető a webhelyen.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
hu: A Drupal webhely környezetéről és az esetleges problémákról itt lehet tájékozódni. Közösségi támogatás vagy a tárhely szolgáltatóval való egyeztetés esetén érdemes ezt az információt a támogatást kérő levélbe illetve fórumtémába másolni.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
hu: Másik smink választása esetén a webhely megjelenése módosulni fog.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
hu: A helyi időzóna beállítása. A dátum- és időértékek az egész webhelyen ezen időzóna szerint jelennek majd meg.

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Badge color
hu: Jelvény színe

en: Badge size
hu: Jelvény mérete

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
hu: Az elküldendő üzenet szövege. A következő változók használhatóak: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Nem minden változó tartalmaz majd értéket minden környezetben.

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet. A következő változók használhatóak: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Nem minden változó tartalmaz majd értéket minden környezetben.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
hu: A webhelyet a Drupal - egy nyílt tartalomkezelő rendszer - működteti

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
hu: "%path" ideiglenes fájl nem törölhető a szemét takarítás közben

en: Cannot use %author token in this context.
hu: Ebben a környezetben nem használható az %author vezérjel.

en: access site reports
hu: webhely jelentések hozzáférése

en: select different theme
hu: más smink választása

en: administer files
hu: fájlok adminisztrációja

en: Compact mode
hu: Kompakt mód

en: By task
hu: Feladatonként

en: Settings for how your administrative pages should look.
hu: Az adminisztrációs oldalak megjelenésének beállítása.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
hu: A használt illetve a felhasználók által választható sminkek.

en: Select the default theme.
hu: Az alapértelmezett smink beállítása.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
hu: Kiegészítő modulok ki- illetve bekapcsolása.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
hu: Alapvető webhely adatok (webhely neve, e-mail címe, missziója, az alapértelmezett honlap stb) beállítása.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
hu: A Drupal 403/404-es illetve PHP hibák kezelésével kapcsolatos beállításai.

en: Logging and alerts
hu: Naplózás és figyelmeztetések

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
hu: A naplózó és figyelmeztetéseket kezelő modulok beállításai. Számos modul kezelheti a Drupal rendszer eseményeit, különböző célpontok felé irányítva az információkat: rendszernaplóba, adatbázisba, emailben stb.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
hu: A fájlok tárolására használt hely illetve a kezelési mód beállítása.

en: Image toolkit
hu: Képkezelő eszközkészlet

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
hu: Képkezelő eszközkészlet beállítása.

en: RSS publishing
hu: RSS-közzététel

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
hu: A hírcsatornákban közzétett elemek számának és formájának beállítása.

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
hu: A dátum és idő megjelenítésével kapcsolatos beállítások, valamint a rendszer alapértelmezett időzónája.

en: Date and time lookup
hu: Dátum és idő ellenőrzés

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
hu: Karbantartási mód engedélyezése vagy kikapcsolása.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
hu: Rövid webcímek bekapcsolása vagy kikapcsolása.

en: Clean URL check
hu: Rövid webcímek ellenőrzése

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
hu: A webhely állapot jelentés és az azonosított problémák megtekintése.

en: -1 (Unlimited)
hu: -1 (Korlátlan)

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
hu: Kötegek (több HTTP kérésben futó feladatok) adatait tárolja.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
hu: A telepített PHP nagyon régi. A Drupal működéséhez PHP %version szükséges.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
hu: A <em>register_globals</em> beállítás be van kapcsolva, de a Drupal ennek kikapcsolását igényli. A webhely nem futattható biztonságosan ha a <em>register_globals</em> be van kapcsolva. A PHP kézikönyv leírja, hogy <a href="http://php.net/hu/configuration.changes">miként kell megváltoztatni a beállításokat</a>.

en: Enabled ('@value')
hu: Bekapcsolva ('@value')

en: PHP memory limit
hu: PHP memória korlátozás

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
hu: Javasolt a PHP memória korlátjának megemelése %memory_minimum_limit értékre, hogy a telepítés során fellépő esetleges memóriahiány elkerülhető legyen.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
hu: Javasolt a PHP memória korlátjának megemelése %memory_minimum_limit értékre, hogy a frissítés során fellépő esetleges memóriahiány elkerülhető legyen.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
hu: A beállításoktól függően a Drupal %memory_limit PHP memória korlátozással is képes lehet futni, a %memory_minimum_limit korlát használata javasolt azonban, különösen ha kiegészítő vagy saját fejlesztésű modulok is a rendszerben vannak.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
hu: A PHP memória korlát a %configuration_file memory_limit nevű értékének módosításával és a web szerver újraindításával változtatható. Ebben a rendszergazda vagy hoszting szolgáltató is segítséget adhat.

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
hu: A rendszergazda vagy hoszting szolgáltató adhat segítséget a PHP memória korlát növeléséhez.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
hu: További információ a <a href="@url">Drupal rendszerkövetelményeit</a> leíró oldalon.

en: Not protected
hu: Nem védett

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
hu: %file módosítások ellen nem védett, ami biztonsági kockázatot jelent. Nem szabad írási jogot adni erre a fájlra.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
hu: További információ található a kézikönyv <a href="@cron-handbook">időzített feladatok beállítása</a> oldalán.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
hu: Az időzítő nem futott. További információ található az <a href="@status">állapot jelentés</a> oldalon.

en: Cron has not run.
hu: Az időzítő nem futott le.

en: Cron has not run recently.
hu: Az időzítő mostanában nem futott le.

en: Cron maintenance tasks
hu: Időzített feladatok

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
hu: Az <a href="@cron">időzítő böngészőből is futtatható</a>.

en: The directory %directory is not writable.
hu: %directory könyvtár nem írható.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
hu: Be kell állítani a megfelelő könyvtárat a <a href="@admin-file-system">fájl rendszer beállítások oldalán</a>, vagy a jelenleg beállított könyvtárra nézve írási jogosultságot kell adni.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
hu: A könyvtár létrehozására tett kísérletek nem vezettek sikerre, feltehetően jogosultság problémák miatt. A telepítés folytatása érdekében a könyvtárat létre kell hozni, a jogosultságokat pedig megfelelően be kell állítani, vagy gondoskodni kell arról, hogy a telepítő létre tudja hozni a könyvtárat automatikusan. További információ az INSTALL.txt-ben és az (angol nyelvű) <a href="@handbook_url">online kézikönyvben találhatóak</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
hu: Írható (<em>nyilvános</em> letöltési mód)

en: Writable (<em>private</em> download method)
hu: Írható (<em>privát</em> letöltési mód)

en: Database updates
hu: Adatbázis frissítések

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
hu: Néhány modul adatbázis séma frissítéseket igényel. Az <a href="@update">adatbázis frissítést</a> azonnal le kell futtatni.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
hu: Az update.php szkript elérhető mindenki számára, jogosultsági ellenőrzés nélkül. Ez komoly biztonsági kockázatot jelent. FALSE értékűre kell változtatni az $update_free_access beállítást a settings.php állományban.

en: Access to update.php
hu: update.php elérése

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
hu: A frissítési figyelmeztetések lehetőség nincs engedélyezve. <strong>Erősen javasolt</strong> a frissítési figyelmeztetéseket biztosító Update status modul bekapcsolása a <a href="@module">modulok adminisztrációs oldalán</a>. Bővebb információ <a href="@update">a modul kézikönyv lapján</a> található.

en: Handles general site configuration for administrators.
hu: A webhely általános beállításait kezeli, az adminisztrátorokat segítve.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
hu: A szótár neve. Például <em>„Cikkek”</em>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
hu: Kifejezés kiválasztásakor megjelenő útmutató, például <em>„Vesszővel elválasztott szavak listája.”</em>

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
hu: Azoknak a tartalomtípusoknak a listája, amelyek ezt a szótárt használják.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
hu: A vesszővel elválasztott kifejezések a tartalom beküldésekor jönnek létre.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
hu: Engedélyezi a tartalmak számára, hogy több ebbe a szótárba tartozó kifejezéshez kapcsolódjanak (szabad címkézés esetén mindig engedélyezett).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
hu: A tartalmaknak legalább egy ebbe a szótárba tartozó kifejezéshez kapcsolódniuk kell.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
hu: A szótárak a súlyozásuknak megfelelően növekvő sorrendben jelennek meg.

en: Reset to alphabetical
hu: Visszaállítás ABC szerint

en: Add term to %vocabulary
hu: Kifejezés hozzáadása a szótárhoz: %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
hu: Leírás hozzáadása a kifejezéshez. Megjelenik a <code>taxonomy/term </code> útvonalat tartalmazó oldalakon és az RSS-csatornákban.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
hu: A kifejezés szinonimái; minden sor egy szinonimát tartalmaz.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
hu: A kifejezések a súlyozásuknak megfelelően növekvő sorrendben jelennek meg.

en: Weight value must be numeric.
hu: A súlyozás számérték kell legyen.

en: Set multiple term parents?
hu: A kifejezésnek több szülője is lehessen?

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
hu: Ha egy kifejezéshez több szülőkifejezés (többszörös öröklődés) rendelhető az azt eredményezi, hogy a szótár (%vocabulary) minden egyes kifejezéséhez több szülő lesz keresve, ami egyrészt lassabb, másrészt a „fogd és vidd” műveletek minden esetben le lesznek tiltva még akkor is, ha elvileg lehetőség lenne rá. Ez azt jelenti, hogy a többszörös öröklődés engedélyezése esetén a kifejezéseket csak a kifejezés szerkesztése űrlapon keresztül lehet megadni.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
hu: A „fogd és vidd” felület bármikor engedélyezhető a szótár kifejezéseinek többszörös öröklődés tulajdonságának egyszeres öröklődésre való csökkentésével.

en: Set multiple parents
hu: Többszörös öröklődés engedélyezése

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
hu: „%title” szótár az ABC szerinti sorrendre biztosan vissza legyen állítva?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
hu: Egy szótár visszaállítása az elemek egyedi sorrendjét megszünteti, és ABC szerint rendezi őket.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hu: %name szótár visszaállítása ABC szerint.

en: Auto-throttle on anonymous users
hu: Anonim látogatókon alapuló automatikus visszafogás

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
hu: A visszafogó automatikusan bekapcsol, ha a webhelyet olvasó anonim látogatók száma túllépi a megadott értéket. Üresen hagyható, vagy nullára állítható, ha az anonim látogatókra nem szükséges korlátozást tenni. Az „Online felhasználók” blokk ad lehetőséget a webhelyen tartózkodó anonim látogatók számának felderítésére.

en: Auto-throttle on authenticated users
hu: Azonosított felhasználókon alapuló automatikus visszafogás

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
hu: A visszafogó automatikusan bekapcsol, ha a webhelyet látogató azonosított felhasználók száma túllépi a megadott értéket. Üresen hagyható, vagy nullára állítható, ha az azonosított felhasználókra nem szükséges korlátozást tenni. Az „Online felhasználók” blokk ad lehetőséget a webhelyen tartózkodó azonosított felhasználók számának felderítésére.

en: Auto-throttle probability limiter
hu: Visszafogási szint állítás valószínűsége

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
hu: A visszafogás változtatásának valószínűsége azt adja meg, hogy az oldal lekérések körülbelül milyen százalékában fusson le a visszafogás szükségességét ellenőrző algoritmus. Az alapértelmezett 10% esetén nagyjából minden tizedik oldal előállításánál lefut az ellenőrzés (mivel valószínűségről van szó, ez pontosan nem meghatározható). Terhelt oldalak esetén célszerű alacsony értéket megadni.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
hu: „%value” nem érvényes automatikus visszafogási beállítás. Pozitív egész számot kell megadni.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance. For instance, via the throttle module, modules may choose to disable resource-intensive blocks or the code within the site theme may temporarily disable user pictures in posts.
hu: A visszafogó modul olyan torlódásvédelmi funkcióval ruházza fel a webhelyet, amely automatikusan észreveszi a bejövő forgalom ugrásszerű növekedését. Ha a webhelyre linket helyez el egy másik népszerű weblap, vagy „szolgáltatás ellehetetlenítési” (Denial of Service &ndash; DoS) támadás alatt áll, a webkiszolgáló túlterhelődhet. A visszafogó által alkalmazott módszerrel automatikusan optimalizálható a többi modul teljesítménye, a webszervert jelentősebben terhelő funkciók kikapcsolásával. Például, a webhely sminkjében letiltható a képek megjelenítése (az átviteli sebesség növelése érdekében) vagy a modulokban ki lehet kapcsolni néhány összetett megoldást (a processzor-terhelés csökkentésére).

