Ubercart Attribute Files (6.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: login
fr: s'authentifier

en: File Upload
fr: Transfert de fichier

en: Text field
fr: Champ texte

en: Add an attribute
fr: Ajouter un attribut

en: Number of options
fr: Nombre d'options

en: Display type
fr: Type d'affichage

en: No product attributes have been added yet.
fr: Aucun attribut de produit n'a été ajouté pour le moment.

en: Select box
fr: Liste de sélection

en: Radio buttons
fr: Boutons radio

en: @attribute: @option
fr: @attribute : @option

en: List position
fr: Position dans la liste

en: Checkboxes
fr: Cases à cocher
