Ubercart AJAX Cart (6.x-2.3) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Submit
it: Invia

en: Total
it: Totale

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: here
it: qui

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: Duration
it: Durata

en: Shopping cart
it: Carrello

en: Discount
it: Sconto

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: Products
it: Prodotti

en: View cart
it: Vedi carrello

en: Effect
it: Effetto

en: Notification settings
it: Impostazioni notifiche

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
it: Rendi il blocco del carrello espandibile cliccando il titolo del blocco o la freccia.

en: There are no products in your shopping cart.
it: Non ci sono prodotti nel tuo carrello.

en: Update cart
it: Aggiorna carrello

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
it[0]: <span class="num-items">@count</span> Prodotto
it[1]: <span class="num-items">@count</span> Prodotti
