Adyen - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Duration
it: Durata

en: Day(s)
it: Giorno(i)

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Payment method title
it: TItolo metodo di pagamento

en: Submit Order
it: Invia ordine

en: Order created through website.
it: Ordine creato attraverso il sito web.

en: Order complete
it: Ordine completato

en: Payment methods
it: Metodo di pagamento

en: Unit of time
it: Unità di tempo

en: Minute(s)
it: Minuto(i)

en: Hour(s)
it: Ora(e)

en: Provide specific description for the payment method on the order checkout page.
it: Fornisce una descrizione specifica per il tipo di pagamento nella pagina di checkout.
