Ubercart x PayPal x Taiwan (6.x-1.2) - en to mk translation catalogue (52 entries)

en: Home
mk: Дома

en: Title
mk: Наслов

en: user
mk: корисник

en: Administer
mk: Администрација

en: Content
mk: Содржина

en: Type
mk: Тип

en: Author
mk: Автор

en: yes
mk: да

en: List
mk: Листа

en: Actions
mk: Акции

en: Confirm
mk: Потврда

en: Remove
mk: Одстрани

en: Comments
mk: Коментари

en: Taxonomy
mk: Таксономија

en: Content types
mk: Типови содржина

en: Search
mk: Барање

en: - None -
mk: - Ништо -

en: Required
mk: Побарано

en: Settings
mk: Поставки

en: edit
mk: промени

en: Import
mk: Внесување

en: Export
mk: Изнесување

en: Taxonomy term
mk: Термин од таксономија

en: Help
mk: Помош

en: Add
mk: Додај

en: Configure
mk: Конфигурирање

en: Contact
mk: Контакт

en: Active
mk: Активно

en: Roles
mk: Улоги

en: Location
mk: Локација

en: Global settings
mk: Глобални поставувања

en: node
mk: јазол

en: Navigation
mk: Навигација

en: Anonymous
mk: Анонимен

en: Andorra
mk: Андора

en: Angola
mk: Ангола

en: Romania
mk: Романија

en: Saudi Arabia
mk: Саудиска Арабија

en: in
mk: во

en: Relationships
mk: Релации

en: Relationship
mk: Релација

en: Macedonia
mk: Македонија

en: empty
mk: празно

en: Add @type
mk: Додај @type

en: User account
mk: Корисничка сметка

en: File download
mk: Симнување датотеки

en: filter
mk: филтер

en: Post date
mk: Датум на објава

en: upload
mk: качи

en: contact
mk: контакт

en: - All -
mk: - Сите -

en: <No value>
mk: <Нема вредност>
