UberPOS (6.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Stock
tr: Stok

en: Payments
tr: Ödemeler

en: Order
tr: Sipariş

en: Login ID
tr: Giriş K. Adı

en: Transaction key
tr: İşlem kodu

en: Product
tr: Ürün

en: Credit card payment declined: @message
tr: Kredi kartı ödemesi reddedildi: @message

en: ACCEPTED
tr: ONAYLANDI

en: REJECTED
tr: ONAYLANMADI

en: The stock level for %model_name has been decreased to !qty.
tr: %model_name model için stok seviyesi !qty miktarına düşürülmüştür.
