Ubercart Authorize.Net SIM/DPM Payment Methods (6.x-1.4) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Expiration Date
fr: Date d'expiration

en: Transaction key
fr: Clé de transaction

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Credit Card Type
fr: Type de carte bancaire

en: Credit Card Number
fr: Numéro de carte bancaire

en: Currency Code
fr: Code de la devise

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Customer notifications
fr: Notifications au client

en: Submit Order
fr: Valider la commande

en: Transaction mode used for processing orders.
fr: Mode de transaction utilisé pour traiter les commandes.

en: API Login ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur pour l'API

en: MD5 Hash
fr: Hash MD5

en: Card Type:
fr: Type de carte:

en: Card Number:
fr: Numéro de la carte :

en: CVV:
fr: Cryptogramme visuel :

en: What's the CVV?
fr: Qu'est ce que le cryptogramme visuel?

en: Authorize only
fr: Autoriser uniquement

en: Authorize and capture
fr: Autorisation et capture
