Ubercart Affiliate v2 (6.x-2.5) - en to vi translation catalogue (57 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Username
vi: Tên người dùng

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Link
vi: Liên kết

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Export
vi: Xuất

en: Preview
vi: Xem trước

en: Save
vi: Lưu

en: Manage
vi: Quản lý

en: never
vi: chưa bao giờ

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Settings for @role
vi: Các thiết lập cho @role

en: Last access
vi: Lần truy cập cuối

en: blocked
vi: khóa

en: active
vi: hoạt động

en: %time ago
vi: cách đây %time

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: Month
vi: Tháng

en: Price
vi: Giá

en: Customers
vi: Khách hàng

en: End Date
vi: Ngày kết thúc

en: Customer
vi: Khách hàng

en: Code
vi: Mã

en: here
vi: ở đây

en: Destination
vi: Nơi đến

en: Users
vi: Người dùng

en: Referrer
vi: Nơi dẫn đến

en: Order
vi: Thứ tự

en: Level
vi: Cấp

en: Operation
vi: Thao tác

en: Date/Time
vi: Ngày/Giờ

en: Member for
vi: Đã tham gia được

en: @time ago
vi: cách đây @time

en: Commissions
vi: Tiền hoa hồng

en: Total:
vi: Tổng cộng:

en: Orders
vi: Đơn hàng

en: Ubercart - extra
vi: Ubercart - mở rộng

en: Order ID
vi: ID đơn hàng

en: Any
vi: Bất kỳ

en: Reports
vi: Báo cáo

en: Last Month
vi: Tháng trước

en: Order status
vi: Trạng thái đơn hàng

en: Total is less than specified value.
vi: Tổng nhỏ hơn giá trị xác định

en: Total is less than or equal to specified value.
vi: Tổng nhỏ hơn hoặc bằng giá trị xác định

en: Total is equal to specified value.
vi: Tổng bằng giá trị xác định

en: Total is greater than or equal to specified value.
vi: Tổng lớn hơn hoặc bằng giá trị xác định

en: Total is greater than specified value.
vi: Tổng lớn hơn giá trị xác định

en: Search using date range.
vi: Tìm kiếm trong khoảng thời gian

en: No products found.
vi: Không tìm thấy sản phẩm nào.

en: Show All
vi: Hiện tất cả

en: Dashboard
vi: Trang tổng hợp