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
hu: A visszafogó automatikusan bekapcsol, ha a webhelyet olvasó anonim látogatók száma vagy a bejelentkezett felhasználók száma túllépi a beállított értéket.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@throttle">visszafogóról szóló oldalán</a> olvasható.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
hu: A visszafogó modul olyan torlódásvédelmi funkcióval ruházza fel a webhelyet, amely automatikusan észreveszi a bejövő forgalom ugrásszerű növekedését. Ha a webhelyre linket helyez el egy másik népszerű weblap, vagy „szolgáltatás-ellehetetlenítési” (Denial of Service &ndash; DoS) támadás alatt áll, a webkiszolgáló túlterhelődhet. A visszafogó által alkalmazott módszerrel megnövekedett terhelésnél automatikusan kiiktathatóak a nagy erőforrást igénylő funkciók.

en: throttle
hu: visszafogó

en: Throttle: %message
hu: Visszafogó: %message

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
hu[0]: 1 felhasználó olvassa a webhelyet; a visszafogás bekapcsolt.
hu[1]: @count felhasználó olvassa a webhelyet; a visszafogás bekapcsolt.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
hu[0]: 1 látogató olvassa a webhelyet; a visszafogás bekapcsolt.
hu[1]: @count látogató olvassa a webhelyet; a visszafogás bekapcsolt.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
hu[0]: 1 látogató olvassa a webhelyet; a visszafogás kikapcsolt.
hu[1]: @count látogató olvassa a webhelyet; a visszafogás kikapcsolt.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
hu: A webhely nagy terhelés esetén mutatott viselkedésének beállítása.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
hu: Segítségével beállítható a torlódásvédelmi visszafogó funkció.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
hu: A követő a frissen beküldött vagy módosított tartalmakat jeleníti meg, elősegítve a tartalmi változások követését a látogatók számára. Felhasználóra korlátozott tartalomkövetés is elérhető azok számára, akiknek csak egy-egy felhasználó beküldéseinek áttekintésére van szükségük.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
hu: A navigációs menüből elérhető <em>friss tartalom</em> oldal fordított időrendben listázza az új és nemrég frissített tartalmakat. A megjelenő táblázatban a tartalomtípus, a cím, a szerző neve, a beérkezett hozzászólások száma és az utolsó módosítás ideje is szerepel a legutóbbi változás időpontjával együtt. A táblázatban „frissült” jelölést kap és előre ugrik egy korábban felvitt tartalom, ha a szövegét egy arra jogosult felhasználó átszerkeszti, vagy új hozzászólás érkezik hozzá. Egy meghatározott felhasználó által beküldött tartalmak követésére a felhasználói profil oldalon a <em>Követés</em> fül használható.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@tracker">követőről szóló oldalán</a> található.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
hu: A tartalom fordítás modul a webhelyen megjelenő tartalmak több nyelvre fordítását teszi lehetővé. A <a href="@locale">locale modullal</a> együttműködve (amely a nyelvek listáját kezeli és a felület nyelvének lefordítását teszi lehetővé), a tartalom fordítás modul alapvető a több nyelvű tartalmak létrehozásában és kezeléséhez.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
hu: A tartalom fordítás és fordítás-képes tartalomtípusok beállítása:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
hu: A <em>tartalom fordítása</em> jogosultságot meg kell adni a kívánt felhasználói csoportoknak a <a href="@permissions">jogosultságok beállító oldalán</a>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
hu: Hozzá kell adni és be kell kapcsolni a kívánt nyelveket a <a href="@languages">nyelvek beállító oldalán</a>.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
hu: Meg kell határozni, hogy mely <a href="@content-types">tartalomtípusokat</a> kell nyelvi képességekkel felruházni. Egy tartalomtípus fordítás támogatásának bekapcsolásához a típus szerkesztési oldalán a <em>Több nyelvű támogatás</em> lehetőségek közül az <em>Engedélyezett, fordítás támogatással</em> lehetőséget kell választani. (A <em>Több nyelvű támogatás</em> a <em>Munkafolyamat beállítások</em> alatt található.) Gondoskodni kell a tartalomtípus beállításainak elmentéséről.

en: Working with translation-enabled content types:
hu: Fordítás-képes tartalomtípusok kezelése:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
hu: A tartalom mentésekor vagy szerkesztésekor a <em>Nyelv</em> lenyíló menüből ki kell választani a használt nyelvet.

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
hu: Új fordítás létrehozására vagy meglévő fordítás szerkesztésére a <em>Fordítás</em> fül ad lehetőséget. A fül csak a <em>tartalmak fordítása</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók számára látható. Új fordítások létrehozásakor a felület a tartalom eredeti nyelvű változatát biztosítva segíti a munkát.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
hu: A fordítások célszerűen az eredeti szöveg tartalmát követik. A fordítási állapot jelölő egyszerű lehetőséget ad, hogy a már nem aktuális fordításokat jelezni lehessen. Egy tartalom szerkesztésekor <em>A fordítások nem aktuálisként jelölése</em> jelölőnégyzet használatával a fordítások frissítésre érettnek jelölhetőek. Az egyes fordítások frissítésekor, a fordítók az <em>Ezt a fordítást frissíteni kell</em> jelölés törlésével jelezhetik, hogy a fordítás frissült és újra aktuális.

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
hu: A <a href="@content-node">tartalmak adminisztrációs oldala</a> minden tartalom nyelvét is megjeleníti, és nyelv vagy fordítási állapot szerinti szűrést is lehetővé tesz.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
hu: A locale modul által biztosított <a href="@blocks">nyelv váltó blokk</a> segítségével a felhasználók nyelvet választhatnak. Ha lehetséges, mind a felület nyelve, mind a tartalom nyelve a kiválasztottra vált.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@translation">tartalom fordítás modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
hu: A beküldött tartalmak fordításai fordítás csomagokba vannak szervezve. Minden fordítási csomag egy forrás tartalommal rendelkezik és bármennyi fordítással az <a href="!languages">engedélyezett nyelvek</a> valamelyikére. Minden fordítás aktuális vagy nem attól függően, hogy a forrás tartalom jelentősen frissült-e, mióta a fordítást legutóbb frissítették.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hu: Többnyelvű tartalomkezelés támogatás bekapcsolása ehhez a tartalomtípushoz. Ha engedélyezett, egy nyelvválasztó mező jelenik meg a szerkesztési űrlapon, lehetővé téve a tartalom valamely <a href="!languages">engedélyezett nyelvhez</a> rendelését. A tartalomtípus fordítási támogatással is ellátható, mely lehetővé teszi a beküldött tartalmak több nyelvre fordítását. Ha nincs engedélyezve, az új tartalmakat az alapértelmezett nyelven menti el a rendszer. A meglévő tartalmak nem változnak meg a beállítás módosításával.

en: Translation settings
hu: Fordítási beállítások

en: Flag translations as outdated
hu: A fordítások nem aktuálisként jelölése

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
hu: Ha a tartalom szerkesztésekor olyan jelentős változás ment végbe, hogy a fordításokat frissíteni kell, itt minden fordítás frissítésre szükségesnek jelölhető. Ez nem változtatja meg a fordítások közzétételi állapotát, vagy bármilyen más tulajdonságát.

en: This translation needs to be updated
hu: Ezt a fordítást frissíteni kell

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
hu: Ha ez a jelölőnégyzet meg van jelölve, akkor a fordítást frissíteni kell, mert a forrás tartalom a legutóbbi fordítás óta frissült. Kikapcsolható, ha a fordítás újra aktuális.

en: translate content
hu: tartalom fordítása

en: Content translation
hu: Tartalom fordítása

en: Allows content to be translated into different languages.
hu: Tartalmak különböző nyelvekre fordítását teszi lehetővé.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek az <a href="@cron">időzített feladatok</a> minden lefutásához.

en: Failed to fetch available update data
hu: Az elérhető frissítési információk lekérdezése sikertelen

en: Unknown release date
hu: Ismeretlen kiadási dátum

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
hu: Minden elérhető új kiadás és frissítés lekérdezése megkezdődött.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
hu: A kiadások és frissítések információinak letöltése sikertelen.

en: Last checked: @time ago
hu: Utolsó ellenőrzés ideje: @time

en: Last checked: never
hu: Utolsó ellenőrzés: soha

en: Includes: %includes
hu: Tartalmazza: %includes

en: Disabled modules
hu: Kikapcsolt modulok

en: Disabled themes
hu: Kikapcsolt sminkek

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
hu: A telepített modulok és sminkek új kiadásai keresésének gyakorisága.

en: E-mail notification threshold
hu: Email értesítési küszöbérték

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
hu: Kiválasztható, hogy az értesítés elküldése emailben csak a biztonsági frissítések, vagy minden új kiadás megjelenése esetén megtörténjen. Ha elérhető a Drupal alapmotorhoz, illetve bármely telepített modulhoz, smikhez frissítés, akkor a webhely az <a href="@status_report">állapot jelentés</a> oldalon mindig megjelenít egy üzenetet, illetve hibaüzenet jelenik meg az adminisztrációs oldalakon, ha a frissítés biztonsági okokból szükséges.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
hu: A rendszerben telepített modulok és sminkek elérhető frissítéseinek listája itt található. Minden modul vagy smink egy <em>projekt</em> része, amely akár azonos nevű is lehet, de nem feltétlenül. Egy ilyen projekt akár több modult vagy sminket is tartalmazhat.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
hu: A webhely képességeinek növelése illetve megjelenésének változtatása számos a <a href="@modules">közösség által közzétett modullal</a> illetve <a href="@themes">sminkkel</a> lehetséges.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
hu: Az <a href="@available_updates">elérhető frissítések oldalon</a> olvasható a telepített modulok és sminkek új kiadásainak listája.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
hu: A frissítő modul rendszeresen ellenőrzi a webhelyen használt elemek (beleértve a modulok és sminkek) elérhető frissítéseit, és figyelmeztet, ha valamilyen teendő lenne.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
hu: Az <a href="@update-report">elérhető frissítések listája</a> mutatja, ha új kiadások elérhetőek. Az ellenőrzés rendszeressége és a figyelmeztetések formája a <a href="@update-settings">frissítő modul beállítás oldalán</a> szabályozható.

