Ubercart Amazon Payments (6.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (22 entries)

en: view
fi: näkymä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Ubercart - payment
fi: Ubercart - maksu

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Authorization
fi: Vahvistus

en: Order review submit button text
fi: Tilauksen varmistussivun lähetysnapin teksti

en: Submit Order
fi: Lähetä tilaus

en: Not checked
fi: Ei tarkistettu

en: Currency code
fi: Valuuttakoodi

en: No response
fi: Ei vastausta.

en: Payment action
fi: Maksutoiminto

en: Complete sale
fi: Kokonaiskauppa

en: Address matched; postal code did not
fi: Osoite sopii; postinumero ei sopinut

en: Address and postal code matched
fi: Osoite ja postinumero sopivat

en: Postal code matched; address did not
fi: Postinumero sopii; osoite ei sovi

en: An unknown error occurred.
fi: Tuntematon virhe tapahtui.

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
fi: Kauppias ei ole ottanut käyttöön CVV2 koodin käsittelyä.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
fi: Kauppias on antanut tiedoksi, että CVV2 koodia ei ole kortissa.

en: Service not available
fi: Palvelua ei ole saatavilla

en: Unkown error
fi: Tuntematon virhe

en: Customer did not include a confirmed shipping address per your address settings.
fi: Asiakas ei antanut vahvistettua toimitusosoitetta osoiteasetuksiin

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
fi: Sähköpostiosoitteesi ei ole vielä rekisteröity tai vahvistettu.
