uc_cck_access (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Access control
da: Adgangsbegrænsning

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Save
da: Gem

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: 1 minute | @count minutes
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Fields
da: Felter

en: item
da: vare

en: Details
da: Detaljer

en: Order
da: Rækkefølge

en: Expiration
da: Udløb

en: Duration
da: Varighed

en: hour(s)
da: time(r)

en: day(s)
da: dag(e)

en: week(s)
da: uge(r)

en: month(s)
da: måned(er)

en: Available
da: Tilgængelig

en: <Any>
da: -Ethvert-

en: year(s)
da: år

en: 1 year | @count years
da[0]: 1 år
da[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
da[0]: 1 uge
da[1]: @count uger

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
da: Hvis saldoen er mindre end eller lig med $0.00.

en: If the order status is not already Payment Received.
da: Hvis ordrestatus ikke allerede er "Betaling modtaget".

en: 1 month | @count months
da[0]: 1 måned
da[1]: @count måneder

en: Access type
da: Adgangstype

en: My content
da: Mit indhold

en: one day | @count days
da[0]: én dag
da[1]: @count dage

en: Fixed duration
da: Fast varighed