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
hu: Annak érdekében, hogy ezt az információt a drupal.org biztosítani tudja, anoním használati információkat kell biztosítani számára. Ha szükséges, a frissítő modul kikapcsolható a <a href="@modules">modulok oldalán</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@update">frissítő modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: Module and theme update status
hu: Modul és smink frissítési állapot

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
hu: Nem érhető el információ a telepített modulok és sminkek esetleges új kiadásairól. A frissítések ellenőrzése érdekében az <a href="@run_cron">időzített feladatokat</a>  le kell futtatni vagy <a href="@check_manually">manuálisan kell ellenőrizni</a>. Az elérhető frissítések keresése sok időt vehet igénybe, ezért türelmesen érdemes kivárni az eredményt.

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
hu: Egy vagy több modul vagy smink részére elérhető biztonsági frissítés. Erősen javasolt azonnal frissíteni a biztonságos működés szavatolása érdekében.

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hu: Egy vagy több modult vagy sminket illetően elérhető frissítés. A webhely működésének javítása érdekében minél hamarabb érdemes frissíteni.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
hu: Állapot jelentés a telepített modulok és sminkek frissítési állapotáról.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
hu: A Drupal alaprendszer és a kiegészítő modulok illetve sminkek frissítéseinek elérhetőségét és szükségességét figyeli.

en: Display attached files when viewing a post.
hu: A tartalom megtekintésekor megjeleníti a csatolt fájlokat.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
hu: A feltöltés modul segítségével fájlok tölthetőek fel a webhelyre. A fájlfeltöltés lehetősége fontos egy olyan közösség számára, ahol a tagok meg szeretnék osztani egymással munkájukat, de egy szerkesztő számára is, aki a szövegekhez csatolt képeket és más fájlokat szeretne adni a rendszerhez.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
hu: A „fájlok feltöltése” joggal rendelkező felhasználók tölthetnek fel csatolmányokat. Beállítható, hogy mely tartalomtípusokhoz lehet csatolmányokat rendelni, és a különböző csoportokba tartozó felhasználók mekkora méretű fájlokat illetve képeket tölthetnek fel.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@upload">fájlfeltöltésekről szóló oldalán</a> található.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
hu: A <a href="@permissions">fájlok feltöltése joggal</a> joggal rendelkező felhasználók tölthetnek fel csatolmányokat, a <a href="@permissions">feltöltött fájlok megtekintése joggal</a> rendelkező felhasználók pedig megtekinthetik ezeket. A <a href="@types">tartalomtípusok</a> testreszabási oldalán megadható, hogy mely tartalomtípusokhoz lehet csatolmányokat rendelni.

en: File uploads
hu: Fájlfeltöltések

en: Control how files may be attached to content.
hu: A tartalmakhoz rendelhető csatolmányok beállítása.

en: Allows users to upload and attach files to content.
hu: Fájlok feltöltését és tartalmakhoz csatolását teszi lehetővé.

en: User registration settings
hu: Regisztrációs beállítások

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
hu: A látogatók regisztrálhatnak új felhasználót, de csak adminisztrátori elfogadással.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
hu: Email cím ellenőrzés szükséges új felhasználó regisztrációjakor

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
hu: A belépés előtt szükséges legyen-e a felhasználói email cím ellenőrzése a megadott címre küldött automatikusan generált jelszóval. Ha nincs bekapcsolva, akkor a regisztrációkor a felhasználó maga választhatja meg jelszavát, és azonnal beléphet.

en: User registration guidelines
hu: Felhasználói regisztrációs irányelvek

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
hu: Ez a szöveg jelenik meg a felhasználói regisztrációs űrlap felett. Felhasználható irányelvek leírására, adatvédelmi információk biztosítására használható.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
hu: A Drupal levelet tud küldeni minden új felhasználói regisztrációról, vagy más, felhasználói fiókot érintő műveletről. Néhány egyszerű sablon segítségével ezek az emailek könnyen egyedivé tehetők.

en: Welcome, new user created by administrator
hu: Üdvözlő email törzse (adminisztrátor általi létrehozáskor)

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
hu: Az adminisztrátor által létrehozott új felhasználóknak küldött levél törzse.

en: Welcome, no approval required
hu: Üdvözlő e-mail, amikor nem szükséges az adminisztrátori jóváhagyás

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
hu: Az újonnan regisztrált felhasználóknak küldött levél törzse, amennyiben nincs szükség adminisztrátor általi elfogadásra.

en: Welcome, awaiting administrator approval
hu: Üdvözlő e-mail törzse (adminisztrátori megerősítésre várva)

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
hu: Az új felhasználóknak küldött levél törzse, adminisztrátor általi elfogadás esetén.

en: Password recovery email
hu: Jelszóvisszaállító e-mail

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
hu: Az új jelszót igénylő felhasználóknak küldött levél törzse.

en: Account activation email
hu: Hozzáférés-aktiválási e-mail

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
hu: Engedélyezhető és megadható a felhasználói fiók aktiválásakor küldött emailek törzse. (Ezek az emailek akkor mennek ki, amikor a webhelyen a regisztráció adminisztrátori elfogadáshoz kötött, és az adminisztrátor aktiválja a felhasználót.)

en: Notify user when account is activated.
hu: Felhasználó értesítése hozzáférés aktiválásakor.

en: Account blocked email
hu: Hozzáférés-blokkolási e-mail

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
hu: Engedélyezhető és megadható a zárolt felhasználóknak küldött e-mail törzse.

en: Notify user when account is blocked.
hu: Felhasználó értesítése a hozzáférése zárolásakor.

en: Account deleted email
hu: Hozzáférés törlési email

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
hu: Engedélyezhető és megadható az e-mail törzse, amelyet a felhasználók a hozzáférésük törlése után kapnak.

en: Notify user when account is deleted.
hu: Felhasználó értesítése hozzáférés törlésekor.

en: Signature support
hu: Aláírás támogatás

en: Picture support
hu: Kép támogatás

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
hu: %dir könyvtár egy alkönyvtára, ahol a rendszer a képeket tárolja.

en: Picture maximum dimensions
hu: A kép legnagyobb mérete

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
hu: A képek legnagyobb méretei, képpontban.

en: Picture maximum file size
hu: A kép legnagyobb fájlmérete

en: Maximum file size for pictures, in kB.
hu: A képek legnagyobb mérete (kB).

en: Picture guidelines
hu: Útmutató a képekhez

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
hu: Az alapértelmezés szerinti útmutató mellett ez a szöveg jelenik meg a képfeltöltő űrlapon. Felhasználható segítségnyújtásra és az irányelvek leírására.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
hu: A felhasználói csoport elnevezése, például „moderátor”, „szerkesztő”, „webfejlesztő”.

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
hu: %name nevű csoport már létezik. Másik nevet kell választani.

en: The role has been renamed.
hu: A csoport át lett nevezve.

en: The role has been deleted.
hu: A csoport törölve lett.

en: Matches any number of characters, even zero characters
hu: Tetszőleges számú (akár nulla) karakterre illeszkedik.

en: Matches exactly one character.
hu: Pontosan egy karakterre illeszkedik.

en: The access rule has been saved.
hu: A szabály el lett mentve.

en: The access rule has been added.
hu: Szabály hozzáadva.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
hu: Nincs megadott érték. Az érték megadása után lehet újra próbálkozni.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
hu: Az ellenőrzendő felhasználói név.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
hu: Az ellenőrzendő e-mail cím.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
hu: A hosztnév vagy IP cím megadásával ellenőrizhető, hogy a cím tiltott vagy engedélyezett.

en: Check hostname
hu: Hosztnév ellenőrzése

en: The username %name is not allowed.
hu: „%name” felhasználói név nem engedélyezett.

en: The username %name is allowed.
hu: „%name” felhasználói név engedélyezett.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
hu: „%mail” e-mailcím nem engedélyezett.

en: The e-mail address %mail is allowed.
hu: „%mail” e-mailcím engedélyezett.

en: The hostname %host is not allowed.
hu: „%host” hoszt nem engedélyezett.

en: The hostname %host is allowed.
hu: „%host” hoszt engedélyezett.

en: There are currently no access rules.
hu: Jelenleg egy hozzáférési szabály sincs beállítva.

en: E-mail new password
hu: Új jelszó küldése

en: %name is not allowed to request a new password.
hu: %name nem kérhet új jelszót.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
hu: Ismeretlen felhasználónév vagy emailcím: %name

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hu: A további teendők leírása nemsokára emailben érkezik.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
hu: „%name” felhasználó biztosan törölhető?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
hu: A felhasználó törlésével minden hozzá tartozó tartalom anonim beküldésűként lesz megjelenítve. A művelet nem vonható vissza.

en: %name has been deleted.
hu: %name törölve lett.

en: You must enter a username.
hu: Meg kell adni egy felhasználónevet.

en: The username cannot begin with a space.
hu: A felhasználónév nem kezdődhet szóközzel.

en: The username cannot end with a space.
hu: A felhasználónév nem végződhet szóközzel.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hu: A felhasználónév nem tartalmazhat több egymás utáni szóközt.

en: The username contains an illegal character.
hu: A felhasználónév nem engedélyezett karaktert tartalmaz.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hu: %name felhasználónév túl hosszú. A felhasználónév legfeljebb %max karakter hosszú lehet.

en: You must enter an e-mail address.
hu: Meg kell adni egy e-mailcímet.

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en: User list length
hu: Felhasználói lista hossza

en: Online users
hu: Aktív felhasználók

en: Enter the password that accompanies your username.
hu: A felhasználónévhez tartozó jelszó.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
hu: %name egy lefoglalt email cím és ezért nem lehet erről belépni.

en: Signature settings
hu: Aláírás beállítása

en: The signature input format has been set to a format you don't have access to. It will be changed to a format you have access to when you save this page.
hu: Az aláírás beviteli formája olyanra lett állítva, amely nem engedélyezett. Az oldal mentésekor ez meg lesz változtatva egy engedélyezettre.

en: Delete picture
hu: Kép törlése

en: Check this box to delete your current picture.
hu: A jelenlegi kép törlése.

en: An administrator created an account for you at !site
hu: !site webhely adminisztrátora új felhasználóként felvette

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
hu: Kedves !username!
    
    !site webhely adminisztrátora egy új felhasználót hoztak létre. !login_uri címen lehet majd belépni a következő névvel és jelszóval:
    
    felhasználói név: !username
    jelszó: !password
    
    Egy alkalommal az alábbi linkre kattintva, vagy azt a böngésző címsorába másolva lehet belépni:
    
    !login_url
    
    Belépés után egy átirányítás történik a webhely !edit_uri oldalára, ahol többek közt a jelszót is meg lehet majd változtatni.
    
    
    -- !site csapat

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
hu: !username felhasználói adatok - elfogadásra várva (!site)

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
hu: Kedves !username!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot a !site webhelyhez, a kérelem még elfogadásra vár. Jóváhagyás után küldünk egy emailt a bejelentkezési információkkal és jelszóállítási lehetőségekkel.
    
    
    -- !site csapat

en: Replacement login information for !username at !site
hu: !username jelszó változás (!site)

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
hu: Kedves !username!
    
    !site webhelyen ennek a felhasználónak a nevében új jelszó iránti igény lett benyújtva.
    
    !uri_brief webhelyre az alábbi linkre kattintva, vagy az böngészőcímsorába
     másolva lehet belépni:
    
    !login_url
    
    Ez egy egyszer használható belépési mód. Egy nap után érvényessége lejár, és semmi nem történik, ha nem használják fel.
    
    A belépés a webhely !edit_uri oldalára visz, ahol a jelszót is meg lehet majd változtatni.
    
