Ubercart Attribute Files (6.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Yes
it: Sì

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: File Upload
it: Caricamento file

en: Text field
it: Campo di testo

en: options
it: opzioni

en: Add an attribute
it: Aggiungi un attributo

en: Number of options
it: Numero di opzioni

en: Display type
it: Tipo di display

en: No product attributes have been added yet.
it: Non sono ancora stati definiti attributi di prodotto.

en: Select box
it: Selezionare casella

en: Radio buttons
it: Pulsanti di opzione

en: List position
it: Posizione lista
