Ubercart AJAX Cart (6.x-2.0-beta11) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Total
nl: Totaal

en: CSS class
nl: CSS-klassen

en: here
nl: hier

en: Checkout
nl: Afrekenen

en: Shopping cart
nl: Winkelwagen

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Products
nl: Producten

en: View cart
nl: Winkelwagen bekijken

en: Effect
nl: Bewerking

en: Please wait
nl: Een ogenblik geduld ...

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
nl: Maak het winkelwagenblok inklapbaar door op de naam of de pijl te klikken.

en: Update cart
nl: Winkelwagen bijwerken

en: Ajax Driven Cart
nl: Winkelwagen met ajax-ondersteuning

en: You must choose an option for !attribute in !product
nl: Kies een optie voor !attribute in !product

en: You must specify an option for !attribute
nl: Kies een optie voor !attribute

en: Message settings
nl: Berichtinstellingen

en: You can switch beetween blockUI and growl like messages.
nl: U kunt wisselen tussen blockUI en Growl-achtige berichten

en: Message effect
nl: Berichteffect

en: Standard message timeout
nl: Standaard bericht timeout

en: Remove product
nl: Product verwijderen

en: UC Ajax cart settings
nl: UC Ajax Cart instellingen

en: No valid product
nl: Geen geldig product

en: Ajax shopping cart
nl: Ajax winkelwagen

en: Ajax cart settings
nl: Ajax winkelwagen instellingen

en: Advanced settings for ajax cart are !here
nl: Geavanceerde instellingen voor Ajax winkelwagen kunt u !here vinden

en: Add product to cart
nl: Product aan winkelwagen toevoegen

en: Remove product from cart
nl: Product uit winkelwagen verwijderen

en: show uncached cart
nl: winkelwagen ongecached weergeven

en: use cart
nl: winkelwagen gebruiken

en: No product in cart
nl: Winkelwagen is leeg

en: Add !product to cart.
nl: !product  aan winkelwagen toevoegen.

en: @product out of stock
nl: @product niet meer op voorraad

en: Sorry no valid product
nl: Sorry, geen geldig product

en: Sorry link is not valid
nl: Sorry, link is niet geldig

en: Ajax Cart driven cart links
nl: Ajax Cart winkelwagenlinks

en: For use with Ajax Cart add class <em>ajax-cart-link</em> to links.
nl: Voeg de klasse <em>ajax-cart-link</em> toe om te gebruiken met Ajax Cart.

en: Please choose an option
nl: Kies een optie

en: Load cart content
nl: Winkelwageninhoud laden

en: Loading cart
nl: Bezig met laden van winkelwagen

en: Ajax Support for anonymous users
nl: Ajax ondersteuning voor anonieme gebruikers

en: Normally a link is shown for anonymous users. If this option is enabled, cart is loaded via ajax.
nl: Normaal gesproken wordt een link getoond voor anonieme gebruikers. Indien deze optie is ingeschakeld wordt de winkelwagen via Ajax geladen.
