Authorize.net Advanced (CIM) Payment Gateway (6.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (60 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: edit
nl: bewerken

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Card Type
nl: Kaarttype

en: Card Number
nl: Kaartnummer

en: Amount
nl: Bedrag

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: here
nl: hier

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Production
nl: Productie

en: Transaction key
nl: Transactiesleutel

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Refund
nl: Restitutie

en: Standard
nl: Standaard

en: cancel
nl: annuleren

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Transaction mode
nl: Transactie modus

en: Credit card declined: !amount
nl: Creditcard geweigerd: !amount

en: Credit card charged: !amount
nl: Creditcard gekrediteerd voor !amount

en: Notification
nl: Melding

en: Credit card payment processed successfully. Approval code: !code
nl: Kredietkaart betaling succesvol verwerkt. Acceptatie code: !code

en: Credit card
nl: Creditcard

en: Order total:
nl: Totaal bestelling:

en: Test Mode
nl: Test modus

en: Return to order view screen.
nl: Terug naar het besteloverzicht.

en: Balance:
nl: Openstaand bedrag:

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
nl: Ongeldig bestelling-ID. Niet in staat deze betaling te verwerken.

en: CIM settings
nl: CIM-instellingen

en: Credit card:
nl: Creditcard:

en: Pay by credit card.
nl: Betaal met creditcard.

en: (Last 4)
nl: (Laatste 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
nl: Vul de eigenaarsnaam in, zoals deze voorkomt op de kaart.

en: You have entered an invalid credit card number.
nl: U hebt een ongeldig kaartnummer opgegeven.

en: You have entered an invalid CVV number.
nl: U hebt een ongeldige CVC code ingegeven.

en: You must enter the issuing bank for that card.
nl: Voer de bankverstrekker van deze kaart in.

en: Card Owner
nl: Kaart Eigenaar

en: CVV
nl: CVC

en: Issuing Bank
nl: Uitgevende Bank

en: Card Type:
nl: Kaarttype:

en: Card Owner:
nl: Kaarteigenaar:

en: Card Number:
nl: Kaartnummer:

en: CVV:
nl: CVC:

en: Issuing Bank:
nl: Uitgevende Bank:

en: Expiration Date:
nl: Vervaldatum:

en: What's the CVV?
nl: Wat is CVC?

en: Charge Amount
nl: Breng bedrag in rekening

en: Paying by
nl: Betalen met

en: Order %id does not exist.
nl: Bestelling %id bestaat niet.

en: Order !order_id does not exist.
nl: Bestelling !order_id bestaat niet.

en: Review order
nl: Bestelling controleren

en: Recurring fee payment.
nl: Betaling van terugkerende kosten.

en: My billing information is the same as my delivery information.
nl: Het factuuradres is hetzelfde als het bezorgadres.

en: You must login before you can proceed to checkout.
nl: Log in om verder te kunnen gaan met afrekenen.

en: If you do not have an account, you can <a href="!url">click here</a> to create one.
nl: Als u nog geen account heeft kunt u <a href="!url">hier klikken</a> om een account aan te maken.

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: Submit Changes
nl: Veranderingen opslaan

en: Send an e-mail to the customer
nl: Verzend een e-mail naar de klant