    
    -- !site csapat

en: Account details for !username at !site (approved)
hu: !username hozzáférés részletei a(z) !site oldalon (elfogadva)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
hu: Kedves !username!
    
    A hozzáférést aktiváltuk.
    Az első alkalommal az alábbi linkre kattintva, vagy azt böngészőjének címsorába másolva is beléphet:
    
    !login_url
    
    Belépés után a webhely !edit_uri oldala jelenik meg, ahol a jelszót is meg lehet majd változtatni. Később ezzel a jelszóval lehet belépni a !login_uri címen !username felhasználói névvel.
    
    
    -- !site csapat

en: Account details for !username at !site (blocked)
hu: !username hozzáférés részletei a(z) !site oldalon (blokkolva)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
hu: Kedves !username!
    
    !site webhelyen a felhasználó (!username) hozzáférése blokkolva lett.

en: Account details for !username at !site (deleted)
hu: !username hozzáférés részletei a(z) !site oldalon (törölve)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
hu: Tisztelt !username!
    
    A következő oldal hozzáférését töröltük: !site.

en: Unblock the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók zárolásának megszüntetése

en: Block the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók zárolása

en: Delete the selected users
hu: Kiválasztott felhasználók törlése

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
hu: A felhasználókat kezelő modul teszi lehetővé a webhelyen történő regisztrációt, belépést illetve kilépést. A felhasználók regisztrációja után az általuk készített tartalmak virtuális személyiségükhöz lesznek rendelve, továbbá felhasználói csoportok tagjaiként különböző jogosultságokkal rendelkezhetnek. A modul támogatja a felhasználói csoportok kezelését, amelyek keretein belül az adminisztrátorok pontosan körülhatárolhatják, hogy adott csoportok tagjai mire jogosultak. Minden felhasználó tagja legalább egy csoportnak. Kezdetben két csoport van a rendszerben, az <em>anonymous</em> minden be nem jelentkezett látogató esetén értelmezett, az <em>authenticated</em> pedig a regisztrált és bejelentkezett felhasználók alapértelmezett csoportja.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
hu: A felhasználók saját nevüket vagy becenevüket használhatják, és különböző személyes beállításokat eszközölhetnek a saját adataikat módosítva. A regisztrált felhasználók vagy a helyi, vagy az egyik OpenID-jüket, ami egy  biztonságos módszer arra, hogy az OpenID-t támogató webhelyekhez egyetlen felhasználói névvel és jelszóval lehessen belépni. Bizonyos beállítások mellett lehetőség van arra is, hogy a felhasználók egy másik Drupal-alapú webhely felhasználói nevével és jelszavával lépjenek be. Egyes kiegészítő modulok egyéb azonosítási lehetőséget is nyújtanak.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
hu: A webhely látogatóihoz hozzá van rendelve egy egyedi azonosító, amely a látogató böngészőjében süti (cookie) formájában van tárolva. A süti nem tartalmaz személyes információt, arra szolgál, hogy a látogatókat a webhely egyenként tudja kezelni, ezért ajánlott a sütik engedélyezése a böngészőben.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@user">felhasználókezelésről szóló oldalán</a> olvasható.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
hu: A Drupal lehetővé teszi a látogatóknak, hogy felhasználóként regisztráljanak az oldalon, belépjenek, kilépjenek, karbantarthassák a profiljukat stb. Egy látogató sem küldhet be tartalmat a saját nevével, amíg nincs saját azonosítója.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
hu: Ezen a weboldalon az adminisztrátorok új felhasználókat hozhatnak létre. Egy email cím és felhasználónév csak egy felhasználóhoz tartozhat.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
hu: Ezen az oldalon a felhasználói név és email cím hozzáférési szabályok állíthatóak be új <em>és</em> már regisztrált felhasználók számára. Ha egy név vagy email cím bármely tiltó szabályra illeszkedik, de egyetlen engedélyező szabálynak sem felel meg, akkor az új azonosító nem hozható létre, vagy a már létező felhasználóval nem lehet belépni. Az új szabályok a belépett felhasználókra csak kijelentkezésük után vonatkoznak. A hosztokra vonatkozó szabályok ellenőrzése minden oldal letöltéskor megtörténik, nem csak a regisztráció során.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
hu: A jogosultságok segítségével határozható meg, hogy melyik felhasználó mit tehet a webhelyen. Minden felhasználói csoport (amelyeket a <a href="@role">csoportok</a> oldalon lehet létrehozni) egyedi jogosultságokkal rendelkezik. Például az „adminisztrátorok” csoportba tartozó felhasználóknak meg lehet adni a „tartalmak adminisztrációja” jogot, de ugyanezt a jogosultságot az átlagos „authenticated” felhasználó nem kapja meg. A jogosultságok lehetővé teszik, hogy kiemelt felhasználók (például előfizetők) több szolgáltatást érhessenek el. Segítségükkel ráadásul megoszthatjuk forgalmas webhelyünk üzemeltetésének terheit annak megbízható felhasználóival.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
hu: <p>A felhasználói csoportok lehetőséget adnak a biztonsági beállítások finomhangolására. A csoportok lehetővé teszik egyazon <a href="@permissions">jogosultsági körrel</a> rendelkező felhasználók együttes kezelését. Csoport lehet például: be nem jelentkezett látogatók, azonosított felhasználók, moderátorok, adminisztrátorok stb. Ezen az oldalon a csoportok <strong>neveit</strong> lehet meghatározni, a „csoport szerkesztése” oldalon lehet átnevezni és törölni egy csoportot.</p><p>Alapértelmezésben két csoport létezik a Drupalban, melyek nem törölhetők:</p>
          <ul>
          <li>Be nem jelentkezett látogatók: nem regisztrált, illetve nem belépett felhasználók, vagy más néven látogatók.</li>
          <li>Azonosított felhasználók: ebbe a csoportba kerül automatikusan minden regisztrált felhasználó.</li>
          </ul>

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
hu: Egyszerű minta alapján kereshetők a felhasználók. A „*” alkalmazható általános illesztésre. A „Gy” mintára illeszkednek a „Gyula”, „Győző”, „Gyurma” nevű felhasználók, de a „Gyuszi@pelda.hu” email címmel rendelkező felhasználó is.

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
hu: Üdvözli a Drupal. Mint az első számú felhasználó, teljes körű jogosultságokkal és azonnali hozzáféréssel rendelkezik.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
hu: </p><p>A felhasználói fiókhoz tartozó jelszó: <strong>%pass</strong>. A lejebb található űrlapon a jelszó megváltoztatható.</p>

en: New external user: %name using module %module.
hu: Új külső felhasználó: „%user” %module modulon keresztül.

en: Deleted user: %name %email.
hu: Törölt felhasználó: %name, %email.

en: administer permissions
hu: jogosultságok szerkesztése

en: administer users
hu: felhasználók adminisztrációja

en: access user profiles
hu: felhasználói profilok hozzáférése

en: change own username
hu: felhasználói név megváltoztatása

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
hu: Felhasználói beállítások (például új felhasználó létrehozásának módja, email szövegek, felhasználói képek beállításai).

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
hu: Jogosultságok beállítása csoportok szerint.

en: Edit role
hu: Csoport szerkesztése

en: Access rules
hu: Elérési szabályok

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
hu: Felhasználói nevek, email címek és IP címek tiltási szabályainak beállítása.

en: Check rules
hu: Szabályok ellenőrzése

en: Manages the user registration and login system.
hu: Felhasználók regisztrációját és beléptetését teszi lehetővé.

en: By !author at @date
hu: !author, @date

en: Minimalist tabled theme with light colors.
hu: Egyszerű táblázatokon alapuló világos színeket használó smink.

en: Boxy tabled theme in all grays.
hu: Doboz formákat használó táblázatos smink szürke színekkel.

en: Skip navigation
hu: Navigáció átugrása

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
hu: Táblázatokat használó, több oszlopos smink kék és narancs tónusokkal.

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
hu: Ha az adminisztrációs menü duplán jeleníti meg a menüpontokat, akkor újra kell építeni a menü elemeit a <em>Töröl és frissít</em> nyomógomb használatával.

en: Wipe and rebuild
hu: Töröl és frissít

en: File name without extension
hu: Fájlnév kiterjesztés nélkül

en: File extension
hu: Fájlkiterjesztés

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható. Létre kell hozni egy .htaccess fájlt a %directory könyvtárban a következő tartalommal:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
hu: %name: a cím nem egyezik.

en: An image thumbnail was not able to be created.
hu: Egy előnézeti képet nem lehet létrehozni.

en: Minimum resolution for Images
hu: Képek legkisebb felbontása

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
hu: A legkisebb engedélyezett képméret SZÉLESSÉGxMAGASSÁG-ban meghatározva (pl.: 640x480). 0-ra állítva nincs korlátozás. Ha ezeknél a méreteknél kisebb kép lesz feltöltve, akkor vissza lesz utasítva.

en: ALT text settings
hu: Helyettesítő szöveg beállítások

en: Enable user input alternate text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját helyettesítő szöveget adjon meg a képhez.

en: Default ALT text
hu: Alapértelmezés szerinti helyettesítő szöveg

en: This value will be used for alternate text by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva helyettesítő szövegként.

en: Title text settings
hu: Cím szövegének beállításai

en: Enable user input title text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját címszöveget adjon a képekhez.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
hu: A felhasználó számára megjelenített mezőtípus kiválasztása.

en: Default Title text
hu: Alapértelmezés szerinti cím szövege

en: This value will be used as the image title by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva a kép címeként.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
hu: Ha nincs feltöltött kép, akkor egy alapértelmezés szerinti képet jelenítsen meg.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
hu: Az alapértelmezés szerinti képet nem lehet feltölteni. %destination cél nem létezik vagy a kiszolgáló által nem írható.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
hu: A képkezelő felületi elem csak a weben szabványos képeket támogatja (jpg, gif, és png). Egyéb típusú képfájlok feltöltéséhez a felületi elemet kell megváltoztatni.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
hu: Meg kell határozni egy felbontást SZÉLESSÉGxMAGASSÁG (pl.: 640x480) formában.

en: Alternate Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: Image linked to node
hu: Tartalomhoz kapcsolt kép

en: Image linked to file
hu: Fájlhoz kapcsolt kép

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
hu: A <em>FileField</em> modult frissíteni kell a Drupal 6-hoz az <em>ImageField</em> modul frissítése előtt.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
hu: A „files” könyvtárban tárolt, törölt adminisztratív előnézeti képek. Mostantól az összes előnézeti kép az „imagefield_thumbs” könyvtárban lesz tárolva.

en: The selected file %name could not be saved.
hu: A kiválasztott %name fájlt nem lehet menteni.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
hu: A %directory könyvtár egy fájl és nem írható felül.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
hu: %directory elérési út könyvtárnak van jelölve, de ez egy fájl.

en: List field
hu: Listamező

en: Files listed by default
hu: Alapértelmezés szerint minden új fájl listázott legyen

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
hu: Engedélyezett állapotban megjelenít egy mezőt ahol a felhasználó leírást adhat a feltöltött fájlhoz.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
hu: A <em>FileField</em> modul megpróbálta megjeleníteni az alábbi fájlt, de az nem létezik: %file.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
hu: A kiszolgáló támogatja a feltöltési folyamatok kijelzését. A „throbber” nem mutatja a feltöltési folyamatot, viszont kevesebb helyet foglal az űrlapon. Kis fájlok feltöltésénél és a feltöltési folyamatot jelző sáv teljesítményproblémái esetén érdemes használni.

