Ubercart x PayPal x Taiwan (6.x-1.2) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Catalog
ja: カタログ

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Signature
ja: 署名

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: Override
ja: 上書き

en: Fax number
ja: FAX番号

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Contact information
ja: 連絡先

en: Service
ja: サービス

en: About
ja: アバウト

en: Member
ja: メンバー

en: Sell price
ja: 販売価格

en: Use default
ja: デフォルトを使用

en: API username
ja: APIユーザー名

en: API password
ja: APIパスワード

en: PayPal e-mail address
ja: PayPalメールアドレス

en: Store name
ja: 店舗名

en: Store owner
ja: 店舗オーナー

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
ja: 店舗が送信するメールの送信者に店舗名を使用。

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
ja: サーバーの構成によっては利用できない可能性があります。その場合は無効にしてください。

en: Save and continue
ja: 保存して次へ
