Authorize.net Advanced (CIM) Payment Gateway (6.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: edit
hu: szerkesztés

en: View
hu: Megtekintés

en: User
hu: Felhasználó

en: Card Type
hu: Kártya típusa

en: Card Number
hu: Kártyaszám

en: Amount
hu: Összeg

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: here
hu: ide

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Production
hu: Termelés

en: Login ID
hu: Felhasználói azonosító

en: Transaction key
hu: Tranzakciókulcs

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Refund
hu: Visszatérítés

en: Standard
hu: Általános

en: cancel
hu: mégsem

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Transaction mode
hu: Tranzakció módja

en: Credit card charged: !amount
hu: A bankkártya terhelve lett: !amount

en: Notification
hu: Értesítés

en: Credit Card Payment
hu: Hitelkártyás Fizetés

en: Credit card
hu: Bankkártya

en: Order total:
hu: Rendelés végösszege:

en: Test Mode
hu: Teszt mód

en: Return to order view screen.
hu: Vissza a rendeléshez.

en: Balance:
hu: Egyenleg:

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
hu: Érvénytelen rendelés-azonosító. A fizetés feldolgozása nem sikerült.

en: CIM settings
hu: CIM beállításai

en: Credit card:
hu: Bankkártya:

en: Pay by credit card.
hu: Fizetés bankkártyával.

en: (Last 4)
hu: (Utolsó 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
hu: A kártyatulajdonos neve, ahogy az a kártyán olvasható.

en: You have entered an invalid credit card number.
hu: Érvénytelen bankkártyaszám lett megadva.

en: You have entered an invalid CVV number.
hu: Érvénytelen CVV szám lett megadva.

en: You must enter the issuing bank for that card.
hu: Írja be a kártyát kibocsátó bankot!

en: Card Owner
hu: A kártya birtokosa

en: Issuing Bank
hu: A kártyát kibocsátó bank

en: Card Type:
hu: A kártya típusa:

en: Card Owner:
hu: A kártya birtokosa:

en: Card Number:
hu: Kártyaszám:

en: Issuing Bank:
hu: Kibocsátó bank:

en: Expiration Date:
hu: Lejárat dátuma:

en: What's the CVV?
hu: Mi a CVV?

en: Charge Amount
hu: Terhelt összeg

en: Paying by
hu: Fizetőeszköz

en: Order %id does not exist.
hu: %id azonosítójú rendelés nem létezik.

en: Order !order_id does not exist.
hu: !order_id azonosítójú megrendelés nem létezik.

en: Review order
hu: Rendelés áttekintése

en: My billing information is the same as my delivery information.
hu: A számlázási cím megegyezik a szállítási címmel.

en: You must login before you can proceed to checkout.
hu: A fizetéshez be kell jelentkezni.

en: If you do not have an account, you can <a href="!url">click here</a> to create one.
hu: A vásárláshoz szükséges felhasználói fiókkal rendelkezni, melyet <a href="!url">ide kattintva</a> lehet létrehozni.

en: Submit Changes
hu: Változtatások érvényesítése

en: Send an e-mail to the customer
hu: E-mail küldése a vevőnek