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: Lehetséges alkönyvtár a fájlok tárolására szolgáló „%directory” könyvtáron belül. Bevezető és záró perjelek használata tilos.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
hu: A fájl elérési útvonala (@file_path) nem kezdődhet a rendszerfájlok könyvtárával (@files_directory), mivel ez ütközésekhez vezethet a fájlok webcímének létrehozásakor.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
hu: „@field” beállításnak érvényes értéket kell tartalmaznia. Vagy üresen kell hagyni, vagy egy olyan karaktersorozatot kell megadni, mint: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
hu: @field mezőben lévő fájlt nem lehet feltölteni.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
hu: %field mezőben használt fájlra való hivatkozás nem engedélyezett.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
hu: %field mező által hivatkozott fájl nem létezik.

en: The file upload failed. %upload
hu: A fájl feltöltése nem sikerült. %upload

en: A plain file upload widget.
hu: Egy egyszerű fájlfeltöltő felületi elem.

en: Displays the file system path to the file.
hu: Megjeleníti a fájl elérési útvonalát a fájlrendszerben.

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: Displays a full URL to the file.
hu: Megjeleníti a fájl teljes webcímét.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. A feltöltött fájl valószínűleg meghaladja a szerver által támogatott legnagyobb fájlméretet.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. Ez az űrlap nem szerepel a szerver gyorsítótárában. Meg kell próbálni újratölteni az oldalt és ismét elküldeni.

en: Starting upload...
hu: Feltöltés indítása...

en: Uploading... (@current of @total)
hu: Feltöltés... (@current / @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
hu: A fájl tartalma (@type) nem egyezik a kiterjesztéssel (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
hu: Engedélyezett kiterjesztések: %ext

en: Maximum Filesize: %size
hu: Legnagyobb fájlméret: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
hu: A képnek pontosan %dimensions képpontnak kell lennie.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
hu: %min_dimensions és %max_dimensions képpont közötti méretbe a kép nem fér bele.

en: Images must be exactly @min_size pixels
hu: A képeknek pontosan @min_size képpontúnak kell lennie.

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
hu: A képek felbontásának @min_size és @max_size pixel közé kell esnie

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
hu: @max_size pixelnél nagyobb képek át lesznek méretezve

en: Images must be smaller than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél kisebbnek kell lenniük

en: Images must be larger than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél nagyobbnak kell lenniük

en: The file is not a known image format.
hu: A fájl nem egy ismert képformátum.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére, de a szükséges függvénykönyvtárak hiányoznak. Ez a hiba elhárítható a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (javasolt) vagy az <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> telepítésével.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére az APC RFC1867 használatával. Jelenleg egyszerre csak egy fájl feltöltése támogatott. A több fájl egyidejű feltöltésének követéséhez javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> használata.

en: Migrating filefield values
hu: Filefield értékek költöztetése

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
hu: A kiszolgáló nem alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A fájlfeltöltési folyamat megjelenítéséhez PHP 5.2 és Apache webkiszolgáló szükséges.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hu: A kiszolgáló nem képes a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A feltöltési folyamat megjelenítése a PHP mod_php-val történő futtatását igényli FastCGI helyett.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére APC-n keresztül, de ez a lehetőség tiltva van. Hozzá kell adni a <code>apc.rfc1867 = 1</code> sort a PHP működését szabályzó php.ini fájlhoz. Javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> használata, ami támogatja a több fájl párhuzamos feltöltését.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
hu: Feltöltés folyamata

en: Width of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok szélessége pixelben.

en: Height of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok magassága pixelben.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
hu: A hang- vagy videofájlok időtartama másodpercben.

en: Audio format
hu: Audióformátum

en: The audio format.
hu: Hangformátum.

en: The sample rate of the audio.
hu: A hangfájl mintavételi aránya.

en: Audio channel mode
hu: Hangcsatorna módja

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
hu: Csatornák száma az hangfájlban, név szerint (sztereó, monó).

en: The audio bitrate.
hu: A hangfájl bitrátája.

en: Audio bitrate mode
hu: Hang bitráta mód

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
hu: A hang bitrátájának típusa, például: VBR. Általában üres.

en: Default (usually mm:ss)
hu: Alapértelmezés (általában pp:mm)

en: Hours: h
hu: Óra: h

en: Minutes: mm
hu: Perc: mm

en: Seconds: ss
hu: Másodperc: ss

en: Total seconds
hu: Másodpercek összesen

en: Data key
hu: Adatkulcs

en: The data column may (or may not) contain any of the following data. Select the data that should be output for this field.
hu: Az adat oszlop a következő adatok bármelyikét tartalmazhatja. Ki kell választani azokat az adatokat, amiket ehhez a mezőhöz meg kell jeleníteni.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb ennél: %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb ennél: %max.

en: %name: found no valid user with that name.
hu: %name: nincs érvényes felhasználó evvel a névvel.

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: Type of group.
hu: A csoport típusa.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: Néhány frissítés még függőben van. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a fennmaradó frissítéseket le kell futtatni.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
hu: Néhány frissítés még függőben van.<br />A frissítő programot újra kell futtatni.

en: Comment module form.
hu: <em>Comment</em> modul űrlapja.

en: Translation module form.
hu: <em>Translation</em> modul űrlapja.

en: Menu module form.
hu: <em>Menu</em> modul űrlapja.

en: Book module form.
hu: <em>Book</em> modul űrlapja.

en: Path module form.
hu: <em>Path</em> modul űrlapja.

en: Poll module title.
hu: <em>Poll</em> modul cím.

en: Poll module choices.
hu: <em>Poll</em> modul válaszok

en: Poll module settings.
hu: <em>Poll</em> modul beállítások

en: Upload module form.
hu: <em>Upload</em> modul űrlapja.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A CCK modulokhoz kapcsolódó frissítések addig nem futnak, amíg a modulok nincsenek engedélyezve a <a href="@admin-modules-path">modulok adminisztrációs oldalán</a>. Az engedélyezés után vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a maradék frissítéseket le kell futtatni.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, de nem lehet frissíteni mert a <em>Content</em> modul nincs engedélyezve.<br />Ha a <em>Content</em> modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, mely elérhető a modul könytárában, de az nem engedélyezett.<br />Ha a modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: CCK - No Views integration
hu: CCK - <em>Views</em> illesztés nélkül

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
hu: CCK <em>Views</em> illesztéssel, mely annak 6.x-2.0-rc2 vagy újabb változatát igényli.

en: manage fields
hu: mezők szerkesztése

en: » Add a new content type
hu: » Új tartalomtípus hozzáadása

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
hu: Ebben a tartalomtípusban inaktív mezők vannak. Az inaktív mezők nem lesznek benne az elérhető mezők listájában mindaddig, amíg a számukra szükséges modulok nincsenek engedélyezve.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
hu: !field (!field_name) egy inaktív !field_type mező, ami !widget_type felületi elemet használ.

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select a widget -
hu: - Felületi elem kiválasztása -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hu: Mező neve (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hu: A tárolandó adat típusa.

en: Form element to edit the data.
hu: Ürlap elem az adat szerkesztéséhez.

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: Field to share
hu: Mező megosztása

en: Group name (a-z, 0-9, _)
hu: Csoport neve (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy mezőnevet.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name mezőnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
hu: Új mező hozzáadása: a %field_name mezőnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „field_” előtagot is.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
hu: Új mező hozzáadása: a „field_instance” egy fenntartott név.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name nevű mező már létezik.

en: Add new field: you need to select a field type.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőtípust.

en: Add new field: you need to select a widget.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add new field: invalid widget.
hu: Új mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: Add existing field: you need to provide a label.
hu: Létező mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add existing field: you need to select a field.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőt.

en: Add existing field: you need to select a widget.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add existing field: invalid widget.
hu: Létező mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
hu: %label mezőt nem lehet egy tartalomtípushoz sem adni, mert zárolt.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
hu: Nincsenek mezők beállítva ebben a tartalomtípusban. Új mezőket hozzáadni a <a href="@link">Mezők kezelése</a> oldalon lehet.

en: Edit basic information
hu: Alapadatok szerkesztése

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
hu: A mező programok által használt neve. Ezt a nevet nem lehet megváltoztatni.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
hu: Az emberek számára olvasható név, mint a mező címkéje lesz felhasználva a %type tartalomtípusban.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
hu: A mezőben megadott adat tárolásához szükséges típus az adatbázisban. Ezt a beállítást nem lehet megváltoztatni.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
hu: Az űrlapelem típusa, amely megjeleníti ezt a mezőt a felhasználó számára ebben a tartalomtípusban: %type.

en: Updated basic settings for field %label.
hu: %label mező alapvető értékei módosultak.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
hu: Hiba történt a mező (%label) alapvető értékeinek módosítása közben.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
hu: Ez a mező <strong>zárolva van</strong>, és nem lehet törölni.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: %type basic information
hu: %type alapvető információ

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja az alapértelmezés szerinti értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>Devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel"><em>Devel</em> modul</a> szolgáltat az ilyen típusú oldalakon: %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hu: A felhasználók által a mezőbe írható értékek maximális száma.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
hu: „Korlátlan” esetén a felhasználóknak megjelenik egy „Újabb elem hozzáadása” nyomógomb, amellyel annyi értéket adhatnak hozzá, amennyit csak akarnak.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
hu: Az „alapértelmezés szerinti értéket” adó PHP kód ezt az érvénytelen értéket adta vissza: @value.

en: %name must be an integer.
hu: %name értékének egésznek kell lennie.

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik-e már az adott tartalomtípusban.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
hu: Haladó: a mezők értékének beállítása PHP kóddal

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a beállítandó értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel">devel modul</a> szolgáltat a tartalom oldalakon.

en: You have to return the default value in the expected format.
hu: Vissza kell adni az alapértelmezés szerinti értéket az elvárt formátumban.

en: Populate @node's field '@field'
hu: @node @field mezejének felhasználása

en: Field has value
hu: A mezőnek van értéke

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik az adott tartalomtípusban. A feltétel igaz értéket ad vissza, ha a kiválasztott mezőnek az értéke egyezik a megadott értékkel.

en: Field has changed
hu: A mező megváltozott

en: Content containing changes
hu: A tartalom változásokat tartalmaz

en: Content not containing changes
hu: A tartalom nem tartalmaz változásokat

en: @node's field '@field' has value
hu: @node @field mezejének van értéke

en: Select the machine-name of the field to look at.
hu: A programok által kezelt név kiválasztása a mezőhöz, melyet figyel.

en: @node's field '@field' has been changed
hu: @node @field mezeje megváltozott

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
hu: A hivatkozott tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Formatted html link to the referenced node.
hu: Formázott html hivatkozás a hivatkozott tartalomhoz.

en: Relative path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom viszonyított útvonalának álneve.

en: Absolute path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom teljes útvonalának álneve.

en: Relative path alias to the referenced user.
hu: Relatív útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Absolute path alias to the referenced user.
hu: A teljes útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: Mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
hu: Mező a hivatkozott tartalmon.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz megjelenítve.

