Authorize.net Advanced (CIM) Payment Gateway (6.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: delete
sv: radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: edit
sv: redigera

en: View
sv: Visa

en: User
sv: Användare

en: Card Type
sv: Korttyp

en: Card Number
sv: Kortnummer

en: Amount
sv: Belopp

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: here
sv: här

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Production
sv: Produktion

en: Transaction key
sv: Transaktionsnyckel

en: Billing address
sv: Faktureringsadress

en: Refund
sv: Återbetalning

en: cancel
sv: avbryt

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Transaction mode
sv: Transaktionsläge

en: Credit card charged: !amount
sv: Kontokort debiterat: !amount

en: Notification
sv: Avisering

en: Credit card
sv: Kontokort

en: Order total:
sv: Total beställning:

en: Test Mode
sv: Testläge

en: Return to order view screen.
sv: Gå tillbaka till beställningsidan.

en: Balance:
sv: Saldo:

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
sv: Ogiltigt beställnings-ID. Kan inte behandla betalning.

en: CIM settings
sv: Inställningar för CIM

en: Credit card:
sv: Kontokort:

en: Pay by credit card.
sv: Betala med kontokort.

en: (Last 4)
sv: (Sista 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
sv: Ange ägarens namn precis som det står på kortet.

en: You have entered an invalid credit card number.
sv: Du har angivit ett ogiltigt kontokortsnummer.

en: You have entered an invalid CVV number.
sv: Du har angett ett ogiltigt CVV-nummer.

en: You must enter the issuing bank for that card.
sv: Du måste ange utfärdande bank för kortet.

en: Card Owner
sv: Kortets ägare

en: Issuing Bank
sv: Utfärdande bank

en: Card Type:
sv: Korttyp:

en: Card Owner:
sv: Kortets ägare:

en: Card Number:
sv: Kortnummer:

en: Issuing Bank:
sv: Utfärdande bank:

en: Expiration Date:
sv: Utgångsdatum:

en: What's the CVV?
sv: Vad är CVV?

en: Charge Amount
sv: Kostnad

en: Paying by
sv: Betalning via

en: Order %id does not exist.
sv: Beställning %id finns inte.

en: Order !order_id does not exist.
sv: Beställningen !order_id existerar inte.

en: Review order
sv: Granska beställning

en: Recurring fee payment.
sv: Betalning för återkommande avgift.

en: My billing information is the same as my delivery information.
sv: Min betalningsinformation är samma som min leveransinformation.

en: You must login before you can proceed to checkout.
sv: Du måste logga in innan du kan fortsätta till kassan.

en: If you do not have an account, you can <a href="!url">click here</a> to create one.
sv: Har du inte ett konto kan du <a href="!url">klicka här</a> för att skapa ett.

en: Send an e-mail to the customer
sv: Skicka ett e-postmeddelande till kunden.
