Authorize.net Advanced (CIM) Payment Gateway (6.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: edit
pt: editar

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Card Type
pt: Tipo de Cartão

en: Card Number
pt: Número do Cartão

en: Amount
pt: Quantia

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: here
pt: aqui

en: Expiration
pt: Expirar

en: Production
pt: Produção

en: Billing address
pt: Endereço de faturação

en: Refund
pt: Reembolso

en: Standard
pt: Padrão

en: cancel
pt: cancelar

en: Transaction mode
pt: Modo de transacção

en: Credit card charged: !amount
pt: Debitado do cartão de crédito: !amount

en: Notification
pt: Notificação

en: Credit card
pt: Cartão de crédito

en: Order total:
pt: Total da encomenda:

en: Test Mode
pt: Modo de Teste

en: Return to order view screen.
pt: Voltar à visualização da encomenda

en: Balance:
pt: Saldo:

en: CIM settings
pt: Configurações CIM

en: Credit card:
pt: Cartão de crédito:

en: Pay by credit card.
pt: Pagar com cartão de crédito.

en: Enter the owner name as it appears on the card.
pt: Digite o nome do proprietário como aparece no cartão.

en: You have entered an invalid credit card number.
pt: Você digitou um número de cartão de crédito inválido.

en: Card Owner
pt: Proprietário do Cartão

en: Card Type:
pt: Tipo de Cartão:

en: Card Owner:
pt: Proprietário do Cartão:

en: Card Number:
pt: Número do Cartão:

en: Issuing Bank:
pt: Banco emissor:

en: Charge Amount
pt: Valor de Cobrança

en: Review order
pt: Rever a encomenda

en: Extended
pt: Extensão

en: Notification from !site
pt: Notificação de !site

en: New credit card
pt: Novo cartão de crédito
