Ubercart Authorize.net Payment Gateway (6.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Authorize.Net: CIM profile created - @id
hu: Authorize.Net: a CIM profil létrejött

en: Order @order taking place at @date
hu: @order rendelés érkezett ekkor: @date

en: <b>@type:</b> @amount
hu: <strong>@type:</strong> @amount

en: Type: @type<br />ID: @id
hu: Típus: @type<br />Azonosító: @id

en: ACCEPTED
hu: ELFOGADVA

en: REJECTED
hu: ELUTASÍTVA

en: CVV match: @cvv
hu: CVV egyezés: @cvv

en: Charge amount
hu: Terhelési összeg

en: Authorize amount only
hu: Csak a mennyiség engedélyezése

en: Set a reference only
hu: Csak referencia beállítása

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
hu: A bankkártya feldolgozása sikerült. Az adminisztrációs megjegyzések tartalmazzák a további részleteket.

en: Duplicate window
hu: Ablak többszörözése

en: Blocks submission of duplicate transactions within the specified window.  Defaults to 120 seconds.
hu: A többszörös tranzakció átvitelének blokkolása a megadott ablakban. Az alapértelmezett érték 120 másodperc.
