Ubercart x PayPal x Taiwan (6.x-1.2) - en to sq translation catalogue (254 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: yes
sq: po

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: Action
sq: Veprimi

en: error
sq: gabim

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: Link
sq: Lidhje

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Types
sq: Llojet

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Related terms
sq: Terme të lidhur

en: Required
sq: Kërkohet

en: Parent
sq: Prindi

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: settings
sq: rregullimet

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: The configuration options have been reset to their default values.
sq: Opsionet e konfigurimit u kthyen në vlerat e tyre të prezgjedhura.

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Menu
sq: Menuja

en: never
sq: asnjëherë

en: read more
sq: lexo akoma

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Advanced search
sq: Kërkim i detajuar

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: Picture
sq: Fotografia

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: file
sq: skedar

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: no
sq: jo

en: Node
sq: Nyjë

en: Sent email to %recipient
sq: Email dërguar tek %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sq: I pamundur dërgimi i email tek %recipient

en: The subject of the message.
sq: Subjekti i mesazhit.

en: Create
sq: Krijo

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Page
sq: Faqe

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Recipients
sq: Marrës

en: You must enter a valid e-mail address.
sq: Duhet të jepni një adresë të vlefshme e-mail.

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Input format
sq: Formati i input

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Vocabulary name
sq: Emri i fjalorit

en: E-mail address
sq: E-mail adresa

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Mode
sq: Mënyrë

en: Items
sq: Elementët

en: %time ago
sq: %time më parë

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e detyrueshme.

en: Medium
sq: Mesatar

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Code
sq: Kodi

en: Recipient
sq: Marrës

en: security
sq: siguria

en: node
sq: nyjë

en: Table
sq: Tabela

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: Other
sq: Tjetër

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: User login
sq: Identifikimi i përdoruesit

en: reset
sq: rivendos

en: Not installed
sq: Nuk është instaluar

en: Referrer
sq: Referues

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Do not display
sq: Mos shfaq

en: Profile
sq: Profili

en: reply
sq: përgjigju

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Formatting guidelines
sq: Udhëzimet e formatimit

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Leave blank for %anonymous.
sq: Lëre bosh për %anonymous.

en: File attachments
sq: File të bashkangjitur

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: English
sq: Anglisht

en: Spanish
sq: Spanjisht

en: update
sq: u përditësua

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: None.
sq: Asnjë.

en: Revert
sq: Rikthe

en: configure block
sq: konfiguro bllokun

en: Poll settings
sq: Rregullimet e sondazhit

en: Parent term
sq: Termi prind

en: revert
sq: rikthe

en: Revision
sq: Revizioni

en: Fiji
sq: Fixhi

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: <Hidden>
sq: <Padukshme>

en: JPEG quality
sq: Kualiteti JPEG

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: Contact settings
sq: Rregullimet e kontaktit

en: Processing
sq: Në përpunim...

en: disable
sq: çaktivo

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sq: Gabim në ngarkimin e skedarit. Nuk mundi të lëviz skedarin e ngarkuar.

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: No content types available.
sq: Asnjë lloj përmbajtje në dispozicion.

en: Above
sq: Sipër

en: The update has encountered an error.
sq: Përditësimi ndeshi në një problem.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sq[0]: 1 element i proçesuar me sukses:
sq[1]: @count elementë të proçesuar me sukses:

en: Permission
sq: Të drejta

en: Read/Write
sq: Lexim/Shkrim

en: file system
sq: sistemi i skedarit

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sq: Duhet të jepni të paktën një fjalëkyç pozitiv me @count gërma apo më shumë.

en: edit menu
sq: ndrysho menunë

en: The directory %directory does not exist.
sq: Direktoria %directory nuk ekziston.

en: The directory %directory is not writable
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme, sepse nuk i janë përcaktuar të drejtat korrekte.

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: Add role
sq: Shto rolin

en: Aggregator
sq: Agregues

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sq: Libraria GD për PHP mungon ose është e vjetër. Për informacione në lidhje me menyrën e korrigjimit të problemit të mësipërm vizito <a href="@url">dokumentet për figurat në PHP</a>.

en: GD library
sq: Libraria GD

en: The e-mail address %mail is not valid.
sq: Adresa e-mail %mail nuk është e vlefshme.

en: Account
sq: Profili

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sq: Gabim gjatë validimit. Nëse ky gabim ripërsëritet, kontakto administratorin e sajtit.

en: Containing any of the words
sq: Përmban një nga fjalët

en: Containing the phrase
sq: Përmban frazën

en: Containing none of the words
sq: Nuk përmban asnjë nga këto fjalë

en: Only in the category(s)
sq: Vetëm tek kategoria(të)

en: Only of the type(s)
sq: Vetëm i llojit(eve)

en: Reports
sq: Raportet

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: and
sq: dhe

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sq: URL në të cilën duhet përcjellë përdoruesi. Mund të jetë një adresë e brendshme si p.sh. node/1234 ose një adresë e jashtme URL si p.sh.http://drupal.org.

en: Display a message to the user
sq: Shfaq një mesazh përdoruesit

en: Not enabled
sq: Çaktivizuar

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: File download
sq: Shkarkimi i file

en: Password field is required.
sq: Fusha e fjalëkalimit është e detyrueshme.

en: Confirm password
sq: Konfirmo fjalëkalimin

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sq: Lejohen vetëm skedarët me prapashtesat në vijim: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sq: Skedari është %filesize duke tejkaluar madhësinë maksimale prej %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sq: Skedari është %filesize, që tejkalon kuotën në disk prej %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sq: Figura u ri-përmasua sipas përmasave maksimale të lejuara prej %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është shumë e madhe; përmasat maksimale janë %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është shumë e vogël; përmasat minimale janë %dimensions pixel.

en: Save and continue
sq: Ruaj dhe vazhdo

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sq: Kutia e veglave për trajtimin e figurave %toolkit nuk mund të proçesojë me sukses %function.

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: filter
sq: filtri

en: Poll
sq: Sondazhi

en: upload
sq: ngarko

en: contact
sq: kontakti

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sq: Kërko njërin prej termeve me gërma të mëdha <strong>OR</strong>. Për shembull, <strong>mace OR qen</strong>.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
sq: Cron ka qenë duke funksionuar për më shumë se një orë dhe ka gjasa të ketë ngecur.

en: Short date format
sq: Formati i shkurtër i datës

en: Medium date format
sq: Formati mesatar i datës

en: Long date format
sq: Formati i gjatë i datës

en: Translation settings
sq: Rregullimet e përkthimeve

en: - Select a field type -
sq: - Zgjidh llojin e fushës -

en: - Select a widget -
sq: - Zgjidh një widget -

en: - Select an existing field -
sq: - Zgjidh një fushë ekzistuese -
