Ubercart Addresses (6.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (59 entries)

en: Cancel
ru: Отменить

en: Overview
ru: Просмотр

en: Edit
ru: Изменить

en: Name
ru: Название

en: User settings
ru: Регистрация

en: Phone
ru: Номер телефона

en: Address
ru: Адрес

en: here
ru: тут

en: Select one...
ru: Выберите...

en: Update address
ru: Обновить адрес

en: The address has been deleted.
ru: Адрес удален.

en: Ubercart - extra
ru: Ubercart - дополнительно

en: Enter your new address information.
ru: Введите вашу новую адресную информацию

en: Add an address
ru: Добавить адрес

en: Default address
ru: Адрес по умолчанию

en: Make this address the default address
ru: Сделать этот адрес основным

en: Edit your default address information.
ru: Редактировать ваш основной адрес

en: Edit your address information.
ru: Редактировать вашу адресную информацию

en: Edit address information
ru: Редактировать адресную информацию

en: Address settings
ru: Настройки адреса

en: Configure the address settings.
ru: Изменить настройки адресов

en: View the address settings.
ru: Просмотреть настройки адресов

en: Edit the address settings.
ru: Изменить настройки адресов

en: Addresses
ru: IP адреса

en: Manage your addresses
ru: Управление вашей адресной информацией

en: Address list
ru: Список адресов

en: Add address
ru: Добавить адрес

en: Add a new address.
ru: Добавить новый адрес

en: View Address
ru: Просмотреть адрес

en: View one saved address
ru: Просмотреть один сохраненный адрес

en: Edit address
ru: Редактировать адрес

en: Delete address
ru: Удалить адрес

en: Edit the address below or select an address from the list.
ru: Редактировать адрес ниже или выбрать адрес из списка

en: Enter an address below or select an address from the list.
ru: Ввести адрес ниже или выбрать адрес из списка

en: Click !here to manage your saved addresses.
ru: Нажмите !here для управления сохраненными адресами

en: Saved addresses
ru: Сохраненные адреса

en: Manage the user's addresses and contact information.
ru: Управление пользовательскими адресами и контактной информацией

en: The customer must enter or choose a delivery address.
ru: Пользователь должен выбрать адрес доставки

en: The customer must enter or choose a billing address.
ru: Пользователь должен выбрать адрес плательщика

en: No addresses have been saved.<br />
ru: Нет сохраненных адресов. <br />

en: This address does not exist.<br />
ru: Этот адрес не существует. <br />

en: You are not allowed to view this address.<br />
ru: Вам не разрешено просматривать этот адрес. <br />

en: Add a new address
ru: Добавить новый адрес

en: Edit this address
ru: Редактировать этот адрес

en: Delete this address
ru: Удалить этот адрес

en: The address was updated.
ru: Адрес был обновлен

en: Allows users to manage a set of addresses that can be referenced when placing an order.
ru: Разрешить пользователям управлять установкой адресов на которые можно ссылаться, после размещения заказа

en: Save as
ru: Сохранить как

en: Enter a name for this address (e.g. Home or Work)
ru: Введите название для этого адреса (напр. Дом или Работа)

en: The customer must enter an address when registering
ru: Пользователь должен ввести адрес при регистрации

en: The customer does not enter an address when registering.
ru: Пользователь не ввел адрес при регистрации.

en: Automatically fill in the billing address with the user's default address.
ru: Автоматически заполнять адрес плательщика из адреса по умолчанию

en: Automatically fill in the delivery address with the user's default address.
ru: Автоматически заполнять адрес доставки из адреса по умолчанию

en: Require that an address be entered during registration
ru: Необходимо заполнить адрес при регистрации

en: You cannot delete your default address
ru: Вы не можете удалить этот адрес

en: We will automatically fill in the delivery address with the user's default address.
ru: Автоматически заполнять адрес доставки из адреса по умолчанию

en: We will automatically fill in the billing address with the user's default address.
ru: Автоматически заполнять адрес платильщика из адреса по умолчанию

en: Ubercart customer addresses
ru: Адреса пользователя Ubercart

en: Ubercart Addresses
ru: Адреса Ubercart
