Ubercart Addresses (6.x-2.0-alpha2) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Cancel
is: Hætta við

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Country
is: Land

en: Name
is: Nafn

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: User settings
is: Notandastillingar

en: Overridden
is: Yfirritað

en: N/A
is: Á ekki við

en: Address
is: Heimilisfang

en: Checkout
is: Ganga frá pöntun

en: Close
is: Loka

en: State/Province
is: Fylki/Hérað

en: Select one...
is: Veldu eitt...

en: Permissions
is: Réttindi

en: Billing address
is: Heimilisfang greiðanda

en: Shipping address
is: Heimilisfang viðtakanda

en: Add an address
is: Bæta við heimilisfangi

en: Addresses
is: Heimilisföng

en: Saved addresses
is: Vistuð heimilisföng

en: My account
is: Aðgangurinn minn

en: Please select
is: Veljið

en: Enter your delivery address and information here.
is: Vinsamlegast fylltu út upplýsingar um viðtakanda

en: My delivery information is the same as my billing information.
is: Heimilisfang viðtakanda er það sama og heimilisfang greiðanda.

en: Enter your billing address and information here.
is: Vinsamlegast fylltu út upplýsingar um greiðanda.

en: My billing information is the same as my delivery information.
is: Heimilisfang greiðanda er það sama og heimilisfang viðtakanda.

en: Name of the country
is: Nafn lands

en: Street address 2
is: Götuheiti nánar

en: Not applicable
is: Á ekki við

en: No countries found.
is: Engin lönd fundust

en: Copy billing information.
is: Afrita greiðsluupplýsingar

en: Edit the address below or select an address from the list.
is: Breyttu heimilsfanginu hér fyrir neðan eða veldu heimilisfang úr listanum.

en: Enter an address below or select an address from the list.
is: Sláðu inn heimilisfang hér fyrir neðan eða veldu heimlisfang úr listanum.

en: Select an address from their address book
is: Veldu heimilisfang úr heimilisfangaskránni
