Bank Transfer - en to da translation catalogue (35 entries)

en: To:
da: Til:

en: To
da: Til

en: Amount
da: Beløb

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Payment method title
da: Titel på betalingsmetode

en: Shipping Address:
da: Leveringsadresse:

en: Order #:
da: Ordre #:

en: Shipping Method:
da: Forsendelsesmetode:

en: Username:
da: Brugernavn:

en: Clear Date:
da: Klar til levering den:

en: Expected clear date:
da: Forventet klar til levering den:

en: Expected clear date
da: Forventet clearet dato

en: Order balance:
da: Ordre udestående:

en: The amount must be a number.
da: Beløbet skal være et tal.

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
da: Tak for din ordre, [order-first-name]!

en: An account has been created for you with the following details:
da: En konto er oprettet til dig med følgende oplysninger:

en: Password:
da: Adgangskode:

en: Want to manage your order online?
da: Vil du håndtere din ordre online?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
da: Hvis du har brug for at kontrollere status for din ordre, kan du besøge vores hjemmeside på [Store-link] og klik på "Min konto" i menuen eller logge på med følgende link:

en: Purchasing Information:
da: Købsinformation:

en: E-mail Address:
da: E-mail-adresse:

en: Billing Address:
da: Faktureringsadresse:

en: Billing Phone:
da: Tlf.nr. (fakturering):

en: Shipping Phone:
da: Tlf.nr. (levering):

en: Order Grand Total:
da: Ordre total:

en: Payment Method:
da: Betalings metode:

en: Order Summary:
da: Ordre resumé:

en: Shipping Details:
da: Leveringsoplysninger:

en: Products Subtotal:
da: Varer total:

en: Total for this Order:
da: Total for denne ordre:

en: Products on order:
da: Varer på ordre:

en: Where can I get help with reviewing my order?
da: Hvor kan jeg få hjælp med at gennemgå min ordre?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
da: For at lære mere om at håndtere dine ordre hos [store-link], besøg da vores <a href="[store-help-url]">hjælp side</a>.

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
da: Bemærk: Denne e-mail er en automatisk meddelelse. Undlad venligst at besvare denne besked.

en: Thanks again for shopping with us.
da: Tak fordi du handlede med os.
