uc_cck_access (6.x-1.0) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Save
cy: Cadw

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Node
cy: Nod

en: 1 day | @count days
cy[0]: 1 diwrnod

en: Fields
cy: Meysydd

en: Details
cy: Manylion

en: Order
cy: Trefn

en: Expiration
cy: Dyddiad dod i ben

en: hour(s)
cy: awr/oriau

en: day(s)
cy: diwrnod(au)

en: week(s)
cy: wythnos(au)

en: <Any>
cy: <Unrhyw>

en: year(s)
cy: blwyddyn/blynyddoedd

en: 1 year | @count years
cy[0]: 1 flwyddyn

en: 1 week | @count weeks
cy[0]: 1 wythnos @count wythnos

en: 1 month | @count months
cy[0]: 1 mis
cy[1]: @count mis

en: Access type
cy: Math o fynediad
