Authorize.net Advanced (CIM) Payment Gateway (6.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: edit
ro: modifică

en: View
ro: Afișează

en: User
ro: Utilizator

en: Card Number
ro: Numărul cardului

en: Amount
ro: Suma

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: here
ro: aici

en: Expiration
ro: Data expirării

en: Production
ro: Producţie

en: Login ID
ro: Nume utilizator

en: Transaction key
ro: Cheie tranzacţie

en: Refund
ro: Rambursare

en: cancel
ro: revocare

en: Transaction mode
ro: Mod tranzacţie

en: Credit card declined: !amount
ro: Card de credit refuzat: !amount

en: Credit card charged: !amount
ro: Suma debitată de pe card: !amount

en: Notification
ro: Notificare

en: Credit card
ro: Card de credit

en: Pay by credit card.
ro: Plata cu card de credit.

en: Enter the owner name as it appears on the card.
ro: Introduceţi numele titularului exact cum apare pe card.

en: You have entered an invalid credit card number.
ro: Aţi introdus un număr de card de credit invalid.

en: You have entered an invalid CVV number.
ro: Numărul CVV introdus este invalid.

en: You must enter the issuing bank for that card.
ro: Trebuie introdusă banca emiţătoare al cardului.

en: Card Owner
ro: Titularul cardului

en: Issuing Bank
ro: Banca emiţătoare

en: Card Type:
ro: Tip card:

en: Card Owner:
ro: Titularul cardului:

en: Card Number:
ro: Numărul cardului:

en: Issuing Bank:
ro: Banca emitentă:

en: Paying by
ro: Plătit prin

en: Order !order_id does not exist.
ro: Comanda !order_id nu există.

en: My billing information is the same as my delivery information.
ro: Datele de facturare sunt aceleaşi cu cele de livrare.

en: New credit card
ro: Card de credit nou
