uc_cck_access (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Access control
ja: アクセスコントロール

en: Node ID
ja: ノードID

en: Save
ja: 保存

en: User
ja: ユーザー

en: Node
ja: ノード

en: 1 minute | @count minutes
ja[0]: 1分
ja[1]: @count 分

en: 1 hour | @count hours
ja[0]: 1時間
ja[1]: @count時間

en: 1 day | @count days
ja[0]: 1日
ja[1]: @count日

en: Fields
ja: フィールド

en: Details
ja: 詳細

en: Order
ja: オーダー

en: Expiration
ja: 有効期限

en: Duration
ja: 期間

en: Delay
ja: 遅延

en: hour(s)
ja: 時間

en: day(s)
ja: 日

en: week(s)
ja: 週

en: month(s)
ja: 月

en: Available
ja: 利用可能

en: <Any>
ja: <すべて>

en: year(s)
ja: 年

en: 1 year | @count years
ja[0]: 1年
ja[1]: @count年

en: 1 week | @count weeks
ja[0]: 1週
ja[1]: @count週

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
ja: 残額が $0.00 以下の場合。

en: If the order status is not already Payment Received.
ja: 注文ステータスがまだ入金済みでない場合。

en: 1 month | @count months
ja[0]: 1ヶ月
ja[1]: @countヶ月

en: Access type
ja: アクセスタイプ
