Ubercart Connector for AvaTax (6.x-4.0-rc2) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Not found
pt: Não encontrado

en: American Samoa
pt: Samoa Americana

en: Georgia
pt: Geórgia

en: Marshall Islands
pt: Ilhas Marshall

en: Northern Mariana Islands
pt: Ilhas Marianas do Norte

en: Puerto Rico
pt: Porto Rico

en: Virgin Islands
pt: Ilhas Virgens

en: Production
pt: Produção

en: Shipping
pt: Envio

en: Federated States of Micronesia
pt: Estados Federados da Micronésia

en: California
pt: Califórnia

en: Florida
pt: Flórida

en: New Jersey
pt: Nova Jersey

en: New Mexico
pt: Novo México

en: New York
pt: Nova Iorque

en: North Carolina
pt: Carolina do Norte

en: North Dakota
pt: Dakota do Norte

en: Pennsylvania
pt: Pensilvânia

en: South Carolina
pt: Carolina do Sul

en: South Dakota
pt: Dakota do Sul

en: Virginia
pt: Virgínia

en: West Virginia
pt: Virgínia Ocidental

en: Shipping settings
pt: Configurações de entrega

en: District Of Columbia
pt: Distrito de Colúmbia

en: Credentials
pt: Credenciais

en: Billing
pt: Cobrança

en: Armed Forces (Americas)
pt: Forças Armadas (Américas)

en: Armed Forces (Europe, Canada, Middle East, Africa)
pt: Forças Armadas (Europa, Canadá, Oriente Médio, África)

en: Armed Forces (Pacific)
pt: Forças Armadas (Pacífico)
