Ubercart x PayPal x Taiwan (6.x-1.2) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Catalog
de: Katalog

en: Page
de: Seite

en: Signature
de: Signatur

en: E-mail address
de: E-Mail-Adresse

en: Override
de: Übersteuern

en: Fax number
de: Faxnummer

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Contact information
de: Kontaktinformation

en: Service
de: Dienst

en: About
de: Über

en: Member
de: Mitglied

en: Sell price
de: Verkaufspreis

en: Use default
de: Standard verwenden

en: API username
de: API Benutzername

en: API password
de: API passwort

en: PayPal e-mail address
de: E-Mail-Adresse (PayPal)

en: Store name
de: Shop Name

en: Store owner
de: Shop Eigentümer

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
de: Den Shop-Namen als Absender in E-Mails verwenden.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
de: Eventuell nicht auf allen Serverkonfigurationen verfügbar. Bei Problemen deaktivieren.

en: Save and continue
de: Speichern und fortfahren

en: Configure store
de: Shop konfigurieren

en: Special offers
de: Sonderangebote
