Ubercart Authorize.Net SIM/DPM Payment Methods (6.x-1.4) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Expiration Date
de: Ablaufdatum

en: Production
de: Produktion

en: Transaction key
de: Transaktions-Schlüssel

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Credit Card Type
de: Kreditkartentyp

en: Credit Card Number
de: Kreditkartennummer

en: Currency Code
de: Währungscode

en: Transaction mode
de: Transaktions-Modus

en: Transaction type
de: Transaktions-Typ

en: Customer notifications
de: Kundenbenachrichtigung

en: Submit Order
de: Bestellung abschicken

en: Transaction mode used for processing orders.
de: Benutzter Transaktions-Modus für Bestellungs-Abwicklung.

en: API Login ID
de: API Anmelde-ID

en: MD5 Hash
de: MD5-Prüfsumme

en: Card Type:
de: Kreditkarten-Typ:

en: Card Number:
de: Kreditkarten-Nummer:

en: CVV:
de: Kartenprüfnummer:

en: What's the CVV?
de: Was ist der CVV-Code?

en: Authorize only
de: Nur Autorisierung

en: Authorize and capture
de: Autorisieren und erfassen

en: Credit card !status: !amount
de: Kreditkarte !status: !amount
