Ubercart Affiliate v2 (6.x-2.6) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Manage
id: Kelola

en: never
id: tidak pernah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Settings for @role
id: Pengaturan untuk @role

en: Last access
id: Akses terakhir

en: blocked
id: diblokir

en: active
id: aktif

en: N/A
id: T/T

en: %time ago
id: %time lalu

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Month
id: Bulan

en: Price
id: Harga

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Customer
id: Pelanggan

en: Code
id: Kode

en: here
id: di sini

en: Destination
id: Tujuan

en: Users
id: Pengguna

en: Referrer
id: Dirujuk oleh

en: Order
id: Urutan

en: Operation
id: Operasi

en: Date/Time
id: Tanggal/Jam

en: Member for
id: Anggota selama

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Orders
id: Pesanan

en: Any
id: Setiap

en: Reports
id: Laporan

en: Order status
id: Status Order

en: Show All
id: Tampilkan semua

en: Frontpage
id: Laman depan

en: Dashboard
id: Dasbor
