Ubercart x PayPal x Taiwan (6.x-1.2) - en to mg translation catalogue (146 entries)

en: Home
mg: Fandraisana

en: Title
mg: Lohateny

en: Body
mg: Votoatiny

en: Next
mg: Manaraka

en: user
mg: mpikambana

en: Pages
mg: Takelaka

en: Save configuration
mg: Tehirizo ny fanovana

en: Reset to defaults
mg: Avereno hatramin'ny voalohany

en: delete
mg: fafao

en: Create a new user account.
mg: Mamorona mpikambana vaovao

en: Request new password via e-mail.
mg: Fangatahana teny miafina vaovao avy amin'ny mailaka

en: E-mail
mg: Mailaka

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: Content
mg: Lahatsoratra

en: Username
mg: Anarana

en: Group
mg: Vondrona

en: Type
mg: Karazana

en: Author
mg: Mpamorona

en: Replies
mg: Valiny

en: Closed
mg: Mihidy

en: yes
mg: eny

en: List
mg: Lisitra

en: Subject
mg: Lohahevitra

en: closed
mg: mihidy

en: Actions
mg: Asa

en: disabled
mg: tsy mandeha

en: Confirm
mg: Ankatoavina

en: Cancel
mg: Aoka ihany

en: Remove
mg: Esory

en: Description
mg: Andinindininy

en: Language
mg: Teny

en: Read more
mg: Tohiny

en: Administration
mg: Mpandrindra

en: Comments
mg: Heviteny

en: More
mg: Tohiny

en: new
mg: vaovao

en: error
mg: hadisoana

en: Yes
mg: Eny

en: No
mg: Tsia

en: Advanced options
mg: Safidy mihaotra

en: Search
mg: Karoka

en: Password
mg: Teny miafina

en: - None -
mg: - Tsy misy -

en: Taxonomy term
mg: Teny ao amin'ny Taksonomia

en: Help
mg: Fanampiana

en: Update
mg: Ovana

en: Teaser
mg: Famintinana

en: read more
mg: tohiny

en: type
mg: karazana

en: Database type
mg: Karazana Banky angona

en: User
mg: Mpampiasa

en: status
mg: toetra

en: Node
mg: Fehy

en: Update options
mg: Ireo fanovana azo ampiarina

en: Drupal core update status
mg: Toetry ny fivoarana eo amin'ny Drupal

en: Header
mg: Lohan-pejy

en: Footer
mg: Tongo-pejy

en: Your name
mg: Ny anaranao

en: Comment
mg: Heviteny

en: Filter
mg: Sivana

en: Medium
mg: Antonony

en: Configuration
mg: Fanamboarana

en: Navigation
mg: Fitondrana

en: Log in
mg: Fidirana

en: Add new comment
mg: Hampiditra hevitra vaovao

en: Recent comments
mg: Heviteny farany

en: Database username
mg: Anarana ampiasain'ny banky

en: Database password
mg: Teny miafina ampiasain'ny banky

en: Database name
mg: Anaran'ny "Base de données"

en: English
mg: Anglisy

en: Source
mg: Loharano

en: published
mg: azo vakiana

en: Request new password
mg: Fangatahana teny miafina vaovao

en: Configure block
mg: Fanamboarana blaoky

en: Log out
mg: Fivoahana

en: Create new account
mg: Mamorona anarana vaovao

en: not published
mg: tsy azo vakiana

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
mg: Miandry fankatoavan'ny mpandrindra ny hevitra napetrakao ka hiseho rehefa eken'izy ireo.

en: not sticky
mg: tsy voapaingotra

en: sticky
mg: voapaingotra

en: not promoted
mg: tsy voasondrotra

en: promoted
mg: voasondrotra

en: Approval queue
mg: Mila fankatoavana

en: Enter the terms you wish to search for.
mg: Ampidiro ireo teny tianao karohana.

en: post comments without approval
mg: hametraka hevitra tsy mila fankatoavana

en: Language neutral
mg: Tsy iharana dikan-teny

en: Show only items where
mg: Lisitry ireo lahatsoratra izay manaraka ireto fehi-petra ireto

en: No comments available.
mg: Tsy misy heviteny.

en: Account settings
mg: Ny mombamomban'ny kaonty

en: Account
mg: Kaonty

en: No update data available
mg: Tsy misy fivoarana azo ampiharina

en: Database host
mg: Hôte ampiasain'ny banky

en: Reports
mg: Tatitra

en: User account
mg: Kaontin'ny mpampiasa

en: Database port
mg: Port ampiasain'ny banky

en: Save and continue
mg: Tehirizo sady tohizo

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
mg: Ireto safidy ireto dia natokana hoan'ny site vitsivitsy. Raha tsy fantatrao ny tokony atao dia avelao amin'izao na jereo miaraka amin'ny hébergeur.

en: If your database is located on a different server, change this.
mg: Raha amin'ny toeran-kafa ny bankinao dia ovao ity.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
mg: Raha port hafa no ampiasain'ny bankinao dia ampidiro eto.