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: Select a formatter.
hu: Formázó kiválasztása.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: „@s” mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
hu: Ez használja: @types

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: Widget label (@label)
hu: Felületi elem cimke (@label)

en: Custom label
hu: Egyedi cimke

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field will be used for sorting. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: You need to provide a label.
hu: Meg kell adni egy címkét.

en: You need to provide a group name.
hu: Meg kell adni a csoport nevét.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: %group_name csoportnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
hu: %group_name csoportnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „group_” előtagot is.

en: The group name %group_name already exists.
hu: %group_name nevű csoport már létezik.

en: Add new group:
hu: Új csoport hozzáadása:

en: Add new group: you need to provide a label.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new group: you need to provide a group name.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni a csoport nevét.

en: Standard group
hu: Egyszerű csoport

en: Create display groups for CCK fields.
hu: Csoportokat hoz létre a CCK mezők számára.

en: Field group: @group in @type
hu: Mezőcsoport: @group @type típusban

en: All fields from this field group on the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom ezen mezőcsoportjában található összes mező.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A mezőcsoport címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz látható.

en: Fieldset - Collapsible
hu: Mezőcsoport - Összecsukható

en: Fieldset - Collapsed
hu: Mezőcsoport - Összecsukott

en: Field group format
hu: Mezőcsoport formátum

en: This option allows you to configure the field group format.
hu: Lehetővé teszi a mezőcsoport formátumának beállítását.

en: "@s" field group: @group in @type
hu: „@s” mezőcsoport: @group @type típusban

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első tartalom fog betöltődni.

en: There are no nodereference fields defined.
hu: Nincsenek tartalomra hivatkozó mezők meghatározva.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a tartalmakat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „tartalomtípus” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges tartalmakról a tartalom létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges tartalmak megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható tartalmak listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid input.
hu: %name: érvénytelen bevitel.

en: %name: found no valid post with that title.
hu: %name: nincs érvényes tartalom ezzel a címmel.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó van engedélyezve.

en: Only numbers are allowed in %field.
hu: %field mező csak számokat tartalmazhat.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó (%decimal) van engedélyezve.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első felhasználó lesz betöltve.

en: There are no userreference fields defined.
hu: Nincsenek felhasználóhivatkozás mezők meghatározva.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
hu: Haladó - Felhasználók, akikre hivatkozni lehet (Nézet)

en: View used to select the users
hu: A felhasználók kiválasztásához használt nézet

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a felhasználókat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „hivatkozható csoportok” és „hivatkozható állapot” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges felhasználókról a felhasználók létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges felhasználók megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható felhasználók listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid user.
hu: %name: érvénytelen felhasználó.

en: New field
hu: Új mező

en: Existing field
hu: Létező mező

en: New group
hu: Új csoport

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
hu: Mezők és csoportok hozzáadása a tartalomtípushoz, valamint a tartalom megjelenésének és szerkesztő űrlapjának elrendezése.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
hu: A mezőt úgy lehet egy csoporthoz adni, hogy a csoport neve alá, majd egy kicsit jobbra kell húzni.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
hu: Megjegyzés: az <a href="%21adv_help"><em>Advanced help</em></a> modul telepítésével több és jobb segítség érhető el.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
hu: A „Kizárás” jelölőnégyzet használatával az elem kizárható a tartalom sablonnak átadott !content értékből.

en: User @uid entered a @method payment of @amount for order @order_id.
hu: @uid felhasználó feladott egy @method fizetési módú @amount értékű rendelést @order_id azonosítóval.

en: Log full API response messages from Authorize.net for debugging.
hu: A teljes API válasz naplózása Authorize.net hibakereséshez.

en: Debug response: !data
hu: Hibakereső válasz: !data

en: Policy message
hu: Szabályzati üzenet

en: Help message shown at checkout.
hu: A fizetésnél megjelenő súgó üzenet.

en: <b>@type failed.</b>
hu: <strong>@type nem sikerült.</strong>

en: Unexpected acknowledgement status: @status
hu: Nem várt jóváhagyó státusz: @status

en: <br />The %list method is compatible with any shipping type. | <br />The %list methods are compatible with any shipping type.
hu[0]: <br />%list mód működőképes bármely szállítási típussal.
hu[1]: <br />%list módok működőképesek bármely szállítási típussal.

en: Ubercart shipment object
hu: Übercart szállítás objektum

en: A shipment is saved
hu: A szállítmány mentése megtörtént

en: Fulfillment
hu: Teljesítés

en: Shipment
hu: Szállítás

en: Large flat rate box
hu: Nagy egységáras csomag

en: U.S.P.S. Express Mail
hu: U.S.P.S. elsőbbségi levél

en: The starting price for weight-based shipping costs.
hu: A súly alapú szállítási költség alapára.

en: !sign per !unit
hu: !sign / !unit

en: Weight quote shipping method was updated.
hu: A súlyalapú szállítási díjak frissítve lettek.

en: Created and enabled new weight quote shipping method.
hu: Létrehozva és engedélyezve lettek a súlyalapú szállítási módok.

en: Weight quote shipping method deleted.
hu: A súlyalaú szállítási ajánlattételi mód törölve lett.

en: Shipping rates by weight
hu: Súlyalapú szállítási díjak

en: Default rate: %price/%unit
hu: Alapértelmezett érték: %price/%unit

en: Fetch a weightquote shipping quote.
hu: Súly alapú szállítási ajánlat kérése.

en: Edit weight quote method
hu: Súlyalapú ajánlattételi mód szerkesztése

en: Delete weight quote method
hu: Súlyalapú ajánlattételi mód törlése

en: No file downloads available.
hu: Nincs letölthető fájl.

en: No changes have been logged for this order.
hu: A rendelés még nem változott.

en: The total product quantity of the order.
hu: A rendelésben szereplő termékek darabszáma.

en: No image widgets installed.
hu: Nincs kép jellegű felületi elem telepítve.

en: Product class saved.
hu: A termékosztály mentése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete the %type product class?
hu: %type termékosztály biztosan törölhető?

en: Make permanent
hu: Állandóvá tétel

en: The expiration of your %role_name role has been deleted.
hu: %role_name csoport elavulása törölve lett.

en: Your %role role has been revoked.
hu: %role csoporttagság vissza lett vonva.

en: Attempt to e-mail @email concerning stock level on sku @sku failed.
hu: @sku cikkszámú termék raktárkészletének állásáról @email címre nem sikerült e-mailt küldeni.

en: Stock Level
hu: Raktárszint

en: Is Below Threshold
hu: Küszöbérték alatt van

en: Filter the node based on whether its stock level is below the threshold for the SKU.
hu: Tartalmak szűrése aszerint, hogy a raktárkészlet a határérték alatt van-e.

en: Search for customers based on any of the following fields. Use * as a wildcard to match any character.
hu: Vevők közti keresés az alábbi paraméterek szerint. A * bármilyen karaktert helyettesít.

en: (<em>Leave a field empty to ignore it in the search.</em>)
hu: (<em>A mezők üresen hagyva nem befolyásolják a keresést</em>)

en: Display type for the main store administration page
hu: A fő adminisztrációs oldal megjelenítési módja

en: This table lists out all users on your site who have placed orders.
hu: Ez a táblázat kilistázza az összes olyan felhasználót, aki már adott le rendelést.

en: Use this page to search through users on your site who have placed orders.
hu: Ezen az oldalon olyan felhasználók között lehet keresni, akik már adtak le rendelést.

en: width @width
hu: szélesség @width

en: height @height
hu: magasság @height

en: upscaling allowed
hu: túlméretezés engedélyezve

en: width: @width, height: @height, fit: @fit
hu: szélesség @width, magasság @height, kitöltés: @fit

en: width: @width, height: @height, xoffset: @xoffset, yoffset: @yoffset
hu: szélesség: @width, magasság: @height, x eltolás: @xoffset, y eltolás: @yoffset

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
hu: véletlen -@degrees&deg és @degrees&deg között

en: Save Preset
hu: Beállítás mentése

en: The preset name you have chosen is already in use.
hu: A megadott beállításnév már használatban van.

en: Unknown action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Unknown preset.
hu: Ismeretlen beállítás.

en: This %action action is not associated %preset preset.
hu: %action akció nincs ehhez a beállításhoz társítva: %preset.

en: Create Action
hu: Akció létrehozása

en: The action was succesfully created.
hu: Az akció sikeresen létrejött.

en: There was an error saving the new image file %dst.
hu: Hiba történt az új %dst kép mentése közben.

en: !site_name blogs
hu: !site_name blogjai

en: To clear all caches, click the button on the <a href="@performance">Performance page</a>.
hu: A gyorsítótár teljes törléséhez a <a href="@performance">Teljesítmény oldalon</a> kell a beküldés gombra kattintani.

en: Add a new weight quote shipping method.
hu: Új súlyalapú szállítási ajánlat hozzáadása.

en: You may add more attributes <a href="!url">here</a>.
hu: További tulajdonságok <a href="!url">itt adhatók meg</a>.

en: Anonymous cart duration is 1 @unit. | Anonymous cart duration is @count @units.
hu[0]: A be nem jelentkezett felhasználók kosarának élettartama 1 @unit.
hu[1]: A be nem jelentkezett felhasználók kosarának élettartama @count @units.

en: Authenticated cart duration is 1 @unit. | Authenticated cart duration is @count @units.
hu[0]: Belépett felhasználó kosarának élettartama 1 @unit.
hu[1]: Belépett felhasználó kosarának élettartama @count @units.

en: No orders available.
hu: Nincs leadott rendelés.

en: Product models
hu: Termékmodellek

en: Fixed %count predicates with the condition "uc_order_condition_has_products".
hu: %count állítás a „uc_order_condition_has_products” feltételhez rögzítése megtörtént.

en: This setting can still be overridden on the node form.
hu: Ez a beállítás a tartalom űrlapon felülbírálható.

en: Your %role role has been renewed. It will expire on %date.
hu: %role csoporttagság megújítása megtörtént, a lejárat dátuma: %date.

en: %user's %role role has been renewed. It will expire on %date.
hu: %user %role csoporttagsága meg lett újítva, az elévülés új dátuma: %date.

en: For high traffic sites or sites with multiple price alterers, leaving this disabled may hurt the site's performance.
hu: Nagy forgalmú vagy több ármódosítót használó oldalaknál ennek a funkciónak a kikapcsolása ronthatja az oldal teljesítményét.

en: token
hu: vezérjel

en: Please refer to <a class="ext" href="http://drupal.org/node/578552">@skinr introduction </a> and <a class="ext" href="http://drupal.org/node/578574">documentation</a>.
hu: További részletek: <a class="ext" href="http://drupal.org/node/578552">@skinr bemutatkozás </a> és <a class="ext" href="http://drupal.org/node/578574">dokumentáció</a>.

en: enabled + default
hu: engedélyezett + alapértelmezés

en: Apply additional CSS classes
hu: További CSS osztályok alkalmazása

en: Optionally, select a template file to associate with this <strong>!hook</strong>. Selecting "Default" will let Drupal handle this.
hu: Sablonállomány kiválasztása ehhez: <strong>!hook</strong>. Ahhoz, hogy a Drupal használja ezt, alapértelmezéssé kell tenni.

en: Manage which skins you want to apply to this
hu: Sminkek kezelése, melyekhez ezek alkalmazva lesznek

en: comment settings
hu: hozzászólás beállításai

en: node settings
hu: tartalom beállításai

en: panel pane settings
hu: paneltábla beállítások

en: views style settings
hu: nézetek stílusának beállításai

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
hu: A „listázás” beállítással a felhasználó kiválaszthatja, hogy a fájl megjelenjen-e a listában a tartalom létrehozása után.

