Ubercart x PayPal x Taiwan (6.x-1.2) - en to ps translation catalogue (376 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Group
ps: ګروپ

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: yes
ps: هو

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Action
ps: چار

en: Block title
ps: غونډ سرلیک

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: File
ps: دوتنه

en: Tag
ps: بچوۍ

en: Advanced options
ps: پرمختللي غوراوي

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: default
ps: تلواله

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Variable
ps: بدلیده

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Types
ps: ډولونه

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Book
ps: کتاب

en: Export
ps: بهرول

en: settings
ps: امستنې

en: header
ps: سرۍ

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Album
ps: البوم

en: Artist
ps: هنر مند

en: Time
ps: وخت

en: Views
ps: ليدنې

en: Access
ps: لاس رسی

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Length
ps: اوږدوالى

en: Format
ps: بڼه

en: hidden
ps: پټ

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Vocabularies
ps: قاموسونه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: never
ps: هيڅکله

en: Text
ps: متن

en: Theme
ps: ویینه

en: ID
ps: پېژند

en: Statistics
ps: احسائيه

en: Advanced search
ps: پرمخ تللی لټون

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Attachment
ps: نښل

en: Upload
ps: پورته کول

en: Picture
ps: انځور

en: Upload image
ps: انځور پورته کول

en: Mail
ps: بریښنالیک

en: Before
ps: مخکې

en: After
ps: وروسته

en: User
ps: غړی

en: Continue
ps: دوام

en: Configure
ps: سازول

en: Error
ps: تیروتنه

en: no
ps: نه

en: Vertical
ps: نېغ

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Year
ps: کال

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Never
ps: هيڅکله

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Inline
ps: ننليكى

en: Aggregator item
ps: غونډونکي توک

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Comment
ps: تبصره

en: Hostname
ps: کوربه نوم

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Signature
ps: لاسليک

en: Filter
ps: چاڼ

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Vocabulary ID
ps: قاموس پېژند

en: Vocabulary name
ps: قاموس نوم

en: Items
ps: توکي

en: %time ago
ps: %time مخکې

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Scale
ps: درجه

en: Medium
ps: منځنى

en: Caching
ps: پټيادوي

en: Month
ps: میاشت

en: System
ps: سيستم

en: Namibia
ps: نېمبیا

en: Tonga
ps: ټونګا

en: Brazil
ps: برازيل

en: Paraguay
ps: پاراګوای

en: Jamaica
ps: جميکا

en: Japan
ps: جاپان

en: Poland
ps: پولنډ

en: Portugal
ps: پرتګال

en: Singapore
ps: سنګاپور

en: Turkey
ps: تورکيه

en: Day
ps: ورځ

en: Table
ps: لښتيال

en: Configuration
ps: سازول

en: Other
ps: نور

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Basic
ps: ساده

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Role
ps: ونډه

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Button
ps: تڼۍ

en: Both
ps: دواړه

en: Maximum length
ps: ټولو زيات اوږدوالی

en: Rows
ps: کتارونه

en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کول

en: Argument
ps: استدلال

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Tools
ps: توكي

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Filters
ps: چاڼونه

en: Optional
ps: اختياري

en: Order
ps: اوډون

en: Random
ps: ناټاكلى

en: Uncategorized
ps: پرته د ټولي

en: Position
ps: ځاى

en: Close
ps: تړل

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Updated date
ps: نيټه اوسمهالیزول

en: Afghanistan
ps: افغانستان

en: Albania
ps: البانیا

en: Algeria
ps: الجزاير

en: American Samoa
ps: امریکایي ساموا

en: Andorra
ps: اندورا

en: Angola
ps: انګولا

en: Anguilla
ps: انګویلا

en: Antarctica
ps: انتارکتيکا (سهيلي قطب)

