CCAvenue Payment Gateway for Ubercart (6.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Order review submit button text
de: Text für Bestellungs-Vorschau-Button

en: Submit Order
de: Bestellung abschicken

en: Merchant ID
de: Händler ID

en: Redirect users to submit payments through PayPal.
de: Benutzer weiterleiten, um Bezahlungen mit PayPal abzuwickeln.

en: The order ID.
de: Die Bestllungs ID.

en: The IPN status from PayPal.
de: Der IPN-Status von PayPal.

en: The e-mail address of the buyer.
de: Die E-Mail-Adresse des Käufers.
