Ubercart Affiliate v2 (6.x-2.5) - en to cy translation catalogue (34 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Export
cy: Allfudo

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: never
cy: byth

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Settings for @role
cy: Gosodiadau ar gyfer @role

en: Last access
cy: Mynediad diwethaf

en: blocked
cy: wedi ei flocio

en: active
cy: weithredol

en: %time ago
cy: %time yn ôl

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Month
cy: Mis

en: Price
cy: Pris

en: Code
cy: côd

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Referrer
cy: Cyfeiriwr

en: Order
cy: Trefn

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Date/Time
cy: Dyddiad/ Amser

en: Member for
cy: Aelod o

en: @time ago
cy: @time yn ôl

en: Reports
cy: Adroddiadau

en: Order status
cy: Statws yr archeb

en: Show All
cy: Dangos i gyd