en: Argentina
ps: ارجنټاین

en: Armenia
ps: ارمنستان

en: Aruba
ps: اروبا

en: Australia
ps: استرالیا

en: Austria
ps: اتريش

en: Azerbaijan
ps: آزربايجان

en: Bahamas
ps: بهاماس

en: Bahrain
ps: بحرين

en: Barbados
ps: باربادوس

en: Belarus
ps: بېلاروس

en: Belgium
ps: بلجیم

en: Belize
ps: بلیز

en: Bermuda
ps: برمودا

en: Bhutan
ps: بوتان

en: Bulgaria
ps: بلغاریا

en: Burundi
ps: بروندي

en: Cambodia
ps: کمبودیا

en: Cameroon
ps: کامرون

en: Canada
ps: کاناډا

en: Cape Verde
ps: کیپ ورډ

en: Costa Rica
ps: کوستاریکا

en: Djibouti
ps: جیبوټي

en: Dominica
ps: ډومېنيکا

en: El Salvador
ps: ايلسلوادور

en: Ethiopia
ps: اېتوپیا

en: Finland
ps: فېنلانډ

en: France
ps: فرانسه

en: Gibraltar
ps: جبل الطارق

en: Greece
ps: یونان

en: Greenland
ps: ګرينلنډ

en: Grenada
ps: ګرېنېډا

en: Guadeloupe
ps: ګوادلوپ

en: Guam
ps: ګوام

en: Guatemala
ps: ګواتيمالا

en: Guyana
ps: ګایانه

en: Iceland
ps: ایسلنډ

en: India
ps: هندوستان

en: Indonesia
ps: اندونيزيا

en: Iraq
ps: عراق

en: Ireland
ps: ایرلنډ

en: Italy
ps: اېټاليا

en: Jordan
ps: اردن

en: Kazakhstan
ps: قزاقستان

en: Kenya
ps: کېنيا

en: Kuwait
ps: کويټ

en: Kyrgyzstan
ps: قرغزستان

en: Latvia
ps: لاتويیا

en: Lebanon
ps: لېبنان

en: Liberia
ps: لايبېريا

en: Lithuania
ps: لېتوانيا

en: Luxembourg
ps: لوکسامبورګ

en: Malawi
ps: مالاوي

en: Malaysia
ps: ماليزیا

en: Maldives
ps: مالديو

en: Mali
ps: مالي

en: Malta
ps: مالټا

en: Martinique
ps: مارتینیک

en: Mauritania
ps: موريتانیا

en: Mauritius
ps: مورېشوز

en: Mayotte
ps: مایوټ

en: Mexico
ps: مکسيکو

en: Monaco
ps: موناکو

en: Mongolia
ps: مغولستان

en: Montserrat
ps: مونتسرات

en: Morocco
ps: مراکش

en: Mozambique
ps: موزمبيک

en: Nauru
ps: نائورو

en: Nepal
ps: نيپال

en: New Caledonia
ps: نوې کلدونیا

en: Nicaragua
ps: نیکاراګوا

en: Niger
ps: نایجېر

en: Nigeria
ps: نايجېريا

en: Niue
ps: نیوئې

en: Norfolk Island
ps: نورفولک

en: Oman
ps: عمان

en: Pakistan
ps: پاکستان

en: Palau
ps: پالاو

en: Panama
ps: پاناما

en: Peru
ps: پيرو

en: Philippines
ps: فيلپينی

en: Puerto Rico
ps: پورتوریکو

en: Qatar
ps: قطر

en: Romania
ps: رومانیا

en: Rwanda
ps: روانډا

en: Samoa
ps: سامووا

en: San Marino
ps: سن مرينو

en: Saudi Arabia
ps: سعودي عرب

en: Senegal
ps: سېنېګال

en: Slovakia
ps: سلواکيا

en: Slovenia
ps: سلوېنیا

en: Somalia
ps: سوماليا

en: South Africa
ps: سهيلي افريقا

en: Spain
ps: هسپانیا

en: Sri Lanka
ps: سیري لانکا

en: Sudan
ps: سوډان

en: Swaziland
ps: سوازيلانډ

en: Sweden
ps: سويډن

en: Switzerland
ps: سويس

en: Tajikistan
ps: تاجيکستان

en: Tanzania
ps: تانزانیه

en: Thailand
ps: تايلنډ

en: Togo
ps: ټوګو

en: Tunisia
ps: تونس

en: Turkmenistan
