Ubercart Attribute Files (6.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: login
pt: iniciar sessão

en: File Upload
pt: Enviar ficheiro

en: Text field
pt: Campo de texto

en: options
pt: opções

en: Display type
pt: Mostrar tipo

en: Radio buttons
pt: Botões de opção

en: List position
pt: Posição da lista

en: Checkboxes
pt: Caixas de seleção
