Ubercart AJAX Cart (6.x-2.0-beta9) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: CSS class
fr: Classe CSS

en: here
fr: ici

en: Checkout
fr: Passer la commande

en: Shopping cart
fr: Panier

en: Cart
fr: Panier

en: Products
fr: Produits

en: View cart
fr: Voir le panier

en: Effect
fr: Effet

en: Please wait
fr: Veuillez patienter

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
fr: Rendre le bloc du panier repliable en cliquant sur le nom ou la flèche.

en: Update cart
fr: Mettre à jour le panier

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
fr[0]: <span class="num-items">@count</span> Élément
fr[1]: <span class="num-items">@count</span> Éléments

en: Message settings
fr: Paramètres de Message

en: Please choose an option
fr: Veuillez choisir une option
