Authorize.net Advanced (CIM) Payment Gateway (6.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: edit
uk: редагувати

en: View
uk: Перегляд

en: User
uk: Користувач

en: Card Type
uk: Тип карти

en: Card Number
uk: Номер карти

en: Amount
uk: Величина

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: here
uk: тут

en: Expiration
uk: Закінчення терміну

en: Production
uk: Експлуатація

en: Login ID
uk: Логін ID

en: Transaction key
uk: Ключ трансакції

en: Billing address
uk: Адреса платника

en: Refund
uk: Повернення

en: Standard
uk: Стандарт

en: cancel
uk: скасувати

en: Ubercart - payment
uk: Уберкарт - оплата

en: Transaction mode
uk: Режим трансакції

en: Credit card charged: !amount
uk: Сума знята із кредитної карти: !amount

en: Notification
uk: Сповіщення

en: Credit card
uk: Кредитна картка

en: Order total:
uk: Сума замовлення:

en: Test Mode
uk: Тестовий режим

en: Return to order view screen.
uk: Повернутися до сторінки перегляду замовлення.

en: Balance:
uk: Баланс:

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
uk: Неприпустимий ідентифікатор замовлення. Неможливо обробити платіж.

en: CIM settings
uk: Налаштування CIM

en: Credit card:
uk: Кредитна картка:

en: Pay by credit card.
uk: Оплатити кредитною карткою.

en: (Last 4)
uk: (Останні 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
uk: Введіть ім’я власника як воно наведено на картці.

en: You have entered an invalid credit card number.
uk: Ви ввели неправильний номер кредитної картки.

en: You have entered an invalid CVV number.
uk: Ви ввели неприпустимий номер CVV.

en: You must enter the issuing bank for that card.
uk: Введіть банк, що випустив картку.

en: Card Owner
uk: Власник карти

en: Issuing Bank
uk: Банк-емітент

en: Card Type:
uk: Тип карти:

en: Card Owner:
uk: Власник карти:

en: Card Number:
uk: Номер карти:

en: Issuing Bank:
uk: Банк-емітент:

en: Expiration Date:
uk: Дата закінчення дії:

en: What's the CVV?
uk: Що таке CVV?

en: Charge Amount
uk: Сума стягнення

en: Paying by
uk: Спосіб оплати

en: Order %id does not exist.
uk: Замовлення %id не існує.

en: Order !order_id does not exist.
uk: Замовлення !order_id не існує.

en: Review order
uk: Перевірка замовлення

en: My billing information is the same as my delivery information.
uk: Дані в моєму рахунку ті самі, що вказані в моїй інформації для доставки

en: You must login before you can proceed to checkout.
uk: Вам необхідно ввійти на сайт, перш ніж продовжити оформлення замовлення.

en: If you do not have an account, you can <a href="!url">click here</a> to create one.
uk: Якщо у вас ще немає облікового запису, Ви можете <a href="!url">натиснути тут </a> для створення.

en: Extended
uk: Розширене

en: Submit Changes
uk: Надіслати зміни

en: ca
uk: уд

en: Send an e-mail to the customer
uk: Надіслати повідомлення до клієнта

en: New credit card
uk: Нова кредитна картка

en: The credit card number is not valid.
uk: Номер кредитної картки недійсний.
