UberPOS (6.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: submit
de: speichern

en: Stock
de: Lager

en: Payments
de: Zahlungen

en: Order
de: Reihenfolge

en: Transaction key
de: Transaktions-Schlüssel

en: Product
de: Artikel

en: Output
de: Ausgabe

en: cURL error: @error
de: cURL Fehler: @error

en: Credit card payment declined: @message
de: Kreditkartenzahlung abgelehnt: @message

en: ACCEPTED
de: AKZEPTIERT

en: REJECTED
de: ABGELEHNT

en: The stock level for %model_name has been decreased to !qty.
de: Der Lagerbestand für %model_name hat sich auf !qty verringert.

en: POS
de: Point of Sale

en: Start date:
de: Startdatum:

en: End date:
de: Enddatum:

en: CANCEL
de: Abbrechen
