Ubercart Auction (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Reset to defaults
de: Auf Standardwerte zurücksetzen

en: Item
de: Element

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: (none)
de: (keine)

en: Time
de: Zeit

en: User
de: Benutzer

en: expired
de: abgelaufen

en: Defaults
de: Standards

en: seconds
de: Sekunden

en: @time ago
de: vor @time

en: Expired
de: Abgelaufen

en: Product
de: Produkt

en: Buy now
de: Jetzt bestellen

en: 0 sec
de: 0 Sek.

en: Expires in
de: Läuft ab in

en: Expiration date &amp; time
de: Ablaufzeit und -datum
