uc_cck_access (6.x-1.0) - en to oc translation catalogue (25 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Save
oc: Enregistrar

en: User
oc: Utilizaire

en: Node
oc: Nosèl

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Fields
oc: Camps

en: Details
oc: Detalhs

en: Order
oc: Òrdre

en: Expiration
oc: Expiracion

en: Duration
oc: Durada

en: hour(s)
oc: ora(s)

en: day(s)
oc: jorn(s)

en: week(s)
oc: setmana(s)

en: month(s)
oc: mes(es)

en: Available
oc: Disponible

en: <Any>
oc: <Tot>

en: year(s)
oc: an(s)

en: 1 year | @count years
oc[0]: @count annada
oc[1]: @count annadas

en: 1 week | @count weeks
oc[0]: @count setmana
oc[1]: @count setmanas

en: 1 month | @count months
oc[0]: @count mois
oc[1]: @count mois

en: Access type
oc: Tipe d'accès
