Ubercart Amazon Payments (6.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: view
pt: ver

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Match
pt: Coincidente

en: Unavailable
pt: Indisponível

en: Authorization
pt: Autorização

en: Order review submit button text
pt: Texto para o botão de revisão da encomenda

en: Submit Order
pt: Enviar Encomenda

en: Not checked
pt: Não verificado

en: Currency code
pt: Código da moeda

en: No response
pt: Sem resposta

en: All the address information matched.
pt: Todas as informações da sua morada coincidiram.

en: Part of the address information matched.
pt: Apenas parte das informações da sua morada coincidiram.

en: Address not checked, or acquirer had no response. Service not available.
pt: O endereço não foi verificado ou o adquirente não respondeu. Serviço não disponível.

en: Service not supported
pt: Serviço não suportado

en: An unknown error occurred.
pt: Ocorreu um erro desconhecido.

en: Service not available
pt: Serviço indisponível

en: Unkown error
pt: Erro desconhecido

en: Not processed
pt: Não processado

en: Transaction ID:<br />@txn_id
pt: ID da transacção:<br />@txn_id

en: Cancel return URL
pt: Cancelar URL de retorno

en: Order @order_id at !store
pt: Encomenda @order_id em !store

en: IPN attempted for non-existent order @order_id.
pt: Tentativa IPN para encomendas não existentes @order_id.
