Ubercart Attribute Files (6.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: login
uk: увійти

en: File Upload
uk: Завантаження файлу

en: Text field
uk: Текстове поле

en: options
uk: варіанти вибору

en: Add an attribute
uk: Додати атрибут

en: Number of options
uk: Кількість параметрів

en: Display type
uk: Тип відображення

en: No product attributes have been added yet.
uk: Атрибути товару ще не було додано

en: Select box
uk: Спадний список

en: Radio buttons
uk: Радіо-кнопки

en: List position
uk: Позиція в списку

en: Checkboxes
uk: Прапорці