en: <b>@type succeeded with a warning.</b>!paypal_message
hu: <strong>@type sikerült egy figyelmeztetéssel.</strong>!paypal_message

en: Ubercart price
hu: Übercart ár

en: Ubercart weight
hu: Übercart súly

en: There is 1 product kit that consists of only this product. It will be deleted as well. | There are @count product kits that consist of only this products. They will be deleted as well.
hu[0]: Az az egy termékcsomag, amely ezt a terméket tartalmazza, szintén törölve lesz.
hu[1]: @count termékcsomag van, amely tartalmazza ezeket a termékeket, szintén törölve lesznek.

en: Skip to Main Content Area
hu: Ugrás a fő tartalmi területre

en: Enter search terms
hu: Keresendő kulcsszavak megadása

en:  (not verified)
hu:  (nem ellenőrzött)

en: edit the content of this Custom block (in @region)
hu: egyéni blokk tartalmának szerkesztése (@region régióban)

en: configure this @type block (in @region)
hu: @type blokk beállítása (@region régióban)

en: edit the menu of this @type block (in @region)
hu: @type blokk menüjének szerkesztése (@region régióban)

en: Theme registry rebuild completed. <a href="!link">Turn off</a> this feature for production websites.
hu: A smink gyorstára újra lett építve. Ezt a lehetőséget éles webhelyen <a href="!link">érdemes kikapcsolni</a>.

en: Fusion theme settings
hu: Fusion smink beállításai

en: Use these settings to enhance the appearance and functionality of your Fusion theme.
hu: Ezeket a beállításokat használva jelentősen erősíthető a <em>Fusion</em> smink megjelenése és működése.

en: Typography
hu: Tipográfia

en: Select a new font family
hu: Új betűcsalád kiválasztása

en: Theme default
hu: Smink alapértelmezés

en: Sans serif - smaller (Helvetica Neue, Arial, Helvetica, sans-serif)
hu: Sans serif - kisebb (Helvetica Neue, Arial, Helvetica, sans-serif)

en: Sans serif - larger (Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif)
hu: Sans serif - nagyobb (Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif)

en: Serif - smaller (Garamond, Perpetua, Nimbus Roman No9 L, Times New Roman, serif)
hu: Serif - kisebb (Garamond, Perpetua, Nimbus Roman No9 L, Times New Roman, serif)

en: Serif - larger (Baskerville, Georgia, Palatino, Palatino Linotype, Book Antiqua, URW Palladio L, serif)
hu: Serif - nagyobb (Baskerville, Georgia, Palatino, Palatino Linotype, Book Antiqua, URW Palladio L, serif)

en: Change the base font size
hu: Betűméret alapértékének megváltoztatása

en: Adjusts all text in proportion to your base font size.
hu: Minden szövegméret arányos hozzáigazítása a beállított betűmérethez.

en:  - Theme Default
hu:  - Smink alapértelmezés

en: Select a grid layout for your theme
hu: Rácselrendezés kiválasztása a smink számára

en: Select a width for your fluid grid layout
hu: A szélesség kiválasztása a rugalmas rácselrendezés számára

en: Select a sidebar layout for your theme
hu: Oldalsáv elrendezés kiválasztása a smink számára

en: Split sidebars
hu: Oldalsávok felosztása

en: Both sidebars first
hu: Mindkét oldalsáv elsőnek

en: Both sidebars last
hu: Mindkét oldalsáv utolsónak

en: Select a different width for your first sidebar
hu: Eltérő szélesség kiválasztása az első oldalsávnak

en: Select a different width for your last sidebar
hu: Eltérő szélesség kiválasztása az utolsó oldalsávnak

en: Display block configure links for administrators.
hu: Blokkbeállító hivatkozások megjelenítése adminisztrátorok számára.

en: This setting provides convenient hover links to block configuration pages directly from the block.
hu: Ez a beállítás közvetlenül a blokkból kényelmes lebegő hivatkozásokat eredményez a blokkok beállítási oldalaihoz.

en: Enable grid overlay mask for administrators.
hu: Egy átfedő rácsmaszk engedélyezése az adminisztrátorok számára.

en: This setting enables a "GRID" button in the upper left corner of each page to toggle a grid overlay and block outlines, which can help with visualizing page layout and block positioning.
hu: Ez a beállítás engedélyez egy „RÁCS” nyomógombot minden oldal bal felső sarkában, amellyel a rácsátfedést és blokkok körvonalait lehet kapcsolni. Ez látható segítséget ad az oldal elrendezéséhez és a blokkok pozícionálásához.

en: Developer settings
hu: Fejlesztő beállításai

en: Rebuild theme registry for every page.
hu: A smink gyorstárának ürítése minden oldalletöltés esetén.

en: This setting is useful while developing themes (see <a href="!link">rebuilding the theme registry</a>). However, it <strong>significantly degrades performance</strong> and should be turned off for any production website.
hu: A smink fejlesztése során hasznos folyamatosan <a href="!link">újraépíteni a smink gyorstárat</a>. FIGYELMEZTETÉS: <strong>erős teljesítményromlást eredményez</strong>, éles webhelyen ki kell kapcsolni.

en: Avoid IE stylesheet limit.
hu: Elkerüli az Internet Explorer stíluslap határait.

en: This setting groups css files so Internet Explorer can see more than 30 of them. This is useful when you cannot use aggregation (e.g., when developing or using private file downloads). But because it degrades performance and can load files out of order, CSS aggregation (<a href="!link">Optimize CSS files</a>) is <strong>strongly</strong> recommended instead for any production website.
hu: Ez a beállítás csoportosítja a CSS fájlokat, mert az Internet Explorer nem tud 30-nál többet kezelni. Ez hasznos lehet, amikor a tömörítés nincs használatban (például fejlesztés közben, vagy privát fájlrendszer használatakor). Azonban, mivel ez rontja a teljesítményt és nem sorrendben tölti a fájlokat, a CSS tömörítés használata (<a href="!link">CSS fájlok optimalizálása</a>) <strong>nagyon</strong> ajánlott ehelyett éles webhelyeken.

en: preface top
hu: előszó teteje

en: preface bottom
hu: előszó alja

en: postscript top
hu: utószó teteje

en: postscript bottom
hu: utószó alja

en: Search...
hu: Keresés...

en: Delta - Appears in: @types
hu: Delta - megjelenik ebben: @types

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
hu: Ez az űrlap egy tartalomtípust vagy a típus egy vagy több mezőjét fogja feldolgozni, valamint a beállításokat exportálni. A feldolgozás által létrehozott export másolható és importként beilleszthető az aktuális, vagy bármilyen más adatbázisba. Az import hozzáadja a mezőket egy létező tartalomtípushoz, vagy létrehoz egy új tartalomtípust, ami tartalmazza a kiválasztott mezőket.

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók

en: The 'referenceable_status' option for %field has been fixed.
hu: %field mező „referenceable_status” beállítása javítva lett.

en: Thank you for your order! We will be notified by PayPal that we have received your payment.
hu: Köszönjük a rendelést! A PayPal értesíteni fog bennünket, hogy megkaptuk a fizetést.

en: <a href="http://www.acquia.com">Acquia's</a> Prosper is grid-enabled and designed for <a href="http://www.ubercart.org">Ubercart</a> e-commerce. It uses the <a href="http://drupal.org/project/fusion">Fusion Core</a> base theme and <a href="http://drupal.org/project/skinr">Skinr</a> module for easy point-and-click theming. By <a href="http://www.topnotchthemes.com">TopNotchThemes</a>
hu: Az <a href="http://www.acquia.com">Acquia</a> Prosper egy rácsos felépítésű smink, amelyet az <a href="http://www.ubercart.org">Übercart</a> modul használatához terveztek. Felhasználja a <a href="http://drupal.org/project/fusion">Fusion Core</a> alapsminket és és a <a href="http://drupal.org/project/skinr">Skinr</a> modult a megjelenés könnyű testresabásához. Az Acquia Prospert a <a href="http://www.topnotchthemes.com">TopNotchThemes</a> készítette.

en: fluid grid
hu: rugalmas rács

en: fixed grid
hu: fix rács

en:  column
hu:  oszlop

en:  grid unit:
hu:  rácsegység:

en:  grid units:
hu:  rácsegységek:

en: <a href="http://drupal.org/project/fusion">Fusion Core</a> is the grid-enabled base theme for powerful sub-themes.  With the <a href="http://drupal.org/project/skinr">Skinr</a> module, it enables easy point-and-click theming. By <a href="http://www.topnotchthemes.com">TopNotchThemes</a>
hu: A <a href="http://drupal.org/project/fusion"><em>Fusion Core</em></a> egy rácsszerkezetű alapsmink erőteljes alsminkek számára. A <a href="http://drupal.org/project/skinr"><em>Skinr</em></a> modul segítségével lehetővé tesz egyszerű, kattintásos sminkelést. A <a href="http://www.topnotchthemes.com"><em>TopNotchThemes</em></a> készítette.

en: Fusion Starter sub-theme. Requires <a href="http://drupal.org/project/fusion">Fusion Core</a> and the <a href="http://drupal.org/project/skinr">Skinr</a> module to enable easy point-and-click theming.
hu: <em>Fusion Starter</em> alsmink. A <a href="http://drupal.org/project/fusion"><em>Fusion Core</em></a> smink és a <a href="http://drupal.org/project/skinr"><em>Skinr</em></a> modul szükséges az egyszerű, kattintásos sminkeléshez.

en: Themed
hu: Sminkelt

en: The unique ID of the comment.
hu: A hozzászólás egyedi azonosítója.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
hu: A tartalom egyedi azonosítója, melyhez a hozzászólás be lett küldve.

en: The name left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott név.

en: The email address left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott email cím.

en: The home page URL left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott webhely címe.

en: The formatted content of the comment itself.
hu: A hozzászólás formázott tartalma.

en: The number of comments posted on a node.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma, mióta az olvasó utoljára megtekintette azt.

en: The unique ID of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének egyedi azonosítója.

en: The type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: The human-readable name of the node type.
hu: A tartalomtípus emberek számára olvasható neve.

en: The language the node is written in.
hu: A tartalom nyelve.

en: The URL of the node.
hu: A tartalom webcíme.

en: The slogan of the site.
hu: A webhely jelmondata.

en: The optional 'mission' of the site.
hu: A webhely lehetséges „küldetése”.

en: The administrative email address for the site.
hu: A webhely adminisztrációs email címe.

en: The URL of the site's front page.
hu: A webhely kezdőlapjának webcíme.

en: The optional description of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés lehetséges leírása.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia kifejezés szótárának lehetséges leírása.

en: The unique ID of the user account.
hu: A felhasználói fiók egyedi azonosítója.

en: The login name of the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz tartozó bejelentkezési név.

en: The email address of the user account.
hu: A felhasználói fiók email címe.

en: The URL of the account profile page.
hu: A fiók profiloldalának webcíme.

en: Your OpenID
hu: Saját OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
hu: Ez az OpenID a regisztráció után lesz a profilhoz kapcsolva.

en: Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
hu: Be kell fejezni a regisztrációt az alábbi űrlap kitöltésével. Már létező regisztráció esetén <a href="@login">be kell jelentkezni</a>, és a „Saját adatok” oldalon kell hozzáadni ezt az OpenID azonosítót.

