Beanstream (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Test
fr: Tester

en: Login ID
fr: Identifiant (ID) de connexion

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: Credit card declined: !amount
fr: Carte de bancaire refusée : !amount

en: Credit card charged: !amount
fr: Carte bancaire débitée : !amount

en: Credit card payment declined: !text
fr: Paiement par carte bancaire refusé : !text

en: Credit card payment processed successfully. Approval code: !code
fr: Paiement par carte bancaire traité avec succès. Code d'approbation : !code

en: Transaction mode used for processing orders.
fr: Mode de transaction utilisé pour traiter les commandes.
