Ubercart Attribute Files (6.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Required
de: Erforderlich

en: edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: login
de: anmelden

en: File Upload
de: Dateiupload

en: Text field
de: Textfeld

en: options
de: Optionen

en: Add an attribute
de: Eigenschaft hinzufügen

en: Number of options
de: Anzahl der Optionen

en: Display type
de: Anzeigetyp

en: No product attributes have been added yet.
de: Es wurden noch keine Produkteigenschaften hinzugefügt.

en: Select box
de: Auswahlbox

en: Radio buttons
de: Optionsschaltflächen

en: List position
de: Listenposition

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen
