Authorize.net Advanced (CIM) Payment Gateway (6.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: edit
th: แก้ไข

en: View
th: ดู

en: Card Type
th: ชนิดบัตร

en: Card Number
th: หมายเลขบัตร

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: Expiration
th: วันหมดอายุ

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: cancel
th: ยกเลิก

en: Credit card
th: บัตรเครดิต

en: Credit card:
th: บัตรเครดิต:

en: Pay by credit card.
th: ชำระโดยบัตรเครดิต

en: Enter the owner name as it appears on the card.
th: ใส่ชื่อที่ปรากฎอยู่บนบัตรเครดิต

en: You have entered an invalid credit card number.
th: คุณใส่หมายเลขบัตรเครดิตไม่ถูกต้อง

en: You have entered an invalid CVV number.
th: คุณต้องใส่เลข CVV ที่ภูกต้อง

en: You must enter the issuing bank for that card.
th: คุณต้องใส่ชื่อธนาคารผู้ออกบัตร

en: Card Owner
th: เจ้าของบัตร

en: Issuing Bank
th: ออกโดยธนาคาร

en: Card Type:
th: ชนิดบัตร:

en: Card Owner:
th: ชื่อเจ้าของบัตร:

en: Card Number:
th: หมายเลขบัตร:

en: Expiration Date:
th: วันหมดอายุ

en: What's the CVV?
th: CVV คือ ?

en: My billing information is the same as my delivery information.
th: ข้อมูลใบเสร็จของฉันเหมือนกับข้อมูลการส่งสินค้าของฉัน
