uc_cck_access (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Content
de: Inhalt

en: Access control
de: Zugriffskontrolle

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Save
de: Speichern

en: User
de: Benutzer

en: Node
de: Beitrag

en: 1 minute | @count minutes
de[0]: 1 Minute
de[1]: @count Minuten

en: 1 hour | @count hours
de[0]: 1 Stunde
de[1]: @count Stunden

en: 1 day | @count days
de[0]: 1 Tag
de[1]: @count Tage

en: Fields
de: Felder

en: item
de: Element

en: Order
de: Reihenfolge

en: Expiration
de: Läuft ab nach

en: Duration
de: Dauer

en: Delay
de: Verzögerung

en: hour(s)
de: Stunde(n)

en: day(s)
de: Tag(e)

en: week(s)
de: Woche(n)

en: month(s)
de: Monat(e)

en: Available
de: Verfügbar

en: <Any>
de: - Alle -

en: year(s)
de: Jahr(e)

en: 1 year | @count years
de[0]: 1 Jahr
de[1]: @count Jahre

en: 1 week | @count weeks
de[0]: 1 Woche
de[1]: @count Wochen

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
de: Wenn der Saldo weniger oder gleich $0.00 ist.

en: If the order status is not already Payment Received.
de: Wenn der Bestellstatus noch nicht 'Bezahlung erhalten' ist.

en: 1 month | @count months
de[0]: 1 Monat
de[1]: @count Monate

en: Access type
de: Zugriffsregeln

en: My content
de: Meine Inhalte

en: one day | @count days
de[0]: Ein Tag
de[1]: @count Tage

en: Available on
de: Verfügbar ab

en: on @date
de: am @date

en: until @date
de: bis @date