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
hu: Az alábbi listán szereplő okok miatt az OpenID szolgáltatótól kapott információk alapján nem sikerült a felhasználói profilt létrehozni. Be kell fejezni a regisztrációt az alábbi űrlap kitöltésével. Már létező regisztráció esetén <a href="@login">be kell jelentkezni</a>, és a „Saját adatok” oldalon kell hozzáadni ezt az OpenID azonosítót.

en: Primary Menu
hu: Elsődleges menü

en: Enable primary menu as dropdown
hu: Legördülő elsődleges menü engedélyezése

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
hu: %file.js JavaScript fordítási fájl elveszett.

en: Published comment %subject.
hu: Közzétett hozzászólás: %subject.

en: The unique ID of the content item, or "node".
hu: A tartalmi elem egyedi azonosítója, vagy „node”.

en: Theme to export the skinr settings for.
hu: A smink <em>Skinr</em> beállításainak exportálása.

en: The theme name must be alphanumeric and can contain underscores only.
hu: A smink neve csak alfanumerikus karaktereket és aláhúzást tartalmazhat.

en: Paste skinr settings here.
hu: A <em>Skinr</em> beállításainak beillesztése ide.

en: These are not valid Skinr settings.
hu: Ezek nem érvényes <em>Skinr</em> beállítások.

en: Skinr settings for the theme %theme have been saved.
hu: %theme smink számára a <em>Skinr</em> beállítások mentése megtörtént.

en: Update and save
hu: Frissítés és mentés

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
hu: A &lt;, &gt;, " és ' karakterek nem megengedettek a nyelvkód mezőben.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
hu: A &lt;, &gt;, " és ' karakterek nem megengedettek a nyelv angol nevét tartalmazó mezőben.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the native language name field.
hu: A &lt;, &gt;, " és ' karakterek nem megengedettek a nyelv nevét tartalmazó mezőben.

en: !arbSilent POST received for order @order_id: <pre>@post</pre>
hu: !arbSilent megrendeléshez POST érkezett @order_id: <pre>@post</pre>

en: Duplicate window
hu: Ablak többszörözése

en: ship
hu: szállítás

en: Display USPS "online" rates
hu: USPS „online” tarifák megjelenítése

en: USPS International
hu: USPS Nemzetközi

en: USPS Logo
hu: USPS logója

en: <strong>Directory:</strong> !dir<br />
hu: <strong>Könyvtár:</strong> !dir<br />

en: <strong>File:</strong> !file<br />
hu: <strong>Fájl:</strong> !file<br />

en: You must select a customer before address<br />information is available.<br />
hu: Ki kell választani egy felhasználót, mielőtt elérhetővé<br />válnának a címről szóló információk.<br />

en: Order Date:
hu: A megrendelés dátuma:

en: Altered
hu: Módosult

en: Formatted original
hu: Formázott eredeti

en: Themed original
hu: Sminkelt eredeti

en: <strong>Expiration:</strong> never<br />
hu: <strong>Lejárat:</strong> soha<br />

en: <strong>Expiration:</strong> !qty week(s)<br />
hu: <strong>Lejárat:</strong> !qty hét)<br />

en: <strong>Expiration:</strong> !qty month(s)<br />
hu: <strong>Lejárat:</strong> !qty hónap<br />

en: <strong>Expiration:</strong> !qty year(s)<br />
hu: <strong>Lejárat:</strong> !qty év)<br />

en: <strong>Expiration:</strong> !link (not overridden)<br />
hu: <strong>Lejárat:</strong> !link (nincs felülbírálva)<br />

en: <strong>Shippable:</strong> Yes<br />
hu: <strong>Szállítható:</strong> Igen<br />

en: <strong>Shippable:</strong> No<br />
hu: <strong>Szálítható:</strong> Nem<br />

en: decreased
hu: csökkentett

en: increased
hu: növelt

en: The Ubercart store fax number.
hu: A bolt fax-száma.

en: No tokens available.
hu: Nincs elérhető vezérjel.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: List of the currently available tokens on this site
hu: A webhelyen jelenleg elérhető vezérjelek listája

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: Files may not be uploaded while the Theme Developer tool is enabled. It is highly recommended to <a href="!url">disable this module</a> unless it is actively being used.
hu: Nem lehet fájlokat feltölteni, amíg a Sminkfejlesztő eszköz engedélyezett. Nagyon ajánlott <a href="!url">letiletani ezt a modult</a>, kivéve ha aktívan használva van.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Default (Mbps or Kbps)
hu: Alapértelmezés (Mbps vagy Kbps)

en: Raw numberic value
hu: Nyers számszerű érték

en: Default (kHz)
hu: Alapértelmezés (kHz)

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hu: A képek feltöltés közbeni átméretezése során a kép <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF adatai</a> elvesznek.

en: Comment creation
hu: Hozzászólás létrehozás

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
hu: A legelső taxonómia kifejezés szűretlen neve.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
hu: A legelső taxonómia kifejezés szótárának szűretlen neve.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A szűretlen menüútvonal (ami megjelenik a morzsában), nem beleértve a címlapot vagy a menüt. „/” jellel elválasztva.

en: The unfiltered title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének szűretlen címe.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: A tartalom minden szülő könyvének szűretlen címe a könyvek rendszerében.

en: The unfiltered name of the category.
hu: A kategória szűretlen neve.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szűretlen szótár, melybe a lap első kategóriája tartozik.

en: The current
hu: Az aktuális

en: raw user input
hu: nyers felhasználói bevitel

en: Warning: Token value contains raw user input.
hu: Figyelem! A vezérjel értéke szűretlen felhasználói bevitelt tartalmaz.

en: !description year (four digit)
hu: !description év (négy számjegy)

en: !description year (two digit)
hu: !description év (két számjegy)

en: !description month (full word)
hu: !description hónap (teljes szó)

en: !description month (abbreviated)
hu: !description hónap (rövidítés)

en: !description month (two digits with leading zeros)
hu: !description hónap (két számjegy előnullázva)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
hu: !description hónap (egy vagy két számjegy előnullázás nélkül)

en: !description week (two digits with leading zeros)
hu: !description hét (két számjegy előnullázva)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
hu: !description nap (a hét napjának számszerű értéke)

en: !description day (full word)
hu: !description nap (teljes szó)

en: !description day (abbreviation)
hu: !description nap (rövidítés)

en: !description day (two digits with leading zeros)
hu: !description nap (két számjegy előnullázva)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
hu: !description nap (egy vagy két számjegy előnullázás nélkül)

en: !description in UNIX timestamp format (1269441371)
hu: !description UNIX időbélyeg formában (1269441371)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
hu: Az a szűretlen szöveg, amely a menüben az elem hivatkozásának szövege.

en: *Adding _if to any country variable will make it display only for addresses<br />whose country is different than the default store country.
hu: *_if feltételes változó hozzáadása : csak azon országok esetében fog megjelenni,<br />amelyek eltérnek a bolt alapértelmezett országától.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: A fájlonként alkalmazott méretkorlát meghatározása. Az engedélyezett fájlméret korlátozáshoz az értéket „512” (bájt), „80K” (kilobájt) or „50M” (megabájt) formában kell megadni. Üresen hagyva a fájlméretet csak a PHP legnagyobb beküldési és fájlfeltöltési mérete fogja korlátozni (a jelenlegi korlát <strong>%limit</strong>).

en: Total filesize for %title, %tsize, exceeds field settings of %msize.
hu: %title teljes mérete %tsize, %msize mezőbeállítást meghaladja.

en: The file field %field has been updated with new settings.
hu: %field fájlmező frissítve lett az új beállításokkal.

en: File Video width
hu: Videó szélessége

en: File Video height
hu: Videó magassága

en: File Duration
hu: Fájl hossza

en: File Audio Format path
hu: Audió fájlformátum elérési útja

en: File Audio sample rate
hu: Audió fájl mintavételi aránya

en: File Audio channel mode (stereo, mono)
hu: Audió fájl csatornamódja (sztereó, monó)

en: File Audio bitrate
hu: Audió fájl bitrátája

en: File Audio bitrate mode (cbr, vbr, abr...)
hu: Audió fájl bitráta módja (cbr, vbr, abr...)

en: File ID3 @tag tag
hu: Fájl ID3 @tag címkéje

en: ID3 tags
hu: ID3 címkék

en: ID3 tags include embedded information such as artist, album, year, genre and other informaiton.
hu: Az ID3 címkék az alkotóra, címre, évre, műfajra, illetve továbbiakra vonatkozó beágyazott információkat tartalmaznak.

en: ID3 tag
hu: ID3 címke

en: Select the tag to be rendered. If needing multiple tags, add another ID3 tags field.
hu: A létrehozott címke kiválasztása. Ha több címkére van szükség, akkor újabb ID3 címke mezőket kell hozzáadni.

en: @mime icon
hu: @mime ikon

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
hu: Az <em>ImageField</em> modul frissítése előtt engedélyezni kell a <em>Content</em> modult.

en: <a href="!url">Click here</a> to go to the shopping cart block configuration page.
hu: <a href="!url">Kattintással</a> a kosár blokkjának beállító oldalára lehet jutni.

en: Thanks for your order, !order_first_name!
hu: Köszönjük a vásárlást, !order_first_name!

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at !store_link and click on "My account" in the menu or login with the following link:
hu: Ha szükséges ellenőrizni a rendelés állapotát, akkor a „Saját adatok” menüpontban lehet ezt megtenni az oldal hivatkozásán (!store_link), vagy az alábbi hivatkozásra kattintva lehet bejelentkezni:

en: To learn more about managing your orders on !store_link, please visit our <a href="!store_help_url">help page</a>.
hu: Az rendelések kezeléséről több információ található a !store_link <a href="[store-help-url]">súgó oldalán</a>.

en: create product kits
hu: termékkészlet létrehozása

en: edit own product kits
hu: saját termékkészlet szerkesztése

en: edit all product kits
hu: bármely termékkészlet szerkesztése

en: <strong>Role:</strong> @role_name<br />
hu: <strong>Felhasználói csoport:</strong> @role_name<br />

en: The unique ID of the author of the comment.
hu: A hozzászólás szerzőjének egyedi azonosítója.

en: The title of the node the comment was posted to.
hu: A tartalom címe, melyhez a hozzászólás be lett küldve.

en: The login name of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének bejelentkezési neve.

en: The email address of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének email címe.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: Node modification
hu: Tartalom módosítása

en: User's registration
hu: A felhasználó regisztrációja

en: User's last login
hu: A felhasználó utolsó belépése

en: The current date in the user's timezone.
hu: Az aktuális idő a felhasználó időzónájában.

en: The URL of the account edit page.
hu: A felhasználói fiók szerkesztési oldalának webcíme.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL alias of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcímálneve.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: More than one module has defined the %key token.
hu: %key vezérjelet több mint egy modul is határozza meg.

en: !description date in 'small' format. <em>(06/07/2010 - 23:28)</em>
hu: !description dátum „rövid” formában. <em>(2010.07.06 - 23:28)</em>

en: !description in 'time-since' format. (40 years 3 months)
hu: !description „eltelt idő” formában (40 év 3 hónap)

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
hu: %element-title a következő érvénytelen vezérjeleket használja: @invalid-tokens.

en: The unique ID of the node's menu link.
hu: A tartalom menühivatkozásának egyedi azonosítója.

en: The unique ID of the node's menu link parent.
hu: A tartalom menühivatkozásának szülőjének egyedi azonosítója.

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
hu: @endpoint helyről az egyszeri belépés helytelen formázás miatt vissza lett utasítva. (@nonce)

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
hu: @endpoint helyről érkezett egyszeri belépés túlmutat az időhatáron (időkülönbség: @intervals) Ellenőrizni kell az órák eltérését.

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
hu: @ip címről az egyszeri belépés megismétlésének kísérlete vissza lett utasítva. (@nonce)
