Ubercart Auction (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: Item
hu: Tétel

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Name
hu: Név

en: (none)
hu: (semmi)

en: Time
hu: Idő

en: User
hu: Felhasználó

en: expired
hu: lejárt

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: seconds
hu: másodperc

en: @time ago
hu: @time

en: Expired
hu: Lejárt

en: Auction
hu: Árverés

en: Bid
hu: Licit

en: Product
hu: Termék

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Buy now
hu: Vásárlás most

en: 0 sec
hu: 0 másodperc

en: Expires in
hu: Árverés vége

en: High bid
hu: Kikiáltási ár

en: Bids
hu: Licitek

en: There are no active auctions which @name has bid upon.
hu: @name felhasználónak nincsenek aktív árverései

en: There are no expired auctions which @name has won.
hu: @name felhasználónak nincsenek megnyert árverései

en: There are no expired auctions which @name has lost.
hu: @name felhasználónak nincsenek lejárt, elvesztett árverései

en: Auction settings
hu: Árverés beállítások

en: Congratulations. You are currently the high bidder for this item.
hu: Gratulálunk! Ez az árverés legmagasabb licitje.

en: You are no longer the high bidder for the item. You must place a higher bid if you wish to win this auction.
hu: Már nem a jelen felhasználóé a legmagasabb licit. Az árverés megnyerése érdekében magasabb ajánlatot kell adnia.

en: Notify me by e-mail when I&rsquo;m outbid on an auction.
hu: Értesítés küldése, ha túllicitálnak egy aukción

en: You are the current high bidder on this item. You may not place a bid against yourself.
hu: Jelen felhasználóé a legmagasabb licit, ezért maga ellen nem licitálhat.

en: You may not bid on your own items.
hu: Saját termékre nem lehet licitálni

en: Bid value
hu: Ajánlat

en: Place bid
hu: Licit elküldése

en: You must bid at least @minbid<br />in increments of @inc
hu: Legkisebb ajánlat: @minbid<br />Licitlépcső: @inc

en: <a href="@log-in">Log in</a> or <a href="@reg">register</a> to place a bid.
hu: A licitáláshoz <a href="@log-in">bejelentkezés</a> vagy <a href="@reg">regisztráció</a> szükséges.

en: The current minimum bid value is %val.
hu: A legkisebb ajánlható összeg: %val.

en: The current maximum bid value is %val.
hu: A maximálisan ajánlható összeg: %val.

en: Your bid must be a a multiple of @inc to be accepted. Try bidding @bid instead.
hu: A licit értékének @inc többszörösének kell lennie. Meg lehet próbálni @bid összeggel.

en: No bids have been placed on this product.
hu: Erre a termékre még nem licitáltak.

en: Delete bids
hu: Licitek törlése

en: Auctions
hu: Árverések

en: Auctions the user has bid upon
hu: A felhasználó árverései

en: Active auctions
hu: Aktív árverések

en: Auctions won
hu: Megnyert árverések

en: Auctions lost
hu: Elvesztett árverések

en: Has the item been purchased?
hu: A termék el lett adva?

en: Item has been purchased
hu: A termék el lett adva

en: Auction start price
hu: Kikiáltási ár

en: The initial price for this auctioned item.
hu: Árverésre bocsátott termék kezdő ára.

en: Current high bidder
hu: Jelenlegi legmagasabb ajánlattevő

en: The current high bidder of the auction (or the winner if the auction has expired).
hu: A jelenlegi legmagasabb ajánlattevő (vagy a nyertes, ha az árverés lejárt).

en: Bid count
hu: Licitek száma

en: The number of bids this auctioned item has received.
hu: Az árverésre érkezett licitek száma

en: Auction information
hu: Árverés információ