en: Database port must be a number.
mg: Tsy maintsy isa no ampidirinao eto

en: You have to leave your name.
mg: Mila mametraka anarana ianao

en: (No subject)
mg: (Tsisy lohahevitra)

en: Submitted by !username on @datetime.
mg: Nampidirin'i !username ny @datetime

en: Basic options
mg: Endriny fototra

en: Submitted by !username on @datetime
mg: Nampidirin'i !username ny @datetime

en: Requirements problem
mg: Olana ara-teknika

en: Database configuration
mg: Endrin'ny Banky angona

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
mg: Toa tsy mahazaka an'io karazana banky nosafidinao io ny serveur. Mba jereo miaraka @ hébergeur raha mahazaka an'<a href="@drupal-databases">ireto karazany ireto</a> izy.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
mg: Raha te-hanova ny endrin'ny banky angona @drupal ianao dia fenoy eto ireto zavatra manaraka ireto.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
mg: Ny karazana banky ampiasainao

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
mg: Ny anaran'ny banky @drupal ampiasainao. Tsy maintsy efa misy ao amin'ny serveur alohan'ny hafahanao mampiasa azy.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
mg: Ny anarana %db_type izay ampiasain'ny banky @drupal nosafidinao. Tsy maintsy efa misy ao amin'ny serveur alohan'ny hafahanao mampiasa azy.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
mg: Raha mihoatra ny sehatra ampiasana ity "base de données" ity dia ampidiro eto ny tovona %prefix ho an'ireo tabilao mameno azy.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
mg: Ny tovana, %db_prefix, izay nampidirianao dia tsy mety ampiasaina.Ny tovana dia tsy maintsy abidy, arakisa, teboka na tsipika ambany.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
mg: Voamarika ao amin'ny %settings_file fa tokony afaka mampiasa %db_type ny @drupal, kanefa dia tsy afaka mampiasa izany karazana banky izany ianao.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
mg: Raha te ampandeha ny Drupal ary anohy ny fametrahana azy ianao dia tsy maintsy vahanao aloha ny olana izay voatanisa eo aloha ireo.

en: Select an installation profile
mg: Misafidiana karazam-pametrahana

en: Choose language
mg: Misafidiana teny iray

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
mg: Afaka mametraka ny Drupal amin'ny teny hafa noho ny teny Anglisy ianao:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
mg: Hamarino raha <a href="@translations" target="_blank">misy dika-teny azo ampiasaina</a> mifandraika amin'ny safidinao. Marihina fa tsy voatery hisy dikan-teny hoan'ny Drupal mifandraika amin'ny teny izay misy.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
mg: Raha misy dikan-teny azo ampiasaina nosafidinao dia alaivo ary apetraho eo amin'ny rantsana misy ny Drupal.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
mg: Avereno safidiana amin'ny alalan'io rohy faharoa eo ambany io ny teny tianao ampiasaina.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
mg: Raha te-hametraka ny Drupal amin'ny teny Anglisy na te-hanova ny teny fametrahana azy ianao dia safidio ny rohy voalohany eo ambany io.

en: How should the installation continue?
mg: Ahoana ny fomba tokony hanohizana ny fametrahana?

en: Continue installation in English
mg: Tohizana amin'ny teny Anglisy ny fametrahana

en: Return to choose a language
mg: Miverena misafidy teny iray

en: Install Drupal in English
mg: Apetraho amin'ny teny Anglisy ny Drupal

en: Learn how to install Drupal in other languages
mg: Mianara ny fomba fametrahana ny Drupal amin'ny teny Anglisy

en: (built-in)
mg: (efa ao)

en: Select language
mg: Misafidiana teny

en: No profiles available
mg: Tsisy karazam-pametrahana azo hisafidianana

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
mg: Tsisy karazam-pametrahana azo ampiasaina. Tsy maintsy misafidy karazam-pametrahana iray ianao vao afaka manohy.

en: Drupal already installed
mg: Efa vita ny fametrahana ny Drupal

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
mg: <ul><li>Raha te hamerina ianao dia tsy maintsy fotsinao aloha ny "base de données"</li><li>Raha hametraka "base de données" vaovao ovao ilay fisié <em>settings.php</em> ao amin'ny takela-mpitahirizana <em>sites</em>.</li><li>Raha te hanova fametrahana efa miasa dia araho ity rohy ity <a href="@base-url/update.php">fomba fanovana</a>.</li><li>Jereo ny <a href="@base-url">sehatrao</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
mg: Eo ampametrahana @drupal

en: The installation has encountered an error.
mg: Tsy nahitana olana ny fametrahana

en: Configure site
mg: Amboary ny sehatra

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
mg: Vita daholo ireo fanovana tokony natao tamin'ny %dir sy %file ka tokony esorinao ny fahafahana manova azy ireo mba tsy hahitanao olana ara-pilaminana. Raha tsy hainao ny tokony atao dia jereo ny <a href="@handbook_url">lahatsoratra fanazava an-tserasera</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
mg: Vita daholo ireo fanovana tokony natao tamin'ny %dir sy %file. Efa tsy azo ovana intsony izy ireo noho ny antony ara-pilaminana.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
mg: Efa vaomarika tamin'ny andrana fa mahazaka io fampiasana io ny mpizaranao.

en: Compose tips
mg: Fomba famoronana

en: language
mg: fiteny

en: Search form
mg: Fikarohana

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
mg: Misaotra anao nisoratra anarana amin'ny !site. Miandry fankatoavana ny fisoratanao anarana. Rehefa eken'ny mpandrindra dia hahazo hafatra imailaka ianao milaza ny andinindininy amin'ny fidirana.
    
    -- Ny mpandrindra ny !site

en: Account details for !username at !site (approved)
mg: Fidiran'i !username ao amin'ny !site (nekena)
