Ubercart Affiliate v2 (6.x-2.5) - en to fa translation catalogue (60 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Date
fa: تاریخ

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Manage
fa: مدیریت

en: never
fa: هرگز

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Settings for @role
fa: تنظیمات برای @role

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: blocked
fa: مسدود شده

en: active
fa: فعال

en: N/A
fa: هیچ

en: %time ago
fa: %time قبل

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Month
fa: ماه

en: Price
fa: قیمت

en: Customers
fa: مشتریان

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Customer
fa: مشتری

en: Code
fa: کد

en: here
fa: اینجا

en: SKU
fa: مدل

en: Destination
fa: مقصد

en: Users
fa: کاربران

en: Referrer
fa: ارجاع دهنده

en: Order
fa: سفارش

en: Level
fa: سطح

en: Operation
fa: عملکرد

en: Date/Time
fa: تاریخ / ساعت

en: Member for
fa: عضو به مدت

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Total:
fa: مجموع:

en: Orders
fa: سفارش‌ها

en: Ubercart - extra
fa: آبرکارت - اضافی

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: Not sent
fa: ارسال نشده

en: Any
fa: هر

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Notification
fa: اطلاع‌رسانی

en: Order status
fa: وضعیت سفارش

en: Total is less than specified value.
fa: مجموع کمتر از مقدار مشخص شده است.

en: Total is less than or equal to specified value.
fa: مجموع کمتر از یا برابر با مقدار مشخص شده است.

en: Total is equal to specified value.
fa: مجموع برابر با مقدار مشخص شده است.

en: Total is greater than or equal to specified value.
fa: مجموع بیشتر از یا برابر با مقدار مشخص شده است.

en: Total is greater than specified value.
fa: مجموع بیشتر از مقدار مشخص شده است.

en: Search using date range.
fa: جستجو بر حسب بازه‌ی زمانی

en: No products found.
fa: هیچ کالایی یافت نشد.

en: Show All
fa: نمایش همه

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
fa: اقدام به ارسال نامه الکترونیکی @email مربوط به سفارش @order_id ناموفق بود.
