Canada Post Shipping Quotes (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Percentage (%)
de: Prozentual (%)

en: Estimated delivery
de: Erwartetes Lieferdatum

en: Small Packages
de: Kleine Pakete

en: Fetch a shipping quote
de: Versandkosten abrufen.

en: Ubercart - fulfillment
de: Ubercart - Versand

en: Markup type
de: Ausweisungtyp:

en: Multiplier (×)
de: Multiplikator (x)

en: Addition (!currency)
de: Aufschalg (!currency)

en: Shipping rate markup
de: Versandkosten Auszeichnung

en: 1 package | @count packages
de[0]: 1 Paket
de[1]: @count Pakete
