Authorize.net Advanced (CIM) Payment Gateway (6.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (49 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: edit
cs: upravit

en: View
cs: Zobrazit

en: User
cs: Uživatel

en: Card Type
cs: Typ karty

en: Card Number
cs: Číslo karty

en: Amount
cs: Částka

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: here
cs: zde

en: Expiration
cs: Platnost do

en: Production
cs: Výroba

en: Transaction key
cs: Transakční klíč

en: Billing address
cs: Fakturační adresa

en: Refund
cs: Refundace

en: cancel
cs: zrušit

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Transaction mode
cs: Transakční režim

en: Credit card charged: !amount
cs: Zaplaceno kreditní kartou: !amount

en: Notification
cs: Oznámení

en: Credit card
cs: Platební karta

en: Order total:
cs: Objednávka celkem:

en: Test Mode
cs: Testovací režim

en: Return to order view screen.
cs: Návrat na stránku zobrazení objednávky.

en: Balance:
cs: Bilance:

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
cs: Neplatné ID objednávky. Není možné zpracovat platbu.

en: CIM settings
cs: Nastavení CIM

en: Credit card:
cs: Kreditní karta:

en: Pay by credit card.
cs: Platba kreditní kartou.

en: (Last 4)
cs: (Poslední 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
cs: Napište jméno majitele tak, jak je uvedeno na kartě.

en: You have entered an invalid credit card number.
cs: Bylo zadáno neplatné čislo kreditní karty.

en: You have entered an invalid CVV number.
cs: Zadali jste neplatné bezpečnostní číslo CVV.

en: You must enter the issuing bank for that card.
cs: Musíte uvést banku, která tuto kartu vydala.

en: Card Owner
cs: Vlastník karty

en: Issuing Bank
cs: Vydávající banka

en: Card Type:
cs: Typ karty:

en: Card Owner:
cs: Vlastník karty:

en: Card Number:
cs: Číslo karty:

en: Issuing Bank:
cs: Vydávající banka:

en: Expiration Date:
cs: Platnost do data:

en: What's the CVV?
cs: Co je to CVV?

en: Charge Amount
cs: Účtovaná částka

en: Paying by
cs: Platba pomocí

en: Review order
cs: Přehled objednávky

en: My billing information is the same as my delivery information.
cs: Fakturační adresa je stejná jako dodací adresa.

en: You must login before you can proceed to checkout.
cs: Pro postup k pokladně se musíte přihlásit.

en: Send an e-mail to the customer
cs: Poslat e-mail zákazníkovi