ps: ترکمنستان

en: Uganda
ps: یوګاندا

en: Ukraine
ps: اوکراین

en: United Arab Emirates
ps: متحده عربي امارات

en: United Kingdom
ps: انګلستان

en: United States
ps: امريکا متحده ایالات

en: Uruguay
ps: یوروګوای

en: Uzbekistan
ps: اوزبکستان

en: Vanuatu
ps: ونه واتو

en: Yemen
ps: يمن

en: Zambia
ps: زېمبيا

en: Zimbabwe
ps: زېمبابوې

en: English
ps: انګرېزي

en: Spanish
ps: هسپانوی

en: Full text
ps: ټول متن

en: Source
ps: سرچينه

en: Search results
ps: پایلې پلټون

en: Query
ps: پوښتنه

en: day
ps: ورځ

en: year
ps: کال

en: hour
ps: کړی

en: Hour
ps: ګړی

en: Minute
ps: دقيقه

en: Second
ps: دوهم

en: Text field
ps: متن ډګر

en: Alignment
ps: پرليكتيا

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: or
ps: او

en: Style
ps: ډول

en: Revision
ps: بياكتون

en: Fiji
ps: فيجي

en: Saint Lucia
ps: سن‌لوسیا

en: Vietnam
ps: ويتنام

en: Guernsey
ps: ګوېنزي

en: Jersey
ps: جېرسي

en: User name
ps: کارن نوم

en: Authentication
ps: تصدیق

en: RSS Feed
ps: RSS کتنه

en: New comments
ps: نوې څرګندونې

en: Relationship
ps: اړيكې

en: Sticky
ps: سريښناک

en: Ok
ps: سمه ده

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: PHP Code
ps: PHP كوډه

en: Macedonia
ps: مقدونیا

en: Western Sahara
ps: لوېديځه سهارا

en: Translation
ps: ژباړه

en: Above
ps: پورته

en: Permission
ps: اجازه

en: Grid
ps: ځاليز

en: Hide
ps: پټول

en: empty
ps: تش

en: Add role
ps: دنده (رول) زیاتول

en: Aggregator
ps: غونډونکی

en: Use pager
ps: pager وکاروه

en: No name
ps: نوم نشته

en: Reports
ps: راپورونه

en: Column
ps: ستن

en: and
ps: او

en: !message
ps: !پيغام

en: Target
ps: موخه

en: Validator
ps: تاییدونکی

en: Use default
ps: تلواله وکاروه

en: button
ps: تڼۍ

en: Isle of Man
ps: د سړيانو ټاپو

en: Montenegro
ps: مانتېنېګرو

en: Serbia
ps: سربیا

en: Permanent
ps: دايمي

en: Temporary
ps: لنډمهاله

en: Show All
ps: ټول ښوول

en: Numeric
ps: شمېريز

en: Add comment link
ps: څرګندون تړونی زیاتول

en: - Any -
ps: -هر-

en: between
ps: ترمنځ

en: And
ps: او

en: Broken
ps: مات

en: @time ms
ps: @time دقيقې

en: Broken field @id
ps: مات ډګر @id

en: HTML List
ps: HTML لړ

en: Updated year
ps: کال اوسمهالیزول

en: Updated month
ps: مياشت اوسمهالیزول

en: Updated day
ps: ورځ اوسمهالیزول

en: Updated week
ps: اونی اوسمهالیزول

en: contact
ps: اړيکه

en: Unknown language
ps: ناپیژنده ژبه

en: Usernames
ps: کارن نومونه

en: Broken field
ps: مات ډګر

en: Access options
ps: لاسرسی غوراوي

en: Caching options
ps: پټياد غوراوي

en: Style options
ps: ډول غوراوي

en: Administration menu
ps: غورنۍ پازوالنه

en: - All -
ps: - ټول -

en: Native language
ps: مورنی ژبه

en: Sint Maarten
ps: سنټ مارټېن
