Ubercart Amazon Payments (6.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: view
uk: переглянути

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Product count
uk: Кількість товарів

en: Match
uk: Збігається

en: Ubercart - payment
uk: Уберкарт - оплата

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Authorization
uk: Уповноваження

en: Order review submit button text
uk: Текст на кнопці перегляду замовлення

en: Submit Order
uk: Зробити замовлення

en: Not checked
uk: Не перевірено

en: Currency code
uk: Код валюти

en: No response
uk: Немає відповіді

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
uk: Транзакції проходять тільки в одній з перерахованих валют.

en: Payment action
uk: Операція платежу

en: Complete sale
uk: Завершення продажу

en: You must use a single line item on your site if you have any fees or discounts besides shipping and tax.
uk: Ви повинні вказати в окремому рядку, якщо у вас є  які-небудь знижки або комісії крім доставки й податків.

en: Submit an itemized order showing each product and description.
uk: Відправити деталізоване замовлення з інформацією й описом по кожному товару.

en: Prompt customer to include a shipping address.
uk: Нагадувати клієнтові вказати адреса доставки.

en: Require customer to provide a shipping address.
uk: Вимагати надання адреси доставки.

en: Works best with the first option above.
uk: Найкраще працює з першим варіантом вище.

en: Sent address selection
uk: Вибір відправлення адреси

en: IPN transaction failed verification.
uk: IPN-транзакція не пройшла перевірки.

en: Address matched; postal code did not
uk: Адреса збігається; поштовий індекс - ні

en: Address and postal code matched
uk: Адреса і поштовий індекс збігається

en: Postal code matched; address did not
uk: Поштовий індекс збігається; адреса - ні

en: Service not supported
uk: Сервіс не підтримується

en: An unknown error occurred.
uk: Виникла невідома помилка.

en: Matched
uk: Збігається

en: No match
uk: Немає збігів

en: Service not available
uk: Сервіс недоступний

en: Unkown error
uk: Невідома помилка

en: Not processed
uk: Не оброблено

en: Waiting on you to capture the funds per your authorization settings.
uk: Очікує на зняття вами коштів згідно налаштувань уповноваження.

en: eCheck has not yet cleared.
uk: Взаємозалік для eCheck ще не виконаний.

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
uk: Ваша електронна пошта не зареєстрована або не підтверджена.

en: Transaction ID:<br />@txn_id
uk: ID трансакції:<br />@txn_id
